Rozszerzenie licencji o pistolet a pozwolenie

Moderator: Moderatorzy WBP

Piter
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 16 stycznia 2022, 19:22
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rozszerzenie licencji o pistolet a pozwolenie

Post autor: Piter »

Witam szanownych kolegów i koleżanki. Chciałbym zasięgnąć języka w związku z sytuacją w jakiej obecnie się znajduję.
W grudniu zdałem egzamin na patent w kat KS . Z racji kontuzji jednej ręki na pistolecie minimalnie popłynąłem. Mam patent na KS . I teraz: chciałbym wyrobić w miarę szybko pozwolenie na broń i nie wiem za bardzo jaką kolejność działań zastosować. Komplet badań mam wykonany 22 lutego. Stwierdziłem że wystąpię o pozwolenie na KS ale chciałbym mieć także w swojej szafie pistolet. Niemniej jednak egzamin KOLEJNY miał być w na początku marca wg zapewnień prezesa ale przesunął się na 1 kwietnia (taki prima aprilisowy żart)
Od razu nadmienię chodzi o województwo śląskie gdzie egzaminy na patent są dwa razy w roku co w mojej ocenie jest totalna kpiną.
Jeśli teraz wystąpię o swoją pierwsza licencję i złożę podanie do WPA to dostanę pozwolenie na KS. Jesli dostrzelę pistolet 1 kwietnia i będę miał pełny patent to jak będą wyglądały dalej procedury i opłaty oraz jaki będzie czas oczekiwania w związku z rozszerzeniem licencji PZSS o pistolet i czy raz jeszcze będę musiał składac papiery do WPA Katowice o wydanie pozwolenia na sam pistolet.
Oczywiście wiem, że badania są ważne 3 miesiące. Wiem, że na pierwszą licencję będę czekał około miesiąca (chyba że się mylę). Reasumując. 2 marca występuję o licencję dostaję ją 2 kwietnia. Papiery do WPA KTW składam 2 kwietnia.
Poprawiam pistolet 1 kwietnia i co dalej. Znowu miesiąc na nową licencję w kat PKS i nowe podanie do WPA? oraz ponowne opłaty ?
Doradźcie coś proszę bo się pogubiłem.
Udanego dnia.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie licencji o pistolet a pozwolenie

Post autor: Mumin_ »

Jaworzno i Świętochłowice ogłaszają egzamin z bardzo krótkim wyprzedzeniem. To że w kalendarzu wisi tylko 1. kwietnia w Kochcicach nie znaczy, że wcześniej nie będzie innego. Nie znam nikogo, kto w trakcie roku próbował "rozszerzać" licencję, nie wiem, czy w ogóle jest taka możliwość. A badania do pozwolenia to się robi, jak już wszystkie inne dokumenty ma się w ręce.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1386
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie licencji o pistolet a pozwolenie

Post autor: rokada »

Piter pisze: 02 marca 2022, 07:26 Poprawiam pistolet 1 kwietnia i co dalej. Znowu miesiąc na nową licencję w kat PKS i nowe podanie do WPA? oraz ponowne opłaty ?
Występowanie o roszerzenie pozwolenia o nowy rodzaj broni jest występowaniem o nowe pozwolenie do danego celu na dany rodzaj broni.

Czyli musisz mieć komplet dokumentów taki sam, jaki składa się przy występowaniu o każde pozwolenie do celów sportowych: patent, licencję, badania, opłatę za wniosek itd. Zapewne zbędne będzie jedynie zdjęcie, bo już je mają. Badania muszą być ważne w momencie składania wniosku.

Jeśli teraz złożysz wniosek o pozwolenie KS, to poniesiesz koszty wniosku i koszty badań. Jeśli później złożysz wniosek o pozwolenie P, to poniesiesz znów koszty wniosku i - jeśli upłynie więcej niż 3 miesiące od czasu wykonania badań - koszty badań.
Jeśli poczekasz do momentu uzyskania patentu i licencji PKS, to poniesiesz koszty wniosku i koszty badań tylko raz.

Jest jeszcze jedna możliwość. Podczas prowadzenia postępowania - zanim zostanie wydana decyzja - możesz złożyć wniosek o zmianę pierwotnego wniosku. Wniesienie takiego wniosku nie wymaga uiszczenia żadnych opłat. Czyli teoretycznie możesz złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na KS, a po uzyskaniu patentu i licencji P zmienić swój wniosek tak, żeby obejmował wydanie pozwolenia na PKS. Musisz jedynie zdążyć przed wydaniem decyzji. Podczas trwania postępowania możesz złożyć wniosek o zawieszenie biegu postępowania, ale taki wniosek zostanie uwzględniony, jeśli podany powód zawieszenia będzie uzasadniony. Nie mam pojęcia, jak w Twoim przypadku Twoje WPA odniesie się do wniosku o zawieszenie z powodu "oczekiwania na egzamin na patent i wydanie pełnej licencji PKS".
Piter
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 16 stycznia 2022, 19:22
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie licencji o pistolet a pozwolenie

Post autor: Piter »

Serdecznie dziękuję Wam moi drodzy za wyczerpujące odpowiedzi. Zamykam temat
SP9IUM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 19 października 2011, 20:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rozszerzenie licencji o pistolet a pozwolenie

Post autor: SP9IUM »

Postępowanie można zawiesić na wniosek strony - bez podawania jakichkolwiek powodów.
Wojtek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”