Bardzo długie oczekiwanie na licencję

Moderator: Moderatorzy WBP

n3Kro
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Bardzo długie oczekiwanie na licencję

Postautor: n3Kro » 2016-08-30, 08:31

Jabcok pisze:Patent zdany 17 lipca. Do dziś go nie otrzymałem...

spokojnie ja patent zdałem 5 czerwca dostałem 7 lipca i nadal czekam na licencje ;)

seba76

Postautor: seba76 » 2016-08-31, 09:21

seba76 pisze:Po kolei - patent zdany 12 czerwca, przysłany 13 lipca - równy miesiąc. W tym samym dniu wysłany wniosek o licencje do SZSS, ten ma podbić i przesłać do PZSS. 8 sierpnia dzwonię do PZSS z pytaniem o licencje, odpowiedź "nie ma u nas takiego wniosku". Telefon do SZSS - odpowiedź "tak, wysłaliśmy wniosek do PZSS 19 lipca". Ok, poczekam. 22 sierpnia ponownie dzwonię do PZSS - odpowiedź "nie ma u nas takiego wniosku". Grzecznie nadmieniam - "wniosek wysłany 13 lipca, 15 wpłynął do SZSZ i 19 odesłany z SZSS do PZSS", "proszę poczekać" .... "tak, jest pana wniosek, wpłynął do nas 25 lipca, jak dobrze pójdzie jeszcze w tym tygodniu licencja zostanie wysłana do klubu" :shock:

Dziś z ciekawości znowu zadzwoniłem do PZSS z pytaniem o wniosek i usłyszałem "nie ma u nas takiego wniosku", ostatnio był teraz już nie ma :evil: Nie mam już do tego siły i nerwów...

Ptakov

Postautor: Ptakov » 2016-08-31, 11:35

Po kolei - patent zdany 12 czerwca, przysłany 13 lipca - równy miesiąc. W tym samym dniu wysłany wniosek o licencje do SZSS, ten ma podbić i przesłać do PZSS. 8 sierpnia dzwonię do PZSS z pytaniem o licencje, odpowiedź "nie ma u nas takiego wniosku". Telefon do SZSS - odpowiedź "tak, wysłaliśmy wniosek do PZSS 19 lipca". Ok, poczekam. 22 sierpnia ponownie dzwonię do PZSS - odpowiedź "nie ma u nas takiego wniosku". Grzecznie nadmieniam - "wniosek wysłany 13 lipca, 15 wpłynął do SZSZ i 19 odesłany z SZSS do PZSS", "proszę poczekać" .... "tak, jest pana wniosek, wpłynął do nas 25 lipca, jak dobrze pójdzie jeszcze w tym tygodniu licencja zostanie wysłana do klubu" :shock:

Kolega zdawał w Siemianowicach? Też z Alfy?

seba76

Postautor: seba76 » 2016-08-31, 13:12

Tak w Siemianowicach 12.06.2016. z klubu z Częstochowy. Kolego Ptakov, a jak u Ciebie z licencją?

Ptakov

Postautor: Ptakov » 2016-08-31, 16:10

Bardzo dobrze, podobno klub kiedyś wysłał :-D Egzamin na patent zdawałem miesiąc wcześniej, wniosek o licencję złożyłem chyba 17go Czerwca. Z tego co zrozumiałem to klub wysłał wnioski w lipcu, więc może wtedy co Wasze. A do PZSS dzwoniłem tydzień temu i usłyszałem, że wniosku nie było.

PRESTON

Postautor: PRESTON » 2016-08-31, 16:26

W pzss mają wielką stertę wniosków nie wprowadzonych do komputera.
Mówią nie ma wniosku bo nie ma go w kompie. Jak dzwońcie to miejcie przygotowane dane kiedy wniosek został wysłany i kiedy wpłynął do nich. I niech szukają w niezarejestrowanych.
.22LR, 9x18, 9x19, .223, .308W, 7.62x39, 12/70, .45ACP.

llukash

Postautor: llukash » 2016-09-05, 12:36

No i jest! Ruszylo.
Licencja dotarla w piatek. (egzamin zdany 26 czerwca)
Dzisiaj idzie wniosek do WPA ;)

Jabcok

Postautor: Jabcok » 2016-09-07, 08:47

Żeby nie zakładać nowego tematu.
Oczekuję już 52 dni na patent strzelecki i kończy mi się cierpliwość. 17 lipca patent zdany w Koszalinie. Dnia 26 sierpnia moi koledzy, którzy zdawali ze mną egzamin patent otrzymali, lecz ja nie. Postanowiłem się sprawą zainteresować i napisałem maila do PZSS z prośbą o informację, czy patent został wysłany. Dowiedziałem się, że nie zgadza się data mojego członkostwa w klubie strzeleckim (brak dnia przyjęcia do klubu. W ogóle super, że ktoś raczył mnie o tym poinformować wcześniej). Pan Olefir poinformował mnie, że potrzebne jest zaświadczenie od prezesa klubu z dokładną datą mojego członkostwa. Zaświadczenie przesłałem tego samego dnia w formie skanu na skrzynkę PZSS. Dostałem potwierdzenie słowne od pana Olefira, że skan doszedł i wszystko jest teraz ok. Patent miał zostać wysłany w zeszłym tygodniu. Dziś mamy środę, a patentu dalej nie ma. Co więcej nie odpisują już mi nawet na maila, mimo że dostaje informację na skrzynkę, że wiadomość dostała przeczytana. Nie wiem co robić już z tym...
Ostatnio zmieniony 2016-09-07, 08:52 przez Jabcok, łącznie zmieniany 1 raz.

Mikun

Postautor: Mikun » 2016-09-07, 08:49

Cierpliwie czekać :-?
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar

Awatar użytkownika
luq

Postautor: luq » 2016-09-09, 10:52

Wniosek zlozony 22.07 w WKS. Data na licencji 22.08. Dzis odebralem. Zatem wychodzi 49 dni.

Czekanie urozmaicilem sobie startem w lajtowych zawodach LOK na samym patencie, co moge polecic niecierpliwym. 8-)

gaston17

Postautor: gaston17 » 2016-09-13, 16:23

Jabcok pisze: Co więcej nie odpisują już mi nawet na maila, mimo że dostaje informację na skrzynkę, że wiadomość dostała przeczytana. Nie wiem co robić już z tym...

Na Policję zgłoś, a najlepiej do WPA, że nie dotrzymali terminu bo go nie ma?

Jabcok

Postautor: Jabcok » 2016-09-15, 11:55

Patent dotarł w piątek, lecz żeby nie było tak kolorowo nie dostałem plastiku, za który zapłaciłem 60 zł. Napisałem ponownie do PZSS z zapytaniem, czy mi go doślą. Zero odpowiedzi. W sumie to już mi ten plastik dynda wielkim kalafiorem. Najważniejsze, że mogę już ruszyć dalej z papierami i składać wniosek o licencję.

seba76

Postautor: seba76 » 2016-09-15, 12:44

Jabcok pisze:Patent dotarł w piątek, lecz żeby nie było tak kolorowo nie dostałem plastiku, za który zapłaciłem 60 zł. Napisałem ponownie do PZSS z zapytaniem, czy mi go doślą. Zero odpowiedzi. W sumie to już mi ten plastik dynda wielkim kalafiorem. Najważniejsze, że mogę już ruszyć dalej z papierami i składać wniosek o licencję.

Cóż, wniosek o licencje trafi dokładnie tam gdzie wydali patent czyli do PZSS :mad: więć ja bym nie był takim optymistą... ;laughing:. Ja na licencje czekam już 64 dni i nic :) , ale wyluzowałem i czekam do skutku, dzwoniłem tam kilka razy i pytałem - nic to nie daje, trzeba być cierpliwym 8-)

krissu

Postautor: krissu » 2016-09-23, 14:12

A mi pyknęło już 101 dni... I cisza.

tomekwroclawski

Postautor: tomekwroclawski » 2016-09-23, 16:06

Na twoim miejscu przeprowadził bym gruntowne śledztwo, bo sytuacja jest mało prawdopodobna.

Albo klub nie wysłał czegoś, albo ktoś przełożył coś na drugą kupkę już w PZSS albo czegoś nie uzupełniłeś.

Z własnego doświadczenia wiem, że tak można czekać w nieskończoność. I na ogół załatwia jeden góra dwa telefony.

Wróć do „Prawo i broń - WBP”