Drodzy użytkownicy,

W związku z wymogami prawnymi w najbliższym czasie forum-bron.pl zmieni swój status na „forum zamknięte”.
W praktyce oznacza to, że osoba niezalogowana o statusie „gość” nie będzie mogła przeglądać forum.
Przeglądanie, czytanie lub pisanie na forum będzie możliwe tylko dzięki rejestracji i logowaniu.

Administracja forum

Trener PZSS - pomogę w otwarciu klubu PZSS

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:
Status: Offline

Trener PZSS - pomogę w otwarciu klubu PZSS

Postautor: carambas » 2017-06-28, 12:17

Dzień dobry,

w skrócie: bezpłatnie pomogę spełnić formalny wymóg zatrudnienia trenera PZSS dla nowo powstających klubów z licencją PZSS.

właśnie doszła do mnie świeża, pachnąca plastikiem i Warszawą legitymacja trenera strzelectwa sportowego PZSS. Aby zdobyć ten dokument przeszedłem rygorystyczne szkolenie trwające prawie cały semestr (weekendowo) i zapłaciłem ze 3 tys zł. Było warto.

Legitymacja trenera PZSS przydaje się nam amatorom przede wszystkim do otwarcia klubu z licencją PZSS. Na wniosku o przyznanie licencji klubowej PZSS jest rubryka "kadra szkoleniowa", do której mogą należeć wyłącznie trenerzy PZSS. Jednocześnie aby uzyskać legitymację trenera należy wcześniej być zatrudnionym w klubie PZSS oraz posiadać ukończony kurs instruktora strzelectwa. PZSS akceptuje wyłącznie swoje kursy oraz dyplom uczelni wyższych. Dla kogoś spoza głównego nurtu środowiska może być ciężko przejść przez te wszystkie formalności (czas + pieniądze).

Gdy otwierałem sekcję sportową KS Amator z licencją PZSS (LK-1195/2017) potrzebowałem trenerów PZSS do wniosku. Sam nim jeszcze nie byłem, więc musiałem skorzystać z uprzejmości innych osób. Na szczęście dysponowałem kontaktami z wieloma strzelcami poprzez Braterstwo, więc udało mi się znaleźć dwie osoby, które pomogły (dzięki Maciek, dzięki Rafał). Nie każdy ma tyle szczęścia. Zauważam to i chcę zmienić.

Dlatego bezpłatnie oferuję swoje usługi jako trener PZSS. Napisz do mnie wiadomość prywatną lub maila (braterstwo.eu@gmail.com), opowiedz mi kilka zdań o swoich planach, a ja chętnie pomogę. Będziesz mogła/mógł wpisać mnie jako część swojej kadry szkoleniowej, dzięki czemu uzyskanie licencji PZSS nie powinno stanowić problemu. Resztę formalności typu strzelnica, NNW, opłaty musisz załatwić samodzielnie -- nie jest to zbyt trudne.

Zamierzam aktywnie uczestniczyć w działaniach Twojego nowego klubu, jako specjalista od nauki części teoretycznej. Zajmuję się tym codziennie i realnie, poprzez stronę https://patentstrzelecki.eu. Zatem nie będzie to jedynie podpis dla podpisu, planuję rzeczywiście przyczynić się do wyedukowania Twoich członków. Oczywiście nie będzie to od Ciebie wymagało żadnych działań. To jest na mojej głowie, Ty zajmij się organizacją działań lokalnie.

W Polsce potrzeba nowych, fajnych klubów strzeleckich. Założenie takiego klubu jest łatwe i w ciągu kilku miesięcy zacznie przynosić pierwsze (niewielkie) pieniądze -- czyli nie będzie powodował strat. Jeśli masz możliwość założenia strzelnicy lub masz obiekt, z którego możesz korzystać, a także umiesz czytać i pisać to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby otworzyć taki klub i integrować społeczność strzelecką w Twojej okolicy. To dobra zabawa, choć trochę pracy.

Moim celem, tak jak od samego początku z Braterstwem, jest usunięcie z drogi pasjonatów i hobbistów niepotrzebnych przeszkód formalnych. Ja troszkę wyprostuję ścieżkę, a Wy pomóżcie uatrakcyjnić ofertę dla osób bezbronnych. Liczę, że moja oferta spotka się z jakimś odzewem i uda mi się wspomóc powstanie chociaż kilku klubów.
Ostatnio zmieniony 2017-06-28, 12:17 przez carambas, łącznie zmieniany 1 raz.

strzelec sven

Re: Trener PZSS - pomogę w otwarciu klubu PZSS

Postautor: strzelec sven » 2017-06-28, 22:23

Szacunek kolego, wielki szacunek za poświęcenie i zaoferowanie bezinteresownej pomocy dla braci strzeleckiej :one:

Maniusel

Postautor: Maniusel » 2017-06-28, 22:49

Brawo Carambas!
Czarny proch i czarna kawa,
Opętani samotnością...

Awatar użytkownika
RedSiedemosiem

Postautor: RedSiedemosiem » 2017-06-28, 22:57

Uff... nie jestem pierwszy :) i "moge" napisac, to co chcialem natychmiast po pojawieniu sie wpisu: jestes wielki, co udowadniasz za kazdym razem!

Przepraszam z gory Carambasa, bo bede mowil o Nim w trzeciej osobie i jakby tego nie czytal: stawiacie na to, ze w koncu ufundujemy mu jakis laur za przelomowa dzialalnosc na rzecz naszej spolecznosci? :D
(tu takze przepraszam innych wielkich tego forum, ktorzy nierzadko podpisani sa kolorem zielonym, a nie wymienianie ich z nicku)
ROMB, Braterstwo, KS Garda.

Idaho
Status: Online

Postautor: Idaho » 2017-06-29, 14:39

Świetna inicjatywa, brawo! Odezwij się gdy będziesz w Warszawie, zorganizujemy spotkanie i podziękujemy osobiście :piwo:
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
carambas
Kontaktowanie:

Postautor: carambas » 2017-07-17, 00:13

Już jeden klub uzyskał moje dane i zgodę oficjalną. Dwa inne się skontaktowały, ale jeszcze bez finalizacji.

Zachęcam innych do otwierania własnych organizacji. Klub skierowany na amatorów jest dochodowy od pierwszego dnia działalności, a jednocześnie stanowiąc pozytywną konkurencję poprawiasz całe środowisko. Trzeba siać.
Ostatnio zmieniony 2017-07-17, 00:13 przez carambas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AlphaStr

Postautor: AlphaStr » 2017-07-17, 10:51

Carambas, robisz dobrą robotę.
Wiele osób jest Ci wdzięcznych.

Awatar użytkownika
Belze

Postautor: Belze » 2017-07-17, 11:42

Dochodowy od pierwszego dnia działalność? Co kolega ma na myśli? Prowadzę klub, finanse klubu i papierki na start kosztują kilka tysięcy. Tak wiec nie widzę dochodu na pocztaku. Martwi mnie jedno. Skoro kluby głównie powstawać mają zewzgledu na dochód to nie wróżę im przyszłości. Przynajmniej miłej atmosfery w nim.
Znam kilka klubów gdzie gdy pojawiła się kasa pojawiły się zgrzyty.

Ale za samą akcje szacun ;)
Baikał Record 0.308, CZ Shadow 2 9x19, KK150, Anschutz 54 Super Match 0.22, Keppeler 0.22, Anschutz 1807

Awatar użytkownika
carambas
Kontaktowanie:

Postautor: carambas » 2017-07-17, 12:13

Belze, masz rację odnośnie pieniędzy. Nie powinny być najważniejsze i sądzę, że wszyscy rozumieją, że nie mówię o tym w kategorii prowadzenia biznesu. Niemniej jednak, nie każdy też chce inwestować czas i pieiądze dla innych z perspektywą, że to zawsze będzie taka deficytowa rzecz. Staram się podkreślać, że prowadzenie klubu nie powoduje strat.

Chodzi mi raczej o to, że da się zrobić klub bez ogromnych inwestycji. Czasem można strzelnice dostać za bezcen, lub już ją ktoś ma, czy też niedrogo wynajmuje. Papiery w PZSS kosztują trochę (1000 zł licencja + 50 zł składa), w WZSS zależy od regionu, ale ok 100 - 1000 zł rok. Nie trzeba od razu zaczynać od wszystkich licencji. Można wystartować ze strzelnicą i strzelaniami i jak zobaczymy że przychodzi np 15 osób, to wtedy idziemy w tę stronę.

Klub będzie przynosił dochód: przychody z zawodów, składek członkowskich i treningów pozwolą pokryć wszystkie koszty. Ciężko będzie utrzymać się tylko z działalności klubu (udaje się to nielicznym w kraju, raczej przy dużych klubach), ale nie będziesz musiał dokładać do hobby. Dodatkowo, czeka wieczna chwała w środowisku.
Ostatnio zmieniony 2017-07-17, 12:14 przez carambas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SP5L
Kontaktowanie:

Postautor: SP5L » 2017-07-17, 12:41

carambas pisze:Już jeden klub uzyskał moje dane i zgodę oficjalną. Dwa inne się skontaktowały, ale jeszcze bez finalizacji.

Zachęcam innych do otwierania własnych organizacji. Klub skierowany na amatorów jest dochodowy od pierwszego dnia działalności, a jednocześnie stanowiąc pozytywną konkurencję poprawiasz całe środowisko. Trzeba siać.

Brawo CARAMBAS - dzięki za Twój wkład w środowisko strzelców. :-D
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.

Awatar użytkownika
carambas
Kontaktowanie:

Postautor: carambas » 2017-09-11, 20:29

Wspomagam nowy klub w zachodniopomorskim. Jeśli ktoś jeszcze chce założyć własną organizację i potrzebuje specjalisty od szkoleń z wiedzy teoretycznej, to zapraszam! Na hasło "dostęp do strzelnicy w cenie składki członkowskiej" wszystko ode mnie gratis (bez tego hasła też gratis, ale warto dawać dobrą ofertę dla klubowiczów).

marianakms
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: marianakms » 2017-10-18, 15:28

carambas pisze:Dzień dobry,

[...]

Jednocześnie aby uzyskać legitymację trenera należy wcześniej być zatrudnionym w klubie PZSS oraz posiadać ukończony kurs instruktora strzelectwa. PZSS akceptuje wyłącznie swoje kursy oraz dyplom uczelni wyższych. Dla kogoś spoza głównego nurtu środowiska może być ciężko przejść przez te wszystkie formalności (czas + pieniądze).

[..]

Czy mógłbyś opisać jaki kurs instruktora strzelectwa należy odbyć, aby był honorowany do szkolenia na trenera? W sensie organizowane pod szyldem PZSS, ale kto prowadzi? Sam PZSS, czy w jakiś klubie?
Gdzie szukać informacji o tego typu kursie zarówno dla instruktorów jak i trenerów?

Z tego co zrozumiałem z dokumentu "REGULAMIN PRZYZNAWANIA I POZBAWIANIA LICENCJI TRENERSKICH (..)" to jeśli nie mam uprawnień/kursu instruktora to będę dodatkowo egzaminowany przez komisję z PZSS stąd przydają się właśnie uprawnienia instruktorskie?
Ostatnio zmieniony 2017-10-18, 15:30 przez marianakms, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
carambas
Kontaktowanie:

Postautor: carambas » 2017-10-18, 15:31

PZSS uznaje wyłącznie legitymacje instruktorskie wydawane przez ich samych po przejściu ich kursów. Informacje o takich kursach możesz uzyskać w swoim wojewódzkim związku strzelectwa sportowego lub w okolicznych. Ostatnio regularnie (raz do roku) takie szkolenie organizuje DZSS, jest ono intensywne, trwa 6 miesięcy, kosztuje około 3 tys zł (z dodatkami typu strzelectwo bojowe).

PZSS poza tym uznaje dyplomy szkół wyższych o profilu sportowym. Nie uznaje kursów organizowanych przez inne podmioty, wymagając od takich osób zdania egzaminu.

Wróć do „Prawo i broń - WBP”