Patent strzelecki

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: Stefan12 »

Egzamin na patent 24.09 w Ostródzie, patent wystawiony 11.10. wczoraj dotarł poleconym. :-D
zbrojownia.org
Majek
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 14 października 2016, 21:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Majek »

Witam
drgnęło - licencja wysłana 12.10 z Warszawy dotarła do Łodzi 17.10 trochę przepychanek z poczta i 21.01 mam licencje w reku - trwało to od egzaminu na patent prawie 6 tygodni to chyba żaden rekord . niestety teraz WPA w Łodzi choć na forum pozytywne opinie...
Dopytam aby nie spalić - opłaty za promesy (chcę wnioskować o osobne na 6 szt. broni sportowej) wnosimy dopiero po otrzymaniu decyzji z WPA?
razem z wnioskiem o wydanie pozwolenia na zakup broni palnej sportowej?
tylko jest zonk ważność dowodu kończy mi się w III 2017 - Radzicie wcześniej wymienić dowód - nie wiem ile czasu ale sprawdzę i podam na Łódź
czy też na razie wystąpić o promesę na zakup 2 szt. pcz i kcz (na tyle mam na razie ochotę ;) i środki - XDM 4,5 9 mm i poczciwego AKMS) a potem po zmianie dowodu ew. wystapić o reszte promes
poradzcie...
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Thrud »

Podobno czasami wnioskowanie o promesy razem z wnioskiem o pozwolenie jest traktowane jako arogancja i może skutkować lekkim robieniem pod górkę. Tak naprawdę te dodatkowe kilka dni Ciebie nie zbawią. Wiem że po otrzymaniu decyzji chce się już mieć tę własną broń jak najszybciej, ale może ten dodatkowy czas pozwoli ochłonąć i podjąć właściwą decyzje.

Jeżeli możesz wymienić dowód przed wydaniem pozwolenia, to zrób to. Z drugiej strony, po zmianie dowodu w przyszłości WPA powinien nanieść odpowiednią poprawkę na wcześniej wydana promesę. Co do ilości promes - zawsze warto mieć w zapasie jedną - dwie sztuki, jak się trafi okazja będzie jak znalazł. I jeszcze jedno - promesy są wystawiane zgodnie z rodzajami broni wymienionymi w ustawie, czyli w podanym przez Ciebie przypadku będą to dwie sztuki uprawniające do zakupu broni centralnego zapłonu z lufa gwintowaną o kalibrze do 12 mm.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
Majek
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 14 października 2016, 21:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Majek »

Dziękuje za odpowiedź - wymienię dowód przed złożeniem wniosku do WPA ok 2 tygodni
myślę ze warto poczekać i mieć od potem możliwość wystąpienia od razu o wszystkie promesy (koszt 17pln x 6) - a nuż coś zmienia i będzie pod górke jak wspominasz poza tym będzie czas na badania i odbiór zaświadczenia z klubu
w zawodach na razie na broni klubowej myślę że do końca roku - licencje utrzymać trzeba warto poczekać
Pozdrawiam z deszczowej Łodzi
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: franek »

Thrud pisze:Podobno czasami wnioskowanie o promesy razem z wnioskiem o pozwolenie jest traktowane jako arogancja i może skutkować lekkim robieniem pod górkę. Tak naprawdę te dodatkowe kilka dni Ciebie nie zbawią.
Nie widzę nic aroganckiego w dopisaniu "w przypadku wydania decyzji pozytywnej proszę o wydanie promes ...załącznik ...."
Z mojego punktu widzenia to decyzja "związana" a ja wiem, że spełniam wymogi ustawowe.
Przy obrocie korespondencyjnym to jest tydzień w jedną stronę. A to już jest 3 tygodnie od decyzji do promesy w garści.
Biorąc pod uwagę, że w czasie X miesięcznego zbierania "startów ku chwale WPA" i toczącego się postępowania miałem czas aby zdecydować się co , od kogo i za ile chcę kupić ...
pierwsze 5 promes przepuściłem w 3 dni ( tylko dlatego że objechałem bez samochodu Poznań, Wrocław, Ozorków, Warszawę , Katowice i Kraków).
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
uvs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 05 maja 2016, 19:58
Tematy: 1
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: uvs »

Odświeżę trochę temat.
Czy ktoś ma informacje gdzie w tym roku będą organizowane egzaminy na patent (oprócz strony PZSS)? Lub gdzie są planowane i trwa zapis chętnych?
Pozdrawiam
Łukasz
krissu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 11 lipca 2016, 14:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: krissu »

Jeśli się nie mylę, to egzamin na patent organizuje tylko PZSS. Poszukaj na w kalendarzach wojewódzkich, są dokładniejsze. Nie wiem, czy wszystkie województwa mają swój kalendarz. Tu masz np. małopolski http://www.mzss.krakow.pl/index.php?p=kalendarz
uvs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 05 maja 2016, 19:58
Tematy: 1
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: uvs »

Już przeglądałem kalendarze wojewódzkich ZSS, tylko te które są dostępne (niektóre WZSS nie maja nawet strony www). Na zapytania mailowe odzew też niewielki.
W Krakowie egzamin 17 listopada a na stronie PZSS nie ma go w kalendarzu. Dlatego pytam na forum czy gdzieś w klubach coś słychać o egzaminie.
Pzdr. Łukasz
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Thrud »

Egzaminy zwykle organizuje klika tych samych klubów w danym regionie. Popytaj po kolegach gdzie robili patent a potem podzwoń. Może się zdarzyć, że klub się waha czy organizować jeszcze jeden termin, a kilka telefonów od zainteresowanych osób przeważy szalę.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
Szaraczek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 15 listopada 2016, 17:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Szaraczek »

Podczepie się pod temat z pytaniem, pewnie uznanie że głupim ale proszę o wyrozumiałość dopiero zaczynam. Nurtuje mnie pytanie czy w klubie które ma licencję tylko p i K zrobię wszystkie szkolenia i patenty czy jednak muszę szukać klubu że wszystkimi licencjami?
Ostatnio zmieniony 17 listopada 2016, 15:52 przez Szaraczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: carambas »

Jeśli klub nie ma licencji na strzelbę, to nie uzyskasz takiej licencji zawodniczej i nie będziesz jej miał w pozwoleniu. Jest istotne, żeby klub miał licencję PKS.

Możesz też należeć do kilku klubów na raz, ale z reguły lepiej poszukać jednego dobrego.
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Thrud »

Jesteś pewien? Bylem przekonany, że licencja klubowa ogranicza jedynie jakie konkurencje mogą być rozgrywane w klubie, a nie w jakich konkurencjach może startować zawodnik. Nie mamy przecież ograniczenia do startów tylko w macierzystym klubie. Mógłbyś swoją opinię poprzeć odpowiednim przepisem?
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: carambas »

9x19 pisze:W § 5 Regulaminu przyznawania i pozbawiania licencji zawodniczych … jest taki zapis:
Polski Związek Strzelectwa Sportowego przyznaje licencje:
1) Osobom stowarzyszonym w klubie posiadającym licencję PZSS – do zakresu licencji klubowej.
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?p=1420858#p1420858

A tutaj regulamin:
http://pzss.org.pl/images/stories/komis ... niczej.pdf
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Thrud »

Dziękuję. Czyli faktycznie, optymalnym rozwiązaniem jest wybrać klub z pełnym zakresem licencji.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
Szaraczek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 15 listopada 2016, 17:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Szaraczek »

Oj szkoda bo akurat mam dwa kluby pk w zasięgu 15 km a do PKS muszę latać prawie setkę :cry:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”