Patent strzelecki

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: carambas »

Rejestracja elektroniczna to na pewno krok naprzód, który może przyspieszyć ślamazarną biurokracje. PZSS zrobił to źle, niepotrzebnie psując krew kilkuset osobom, które miały zdawać w najbliższych 3 miesiącach.

Z moim doświadczeniem obsługi małego stowarzyszenia już wiem, że byłbym w stanie co roku wydawać 20 tys licencji z opóźnieniem 2-3 dni. Nic w tym trudnego, wystarczy mieć podstawowy system informatyczny i wytrzymały nadgarstek do podpisywania. Być może PZSS mając system komputerowy w końcu ogarnie jak to zrobić (choć wątpię, bo to chyba nie ta epoka mentalna).

Wystarczyło zrobić tę rejestrację do patentu, ale powiedzieć, że kazdy, kto chce zdawać egzamin na patent dopiero od 1 maja 2017 musi być minimum trzy miesiące w ewidencji. Nikomu by wtedy nie przeszkodzili. Zabrakło wyobraźni.

Przede wszystkim, należy zwiększyć ilość strzelców sportowych. Jak ich będzie kilkaset tysięcy (ile to lat jeszcze?) to będzie można lobbować za zmianą prawa. Jak jest nas 20 tys, to możemy tylko położyć uszy po sobie i grzecznie robić co każą w związku. Nie mamy siły politycznej. Po pierwsze, zwiększ masę.
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2017, 09:34 przez carambas, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
DDW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 16 września 2016, 17:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: DDW »

Apropo PZSS i osob zdajacych egzamin 04.12 na ZKS. Patenty mialy byc obrobione w zeszlym tygodniu, w tym doreczone ale.... nie ma i nie bedzie bo Pan za to odpowiedzialny jest znowu na zwolnieniu. No ale choroba rzecz ludzka. :-/
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: rzufik1 »

Tak czytam i czytam... i tak się zastanawiam bo wychodzi na to że najwięcej awanturują się Ci co już od "wieków " sa w klubach; biorą udział w zawodach... no a skoro biorą udział w zawodach to 'powinni " mieć licencje? a o ile dobrze doczytałem to rejestracja dotyczy tych co chcą teraz robić patent, no chyba że tak im się spieszyło że te kilka lat nie mieli chęci wykazać się przed komisją egzaminacyjna...ale skoro kilka lat czekali to przecież dodatkowe 3 miesiące nie zbawi ich ?
Mi się już nie skasuje kilka lat stażu jak już MAM patent i licencje ? ?

Co do umiejętności i wiedzy niektórych strzelaczy to fakt coś w tym jest , ale nie zgodzę się z tym że egzamin na którym byłem był przeprowadzony nie prawidłowo.
Nie było puszczania; nie było przymykania oczu. Kto nie zdał to wiedział czemu.

a i to był egzamin w Krakowie!

Śmieszy mnie opis w komentarzu o człowieku który widział egzamin w Warszawie ( taki że niemowlęta by zdały) a został oblany na karabinie w Krakowie... kurcze to w jakich jeszcze miastach próbował zdać ?
i czemu nie zdawał w Warszawie ?

Z mojego punku to pzss namieszal najbardziej tym co składają papiery do wpa i czekają teraz na licencjie , a tych co czekają na termin patentu proszę o umiar w narzekaniu :) zawsze może być gorzej :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: m2c »

A co namieszał tym czekającym na licencje i tym składającym papiery do WPA?
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: rzufik1 »

m2c pisze:A co namieszał tym czekającym na licencje i tym składającym papiery do WPA?
A to że niektórzy poczekają na licencje bo klub nie miał swojej( tak wiem tu klub zawalił )
a to że czekasz i tak na plastik długi okres czasu bo człowiek który to ogarnia nie wyrabia czasowo :) ( pytanie czy sprawdza te nasze starty czy zgodne z prawdą :)


a co do wpa to przy składaniu papierów w grudniu już wpa chce nowa licencjie na 2017 :) tak wiem .. nie zgodnie z prawem :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Klurik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 16 lutego 2016, 15:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Klurik »

DDW pisze:Apropo PZSS i osob zdajacych egzamin 04.12 na ZKS. Patenty mialy byc obrobione w zeszlym tygodniu, w tym doreczone ale.... nie ma i nie bedzie bo Pan za to odpowiedzialny jest znowu na zwolnieniu. No ale choroba rzecz ludzka. :-/
Wychodzi na to, że licząc na koniec stycznia byłem niepoprawnym optymistą, ale zobaczymy jeszcze.

A co do poziomu egzaminu powiem tyle (zdawałem 4.12 w Warszawie ):
- teorię oblało kilkadziesiąt osób,
- na praktyce też widziałem osoby które odpadły - np brak skupienia u człowieka który strzelał przede mną

Jest stres, ludzie robią głupoty. Na stres w części praktycznej egzaminu świetnie działają starty w zawodach. Po kilkunastu startach podchodzi się do takiego egzaminu i robi to co zwykle i już, zdane.
“He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.” - Dr. Johnson
PRESTON
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 01 marca 2016, 20:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: PRESTON »

W Kraku pojawił się obowiązek wpisania na metryczce numeru aktualnej licencji (na 2016 lub 2017 jeśli ktoś już dostał nową).
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2017, 15:03 przez PRESTON, łącznie zmieniany 1 raz.
.22LR, 9x18, 9x19, .223, .308W, 7.62x39, 12/70, .45ACP.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: krajes86 »

Jakie są obecnie okresy oczekiwania na patent po egzaminie i licencję po złożeniu wniosku?
Awatar użytkownika
DDW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 16 września 2016, 17:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: DDW »

Długie. Zobacz posty wyżej. Na patent czekamy od 04.12 czyli prawie 2 miesiące, i jeszcze trochę poczekamy. Z licencjami też są poślizgi, z tego co mi Pani w PZSS mówiła 2 miesiące to realny termin. Cały czas dłużej ;)
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: rzufik1 »

PRESTON pisze:W Kraku pojawił się obowiązek wpisania na metryczce numeru aktualnej licencji (na 2016 lub 2017 jeśli ktoś już dostał nową).
tak wiem :) pisałem już na nocnych :)
ale powoli idzie to w kierunku że bezpatentowce nie bedą strzelały.....ale tu znów masa kolegów z CP nie robi patentów bo po co a teraz nawet w zawodach nie wystartuja:(
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Garfield »

Patent? 4 grudnia jeszcze nie dostał. A licencje w marcu/kwietniu to mogą szybko robić bo to tylko nowe będą.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
_MarciN_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 26 lipca 2016, 16:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: _MarciN_ »

rzufik1 pisze: ale powoli idzie to w kierunku że bezpatentowce nie bedą strzelały.....ale tu znów masa kolegów z CP nie robi patentów bo po co a teraz nawet w zawodach nie wystartuja:(
Wystartują, ale będą poza klasyfikacją (PK).
BPA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 11:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: BPA »

Witam, dostał ktoś orzeczenie o nadaniu patentu w tym tygodniu, czy pan za to odpowiedzialny nadal jest na zwolnieniu i nic się nie dzieje w tym kierunku?
Awatar użytkownika
DDW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 16 września 2016, 17:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: DDW »

Na zwolnieniu jest do przyszłego tygodnia. Wiec tak, nic sie nie dzieje chwilowo :)
BPA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 11:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: BPA »

Mam nadzieję, że z licencją pójdzie im trochę szybciej.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”