Patent strzelecki

Moderator: Moderatorzy WBP

ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 280
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: ubejane »

Infidel pisze:Patent w Łodzi zdany 23 września, wczoraj list z patentem zawitał na chatę. :wink:
No to zdawaliśmy razem ale do "mojej Łodzi" jeszcze list się nie doczłapał.

Generalnie na ~17 dni czekania 13-14 dni to "dwa razy list zwykły polecony poczta polska"...
SP7MM
Lisnerek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 04 września 2017, 08:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Lisnerek »

dzoana pisze:
pyton67 pisze:
dzoana pisze:Trudność trafienia do poppera a trafienia do lecącego rzutka też dzielą lata świetlne, a jednak obie formy egzaminu są dopuszczone ;)
OK - ale czy masz na jednym egzaminie sytuację że część zdających strzela do rzutków a część do popperów? Chyba nie! Chodzi mi właśnie o to że na egzaminie (w danym czasie i miejscu) wszyscy zdający powinni mieć takie same "szanse" a nie że jedni strzelają do mniejszych a drudzy do większych celów! Tylko i aż tyle.
Może i racja. Idąc dalej, widzę kolejne potencjalne niesprawiedliwości na egzaminie. Co z losowaniem egzemplarza broni, czy wszyscy powinni strzelać z dokładnie tego samego (np. jedne mają długie i twardsze spusty, inne bardzo krótkie)? Co w przypadku strzelania do rzutków, jednym wieje wiatr, innym nie wieje?

Proponuje zjesc snickersa i wyluzowac. Chcesz szukac sprawiedliwosci to pzss nie jest dobrym miejscem. Zmien hobby.


Pozdrawiam.
Lisnerek
Awatar użytkownika
dzoana
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 58
Rejestracja: 10 marca 2017, 20:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: dzoana »

Lisnerek pisze:
dzoana pisze:
pyton67 pisze: OK - ale czy masz na jednym egzaminie sytuację że część zdających strzela do rzutków a część do popperów? Chyba nie! Chodzi mi właśnie o to że na egzaminie (w danym czasie i miejscu) wszyscy zdający powinni mieć takie same "szanse" a nie że jedni strzelają do mniejszych a drudzy do większych celów! Tylko i aż tyle.
Może i racja. Idąc dalej, widzę kolejne potencjalne niesprawiedliwości na egzaminie. Co z losowaniem egzemplarza broni, czy wszyscy powinni strzelać z dokładnie tego samego (np. jedne mają długie i twardsze spusty, inne bardzo krótkie)? Co w przypadku strzelania do rzutków, jednym wieje wiatr, innym nie wieje?

Proponuje zjesc snickersa i wyluzowac. Chcesz szukac sprawiedliwosci to pzss nie jest dobrym miejscem. Zmien hobby.


Pozdrawiam.
Lisnerek
Ej, to chyba nie do mnie powinno być, przecież to szydercze było, skoro tropimy niesprawiedliwości w rozmiarze popperów, nie ma sensu nad tym poprzestać, jest pole pole do poprawy w innych obszarach ;)
Ostatnio zmieniony 10 października 2017, 15:04 przez dzoana, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
denver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 12 lipca 2007, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: denver »

milvuc pisze:Witam,

Będę w najbliższym czasie podchodził do egzaminu na patent strzelecki, i mam jedno pytanie. Ponieważ już mam zdane egzaminy PZŁ (będę składał wniosek o pozwolenie sportowe+myśliwskie) czy jest jakaś szansa wymigać się z strzelania z strzelby podczas egzaminu na patent? Gdzieś się doczytałem iż osoby posiadające pozwolenie na bron do celów łowieckich mogą być zwolnione, z tym że ja jeszcze nie mam pozwolenia tylko zaliczony staż i zdane egzaminy. Pozdrawiam
U mnie na egzaminie myśliwym zaliczyli egzamin na podstawie posiadanego pozwolenia na broń.
marektzu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 18 lutego 2017, 17:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: marektzu »

Potwierdzam. Patent w Łodzi zdany 23 września i wczoraj dostałem list z patentem :-D
milvuc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 19 lutego 2010, 21:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: milvuc »

denver pisze:
milvuc pisze:Witam,

Będę w najbliższym czasie podchodził do egzaminu na patent strzelecki, i mam jedno pytanie. Ponieważ już mam zdane egzaminy PZŁ (będę składał wniosek o pozwolenie sportowe+myśliwskie) czy jest jakaś szansa wymigać się z strzelania z strzelby podczas egzaminu na patent? Gdzieś się doczytałem iż osoby posiadające pozwolenie na bron do celów łowieckich mogą być zwolnione, z tym że ja jeszcze nie mam pozwolenia tylko zaliczony staż i zdane egzaminy. Pozdrawiam
U mnie na egzaminie myśliwym zaliczyli egzamin na podstawie posiadanego pozwolenia na broń.
Całość egzaminu, czy tylko strzelba?
piciu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2016, 20:12
Tematy: 10
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: piciu »

Na patencie mam wpisane miejsce zamieszkania. Ostatnio się przeprowadziłem pod inny adres. Czy WPA będzie robić o to problemy?
Awatar użytkownika
Pandariusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 06 czerwca 2016, 10:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Pandariusz »

piciu pisze:Na patencie mam wpisane miejsce zamieszkania. Ostatnio się przeprowadziłem pod inny adres. Czy WPA będzie robić o to problemy?
Patent nadawany jest dożywotnio, a nikt nie zmusi Cię do mieszkania całe życie w jednym miejscu. Masz tam wpisany też pesel. Spokojnie ;)
pyton67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 02 października 2017, 18:16
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: pyton67 »

dzoana pisze:
pyton67 pisze:
dzoana pisze:Trudność trafienia do poppera a trafienia do lecącego rzutka też dzielą lata świetlne, a jednak obie formy egzaminu są dopuszczone ;)
OK - ale czy masz na jednym egzaminie sytuację że część zdających strzela do rzutków a część do popperów? Chyba nie! Chodzi mi właśnie o to że na egzaminie (w danym czasie i miejscu) wszyscy zdający powinni mieć takie same "szanse" a nie że jedni strzelają do mniejszych a drudzy do większych celów! Tylko i aż tyle.
Może i racja. Idąc dalej, widzę kolejne potencjalne niesprawiedliwości na egzaminie. Co z losowaniem egzemplarza broni, czy wszyscy powinni strzelać z dokładnie tego samego (np. jedne mają długie i twardsze spusty, inne bardzo krótkie)? Co w przypadku strzelania do rzutków, jednym wieje wiatr, innym nie wieje?
Łatwiej jest jednak udowodnić organizatorowi egzaminu że strzelano do różnych celów (szczególnie że praktycznie każdy ma w kieszeni aparat fotograficzny/kamerę) niż to że nagle powiał wiatr ;laughing:
Awatar użytkownika
denver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 12 lipca 2007, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: denver »

milvuc pisze:
denver pisze:
milvuc pisze:Witam,

Będę w najbliższym czasie podchodził do egzaminu na patent strzelecki, i mam jedno pytanie. Ponieważ już mam zdane egzaminy PZŁ (będę składał wniosek o pozwolenie sportowe+myśliwskie) czy jest jakaś szansa wymigać się z strzelania z strzelby podczas egzaminu na patent? Gdzieś się doczytałem iż osoby posiadające pozwolenie na bron do celów łowieckich mogą być zwolnione, z tym że ja jeszcze nie mam pozwolenia tylko zaliczony staż i zdane egzaminy. Pozdrawiam
U mnie na egzaminie myśliwym zaliczyli egzamin na podstawie posiadanego pozwolenia na broń.
Całość egzaminu, czy tylko strzelba?
Tylko strzelba.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: MarcinD »

piciu pisze:Na patencie mam wpisane miejsce zamieszkania. Ostatnio się przeprowadziłem pod inny adres. Czy WPA będzie robić o to problemy?
WPA interesuje miejsce twojego stalego pobytu. Nie powinni robic zadnych problemow.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: jamor »

pyton67 pisze:
Łatwiej jest jednak udowodnić organizatorowi egzaminu że strzelano do różnych celów (szczególnie że praktycznie każdy ma w kieszeni aparat fotograficzny/kamerę) niż to że nagle powiał wiatr ;laughing:
A co kolega chce udowadniać organizatorowi ? Czy jeden popper ma 15 a drugi 30 cm to i tak jest zgodnie z regulaminem. Nie przypuszczam by organizator wystawiał rozne poppery aby celowo kogos oblać. Wystawia jakie ma . Nie dostaje ich od związku który pobiera opłaty za ten egzamin. Jak chcesz coś udowadniać to pokaz ze potrafisz coś zmienić na korzyść zdających jak tez na korzyść organizatorów. Napisz co zrobisz w tej sprawie i potem jak Ci wyszło.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: krajes86 »

Gwoli doprecyzowania: Organizator dostaje od PZSS kasę za każdego egzaminowanego w trakcie egzaminu na jego obiekcie.

Sprawa druga: Nie trafić ze strzelby w 3 z 5 poperów z 10m to trzeba być naprawdę zdolnym jakie by te popery nie były.
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: jamor »

Znasz moze jaka to jest dzis oficjalna kwota dla klubu od osoby ? Pamietam ze kiedyś nie było to chyba sprecyzowane. Dostawali jakieś pokrycia kosztów plus ewentualnie dotacje na młodzież.
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: krajes86 »

25% od opłaty wniesionej za egzamin przez egzaminowanego.
Od 400zł - 100zł.

Niech więc prezesi klubów tu nie płaczą jak wiele robią dla strzelectwa organizując egzaminy, bo mają z tego kasę i dla niej je robią. Filantropowie z Bożej łaski.
Ostatnio zmieniony 11 października 2017, 13:50 przez krajes86, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”