Patent strzelecki

Moderator: Moderatorzy WBP

grzechu_k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 26 listopada 2015, 17:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: grzechu_k »

Można polegać. Nie słyszałem o innych pytaniach.
palmar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 14 września 2017, 22:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: palmar »

Hadriel pisze:Ja mam inne pytanie. Czy można polegać w części teoretycznej na bazie pytań z patentstrzelecki.eu? Czy pytania na egzaminie bardzo się różnią?
Można polegać. Pytania są zbierzne.

Jednak polecałbym najpierw przeczytać kilka razy ustawę + rozporządzenia.
Marcin
palmar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 14 września 2017, 22:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: palmar »

Hadriel pisze:Jasne, ustawę wertuję, rozpisane mam ważniejsze rzeczy, ale ostatecznie chcę się sprawdzać na patentstrzelecki.eu i chcę spać spokojnie, że żadnego zagadnienia nie pominę.
Dzięki, będę więc się tam sprawdzał.
Jeszcze możesz spróbować aplikacji NTS.

http://www.towarzystwostrzeleckie.org/nts-quiz/
Marcin
Awatar użytkownika
to3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 31 marca 2018, 13:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: to3k »

Hadriel pisze:Jasne, ustawę wertuję, rozpisane mam ważniejsze rzeczy, ale ostatecznie chcę się sprawdzać na patentstrzelecki.eu i chcę spać spokojnie, że żadnego zagadnienia nie pominę.
Dzięki, będę więc się tam sprawdzał.
Z doświadczenia Ci powiem, że na patentstrzelecki.eu najlepiej od razu robić egzamin, bo i tak możesz ustawić czy chcesz na raz 10, 25, 50 czy 100 pytań, a dobrą opcją jest to, że potem możesz sobie sprawdzić, np. przed samym egzaminem, dokładnie na które pytania odpowiedziałeś źle i sobie tylko je przerobić.
palmar pisze:
Hadriel pisze:Jasne, ustawę wertuję, rozpisane mam ważniejsze rzeczy, ale ostatecznie chcę się sprawdzać na patentstrzelecki.eu i chcę spać spokojnie, że żadnego zagadnienia nie pominę.
Dzięki, będę więc się tam sprawdzał.
Jeszcze możesz spróbować aplikacji NTS.

http://www.towarzystwostrzeleckie.org/nts-quiz/
NTS Quiz jest spoko, bo ma appkę mobilną, chociaż patentstrzelecki też super działa na telefonie tyle, że przez przeglądarkę. Wadą NTS jest to, że bardzo często aplikacja się resetuje po jej wyjściu i nie zapamiętuje, na którym pytaniu ostatnio skończyłeś, natomiast na patencie jak już raz wejdziesz w przeglądarkę to nawet jak wyjdziesz to pamięta gdzie skończyłeś.
szelbisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 26 lipca 2017, 20:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: szelbisz »

Ja bym od egzaminu ogólnego nie zaczynał (tego co się wybiera ile pytań chcesz) tylko robił egzaminy w poszczególnych sekcjach.Tylko w ten sposób sprawdzisz się we wszystkich pytaniach i będziesz wiedział co poprawić/na czym się skupić bardziej. Bo tak czy siak cały materiał przerobić trzeba, a na tym ogólnym możesz niektóre pytania pominąć (co sama strona po takim egzaminie pokazuje ile materiału w egzaminie przerobiłeś).
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Toost »

to3k pisze: Z doświadczenia Ci powiem, że na patentstrzelecki.eu najlepiej od razu robić egzamin, bo i tak możesz ustawić czy chcesz na raz 10, 25, 50 czy 100 pytań, a dobrą opcją jest to, że potem możesz sobie sprawdzić, np. przed samym egzaminem, dokładnie na które pytania odpowiedziałeś źle i sobie tylko je przerobić.
Ale jak od razu? Na chybił trafił? Trzeba najpierw jakąś wiedzę zdobyć chyba. Jeśli już do egzaminu to na 100 pytań, bo tak to trafisz akurat 10 z 300 które znasz i jesteś hepi, a wiedzę masz nikłą.
Przeczytać rozporządzenia i ustawe to nic strasznego, regulaminy sportowe też nie straszne.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Slywal
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 23 marca 2018, 13:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Slywal »

Na patentstrzelecki.eu jest taka fajna opcja jak test ze wszystkich pytań z bazy (ćwiczenia -> łączone zestawy -> testy "wszystkie"). O tyle fajnie, że sprawdzasz całą wiedzę kompleksowo.
Osobiście polecam jednak najpierw przeczytać ustawę i regulaminy, a potem rozwiązywać testy z patentstrzelecki. Apka NTSu też jest niezła, szczególnie na podróż komunikacją. Ale patenstrzelecki mimo wszystko bardziej mi "leżał".

Btw na moim egzaminie chyba jedno pytanie było spoza bazy pytań Braterstwa. Brzmiało to jakoś tak: "Jaka amunicja jest dopuszczona do strzelań na strzelnicy/sportowych(?)" i odpowiedzi w stylu A - przeciwpancerna
B- [odpowiedź poprawna]
C - smugowa
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2018, 17:05 przez Slywal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
to3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 31 marca 2018, 13:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: to3k »

Toost pisze:
to3k pisze: Z doświadczenia Ci powiem, że na patentstrzelecki.eu najlepiej od razu robić egzamin, bo i tak możesz ustawić czy chcesz na raz 10, 25, 50 czy 100 pytań, a dobrą opcją jest to, że potem możesz sobie sprawdzić, np. przed samym egzaminem, dokładnie na które pytania odpowiedziałeś źle i sobie tylko je przerobić.
Ale jak od razu? Na chybił trafił? Trzeba najpierw jakąś wiedzę zdobyć chyba. Jeśli już do egzaminu to na 100 pytań, bo tak to trafisz akurat 10 z 300 które znasz i jesteś hepi, a wiedzę masz nikłą.
Przeczytać rozporządzenia i ustawe to nic strasznego, regulaminy sportowe też nie straszne.
No wiadomo, że najpierw przeczytać ustawę itd., ale później do nauki już stricte pytań jakie są to najlepiej lecieć egzaminy po np. 100 pytań z całego materiału. Robiąc to jakieś 5-10 razy na pewno przerobimy wszystkie pytania jakieś 2 razy i do tego będziemy mieli listę pytań, w których zrobiliśmy błędy ("Pokaż tylko niepoprawne odpowiedzi"). Po takim czymś masz w zasadzie 99% szans na zdanie :wink:
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Toost »

to3k pisze: No wiadomo, że najpierw przeczytać ustawę itd., ale później do nauki już stricte pytań jakie są to najlepiej lecieć egzaminy po np. 100 pytań z całego materiału. Robiąc to jakieś 5-10 razy na pewno przerobimy wszystkie pytania jakieś 2 razy i do tego będziemy mieli listę pytań, w których zrobiliśmy błędy ("Pokaż tylko niepoprawne odpowiedzi"). Po takim czymś masz w zasadzie 99% szans na zdanie :wink:
Obrazek

Na egzaminie trzeba tylko dokładnie czytać pytania.
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2018, 19:53 przez Toost, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
gobo007
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwietnia 2018, 22:19
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: gobo007 »

Hej,
Zdawalem dzis egzamin na patent w ZKS Gwardia w Zielonej Gorze. Wynik - pozytywny.
Strzelalismy z pneumatykow i strzelby do poperow.
Jesli chodzi o strzelbe wynik byl nieistotny - chodzilo bardziej o bezpieczne obchodzenie sie z bronia i jej poprawna obsluge. Z tego co slyszalem wlasnie na strzelbie oblaly jakies osoby.
Testy ok, pytania praktycznie te same co na stronie Braterstwa. Znaczna czesc osob testy zaliczyla.
Strzelanie z pneumatyka - wynik nie byl istotny, a skupienie.
Ogolnie podejscie egzaminujacych do egzaminu i ludzi bylo super. Bezpieczenstwo bylo najwazniejsze i za nie mozna bylo egzamin uwalic, a wyniki byly sprawa drugorzedna - tak jak moim zdaniem to powinno wlasnie wygladac. Na nauke bedzie czas pozniej.
Jesli ktos sie waha jakie miejsce na egzamin wybrac, to Zielona Gora jest jak najbardziej godna polecenia.
Jechalismy ze Zgorzelca spora grupa i wszyscy od nas na patent zdali.
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Toost »

gobo007 pisze: Strzelanie z pneumatyka - wynik nie byl istotny, a skupienie.
Ogolnie podejscie egzaminujacych do egzaminu i ludzi bylo super. Bezpieczenstwo bylo najwazniejsze i za nie mozna bylo egzamin uwalic, a wyniki byly sprawa drugorzedna - tak jak moim zdaniem to powinno wlasnie wygladac. Na nauke bedzie czas pozniej.
Zgodnie z regulaminem egzaminu na patent. Strzelasz pięć razy a cztery przestrzeliny mają się zmieścić w kółku o określonej średnicy :15, 5, 10 i 2cm w zależności z czego i na co strzelasz.
To tylko na policyjnym jak dostaniesz "przekręcony" kbks i strzelisz pięć razy w jedną dziurkę na jedynce to nie zdałeś.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: MarcinD »

Toost pisze: To tylko na policyjnym jak dostaniesz "przekręcony" kbks i strzelisz pięć razy w jedną dziurkę na jedynce to nie zdałeś.
I gdziez to takie przekrecone kbks-y daja?
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: KG92RS »

Bohun_W pisze:Na egzaminie na patent polecam (...) Naturalnie strzelić bez spinania i będzie dobrze.
O! I to jest pomysł na piątkę. Jak zdawałem swój, a grudzień to był i zimno, zjawiłem się o podanej godzinie "na punkt" ... I BYŁEM W OSTATNIEJ GRUPIE...
Na teorię czekałem 4,5 godziny, z czego pierwsze trzy na zewnątrz... Przemarzłem do kości... I jak już przyszło "co do czego", to dostałem głupawki i było mi tak kompletnie wszystko jedno, że za bardzo nie patrzyłem, jak strzelam...
Egzaminatorzy nawet nie przykładali tych swoich kółek -> byłem pewny, że nie zdałem, bo na każdej tarczy sprawdzali, a na moją tylko popatrzyli... A tu zdziwko i wynik pozytywny.
Na pytanie, dlaczego nie sprawdzali, jeden z nich odpowiedział (pokazując placami kółko około 1cm średnicy): "A po co? Tyle, to sporo lepiej, niż trzeba..." .

Nigdy później takiego skupienia nie zrobiłem :)

Konkluzja: im mniej się człowiek przejmuje, tym lepiej wychodzi :)
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Toost »

MarcinD pisze:
Toost pisze: To tylko na policyjnym jak dostaniesz "przekręcony" kbks i strzelisz pięć razy w jedną dziurkę na jedynce to nie zdałeś.
I gdziez to takie przekrecone kbks-y daja?
Nawet u mnie w klubie z trzech różnych anschutzów robiłem skupienia w trzech miejscach na tarczy.
Czy jak strzele takie 10 strzałów to zdam? Bo na egzaminie na patent bez problemu.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 kwietnia 2018, 22:27 przez Toost, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: MarcinD »

To, ze u ciebie w klubie, to zle swiadczy o klubie. W WPA zdawalem, nie tylko ja, i kbks-y i reszta broni strzelaly tam gdzie sie celowalo. Swoja droga, powtorze, bo juz to pisalem - w trakcie "moich" egzaminow relatywnie wiecej osob nie zdalo na patent, niz w WPA :) Zarowno teorii jak i strzelania.
Ostatnio zmieniony 28 kwietnia 2018, 22:35 przez MarcinD, łącznie zmieniany 1 raz.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”