Patent strzelecki

Moderator: Moderatorzy WBP

janusz35
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 2012, 11:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: janusz35 »

Mam pytanie do osób zdających patent w Krakowie na Pasterniku. Pistolet- czy nadal jest to Margoiln i czy dopuszczalne jest strzelanie z dwóch rąk. Karabin czy wolno użyć swojego pasa, kurtki i rękawicy. Strzelba- jaka strzelba jest na egzaminie i proszę o potwierdzenie ,że mozna wybrac strzelanie do poperów. O lekarza nie pytam bo od jakiegoś czasu lekarza nie ma na egzaminie. Opłata- czy można opłacić na miejscu.Z góry dziekuję.
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: kill0l »

janusz35 pisze:Mam pytanie do osób zdających patent w Krakowie na Pasterniku. Pistolet- czy nadal jest to Margoiln i czy dopuszczalne jest strzelanie z dwóch rąk. Karabin czy wolno użyć swojego pasa, kurtki i rękawicy. Strzelba- jaka strzelba jest na egzaminie i proszę o potwierdzenie ,że mozna wybrac strzelanie do poperów. O lekarza nie pytam bo od jakiegoś czasu lekarza nie ma na egzaminie. Opłata- czy można opłacić na miejscu.Z góry dziekuję.
Zdawałem 10 maja tego roku i wyglądało to następująco:
Pistolet - margoliny, można strzelać z obu rąk.
Karabin - nikt nie używał dodatkowego 'sprzętu' także ciężko mi stwierdzić, obawiam się że raczej nie jest to dopuszczone na egzaminie.
Strzelba - były rzutki (3 na 5 żeby zdać) lub poper (4 na 5 żeby zdać) - można sobie było wybrać w momencie wejscia na stanowisko(z tego co wiem na wcześniejszych egzaminach były tylko rzutki, także nowość).
Na początku są zapisy, na które przenosisz wymagane dokumenty oraz 400zł (+60zł gdy chcesz otrzymać też plastikową wersję patentu). Co do płatności, ja miałem gotówke ale przede mną kilka osób miało powierdzenia przelewu na konto związku.
Mam nadzieję, że trochę pomogłem :piwo:
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: kill0l »

Szybkie pytanie :-D Czy ktoś może otrzymał już patent za egzamin zdawany w maju?
Ostatnio zmieniony 31 maja 2018, 13:45 przez kill0l, łącznie zmieniany 2 razy.
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
szelbisz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 26 lipca 2017, 20:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: szelbisz »

Ja jeszcze czekam na patent z egzaminu z połowy kwietnia.
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: kill0l »

szelbisz pisze:Ja jeszcze czekam na patent z egzaminu z połowy kwietnia.
Ehh czyli nawet jak w tym tygodniu dostaniesz to pewnie mój przyjdzie dopiero za 2-3tyg... :cry:
Może kiedyś uda się wprowadzić trochę 'technologii' do związku i każdy będzie mieć swoje konto, na które po zdanym egzaminie od razu szef komisji egzaminacyjnej dodawąć będzie patent. Będzie można opłacić przedłużenie licecji, dorzucić zdjęcia... a 'fizyczna' wersja licencji będzie w ramach aplikacji mobilnej jako e-dokument... ale się rozmarzyłem :roll:
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
janusz35
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 2012, 11:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: janusz35 »

Zdawałem 10 maja tego roku i wyglądało to następująco:
Pistolet - margoliny, można strzelać z obu rąk.
Karabin - nikt nie używał dodatkowego 'sprzętu' także ciężko mi stwierdzić, obawiam się że raczej nie jest to dopuszczone na egzaminie.
Strzelba - były rzutki (3 na 5 żeby zdać) lub poper (4 na 5 żeby zdać) - można sobie było wybrać w momencie wejscia na stanowisko(z tego co wiem na wcześniejszych egzaminach były tylko rzutki, także nowość).
Na początku są zapisy, na które przenosisz wymagane dokumenty oraz 400zł (+60zł gdy chcesz otrzymać też plastikową wersję patentu). Co do płatności, ja miałem gotówke ale przede mną kilka osób miało powierdzenia przelewu na konto związku.
Mam nadzieję, że trochę pomogłem :piwo:[/quote]

Dzieki za informacje. Ciekawe z tym pasem. Pistolet mozna z dwóch rąk ( chociaż to nie zgodne z PSZZ/ISSF) a karabin bez pasa i kurtki ( a to w zasadzie "obowiazkowe" w postawie leżacej).Przed egzaminem zadzwonię chyba do MZSS może będzie info z "pierwszej " ręki.
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: kill0l »

To chyba będzie najlepsze rozwiązanie - przedzwonienie do związku.
Jak poświęciłeś troche czasu na treningi to najważniejsze żeby podejść bez stresu to na 100% zdasz wszystko :)
Wiem, że łatwo się mówi, osobiście trzęsły mi się troche recę na pistolecie..ale udało się zaliczyć wszystko.
Najgorsze czeka Cie po egzaminie..czekanie :-/ Za kilka dni mija miesiąć od egzaminu, a patentu dalej nie widać. Do tego na forum ludzie, którzy zdawali 2-3tyg piszą, że też nie dostali papierka... :(
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
StingerX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 30 marca 2018, 22:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: StingerX »

Wyśle mu witaminę C na wzmocnienie.
Awatar użytkownika
to3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 31 marca 2018, 13:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: to3k »

Pytanie z innej beczki (pewnie już wałkowane, jeżeli tak to przepraszam za powtórkę) - czy jeżeli już mam patent papierowy to mogę jeszcze złożyć jakiś wniosek do PZSS wydanie w wersji plastikowej?
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: kill0l »

To jest jakaś paranoja. To powinno działać w taki sposób, że w momencie zapisania do klubu każdy dostaje swoje indywidualne konto w systemie, na którym ma wszystkie dane takie jak przynależność do klubu, patent, licencja, starty, składki członkowieskie.
W momencie przyjścia na egzamin informacja o zdanym egzaminie powinna być wprowadzona od razu do systemu i być widoczna - a co za tym idzie patent powinien się od razu generować.
Kolejnym krokiem powinien być upload zdjęcia oraz opłacanie szybkim przelewem 60zł za licencje - licencja powinna być od razu widoczna w postaci e-licencji, a wersja plastikowa wysyłana na nasz adres. Całość procesu zajmowałaby wtedy kilku minut, a nie pół roku... no ale cóż, wtedy może nie trzeba by było zatrudniać tylu osób 8-)
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
StingerX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 30 marca 2018, 22:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: StingerX »

Dodałbym jeszcze stworzenie patentolicencji, po co to rozdzielać.
Najlepszy jest obecnie transfer zgłoszenia papierowego pocztą - Pojechanie do klubu w celu złożenia podpisu na wniosku - WZSS - KLUB - PZSS - KLUB - JA. Czyli jeden kurs autem + 5 przesyłek pocztowych zmiętolonego papierka, na którym nie wiadomo po co w 3 województwach strzela się parafki, jak wszystko jest w systemie. Powiem krótko HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH.
Póki nie będzie konkurencji to będzie tak jak w latach 80.
Banki się pierwsze zinformatyzowały, no bo konkurencja, konto otwierasz na klik.Państwo z 500 + się elektronicznie nie wyrobiło, to na nie to przerzuciło. W 2 miesiące to ogarnęły, no bo wiadomo, konkurencja też po nocach to wprowadza, nie możemy być gorsi.
Ciekawe co by było jakby bank nie wykonał czynności, bo Pani Krystyna jest chora.
Ostatnio zmieniony 04 czerwca 2018, 15:13 przez StingerX, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Toost »

Hadriel pisze:Według informacji z forum braterstwa, Pan odpowiedzialny za patenty jest na zwolnieniu do 10 czerwca, więc trzeba się uzbroić w więcej cierpliwości ;)
I na całą Polskę jest jeden pan, który wklepuje w komputer dane z papierków egzaminacyjnych, brawo. PRL pełną gębą. Z wnioskiem o licencją to trzeba będzie do jesieni poczekać jednak.
Najgorzej, że nie ma na nich żadnego bata bo dostają kasę od państwa i na składki członkowskie leją. Zawodnicy jak my to dla nich smutna konieczność.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: kill0l »

Najgorsze, że jest to problem, o którym wszyscy wiedzą a nikt nic nie robi. Powodem tego jest jedno - chyba trochę panuje przekonanie, że każdy 'nowy' musi odczekać swoje. Bo w rzeczywistości najbardziej na czasie zależy tym, którry dopiero starają się o papiery, a większość z osób które już mają upragnione pozwolenie podchodzi do tematu w stylu 'pzss uczy cierpliwości, więc cierpliwie czekajcie a będzie wam dane'.
Inicjatywa tych zmian musi wyjść od osób które już mają patent i licecnej bo tych są tysiące. Natomiast ile jest osób, które oczekują na np. na patent albo pierwszą licencje -1tys? - pewnie nawet nie tyle, także ich głos w całym oceanie szybko ginie.
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
Jachet1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 19:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Jachet1 »

Ja swój patent dostałem po 7 tygodniach więc widać że się im nie śpieszy. Mnie się wydaje że brak pośpiechu jest umyśly. Pomyślcie bo byłoby gdyby PZSS działał prawidłowo. Ludzie robili by pozwolenie sportowe w 3 miesiące. Wpisanie się do klubu i nauka to kwestia indywidualna. Potem zanie patentu i czekanie na niego max miesiąc potem licencja max miesiąc tydzień na zebranie kwitów i postępowanie w wpa też miesiąc.
Komuś u góry to nie pasuje. Jak myślicie po co wprowadzili 3 miesięczny staż? Pewnie ktoś z Mswia po koleżeńsku poprosił pzss żeby spowolnić proces zdobwyania pozwolenia. I co teraz mamy? 3 miesiące stażu, szukanie egzaminu (czasem jest a czasem jest za miesiąc w twoim mieście) ok miesiąc czekania na patent ok 3 miesiące czekania na licencję tydzień na zbieranie kwitów potem miesiąc o ile nie przedłużą postępowania i wychodzi 8-9miesiący.
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: kill0l »

Przedłużanie całego postępowania powoduje powstanie buforu tylko na samym początku cyklu i długofalowo nie wpływa na statystyki. Oczywiście zakładając, że wydłużony czas przejscia wszystkich formalności nie wpływa na ilość osób, które chcą zrobić pozwolenie. W momencie gdy czyjeś postępowanie przedłuży się nawet o kilka miesięcy to i tak koniec końców dostanie papiery i w jakimś tam momencie czasu podbije statystykę. Należy wspomnieć, że cały proces zachodzi bez przerwy (egzaminy są praktycznie przez cały rok z pominięciem wakacji) to jakiekolwiek wprowadzenie kolejnych zmian czasowych (np. wydłużenie czasu w klubie o kolejne 3 miesiące) spowoduje jedynie obniżenie ilości wydanych pozwoleń TYLKO na pierwsze 3 miesiące nowego cyklu wydawania papierów, czyli 3 miesiące po wprowadzeniu tych zmian.
Z okazji tego, że stopa życia w naszym kraju poprawia się, co pewnie w znacznym stopnia sprawia, że ludzie mogą zainteresować się takim sportem jakim jest strzelectwo, będziemy teraz widzieć ciągły i bardzo dynamiczny wzrost osób zainteresowanych. Myślę, że sprawa może potoczyć się podobnie jak np. w przypadku siłowni - kiedyś można było znaleźć nieliczne, do których chodziło grono pasjonatów i można wręcz powiedzieć, że typowi 'Kowalscy' omijali takie miejsca z daleka - teraz wręcz panuje moda na to aby hmm..jakby to powiedzieć - 'chodzić do takich miejsc'. Oczywiście nakręca to rynek i dzisiejsze siłki wyglądają tak, że jeszcze 15lat temu można było jedynie o takich pomarzyć lub zobaczyć na amerykańskich filmach. Ze strzelnicami może być podobnie. Oczywiście tutaj dużą wiekszą role może odebrać aspekt finansowy, młodzi ludzie często mają na karku kredyty itp... a jak dobrze wiadomo, paczki amunicji wystrzelone na strzelnicy nie przybliżają nikogo do ich spłaty :wink:
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”