Patent strzelecki

Moderator: Moderatorzy WBP

krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: krajes86 »

Co ile jeździsz z tego Krakowa na ZKS?
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: jamor »

Widze ze zdaniem PZSS każdy kierownik klubu to kręt i oszust bo podpisujac staż zawodnika na pewno robi wałek. Wiec nawet majac kilka lat stazu w klubie - nie ma to znaczenia- bo według tego zapisu staz liczy sie jak sie wprowadzi do nowego systemu.Chyba cos nie tak, bo każdy klub strzelecki ma swoj statut i tam jest zapis dot. daty wstąpienia do klubu - czyli spełnienie warunków klubu. Dostał ktos login i hasło ?
http://www.pzss.org.pl/index.php/81-akt ... strzelecki
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: variag »

Zapowiadano to już jesienią ubiegłego roku.
Podobno zdarzyło się ż na egzaminie ktoś trafił w szybę przyznając że pistolet ma pierwszy raz w ręku. I jeszcze inne kwiatki wychodziły w trakcie i po egzaminach. PZSS wprowadza więc ordnung.
Dobrze że to tylko 3 miesiące a nie np. rok :-D
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: 9x19 »

A zdawalność 100 % to nie jest podejrzane? Jeżeli zdaje kilkanaście lub kilkadziesiąt, nie mówiąc o kilkuset osobach, to trudno przyjąć, że wszyscy byli super i zdali. Nie ma takiem możliwości (jestem egzaminatorem od kilku lat i zawsze na egzaminach, w których uczestniczę są osoby, które nie zdały). A takie zdane w 100 procentach egzaminy też się w kraju zdarzały. "A wróg czuwa!" :103:
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: jamor »

No tak, należy się cieszyć. Pewnie kolega nie prowadzi ewidencji w klubie to mu to loto. Dla mnie zapis na stronie PZSS jest obrażliwy - bo to ze ktos robił wałki to my zostalismy potraktowani jak to w naszym kraju bywa- kazdy złodziej i kręt. Zapis winien byc tak : w celu poprawy jakości obsługi osób zainteresowanych uzyskaniem patentu wprowadza się to i to. Pzss nie ma prawa narzucać tego jaki jest skonstruowany statut w danym klubie. U nas w klubie staż jest rok. Po tym terminie zainteresowany moze ubiegac się o zaświadczenie do wpa. Standart minimum 3 miechy na patent. Oblig szkolenie. Teraz z regulaminie na patent w par 7 pkt 2 jest inf. dot. terminów skladania wniosku . Wniosku na patent ? wniosku przynależnosci do klubu czy wprowadzenia do ewidencji pzss. U nas aby zostac członkiem nie wystarczy złozyc wniosek.
Zdawalnośc 100 % ? to czyja to wina ? Nie wyciaga sie żadnych konsekwencji do skladu egzaminacyjnego to tak jest. Jak jest przyzwolenie na to to tak i robia.Jak napisałem do PZSS o swoich uwagach to przewodniczący komisji LP zlał mnie bo nie odpisał, a Pan Prezes - oj tam oj tam, jak chcesz to zawiadom policje a sklad komisji tajny. A zatwierdzenie egz. na strzelbe na strzelnicy ktora nie jest dopuszczona do strzelby na egz.dla klubu ktory nie ma licencji na strzelbe to jest ok . A my jesteśmy te oszołomy ktorym kiedy sie chce i jak się chce narzuca się co chce. Mi cycki opadają.
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2017, 13:00 przez jamor, łącznie zmieniany 1 raz.
wiciuryn1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 05 listopada 2016, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: wiciuryn1 »

Półtora miesiąca i patent jest :-D
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Garfield »

Kiedy zdawałeś?
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
wiciuryn1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 05 listopada 2016, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: wiciuryn1 »

Coś koło 24 listopada
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2017, 22:41 przez wiciuryn1, łącznie zmieniany 2 razy.
Tomek12
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 04 stycznia 2017, 13:48
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Tomek12 »

W lutym mija 3 miesiące od kiedy zapisałem się do klubu i teraz klub czeka na logi, rejestruje i znowu 3 miesiące w pzss i czemy na terminy egzaminu ? Czyli od teraz przez trzy miesiące nie będzie egzaminów ?
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: FranekDolas »

Tomek12 pisze:W lutym mija 3 miesiące od kiedy zapisałem się do klubu i teraz klub czeka na logi, rejestruje i znowu 3 miesiące w pzss i czemy na terminy egzaminu ? Czyli od teraz przez trzy miesiące nie będzie egzaminów ?
Dokładnie tak a nawet gorzej, bo jeszcze loginów i haseł szefom klubów nie rozdają, bo ponoć system nie działa.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: jamor »

Czy kierownicy klubów są na etacie Pzss ? NIe. Wiec jakim prawem Pzss nakazuje kierownikom wprowadzanie danych członków klubu do systemu dla potrzeby Związku ? Jaki prawem ustala się staż członka w klubie na podstawie wpisu do ewidencji Związku ? Decyzją lub uchwałą zarządu Związku ? To może my w swoich klubach wydajmy sobie decyzje , że pracownik Związku lub Wpa ma u nas prowadzić ewidencję klubową. A jak się ma do tego zarządzenia ustawa o ochronie danych osobowych. Czy nie trzeba wtedy od każdego członka uzyskać pisemnej zgody ? W statucie PZSS jest jasno napisane - par 12 do podstawowych zadań Związku należy i pkt 32)prowadzenie i zabezpieczanie ewidencji członków, kartotek zawodników i sędziów,uchwał i protokołów, komunikatów sportowych oraz materiałów statystycznych w zakresie wymaganym odnośnymi przepisami oraz zgodnie z potrzebami Związku;
Pod pretekstem ustalenia stażu chce się zwalić robotę na innych. To moja prywatna sprawa co robie w wolnym czasie. W regulaminie egz. na patent wprowadzono nowy zapis o tej ewidencji a i tak nadal zostawiono zapis ze kierownik klubu swoim podpisem poświadcza ze wnioskodawca jest ma co najmniej 3 miesiące stazu. Wiec po co ma poświadczać jak mu sie nie wierzy ?
Awatar użytkownika
DDW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 16 września 2016, 17:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: DDW »

wiciuryn1 pisze:Coś koło 24 listopada
Obrazek

You made my day :-D Fajnie, czyli sie cos ruszylo. Rozmawialem z PZSSem, swoja droga bardzo mila rozmowa, i ZKS z 04.12 maja zamiar zrobic w tym tygodniu, takze w przyszlym powinnien papier byc. Oczekiwanie na licencje w WKS Wroclaw okolo miesiaca, ZKS dluzej z tego co mowili :>
Tomek12
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 04 stycznia 2017, 13:48
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Tomek12 »

Przed chwilą rozmawiałem z pzss i dostałem info, że nic nie wiedzą odnośnie zdawania patentu do 16 lutego. Mamy wypatrywać terminów na stronie i tyle. W razie pytań dzwonić do nich. W takiej sytuacji jest dylemat..... o ile egzamin jest na miejscu problem znika, ale w sytuacji kiedy ktoś musi jechać na drugi koniec Polski aby zdawać egzamin wysuwa się pytanie. Dołożyć do paliwa i jechać, czy czekać na kwiecień i liczyć, że nie będzie tak źle...
Choć pzss i tak na poprawkach zarabia, ale egzaminy musiałyby być co tydzień...
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Garfield »

To może i Legię zrobią do końca miesiąca:-)
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: FranekDolas »

Tak na zdrowy rozum to pomijając egzaminy w styczniu najbliższy termin teoretycznie możliwy to będzie... maj ;)
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”