Patent strzelecki

Moderator: Moderatorzy WBP

krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: krajes86 »

Czym się różni egzamin na starych zasadach od egzaminu na nowych zasadach?
modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: modoc »

Ickx pisze:Podobno ZKS Warszawa organizuje egzamin 24 września. Egzamin ten nie jest wpisany do kalendarza PZSS. Podobno ma być na starych zasadach. Dlaczego jednym klubom pozwala się organizować egzaminy, a inne muszą czekać niewiadomo ile ? Co to za potajemne porozumienia. Na stronach ZKS tez nic nie ma.
No jak ma być tylko dla klubowiczów to wiadomo, że na stronie ogłoszenia nie będzie :033:
krajes86 pisze:Czym się różni egzamin na starych zasadach od egzaminu na nowych zasadach?
Toi chyba wie tylko góra na chwilę bieżącą.
Ostatnio zmieniony 19 września 2017, 12:47 przez modoc, łącznie zmieniany 1 raz.
Ickx
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwietnia 2017, 08:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Ickx »

krajes86 pisze:Czym się różni egzamin na starych zasadach od egzaminu na nowych zasadach?
Stare zasady - rejestracja na egzamin w klubie i klub poświadcza staż.
Nowe zasady - rejestracja na egzamin przez system elektroniczny, który nie działa. Staż biegnie od momentu zarejestrowania zawodnika w bazie informatycznej PZSS przez klub. Najważniejsze to to że może zostać wprowadzony limit liczby osób przystępujących do egzaminu na patent zależnie od możliwości technicznych obiektów, na których egzamin ma się odbyć oraz od możliwości rzetelnego przeprowadzenia tego egzaminu przez komisję. Co to znaczy to nie mam pojęcia i jak to będzie wyglądało naprawdę to nikt nie wie.
Awatar użytkownika
Darek_M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 22 lipca 2017, 09:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Darek_M »

Byłem w sobotę w ZKS i rozmawiałem o tym egzaminie z panią w biurze klubu, jest ogólnodostępny. Niestety mi brakuje jeszcze kilka dni do tych 3 miesięcy stażu, więc się nie załapałem. Następny egzamin na patent w ZKS Warszawa podobno dopiero 3 grudnia.
9x19; 9x18mak; 7,65brow; 7,62x39; 7,62x54r; 7,62x25; 223rem; 12GA; 22lr
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: rzufik1 »

Ickx pisze:Czy ktoś ma informacje o terminach egzaminów na patent ? Kiedy mogą ponownie ruszyć ? Miała być przerwa przez wakacje i egzaminy miały ruszyć od września, a PZSS nadal nie jest w stanie ogarnąć elektronicznego systemu rejestracji :roll:
Dziwi mnie też jeszcze jedna kwestia. Podobno ZKS Warszawa organizuje egzamin 24 września. Egzamin ten nie jest wpisany do kalendarza PZSS. Podobno ma być na starych zasadach. Dlaczego jednym klubom pozwala się organizować egzaminy, a inne muszą czekać niewiadomo ile ? Co to za potajemne porozumienia. Na stronach ZKS tez nic nie ma.

http://www.mzss.krakow.pl/index.php?p=kalendarz a w nim LISTOPAD

139 Egzamin na patent PZSS MZSS 09 Pasternik x x x x i to świeży wpis jakiś jest więc nie dawno dodany:)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
Darek_M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 22 lipca 2017, 09:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Darek_M »

Ruszyły egzaminy na patent, informacja ze strony PZSS:
http://www.pzss.org.pl/index.php/terminy-egzaminow
9x19; 9x18mak; 7,65brow; 7,62x39; 7,62x54r; 7,62x25; 223rem; 12GA; 22lr
modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: modoc »

Darek_M pisze:Ruszyły egzaminy na patent, informacja ze strony PZSS:
http://www.pzss.org.pl/index.php/terminy-egzaminow
Czyli wszystko po staremu ??. Ciekawe co z rejestracją przez internet.

http://egzaminy.pzss.org.pl/wwwpzss-egz/Exam/Search

I jak te terminy mają się do ich własnego zapisu.
Informujemy, że kolejne terminy egzaminów będa opublikowane nie później niż 14 dni przed egzaminem!
Awatar użytkownika
Darek_M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 22 lipca 2017, 09:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Darek_M »

Może ktoś się orientuje skąd wziąć dane do logowania do rejestracji przez internet na egzamin do patentu?
9x19; 9x18mak; 7,65brow; 7,62x39; 7,62x54r; 7,62x25; 223rem; 12GA; 22lr
krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: krajes86 »

Chyba teraz idą jeszcze na starych zasadach. Zadzwoń do PZSS z tym pytaniem.
plewy38
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 03 lipca 2017, 15:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: plewy38 »

A ja mam wrażenie że teraz to te egzaminy to nawet w Boże Narodzenie będą, i Nowy Rok, i Wigilię ;) Cały czas się zastanawiam jak mocno PZSS oberwie po kieszeni jeśli wejdzie w życie nowa UoBiA.... (w takiej formie). Trza tłuc opłaty ile się da ;D
grzempek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 15:21
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: grzempek »

Wreszcie coś się ruszyło. Są nowe 3 nowe terminy:

http://www.pzss.org.pl/index.php/terminy-egzaminow
Awatar użytkownika
Darek_M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 22 lipca 2017, 09:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Darek_M »

Kilka postów wyżej o tym napisałem
9x19; 9x18mak; 7,65brow; 7,62x39; 7,62x54r; 7,62x25; 223rem; 12GA; 22lr
Awatar użytkownika
dzoana
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 58
Rejestracja: 10 marca 2017, 20:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: dzoana »

Darek_M pisze:Może ktoś się orientuje skąd wziąć dane do logowania do rejestracji przez internet na egzamin do patentu?
Zgłasza Cię przecież klub, nie zgłaszasz się sam.
FIGA1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 13 lutego 2010, 13:10
Tematy: 0
Lokalizacja: S-C
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: FIGA1 »

Nosz...urwał nać...wczoraj sprawdzałem strone PZSS rano i nic nie było o terminach egzaminów a tu nagle termin 24.09.2017 w ZKS. Człowiek by pojechał, spróbował a tak to lipa troche bo to pewnie trzeba sie zapisać wcześniej w systemie. Ewentualnie kilka szybkich pytań:
- czy wie ktoś z Państwa może, czy na ten egzamin na ZKS wystarczy pojawić sie z wnioskiem podbitym przez kierownika klubu macierzystego i z opłatą w gotówce? Czy zwykle w ZKS jest możliwość płatności gotówką za egzamin ewentualnie czy wystarczy potwierdzenie przelewu na konto centralne PZSS?
- Czy na egzaminach w ZKS przyjeto jako praktyke na teorii pytania z zakresu dostepnego na ,,patent strzelecki.eu" ? Ogólnie jak tam poziomowo teoria wygląda? Bardzo cisną?
- Czy na ZKS strzela sie strzelbe do rzutek czy do Popperów/celow reaktywnych i czy pistolet strzela sie normalnie na 25m czy pneumatyk na 10m??
Ogólnie mało czasu...ale jakby sie człowiek spiął i zarwał pare nocek na teorie...
FIGA1
Awatar użytkownika
AlphaStr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 maja 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: AlphaStr »

FIGA1 pisze:Nosz...urwał nać...wczoraj sprawdzałem strone PZSS rano i nic nie było o terminach egzaminów a tu nagle termin 24.09.2017 w ZKS. Człowiek by pojechał, spróbował a tak to lipa troche bo to pewnie trzeba sie zapisać wcześniej w systemie. Ewentualnie kilka szybkich pytań:
- czy wie ktoś z Państwa może, czy na ten egzamin na ZKS wystarczy pojawić sie z wnioskiem podbitym przez kierownika klubu macierzystego i z opłatą w gotówce? Czy zwykle w ZKS jest możliwość płatności gotówką za egzamin ewentualnie czy wystarczy potwierdzenie przelewu na konto centralne PZSS?
- Czy na egzaminach w ZKS przyjeto jako praktyke na teorii pytania z zakresu dostepnego na ,,patent strzelecki.eu" ? Ogólnie jak tam poziomowo teoria wygląda? Bardzo cisną?
- Czy na ZKS strzela sie strzelbe do rzutek czy do Popperów/celow reaktywnych i czy pistolet strzela sie normalnie na 25m czy pneumatyk na 10m??
Ogólnie mało czasu...ale jakby sie człowiek spiął i zarwał pare nocek na teorie...
Nie zdawałem na ZKS, ale:
1. zawsze tak waśnie było, nie słyszałem o żadnych wcześniejszych zapisach. Pojawiasz się z wypełnionym i podbitym wnioskiem oraz potwierdzeniem przelewu na konto PZSS i podchodzisz do egzaminu.
2. poziomowo teoria wszędzie wygląda tak samo, jak się nauczysz ustawy i rozporządzeń to zdasz.
3. Wydaje mi się, że jeśli strzelba będzie u nich to raczej będą to poppery na osi dynamicznej. Pistolet to będzie normalny magrolin albo ruger na 25m.

pozdrawiam
9x19 / 7,62x39 / 5,45x39 / .223 / 12/76
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”