Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Patent strzelecki

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
rafaello19742
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 2019-07-03, 02:35
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Patent strzelecki

Postautor: rafaello19742 » 2019-09-03, 16:48

Jak miałem poprawkę również z pistoletu to nie musiałem mieć pieczątki od lekarza.Badania ważne są 3 miesiące.


Kudlaty77
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 2019-05-23, 08:34
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Patent strzelecki

Postautor: Kudlaty77 » 2019-09-03, 16:58

rafaello19742 pisze:Jak miałem poprawkę również z pistoletu to nie musiałem mieć pieczątki od lekarza.Badania ważne są 3 miesiące.
A wpis od klubu miałeś?


Awatar użytkownika
rafaello19742
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 2019-07-03, 02:35
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Patent strzelecki

Postautor: rafaello19742 » 2019-09-03, 17:42

Oczywiście. Wpis od klubu każdorazowo.
Ostatnio zmieniony 2019-09-03, 19:13 przez rafaello19742, łącznie zmieniany 1 raz.


BartekGz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 2019-06-20, 21:31
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Patent strzelecki

Postautor: BartekGz » 2019-09-03, 19:26

Miałem poprawkę w 27 czerwca, pierwszy egzamin 15 maja, na moje pytanie czy potrzebuje lekarza oraz pieczątkę z klubu odpowiedzieli że tylko wniosek.


Awatar użytkownika
rafaello19742
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 2019-07-03, 02:35
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Patent strzelecki

Postautor: rafaello19742 » 2019-09-03, 20:57

Na poprawce na patent w Miszewku widziałem wnioski z pieczątkami klubowymi i bez pieczątek. Ja osobiście dostarczałem wnioski z podpisem i klubową pieczątką. I to trzy razy. 8-)


mickel98
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 2019-06-08, 12:58
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Patent strzelecki

Postautor: mickel98 » 2019-09-03, 22:43

Regulamin patentu strzeleckiego

§ 12
1) Egzamin poprawkowy przeprowadza się nie wcześniej niż po upływie 5 dni od dnia
egzaminu.
2) Wnioskodawca przystępujący do egzaminu poprawkowego jest obowiązany złożyć
wniosek o nadanie patentu, nie są jednak wymagane kolejne badania lekarskie
i potwierdzenie przynależności do klubu.

https://www.pzss.org.pl/assets/files/li ... 1_2018.pdf
Ostatnio zmieniony 2019-09-03, 22:45 przez mickel98, łącznie zmieniany 1 raz.


K.B.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 2008-05-05, 11:39
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Patent strzelecki

Postautor: K.B. » 2019-09-04, 13:15

Gdy przystępowałem do egzaminu poprawkowego (Pomorski ZSS), musiałem przynieść formularz bez pieczątki z klubu i bez zaświadczenia od lekarza. Dzwoniłem nawet do Warszawy i tak mi powiedzieli. O ile pamiętam, na wniosku z pierwszego egzaminu jest rubryka "poprawkowy". Ten drugi kwitek przynosimy tylko tak dla porządku. Wystarczą pieczątki z pierwszego. Jak macie wątpliwości, zadzwońcie do centrali PZSS.

Nie wiem natomiast jak załatwić sprawę z plastikowym dokumentem. Otrzymałem patent ograniczony pomimo zaliczenia wszystkich trzech dyscyplin. Zaktualizowanego dokumentu nie przysłali.


FIGA1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 2010-02-13, 13:10
Lokalizacja: S-C
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Patent strzelecki

Postautor: FIGA1 » 2019-09-07, 14:11

@K.B. o plastikową kartę patentu musisz (ponownie) sam wystąpić do PZSS i ją opłacić. Piszesz maila na patenty[at]pzss.org.pl i tam prosisz o wydanie plastikowej karty patentu. W załączniku podeślij potwierdzenie przelewu na 60 PLN. To tyle - po czasie powinna dotrzeć przesyłka z kartą.
FIGA1



Wróć do „Prawo i broń - WBP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: John_Doe i 30 gości