Patent strzelecki

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Toost »

Regulamin egzaminu na patent, paragraf 7, pkt 3.b
Do tego Program Kursu (szkolenia wstępnego) do egzaminu na patent.

Jak Wy ten patent zdaliście? Na prawde egzamin jest aż tak łatwy? Może ja za poważnie do tego podchodze i niepotrzebnie się uczę.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2018, 21:23 przez Toost, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
OlekKru
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 26 sierpnia 2017, 14:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: OlekKru »

Toost, żeby zdać musisz jednak się nauczyć. IMHO nie da się zdać teorii nie czytając przynajmniej 1-2 razy ustawy. Dalej na egzaminie masz też pytania ze sportu, tego w ustawie nie ma więc pasuje przynajmniej minimum pracy w to włożyć. No niby byli i tacy co po łebkach się nauczyli i zdali teorię, ale moim zdaniem to był czysty fuks.
Oczywiście praktyczny jest dość łatwy, w zależności od miejsca zdawania czasem nawet bardzo łatwy (strzelanie karabinu z podpórki, strzelba do poperów), ale tu też musisz nauczyć się pewnych rzeczy w szczególności z zakresu bezpieczeństwa, których bezwzględnie na każdym egzaminie się wymaga.
Byłem świadkiem sytuacji na egzaminie z pistoletu praktycznym - gościu nawet nie załadował margolina i już wyleciał z egzaminu. Ledwo do ręki wziął. Ale niestety, nie ma że boli, błąd kardynalny i do widzenia.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Toost »

OlekKru pisze:Byłem świadkiem sytuacji na egzaminie z pistoletu praktycznym - gościu nawet nie załadował margolina i już wyleciał z egzaminu. Ledwo do ręki wziął. Ale niestety, nie ma że boli, błąd kardynalny i do widzenia.
A co nawywijał?

Oczywiście wcześniej to był trochę sarkazm. Siedzę już od jakiegoś czasu wieczorami i ogarniam przepisy. Korzystam z materiałów na patent eu.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: modoc »

Toost pisze: A co nawywijał?

Oczywiście wcześniej to był trochę sarkazm. Siedzę już od jakiegoś czasu wieczorami i ogarniam przepisy. Korzystam z materiałów na patent eu.
Obstawiam komendy ;D Za bardzo napalony był :)
OlekKru
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 26 sierpnia 2017, 14:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: OlekKru »

Byłem kilka metrów z tyłu, więc dokładnie nie widziałem. Ale chyba zaczął manewrować pistoletem przed odpowiednią komendą. Tak czy owak, zanim padło "czas przygotowawczy" koleś już sobie musiał iść.
Ergo, przeszkolenie prawidłowe jest kluczowe.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: MarcinD »

Toost pisze: Oczywiście wcześniej to był trochę sarkazm. Siedzę już od jakiegoś czasu wieczorami i ogarniam przepisy. Korzystam z materiałów na patent eu.
Ogarniaj ogarniaj, bo na swoim egzaminie na patent naogladalem sie mistrzow, a po egzaminie okazalo sie, ze byl pogrom. Polowa nie zdala teorii, a potem jeszcze polowa tych co zdali wyszla z placzem ze strzelania. Jatka to dobre slowo;) Szczerze mowiac egzamin policyjny byl ewidentnie latwiejszy, ale moze dlatego, ze ci ktorzy nasluchali sie i naczytali bajek o zlej Policji podeszli powaznie do tematu, i obryli ustawe plus rozporzadzenia, zamiast klepac bezmyslnie a, b czy c na internetowych testach, ktore powinny byc tylko dodatkiem do nauki a nie jej sednem.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Toost »

MarcinD pisze: Ogarniaj ogarniaj, bo na swoim egzaminie na patent naogladalem sie mistrzow, a po egzaminie okazalo sie, ze byl pogrom.
Kiedy tak było i w którym klubie?
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2018, 13:37 przez Toost, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: MarcinD »

14-go maja na Iglicy.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Toost »

No to ciekawe czy takie orły zdawały czy Iglica taki kijowy kurs przygotowawczy zrobiła.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Novilius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 19 maja 2015, 13:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Novilius »

Ja wiem czy orły? Niektórym naprawdę ciężko jest wystrzelać odpowiednie skupienie. Choćby wcześniej 500 kulek z tego margolina wystrzelali to mogą sobie na egzaminie nie poradzić.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: MarcinD »

Nie wiem jaki kurs robila Iglica, ale zdawalo takze sporo osib spoza Iglicy, chocby ja. Kwestia skupienia byla traktowana sensownie, sporo osob odpadalo na bezpieczenstwie, i tu nie bylo dyskusji i taryfy ulgowej. Zreszta przypominam, ze lwia wiekszosc nie zdala teorii, gdzie na 10 pytan mozna miec jedna bledna odpowiedz. Nie dziwi mnie to zreszta, jak przypomne sobie mistrzow ktorzy przyszli na teorie na policyjny nie znajac aboslutnych podstaw, oplacajac egzaminy na bledne konta albo majac wydrukowane papiery z jakichs wewnetrznych kursow sluzby wieziennej i zamierzajac sie z nich uczyc tuz przed egzaminem...
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Minor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, 00:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Minor »

ubejane pisze: Tak też to "zauważyłem".
Nawet pewien bardzo przyjazny klub z Łodzi wprowadził taki obowiązkowy kurs bo na egzamin przyjeżdżały takie LAMY, że oblewali na praktycznym z obsługi broni (koleś np nie potrafił strzelby przeładować)....
Akurat w tym przyjaznym klubie wygląda to zupełnie inaczej zgodnie z moją wiedzą. Mianowicie wystarczy przyjść w dowolny dzień i się pokazać, że umiesz zgodnie z zasadami strzelić na egzaminie PKS. Co jak sie chodziło chociaż raz w tygodniu postrzelać 4fun przez te 3 miesiace nie powinno stanowić żadnego problemu:) A koledze chyba chodziło o usilne wyciąganie kasy;)
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: ubejane »

Ale i ja tak zrobiłem jak zdawałem na patent. Ponieważ egzamin był w "klubie, w którym nigdy wcześniej nie byłem to pozwoliłem sobie pojawić się tam wcześniej kilka razy, poznać ludzi tam pracujących, zobaczyć jak wyglądają tory, postrzelać z ich broni itd.
Czego efektem był egzamin zdany kompletnie "bezboleśnie"
SP7MM
adamk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 11 września 2017, 21:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: adamk »

Zdawałem egzamin 4go lutego na Rembertowie, orzeczenie przyszło wczoraj - 19go lutego, data na dokumencie - 7 luty. Dwa tygodnie czekania - czytając wątek to albo PZSS przyspieszył albo jakaś anomalia w związku z tym że dopiero początek roku ;)
feder
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 06 września 2017, 15:49
Tematy: 0
Lokalizacja: 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: feder »

Mój patent zdany w Kosakowie 27 stycznia przyszedł 12 lutego. Data decyzji 6 luty.
Patenty przyspieszyły, szkoda że licencje coraz bardziej się opóźniają.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”