Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: stangret »

Czekam właśnie na rozszerzenie o kolejne dwa kalibry w tym jeden rewolwer czarnoprochowy ;laughing: . Kilka dni temu dzwoniłem i dowiedziałdm się, że są bardzo zajęci i nie są w stanie odpowiedzieć kiedy dostanę kwity z powrotem :583: (a zaliczkę na kolejną zabawkę dałem i klient pyta się kiedy odbiorę)
Tu nie istnieje coś takiego jak KPA :-/
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: sas88 »

O jakich pistoletach piszesz?
O tych ze sztucznie wydłużonymi lufami i przeciwwagami, czy o specjlnie dla Angoli produkowanych w Czechach odprzodówkach?

Obrazek

Obrazek

Zaiste normalny to swiat, gdzie kadra olimpijska zmuszona jest trenowac poza granicami swojego kraju.
Jak będziesz wychodził na ulicę, nie zapomnij zostawic scyzoryka w domu, bo cię w tym normalnym swiecie zapuszkują.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: stangret »

Sasie. To na zdjęciach to nie rewolwer I pistolet. To karabiny ;laughing:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: stangret »

Kolejna normalność.
Jakiś czas temu zapragnąłem mieć Garanda
W głowie plan ułożony, zdolność zakupowa przemyślana, już byłem w ogródku I.... zonk
Sen o usłyszeniu dźwięku wylatującej łódki legł w gruzach. Przeca to najgroźniejszy semi-auto, zbanowany I zakazany w tym "normalnym" kraju ;laughing:
Ostatnio zmieniony 20 października 2017, 23:53 przez stangret, łącznie zmieniany 1 raz.
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: sas88 »

Sasie. To na zdjęciach to nie rewolwer I pistolet. To karabiny
No tak, tak się obchodzi to durne prawo. A sportwcy strzelają ze specjalnych, robionych w Czechach "odprzodówek".
Nie mogę znaleźć zdjęcia.

Tu jest fajny artykuł w którym pan redaktor radzi sportowcom pistoleciarzom, zeby przestali sie nad sobą uzalać, bo -przecież zawsze mogą się przerzucić na broń długą. ;laughing:

https://www.theguardian.com/sport/2006/ ... .gdnsport3

Nie ma to jak Guardian, zawsze cos do śmichu.
Ostatnio zmieniony 21 października 2017, 00:00 przez sas88, łącznie zmieniany 1 raz.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: kuras999 »

Taka normalność że może łatwiej jest zdobić pozwolenie ale na bardzo szczególne rodzaje broni. Czy w UK można kupić kalacha, glocka albo uzi? Pozwolenie w Polsce to na prawdę nie jest problem i nikt nie wybrzydza że broń jakoś nie taka. Niczym się nie różni uzyskiwanie pozwolenia na bocka srutowego i na M16. A jak ktoś ma pełną kolekcję albo myśliwskie to może kupić oryginalny ogromny karabin przeciwpancerny. To ja już wolę naszą "normalność".
chris77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 05 grudnia 2015, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: chris77 »

darek858 pisze:Pewnie masz rację ale jak na dzień dzisiejszy to jest super w porównaniu z Polszą
Jeśli chcesz mieć wykastrowaną strzelbę, to jest super. Ale jeśli chciałbyś mieć samopowtarzalnego AKMa, albo jakikolwiek pistolet, to sytuacja się odwraca i to w Polsce jest super w porównaniu z UK.
Awatar użytkownika
Ryjek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 16 października 2015, 21:47
Tematy: 20
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: Ryjek »

darek858 pisze:Właśnie walczę z systemem w polsce o pozwolenie na broń - kaszmar !!!
darek858, a na czym polega problem sprowadzenia swojej broni do Polski?
Możesz opisać dla potomnych jak to jest z tą przeprowadzką z UK?

Ja przeprowadzałem się, ale z innego kraju UE i nie było żadnych kłopotów - wręcz odwrotnie, bo miałem z górki.
Awatar użytkownika
arcus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 12:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: arcus »

darek858 pisze:Pewnie masz rację ale jak na dzień dzisiejszy to jest super w porównaniu z Polszą
Właśnie walczę z systemem w polsce o pozwolenie na broń - kaszmar !!!
Jak czytam o procedurach w UK i co w wyniku ich przejścia można kupić to uważam, że jest daleko, daleko od super. Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie. W UK choćbyś się nie wiem jak napinał to poza zwykłą strzelbą i pistoletopodobnymi wynalazkami niczego nie zdobędziesz. W Polsce mając pozwolenie kolekcjonerskie możesz mieć absolutnie wszystko czego zapragniesz. Od najnowszego AR, poprzez karabiny wyborowe, na armacie 44 magnum kończąc. Jak cię fantazja poniesie to i CKM Maxim to nie problem :052: O CP bez pytania kogokolwiek o zgodę już nie wspomnę.
Poza tym nie wiem jakie koszmary Cię nawiedzają, ale dla mnie zdobycie pozwolenia było lekkie i przyjemne. Zajęło mi to niewiele ponad pół roku w trakcie których uczestniczyłem z radością w wielu zawodach, poznałem ciekawych ludzi i strzelałem z ich broni. Przygotowanie się i zdanie egzaminu na patent w porównaniu z egzaminami jakie w życiu musiałem zdawać to była pestka i spacerek. Kompletnie nie rozumiem skąd ten zachwyt nad przepisami w Wielkiej Brytanii.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: MarcinD »

darek858 pisze:
Tak to wygląda w normalnym świecie.
Zakazy noszenia nawet scyzorykow, mowia o zakazie posiadania wybielaczy, kupujesz noz na bazarku i ci go wysylaja do domu, bo przeciez nie dadza do reki, ilosc i rodzaj broni w stosunku do Polski maksymalnie ograniczona, ASG z jakimis dziwacznymi restrykcjami, na ulicach ubogacacze przejmujacy Albion i zapite malolaty wygladajace jak owoce chowu wsobnego. Nawet badziewna wiatrowka w limicie nie moze byc full-auto. Mozna tam w ogole CP posiadac tak jak u nas, nie proszac o nic? Jak kumplowi zyjacemu w UK wyslalem foty z zawartoscia mojej szafy to nie wierzyl. Uwierzyl dopiero, jak wpadl w odwiedziny i pomacal zabawki. Jesli UK jest normalne a u nas taki zascianek, to po co wracasz?
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: darek858 »

Ryjek pisze:
darek858 pisze:Właśnie walczę z systemem w polsce o pozwolenie na broń - kaszmar !!!
darek858, a na czym polega problem sprowadzenia swojej broni do Polski?
Możesz opisać dla potomnych jak to jest z tą przeprowadzką z UK?

Ja przeprowadzałem się, ale z innego kraju UE i nie było żadnych kłopotów - wręcz odwrotnie, bo miałem z górki.
Problem polega na tym , że w ksip coś znaleźli z przed 20 lat i odwołali sie od badań lekarskich nie wydając pozwolenia.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: MarcinD »

Cos znalezli? Czyli co? Bo przeciez nie mandacik?
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
darek858
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 16 września 2017, 16:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: darek858 »

Błędy młodości
Raz zabrane prawko za jazdę na kacu na drugi dzień 1997 r
Raz jazda bez wymaganych dokumentów 1998 r
parę razy akcyza Kaliningrad fajki bez akcyzy 1994 1999 i chyba 2000 rok
W tamtych czasach była lipa z pracą więc tylko taki był wybór ,albo kradzież albo handel fajkami z czegoś trzeba było żyć.
Ale gdyby policja przestrzegała sama prawa to nie powinna tego brać pod uwagę ponieważ ekscesy dawno uległy zatarciu.
Ale niestety nie byłaby to Polska.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: MarcinD »

Shit happens, kolega chyba z moich stron;)
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
lasooch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 12 marca 2017, 14:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Pruszków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Angielskie Pozwolenie na Broń Daje Automatyczne Pozwolenie na Broń w Polsce?

Post autor: lasooch »

darek858 - o ile mnie pamięć nie myli, to w innym wątku oprócz powyższych tematów wspomniałeś jeszcze o wyroku za gwałt? Serio uważasz, że brytyjski system przyznawania pozwoleń na broń wydałby pozytywną ocenę komuś z takimi zasługami w aktach? Bo mam dziwne wrażenie, że gdyby wyżej opisane sprawy zostały zasądzone na wyspach, a w Polsce byłaby czysta kartoteka, to pisałbyś teraz jak to łatwo uzyskać pozwolenie w naszym kraju, a jak ciężko jest tam...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”