sprowadzanie broni z UE

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
TETETKA1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 12 czerwca 2014, 18:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: sprowadzanie broni z UE

Post autor: TETETKA1 »

Hamer_Gda -Polecam telefon do zainteresowanego WPA i się zapytać (co WPA to inaczej)

Polecam import przez firmy
www.krico.de
Waffenschmitt.de
To sprawdzone i kompetentne podmioty.
SKS HUZAR " WKS "GRUNWALD"
Staszko
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 21 marca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: sprowadzanie broni z UE

Post autor: Staszko »

Witam! Pilnie potrzebuję porady prawnej. Kupiłem broń w Czechach, załatwiając, oczywiście, wcześniej UZP. Mam rachunek ze sklepu czeskiego. Broń odebrałem osobiście. Problemy zaczęły się w momencie rejestracji broni w WPA Wrocław. Doczepili się do "Zbrojneho pruvodneho listu pro trvalý vývoz zbraně a střeliv", stwierdzili że Z.P.L. jest niezgodny z Dyrektywą unijną i nie jest Zgodą Przewozową w myśl przepisów polskich i unijnych. Zażądali uzupełnienia wniosku o czeska zgodę przewozową. Ktoś z was miał doczynienia z podobną sytuacją? Co robić - próbować dochodzić od czeskiego ZP zgodnej z dyrektywą czy walczyć z WPA o uznanie Z.P.L. za ZP? Proszę o pomoc. Interesuje mnie oczywiście podstawa prawna do dalszych kroków.
Staszek
stingerandy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 103
Rejestracja: 04 lutego 2011, 08:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: sprowadzanie broni z UE

Post autor: stingerandy »

Witam,
jeszcze jedno

Jak wyglądaj jak ktoś np. Niemiec przyjezdza do PL i chce sprzedać broń,
ktoś przerabiał procedure ??
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: sprowadzanie broni z UE

Post autor: FranekDolas »

Staszko pisze:Witam! Pilnie potrzebuję porady prawnej. Kupiłem broń w Czechach, załatwiając, oczywiście, wcześniej UZP. Mam rachunek ze sklepu czeskiego. Broń odebrałem osobiście. Problemy zaczęły się w momencie rejestracji broni w WPA Wrocław. Doczepili się do "Zbrojneho pruvodneho listu pro trvalý vývoz zbraně a střeliv", stwierdzili że Z.P.L. jest niezgodny z Dyrektywą unijną i nie jest Zgodą Przewozową w myśl przepisów polskich i unijnych. Zażądali uzupełnienia wniosku o czeska zgodę przewozową. Ktoś z was miał doczynienia z podobną sytuacją? Co robić - próbować dochodzić od czeskiego ZP zgodnej z dyrektywą czy walczyć z WPA o uznanie Z.P.L. za ZP? Proszę o pomoc. Interesuje mnie oczywiście podstawa prawna do dalszych kroków.
Staszek

Miałem podobną sytuację, udało mi się uprosić sympatyczną panią w WPA i zarejestrowała ale to już drugi raz i trzeba będzie się upominać bo znowu zamierzam coś kupić w Czechach a oni uparcie wystawiają ten swój "Zbrojni list" zamiast ujednoliconej w UE Zgody Wywozowej. Próbowałem Havrankowi wytłumaczyć ale mnie spingpongował.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
Awatar użytkownika
arturrogo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 12 października 2004, 20:44
Tematy: 27
Lokalizacja: Krasnystaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: sprowadzanie broni z UE

Post autor: arturrogo »

Czy koszt obsługi przewoźnika (no właśnie jaki jest koszt) obejmuje wszystko tzn. załatwienie wszystkich formalności - papierologi i oczywiście dostawę?
Diana 48+ Walter, CZ200S+ tasco 6x24-50AO, BMK30+Leapers 6-9X40, Walther CP 99, AA ProSport + Bushnell Trophy 4-12x40, Beretta PX4 (.177+CO2), obecnie XDm-9, 4,5 9x19mm + Sig Sauer 1911 .22lr KK150, IŻ27-1C, AK47 -1967r.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: sprowadzanie broni z UE

Post autor: Shooter7 »

Belze pisze:Poza kosztami wysyłki na wyższe to nic ;)
1. licytujesz
2. otrzymujesz dane właściciela i broni
5. Pakujesz UZP , umowę ( 2 egz. ) , skan dowodu osobistego , ja dodałem jeszcze skan książeczki posiadacza broni i ślesz do Niemca listem poleconym i najlepiej piorytetem.
6. Niemiecka Policja ma 2 tygodnie na wydanie zgody na sprzedaż broni do Polski więc trzeba grzecznie czekać.
Przedewszystkim to najpierw musisz doczytac lub zapytac czy sprzedajacy przewiduje wysylke do PL czy innego kraju - od tego sie zaczyna.

Jezeli nie, to mozesz bardzo sie sdziwic, jak zostanie zablokowane Twoje Konto a po uplywie x dni dostaniesz powiadomienie o zaplacie koszow niewywiazania sie z transakcji.

Polskie dokumenty mozesz wysylac, zycze powodzenia w przypadku gdy nie beda przetlumaczone, to raz. O ile kupujesz od handlarza ktorý ma pojecie o sprzedazy broni poza granice, to OK, gorzej, jak trafisz na osobe prywatna ......

W przypadku gdy cokolwiek w histori ciaglosci broni jest nagmatwane ( w moim sprzedajacy nie byl wlascicielem ) zycze Ci naprawde powodzenia w czekaniu na bron. Podpowiem Ci, ze to nie Policja a Ty musisz dopiac sprawe. Mnie kosztowalo to ostatnio jedynie 4,5 h z tym, ze niemam problemow z jezykiem.

W innym przypadku bedziesz czekal na Godota... :)
stingerandy pisze:Witam,
Jak wyglądaj jak ktoś np. Niemiec przyjezdza do PL i chce sprzedać broń,
ktoś przerabiał procedure ??
Nie jestem wszystkowiedzacym ale jak do tej pory nie slyszalem aby jakikolwiek Niemiec chcial sprzedawac swoja bron w PL.

Pomijam juz fakt Slupsku i dowiedz sie jak to wyglada.

:wink:
Awatar użytkownika
Belze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 01 marca 2011, 18:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Wieruszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: sprowadzanie broni z UE

Post autor: Belze »

Shooter7 pisze:
Belze pisze:Poza kosztami wysyłki na wyższe to nic ;)
1. licytujesz
2. otrzymujesz dane właściciela i broni
5. Pakujesz UZP , umowę ( 2 egz. ) , skan dowodu osobistego , ja dodałem jeszcze skan książeczki posiadacza broni i ślesz do Niemca listem poleconym i najlepiej piorytetem.
6. Niemiecka Policja ma 2 tygodnie na wydanie zgody na sprzedaż broni do Polski więc trzeba grzecznie czekać.
Przedewszystkim to najpierw musisz doczytac lub zapytac czy sprzedajacy przewiduje wysylke do PL czy innego kraju - od tego sie zaczyna.

Jezeli nie, to mozesz bardzo sie sdziwic, jak zostanie zablokowane Twoje Konto a po uplywie x dni dostaniesz powiadomienie o zaplacie koszow niewywiazania sie z transakcji.

Polskie dokumenty mozesz wysylac, zycze powodzenia w przypadku gdy nie beda przetlumaczone, to raz. O ile kupujesz od handlarza ktorý ma pojecie o sprzedazy broni poza granice, to OK, gorzej, jak trafisz na osobe prywatna ......

W przypadku gdy cokolwiek w histori ciaglosci broni jest nagmatwane ( w moim sprzedajacy nie byl wlascicielem ) zycze Ci naprawde powodzenia w czekaniu na bron. Podpowiem Ci, ze to nie Policja a Ty musisz dopiac sprawe. Mnie kosztowalo to ostatnio jedynie 4,5 h z tym, ze niemam problemow z jezykiem.

W innym przypadku bedziesz czekal na Godota... :)


:wink:

Nie komplikuj,nie komplikuj bo tlumaczysz tak jakby to naprawdę było skomplikowane.


Po pierwsze jak licytujesz na egun.de to masz wyraźnie zaznaczone czy sprzedawca wysyla za granicę czy nie.
Może również nie zgodzić się na wysyłkę w ogóle i kupujący musi odebrać osobiście.

Druga sprawa. Co Ty chcesz tłumaczyć ? Wytłumacz proszę bo qprowadzasz innych w błąd.

Sprzedawca Ci wysyla swoje dane oraz broni. Wypelniasz uprzednia zgodę przewozowa w 2 lub 3 egzemplarzach w zależności czy broń będzie wyslana czy odbiór osobisty.
2 ezg - wysylka. Jeden do WPA drugi do sprzedawcy.
3 egz - odbiór osobisty i jeden egzemplarz potrzebujesz by wjechać do Polski. To ten dodatkowy.
WPA Ci tylko podbija pieczątkę. Tosa dokumenty UE i nie tlumaczy się ich.

Razem z UZP wysyłasz kopie dowodu osobistego oraz legitymacji posiadacza broni.
Umowa kupna sprzedaży sporządzona w języku niemieckim. 2 egzemplarze. Wypelniam swoje dane i wysylam oba egzemplarze wraz z dokumentami do sprzedawcy.

Niemiecka Policja ma 2 tyg na wydanie zgody na sprzedaż.

Sprzedawca pakuje bron w dwie paczki i wysyła wraz z uprzednia zgoda wywozowa ( niemiecka ) oraz wypełnioną i podpisaną umową kupna sprzedaży.

Czekasz na paczkę.

Napisałem wniosek o zarejestrowanie broni. Niżej napisałem że oświadczam iż broń zlotrzymalem przesylka krierska tego i tego dnia i wysylam komplet dokumentów wraz z NIE tłumaczona umowa kupna sprzedaży. Wpa otrzymało umowe po niemiecku oraz uzw.

Naprawdę bardzo skomplikowane. Zakupilem tak już kilka egzemplarzy, znajomi również i brak kłopotów a tym bardziej jakiś tłumaczeń dla niemckiej policji naszych dokumentów.

Ja osobiście jak sprzedawxa ma zaznaczone ze nie wysyła to piszę z prośbą i zapytaniem o wysyłkę oraz ew. koszty.

"KEIN PROBLEM" tylko chcieć.
Ty za to wymyslasz Nie stworzone rzeczy.

Dodam również że raz rezygnowalem z zakupu od handlarza Walthera GSP ponieważ trafił się na forum Pardini SP. Jako obywatel UE masz prawo do zwrotu w przeciągu 10 dni ( chyba 10 ? ) broni bo to również jest towar. I to bez żadnych kosztów lub blokady konta.
Właściciel portalu zwraca prowizje od sprzedaży.


Większych głupot odnośnie zakupu na egun nie slyszalem.


Edit : ostatni katabinek kupiłem od prywatnej osoby i tez było zaznaczone że nie wysyła broni za granicę ale napisałem i zgodził się wysłać bez problemu. W dodatku dodatkowe koszty wyniosły tylko 100 euro
Baikał Record 0.308, CZ Shadow 2 9x19, KK150, Anschutz 54 Super Match 0.22, Keppeler 0.22, Anschutz 1807
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1023
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: sprowadzanie broni z UE

Post autor: slepe_oko »

W Polsce także od Niemca można broń kupić. Nie tylko w Słupsku. :516:
:512:
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: sprowadzanie broni z UE

Post autor: Shooter7 »

Belze pisze: Nie komplikuj,nie komplikuj bo tlumaczysz tak jakby to naprawdę było skomplikowane.

Zakupilem tak już kilka egzemplarzy, znajomi również i brak kłopotów a tym bardziej jakiś tłumaczeń dla niemckiej policji naszych dokumentów.

Ja osobiście jak sprzedawxa ma zaznaczone ze nie wysyła to piszę z prośbą i zapytaniem o wysyłkę oraz ew. koszty.

Ty za to wymyslasz Nie stworzone rzeczy.

Dodam również że raz rezygnowalem z zakupu od handlarza Walthera GSP ponieważ trafił się na forum Pardini SP. Jako obywatel UE masz prawo do zwrotu w przeciągu 10 dni ( chyba 10 ? ) broni bo to również jest towar. I to bez żadnych kosztów lub blokady konta.

Większych głupot odnośnie zakupu na egun nie slyszalem.
Nie komplikuje, tylko mowie jak jest. Na razie nie miales takiego przypadku wiec nie wiesz jakie problemy moga byc. Lacznie z tym, ze placilem PayPal'em i Kolo mnie wyrolowal, a egun zlal sprawe cieplym moczem. Stanelo na tym, ze ani towaru ani kasy a sprzedajacy nie ma nawet zablokowanego konta i ma sie dobrze.

Nie placisz nic i niemasz zablokowanego konta gdy sprzedawca oferuje wysylke za granice - z regoly jest to handlarz.

Naprawde chcesz wdac sie w dyskusje, czy przecietny Schmidt bedzie sie bawil w procedure wysylki za granice ? Moze Jakis recista tak, bo wtedy ma rozrywke, ze cos sie dzieje.

Podalem Ci dwa przyklady z mojego zycia gdzie raz ani towaru ani kasy ( zbyt malo aby sobie 4 ltery zawracac a to co podalem wczesniej to zeszlo mi na policji 4,5 h, ile telefonow musialem po caych Niemczech wykonac nawet nie pamietam, no ale Ty wiesz lepiej....

nie mam pytan.

Transakcje trafiaja sie rozne, widac miales szczescie i wszystko poszlo OK. U mnie wygladalo to inaczej i dlatego o tym pisze.

:>
Awatar użytkownika
Belze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 01 marca 2011, 18:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Wieruszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: sprowadzanie broni z UE

Post autor: Belze »

Jest pełno ofert broni na egun od prywatnych sprzedawców.
Osobiście niedawno kupiłem.

Kupowałem dioptery za 200 euro i tez płaciłem paypal.
Może inaczej że Ty miałeś pecha i trafiłeś na oszusta.
Baikał Record 0.308, CZ Shadow 2 9x19, KK150, Anschutz 54 Super Match 0.22, Keppeler 0.22, Anschutz 1807
Awatar użytkownika
arturrogo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 12 października 2004, 20:44
Tematy: 27
Lokalizacja: Krasnystaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: sprowadzanie broni z UE

Post autor: arturrogo »

z ciekawości zapytałem firmę KRICO o koszty transportu i formalności oto co odpisali (1 szt broni karabin)

uf Grundlage der unten angegebenen Informationen bieten wir wie folgt freibleibend an.
Hier unsere aktuellen Preise:
Die administrative Abwicklung der Ausfuhr einer Waffe nach Polen kostet Euro 70,-.
Die Stempelgebühr beträgt Euro 35,-. (seit 1. Juli 2012)
Handling, Lagerung, Porto und Verpackung bis zu 120 cm Länge und 5 kg Gewicht kosten, bei unversichertem Versand, Euro 70,-.
Die Versicherung für einen Warenwert von Euro XXX kostet Euro XX,XX.
Da innerhalb der EU kommen noch 19% MwSt. hinzu.
Der Gesamtpreis beträgt somit Euro 208,25 für die erste Waffe.
Jede weitere Waffe in derselben Lieferung kostet ca. Euro 100,- (einschließlich Gebühren, Handling und Versand).
Die ersten drei Monate der Einlagerung sind kostenlos, danach berechnen wir Euro 6,25 pro Langwaffe oder Euro 2,50 pro Kurzwaffe pro Monat.
Vom Empfänger benötigen wir die EU konforme vorherige Einwilligung zur Einfuhr (Anlage 16), sowie eine Kopie seines Reisedokumentes. Beides genügt in guter Qualität per Mail.
Für die Spedition benötigen wir die Rufnummer des Empfängers.
Nach Erhalt der Waffe lassen wir dem Empfänger die Rechnung für unsere Dienstleistung mit allen Informationen zum Antrag seiner Einfuhrbewilligung zukommen.


nie znam niemieckiego więc wrzuciłem w tłumacza. Z treści przetłumaczonej wynika że całkowity koszt to około 200€. Czy dobrze zrozumiałem?
Diana 48+ Walter, CZ200S+ tasco 6x24-50AO, BMK30+Leapers 6-9X40, Walther CP 99, AA ProSport + Bushnell Trophy 4-12x40, Beretta PX4 (.177+CO2), obecnie XDm-9, 4,5 9x19mm + Sig Sauer 1911 .22lr KK150, IŻ27-1C, AK47 -1967r.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: sprowadzanie broni z UE

Post autor: 9x19 »

Należy to zgłosić Policji i podstaw do negatywnych konsekwencji brak. Policja zawsze może sprawdzić, co zrobił z bronią sprzedawca.
Awatar użytkownika
Belze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 01 marca 2011, 18:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Wieruszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: sprowadzanie broni z UE

Post autor: Belze »

Zapewne wyszło 200 euro dlatego że firma KRIKO jako pośrednik też musi zarobić. Dolicza 70 euro i masz 200 euro.

Dużo i nie, ale przy broni za 1000 euro i więcej nadal się opłaca ze względu na ceny u nas.


Jeśli kupisz bron bez pośrednika wyjdzie od 70 do 100 euro taniej.
Zapłacisz 115 euro ( waffenkurier , 2x57 euro za paczkę)
plus 15 euro za zgodę wywozowa. Ja ostatnio za wysyłkę karabinu płaciłem 100 euro.


Czasami warto napisać ładnie z zapytaniem czy "potencjalnemu Her Schmidt " będzie się chciało wysłać broń.
Baikał Record 0.308, CZ Shadow 2 9x19, KK150, Anschutz 54 Super Match 0.22, Keppeler 0.22, Anschutz 1807
Awatar użytkownika
TETETKA1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 12 czerwca 2014, 18:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: sprowadzanie broni z UE

Post autor: TETETKA1 »

Krico jest jedną z najlepszych profesjonalnych firm podane koszty obejmują wszystko łącznie z pozyskaniem broni od sprzedającego.
W opisie aukcji jest odbiór osobisty załatwią , nie sprzedajemy po za Niemcy też załatwią ful wypas.
30 dni poczekają możesz coś jeszcze kupić i razem wyślą.
Polecam korzystałem i będę korzystał.
SKS HUZAR " WKS "GRUNWALD"
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: sprowadzanie broni z UE

Post autor: Shooter7 »

Tak jak napisalem,

FIRMA / Firmy nie robia wiekszego problemu, bo z tego zyja

pisalem o prywytnych osobach, czytanie ze zrozumieniem sie klania, a mnie wlasnie Firma wyrolowala

:wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”