Alternatywy do Waffen Bock przy imporcie z Niemiec

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
klaver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 555
Rejestracja: 09 października 2006, 00:39
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Alternatywy do Waffen Bock przy imporcie z Niemiec

Post autor: klaver »

Szukam alternatywnych eksporterów wysyłających broń z Niemiec do Polski. Ci co korzystali z usług WB wiedzą, że właściciel jest humorzasty a kontakt słabnie mocno po zapłacie. No i ceny też pozostawiają trochę do życzenia. Jak pierwszy raz korzystałem z usług WB jakoś w roku 2012/2013 to za pierwszą broń było 100,- EUR, za każdą kolejną po 20,- EUR. Parę lat później było to już 120 za pierwszą i po 30 za kolejne. Teraz po przerwie znowu szukam pośrednika do eksportu i ceny u WB wyglądają następująco: 185 i 40 EUR odpowiednio.

Znalazłem takie firmy:
https://www.guns-and-more.com/Versand-E ... Polen.html

http://www.wtu24.de/versandkostenneu.htm

Jakieś opinie? Może jakąś inną ktoś poleci?
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alternatywy do Waffen Bock przy imporcie z Niemiec

Post autor: galka90 »

Raj dla myśliwych ze Słupska się tym zajmował (może coś się zmieniło nie wiem) zadzwoń dopytaj.
Awatar użytkownika
klaver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 555
Rejestracja: 09 października 2006, 00:39
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alternatywy do Waffen Bock przy imporcie z Niemiec

Post autor: klaver »

Znam. Ślepy zaułek, bo broń trzeba odebrać w Słupsku. Jak ktoś jest z Pomorza to OK, ale np. dla mnie to 600 km w jedną stronę.

Tani też nie są, rok temu jak pytałem o cenę to było 100 EUR za każdą sztukę, niezależnie czy pierwsza czy dziesiąta i czy od jednego sprzedawcy czy od wielu.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alternatywy do Waffen Bock przy imporcie z Niemiec

Post autor: KG92RS »

Weź pod uwagę, że transport broni na terenie naszego kraju za pomocą firmy spedycyjnej, jest - w tej chwili - nielegalny (bo nie ma żadnej firmy, świadczącej oficjalnie i świadomie, takie usługi).
Firmy typy WB łamią też prawo w Niemczech, bo tamtejsze firmy spedycyjne, w swoich regulaminach mają, że mogą przewozić broń tylko na terenie Niemiec.

U nas, jeżeli firma spedycyjna stwierdzi, że w przesyłce jest broń - np. podczas wyrywkowego skanowania paczek - natychmiast powiadamia policję. I to już wcale nie musi się dobrze skończyć. Niedawno na forum był opisywany przypadek, w którym sprawa rozeszła się po kościach, ale nie zawsze musi tak być.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”