Kontrola przechowywanej broni

Moderator: Moderatorzy WBP

krajes86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 03 października 2016, 07:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kontrola przechowywanej broni

Post autor: krajes86 »

Kotwiczyć to może statek w porcie. Szafę do ściany się kotwi.
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2017, 10:00 przez krajes86, łącznie zmieniany 1 raz.
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kontrola przechowywanej broni

Post autor: lemuchr »

no niby kotwić nie trzeba.
Ja kotwić też nie zamierzałem. Jednak perspektywa zostawienia szafy którą w sumie jedna osoba może wziąc na plecy i wynieść na 2 tygodnie wakacji bez opieki przekonały mnie do zamocowania szafy do ściany.
W razie kontroli nie ma problemu a i śpię o wiele spokojniej ;)
Także jeżeli szafa stoi w miejscu docelowym warto rozważyć.
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
Karkolomny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 104
Rejestracja: 09 lipca 2017, 13:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kontrola przechowywanej broni

Post autor: Karkolomny »

Moja dzielnicowa stwierdziła, że skoro szafa waży ponad 60 kg to nie ma potrzeby mocowania na stałe. Ja o takim przepisie nie słyszałem...
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kontrola przechowywanej broni

Post autor: m2c »

W tym miesiącu otrzymałem pozwolenie, i po niecałych 3 tygodniach miałem kontrolę przechowywania broni. Nie różniło się to za bardzo od sprawdzania stanu licznika energii elektrycznej, i w sumie trwało niewiele dłużej, ale miałem tylko 3 sztuk br0ni :P W przyszłym tygodniu składam wniosek o rozszerzenie więc pewnie dzielnicowy znowu mnie odwiedzi ;)
kryszna_blu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 05 kwietnia 2016, 21:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kontrola przechowywanej broni

Post autor: kryszna_blu »

m2c pisze:W tym miesiącu otrzymałem pozwolenie, i po niecałych 3 tygodniach miałem kontrolę przechowywania broni. Nie różniło się to za bardzo od sprawdzania stanu licznika energii elektrycznej, i w sumie trwało niewiele dłużej, ale miałem tylko 3 sztuk br0ni :P W przyszłym tygodniu składam wniosek o rozszerzenie więc pewnie dzielnicowy znowu mnie odwiedzi ;)
Ze tak zapytam, na ile sztuk dostałeś pozwolenie?
salve76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 30 stycznia 2015, 09:02
Tematy: 7
Lokalizacja: okolice Gdańska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kontrola przechowywanej broni

Post autor: salve76 »

Witam
W ostatnim miesiącu po mniej wiecej roku posiadania pozwolenia i broni i ja miałem taką kontrolę.
Przeprowadziło ją 2 żołnierzy ŻW.
Sprawdzono: Stan ilościowy i numery broni, szafę i jej certyfikat, legitymację.
Zapytano o kotwienie - takowe posiadam. Powiedziano mi że wg. prawników ŻW, skoro producent przewidział otwory do kotwienia to trzeba kotwić.
Spisali protokół i wyszli.
Wszystko w dobrej atmosferze, szybko.
Pozdrawiam
miras
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 03 stycznia 2005, 09:55
Tematy: 57
Lokalizacja: krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kontrola przechowywanej broni

Post autor: miras »

salve76 pisze:Witam
W ostatnim miesiącu po mniej wiecej roku posiadania pozwolenia i broni i ja miałem taką kontrolę.
Przeprowadziło ją 2 żołnierzy ŻW.
Sprawdzono: Stan ilościowy i numery broni, szafę i jej certyfikat, legitymację.
Zapytano o kotwienie - takowe posiadam. Powiedziano mi że wg. prawników ŻW, skoro producent przewidział otwory do kotwienia to trzeba kotwić.
Spisali protokół i wyszli.
Wszystko w dobrej atmosferze, szybko.
Pozdrawiam
Czyli to producent decyduje czy kotwienie jest obowiazjacym prawem .....:-(

Mam nadzieje ze z tymi opiniami prawnikow ZW to zart.....
Pozdrawiam
salve76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 30 stycznia 2015, 09:02
Tematy: 7
Lokalizacja: okolice Gdańska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kontrola przechowywanej broni

Post autor: salve76 »

miras a czemu miałbym pisać takie żarty? Coś by wniosły? Chyba nie rozumiem pisania dla samego pisania takich komentarzy - robi się śmietnik z tematów.

Opisałem przebieg kontroli i tyle. Nie wnikałem w wypowiedzi o prawnikach, kotwieniu i innych sprawach.
Opisałem przebieg kontroli realizowanej przez ŻW. I nic więcej.
A jak będę chciał się wypowiedzieć o zasadności i podstawach posiadania kotwienia to wypowiem się w odpowiednim temacie.
Jak będę chciał pożartować to także znajdę temat.
Pozdrawiam
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kontrola przechowywanej broni

Post autor: LARPAK »

U mnie na kontroli ŻW bodajże rok temu przy rozszerzeniu też było dwóch żołnierzy.
Dostałem pytanie odnośnie kotwienia - odpowiedziałem, że zgodnie z pismem KGP szaf S1 nie trzeba kotwić i jak chcą to mogę im to pismo pokazać.
Na co "prowadzący" stwierdził, że je zna i to prawda - skończyło to temat kotwienia.
Tak czy inaczej dla własnego RWD i lepszego snu mam zamontowane szafy na kotwach - koszt niewielki, robota też, a jak wyjdzie jakaś durna interpretacja, że jednak trzeba to nie mam tego problemu.
Awatar użytkownika
matlak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 656
Rejestracja: 09 listopada 2009, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kontrola przechowywanej broni

Post autor: matlak »

U mnie też policja pytała czy przykręcone. Powiedziałem zgodnie z prawdą że przykręcone muszą być gabloty na broń a nie szafy. Kontrolujący stwierdził że faktycznie ale wpisał w protokół że "SZAFA NIE PRZYKRĘCONA" spytałem co w związku z tą szafą nieprzykręconą to powiedział że załączy podstawę prawną bo takowa istnieje. Za pierwszym razem to policja przyszła do mnie na kontrolę broni w sytuacji kiedy nie miałem broni. Bo zamówiłem promesy. To sprawdzili czy ja mam te promesy... Nie wiem czy mam obowiązek spowiadania im się z promes ale pokazałem że je mam, mało tego jeszcze musiałem im je skopiować na mojej kopiarce jako dowód że są... Porobili też zdjęcia pustej szafy... :583:
"Smaller calibers are going to be better, because the smaller the cartridge, the more we can carry. Being able to carry a large quantity of ammunition will be invaluable during the Zombie Apocalypse." :wink:
dariuszd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 10 lipca 2017, 15:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kontrola przechowywanej broni

Post autor: dariuszd »

desperado pisze:
KG92RS pisze:
desperado pisze:Certyfikat ma być aktualny w momencie kupna a później to już jest nieistotne, bo firma może paść itp.
Nie kupna, a produkcji. To ważna różnica.
Zgadza się, mój błąd.
Certyfikat musi być ważny w momencie zakupu przez użytkownika końcowego. Gdy certyfikat został wydany producentowi na okres np. 01.2013-01.2016, zakup po dniu 31.01.2016 powoduje, ze urządzenie jest niecertyfikowane. Na to trzeba uważać szczególnie gdy ktos bierze fakture i chce nia się pochwalić przed "kumatym dzielnicowym".
radzyniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 23 stycznia 2011, 11:41
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kontrola przechowywanej broni

Post autor: radzyniak »

Ap-ropo kotwienia. U mnie 5 lat temu było włamanie w święto zmarłych pacjenci poczekali aż rodzina pojedzie na groby i wywieźli 90 kg szafę (niekotwioną bo nie trzeba) z kilkoma sztukami broni długiej myśliwskiej samochodem kombi. Koledzy stanęli na wysokości zadania i rozpruta zguba się odnalazła wraz z zawartością. Także godne przemyślenia.
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kontrola przechowywanej broni

Post autor: GreenHeart »

Rozumiem że dla starych posiadaczay szaf obowiązek zmiany na S1 jest dopiero w 2019 roku?
dariuszd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 10 lipca 2017, 15:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kontrola przechowywanej broni

Post autor: dariuszd »

GreenHeart pisze:Rozumiem że dla starych posiadaczay szaf obowiązek zmiany na S1 jest dopiero w 2019 roku?
miras pisze:
salve76 pisze:Witam
W ostatnim miesiącu po mniej wiecej roku posiadania pozwolenia i broni i ja miałem taką kontrolę.
Przeprowadziło ją 2 żołnierzy ŻW.
Sprawdzono: Stan ilościowy i numery broni, szafę i jej certyfikat, legitymację.
Zapytano o kotwienie - takowe posiadam. Powiedziano mi że wg. prawników ŻW, skoro producent przewidział otwory do kotwienia to trzeba kotwić.
Spisali protokół i wyszli.
Wszystko w dobrej atmosferze, szybko.
Pozdrawiam
Czyli to producent decyduje czy kotwienie jest obowiazjacym prawem .....:-(

Mam nadzieje ze z tymi opiniami prawnikow ZW to zart.....
Pozdrawiam
Ustawa odnosi się do rozporzadzenia, rozporzadzenie do normy, norma do producenta, niektórzy producenci w kartach swoich produktów wskazują koniecznosc kotwienia; więc trzeba uważać bo mozna sie na tym przejechać.
CZ@rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 lutego 2016, 13:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kontrola przechowywanej broni

Post autor: CZ@rek »

dariuszd pisze:
desperado pisze:
KG92RS pisze:
Nie kupna, a produkcji. To ważna różnica.
Zgadza się, mój błąd.
Certyfikat musi być ważny w momencie zakupu przez użytkownika końcowego. Gdy certyfikat został wydany producentowi na okres np. 01.2013-01.2016, zakup po dniu 31.01.2016 powoduje, ze urządzenie jest niecertyfikowane. Na to trzeba uważać szczególnie gdy ktos bierze fakture i chce nia się pochwalić przed "kumatym dzielnicowym".

Na szczęście IMP wydaje certyfikaty ważne do konkretnego dnia, więc tu problem interpretacji ważności nie powinien wystąpić.
http://www.imp.edu.pl/cert/cert_szafy_bron.html

Edit.
Certyfikat ma być ważny w momencie produkcji szafy a nie jej zakupu.
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2017, 21:03 przez CZ@rek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”