rozszerzenie pozwolenia na broń o strzelbę gładkolufową

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
taleon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 14 sierpnia 2010, 14:21
Tematy: 0
Lokalizacja: z Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

rozszerzenie pozwolenia na broń o strzelbę gładkolufową

Post autor: taleon »

cześć

Od 2 lat posiadam pozwolenie na broń sportową bocznego i centralnego zapłonu. W zeszłym roku rozszerzyłem patent strzelecki o strzelbę gładkolufową, w tym roku otrzymałem licencję na pistolet, karabin i strzelbę.
"Osobostarty" tegoroczne ze strzelby posiadam.
Mam pytanie: w jaki sposób rozszerzyć pozwolenie na broń o strzelbę?
Jakie papierzyska, wnioski, załączniki, przelewy i cholera wie co jeszcze muszę przedstawić w WPA?
Czy mogę rozszerzyć pozwolenie w trybie art. 155 kpa?
Za wszelką pomoc i uwagi będę wdzięczny.

Wcześniejszego, podobnego wątku nie znalazłem, ale jeśli zdublowałem to z góry przepraszam.
SK Volunteer
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: rozszerzenie pozwolenia na broń o strzelbę gładkolufową

Post autor: tomekwroclawski »

jak masz stare pozwolenie ( sprzed nowelizacji ustawy ), to komplet badań, reszta jak ponizej

jak po nowelizacji, piszesz standardowy wniosek o rozszerzenie, wymienijac bron gladkolufowa jako kolejna pozycje w podaniu

dolacz kopie aktualnej licencji

i juz ...
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rozszerzenie pozwolenia na broń o strzelbę gładkolufową

Post autor: Spitfire24 »

Jestem w podobnej sytuacji co @taleon ale od kilku dni mam sam patent rozszerzony o strzelbę i:
- czy z rozszerzeniem pozwolenia muszę czekać na nową licencję poszerzoną o strzelbę ?
Jak we wniosku o rozszerzenie pozwolenia o strzelbę zawrzeć jeszcze zwiększenie ilości sztuk broni sportowej ? Mam jeszcze dwie wolne promesy na centralny zapłon, a chciałbym zwiększyć ilość o co najmniej dwie gładkolufowe, dwie boczne i chętnie dwie centralne. Czy trzeba składać na zwiększenie ilości sztuk osobne papiery i jeżeli tak to jakie ?
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: rozszerzenie pozwolenia na broń o strzelbę gładkolufową

Post autor: 9x19 »

Bez licencji na strzelbę nie rozszerzysz swojego pozwolenia, bo licencja zwalnia z egzaminu. Jeżeli chodzi o pozostałe rodzaje broni, to musisz wyczerpać przed rozszerzeniem przyznany Ci limit ilościowy. Na wszystko może by jedno podanie. Nie wnosisz żadnych opłat skarbowych.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: rozszerzenie pozwolenia na broń o strzelbę gładkolufową

Post autor: sql »

9x19 pisze:Jeżeli chodzi o pozostałe rodzaje broni, to musisz wyczerpać przed rozszerzeniem przyznany Ci limit ilościowy.
Masz na to jakiś paragraf?
Jak byłem w WPA na "targach" o kolekcjonerskie, to jednym z moich argumentów było to, że ciekawe bronie pojawiają się i znikają bardzo szybko i że nie zdążę rozszerzyć jak mi się sloty skończą, a jakaś perełka przejdzie mi koło nosa. Na to Pani odparła, że przecież nie muszę czekać do całkowitego opróżnienia slotów, tylko jak mi dwa zostaną, to mogę sobie na zapas złożyć podanie o rozszerzenie - aby mieć bufor bezpieczeństwa. Ewidentnie by wynikało, że nie trzeba się wypstrykać, aby dostać nowe.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rozszerzenie pozwolenia na broń o strzelbę gładkolufową

Post autor: Spitfire24 »

Wniosek o nową (zawierającą strzelbę) licencję złożę w listopadzie to będzie już na nowy rok i wtedy udam się do WPA z kwitami na zasadzie opisanej przez @sql.
Dam znać jaką dali odpowiedź.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
epaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 839
Rejestracja: 14 września 2005, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: trój miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rozszerzenie pozwolenia na broń o strzelbę gładkolufową

Post autor: epaa »

9x19 pisze: to musisz wyczerpać przed rozszerzeniem przyznany Ci limit ilościowy
A możesz podać coś więcej?
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: rozszerzenie pozwolenia na broń o strzelbę gładkolufową

Post autor: 9x19 »

sql pisze:
9x19 pisze:Jeżeli chodzi o pozostałe rodzaje broni, to musisz wyczerpać przed rozszerzeniem przyznany Ci limit ilościowy.
Masz na to jakiś paragraf?
Jak byłem w WPA na "targach" o kolekcjonerskie, to jednym z moich argumentów było to, że ciekawe bronie pojawiają się i znikają bardzo szybko i że nie zdążę rozszerzyć jak mi się sloty skończą, a jakaś perełka przejdzie mi koło nosa. Na to Pani odparła, że przecież nie muszę czekać do całkowitego opróżnienia slotów, tylko jak mi dwa zostaną, to mogę sobie na zapas złożyć podanie o rozszerzenie - aby mieć bufor bezpieczeństwa. Ewidentnie by wynikało, że nie trzeba się wypstrykać, aby dostać nowe.
Sądzisz, że na wszystko jest paragraf? to podpowiada logika. dlaczego masz rozszerzać pozwolenie pod względem ilości skoro nie wyczerpałeś jeszcze przyznanego limitu. Skoro jednak panienka mówiła Ci coś innego to spróbuj zrobić tak jak Ci radziła.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: rozszerzenie pozwolenia na broń o strzelbę gładkolufową

Post autor: sql »

Absolutnie tak nie sądzę, aczkolwiek napisałeś to tak pewnie, że zacząłem się zastanawiać czy mnie miła Pani nie oszukała.
Na razie nie mam jak sprawdzić, bo mi jeszcze 32 sloty zostały ;).
Natomiast polemizowałbym, że tak logika podpowiada. Według mnie zwłaszcza przy pozwoleniu kolekcjonerskim kilku elementowy bufor ma ręce i nogi.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rozszerzenie pozwolenia na broń o strzelbę gładkolufową

Post autor: mxostry »

Mam pytanie do znawców bo opinie sa różne , otóż sprawa wyglada tak : mam pozwolenie na pistolet i karabin sport 10 szt plus kolekcja 10 szt , pozwolenie z marca tego roku, na patencie uwaliłem strzelbę , teraz mam okazje poprawić egzamin na patent z samej strzelby wiec na 2019 dostałbym licencje PKS , a nie sam PK jak dotychczas mam , pytanie brzmi , czy jeśli będę chciał rozszerzyć pozwolenie w WPA o strzelbę gładkolufowa to czy będę musiał znów robić badania lekarskie ponownie ?
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rozszerzenie pozwolenia na broń o strzelbę gładkolufową

Post autor: KG92RS »

mxostry pisze: , czy jeśli będę chciał rozszerzyć pozwolenie w WPA o strzelbę gładkolufowa to czy będę musiał znów robić badania lekarskie ponownie ?
To nie jest rozszerzenie istniejącego pozwolenia, tylko nowe pozwolenie, na nowy rodzaj broni. Tak, będziesz musiał robić badania.
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2018, 08:34 przez KG92RS, łącznie zmieniany 1 raz.
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rozszerzenie pozwolenia na broń o strzelbę gładkolufową

Post autor: mxostry »

Tez tak myśle , w takim razie gra nie warta świeczki , postrzelać sobie mogę z klubowej albo kolegi
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rozszerzenie pozwolenia na broń o strzelbę gładkolufową

Post autor: KG92RS »

mxostry pisze:w takim razie gra nie warta świeczki
Żartujesz? Rób teraz, póki można łatwo, tanio i przyjemnie. Bo jak wejdzie nowa ustawa i Ci się odmieni, to może się okazać, że już nie będzie tak łatwo...
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rozszerzenie pozwolenia na broń o strzelbę gładkolufową

Post autor: mxostry »

Kolego poprawka patentu 100, lekarz na egzamin na patent 50-100 , badania 500 , WPA 242 , mam 2 pozwolenia na 20 szt plus dopuszczenie , nie będę poprawiał tej strzelby , może kiedyś myśliwym zostanę to zrobie
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rozszerzenie pozwolenia na broń o strzelbę gładkolufową

Post autor: woytas »

Setka za poprawkę to chyba zaraz po patencie - był jakiś czas na (3 miesiące?)
Potem patent od nowa - 400
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”