WPA Białystok

Moderator: Moderatorzy WBP

konradinio13
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 26 października 2017, 23:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Białystok

Post autor: konradinio13 »

Uaktualnienie:
- pozwolenie na sportową bez zmian: nie masz startów to na więcej niż: 1 bz + 1 cz + 1 gl nie masz co liczyć;
- masz starty (w różnych zawodach +1 sztuka na typ, z którego masz starty) - ja miałem następujące starty: 3 bz, 6 cz, 1 gl, 3 różne karabiny - dostałem tylko 2 bz i 2 cz, a gładkolufowa tylko 1.

W 30 dni się wyrabiają. Są błędy - poprawiane na miejscu. Promesy - bez problemu, od ręki (do 30 minut).

Do rejestracji broni - tylko faktura i książeczka (potwierdzenie rejestracji) - w ciągu 5-10 minut.

Chyba tyle...
Keff007
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 27 października 2017, 14:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Białystok

Post autor: Keff007 »

Witam, składałem wniosek osobiście 6+10 z podzialem 3bz 2cz 1gl posiadałem kilka komunikatów dokumenty sprawdzane na miejscu poprawki na miejscu , decyzja 2 tygodnie promesy bez problemu. U mnie 5 na 5 praca wykonana super. Otrzymałem to na co składałem wniosek bez podziału ilościowego bz cz gl tylko ogolnie. Polecam Wpa Białystok.
Zitar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 08 lipca 2014, 08:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Białystok

Post autor: Zitar »

Drodzy Koledzy podlegający pod WPA Białystok.
Czy ktokolwiek z Was ma wpisany do decyzji zakaz noszenia wynikający z art. 10 ust. 7 UOBiA? Jeśli tak to na jakiej podstawie? Czy jest ona podana w decyzji?
Podobno jest to obecnie standardowa praktyka w WPA Białystok i chciałbym się dowiedzieć czy to prawda czy też miejska legenda?
Keff007
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 27 października 2017, 14:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Białystok

Post autor: Keff007 »

Na kolekcjonerce jest zakaz noszenia.
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2018, 13:15 przez Keff007, łącznie zmieniany 1 raz.
Zitar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 08 lipca 2014, 08:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Białystok

Post autor: Zitar »

Do celów sportowych.
Jak głosi pejsbukowa plotka WPA Białystok wszystkim "sportofcom" wlepia zakaz noszenia.
Keff007
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 27 października 2017, 14:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Białystok

Post autor: Keff007 »

Sprawdzałem nic takiego nie mam na sportowej jestem około miesiąca od decyzji.
Zitar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 08 lipca 2014, 08:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Białystok

Post autor: Zitar »

Dzięki, czekam na dalsze komentarze :)
TomaszMk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 206
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 19:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Bialystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Białystok

Post autor: TomaszMk »

W kolekcjonerce jest bez noszenia. Ale sprort juz nie ma tego ograniczenia.
BPawelek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 01 września 2017, 17:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Białystok

Post autor: BPawelek »

Bieżące informacje:

Czas oczekiwania:
14 marca - wniosek (6 sportowej, 30 kolekcjonerskiej, dopuszczenie),
30 marca - wydanie decyzji,
3 kwietnia - wysyłka,
4 kwietnia - dostarczenie decyzji przez listonosza.

Ekspres, a po drodze były jeszcze święta.

Na decyzji do celów kolekcjonerskich jest zapis "bez prawa noszenia", na sportowej tego nie ma.

Generalnie "obsługa klienta" jest na bardzo dobrym poziomie.
Polim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 18 lipca 2017, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Białystok

Post autor: Polim »

Grzesiunio więc przy rejestracji wpisują Ci bezprawnie. Rzućmy okiem na ubojkę

Art. 18. 1. Właściwy organ Policji cofa pozwolenie na broń, jeżeli osoba,
której takie pozwolenie wydano:
1) nie przestrzega warunków określonych w pozwoleniu na broń, o których
mowa w art. 10 ust. 7;

Art. 10 ust 7. Właściwy organ Policji może w pozwoleniu na broń ograniczyć lub
wykluczyć możliwość jej noszenia, co potwierdza się w legitymacji posiadacza
broni.


Więc jeśli w decyzji wydającej pozwolenie na broń nie ma wpisanego wykluczenia noszenia, to nie można tego wpisać do legitymacji bo tam się tylko potwierdza zakaz noszenia wpisany do decyzji. Napisz wniosek do WPA o podanie podstawy prawnej, na podstawie której wpisali zakaz noszenia do legitymacji a w przypadku jej braku o wykreślenie tego zapisu z książeczki z uwagi na to, że został wpisany bezprawnie i problem z głowy. Nawet jeśli WPA się z tym nie zgodzi w odwołaniu KGP przyzna Ci rację.
Ostatnio zmieniony 08 kwietnia 2018, 23:27 przez Polim, łącznie zmieniany 2 razy.
Mędrcami są ci, którzy dochodzą do prawdy przez błędy. Ci, którzy upierają się przy błędach, są głupcami.
hipek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 28 października 2017, 05:37
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Białystok

Post autor: hipek »

Polim, nie bezprawnie tylko nadgorliwie, przytocze tutaj słowa Turczyna z artykułu o noszeniu broni zarejestrowanej do celów kolekcjonerskich:
Skoro ustawodawca stwierdza: “może w pozwoleniu na broń ograniczyć lub wykluczyć możliwość jej noszenia”, oznacza to że ten zakaz, na podstawie art 10 ust. 7, może być wprowadzony jedynie w stosunku do broni, co do której zakaz noszenia nie wynika z ustawy – co do której istnieje uprzednie prawo noszenia. Dodatkowo zakaz wprowadzony w oparciu o art. 10 ust. 7 ustawy odnotowuje się w legitymacji posiadacza broni, zaś zakazu wynikającego z art. 10 ust 8 nie odnotowuje się, bowiem jest to zakaz ustawowy, wynikający z powszechnie obowiązującego przepisu prawa.

Spotykałem się w praktyce z decyzjami administracyjnymi – pozwolenie na broń w celu kolekcjonerskim, w których organ Policji przywoływał stwierdzenie o zakazie noszenia. Taki zakaz jednak nie jest wprowadzany na podstawie art. 10 ust. 7 ustawy, a jest jedynie nadgorliwym powieleniem czy przywołaniem przepisu art. 10 ust. 8 ustawy o broni i amunicji.
.22 / .223 / .25 / .32 / 9x18 / 9x19 / .38 / 12/76
Polim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 18 lipca 2017, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Białystok

Post autor: Polim »

Hipek każda czynność WPA musi być umocowana prawnie. Np sportowcom z wpisanym w decyzji zakazem noszenia na podstawie art 10 ust. 7 wpisuje się do legitymacji zakaz bo tak stanowi ten art. UOBIA.

Art. 10 ust 7. Właściwy organ Policji może w pozwoleniu na broń ograniczyć lub
wykluczyć możliwość jej noszenia, co potwierdza się w legitymacji posiadacza
broni.


Jakim przepisem podeprzesz wpisanie do legitymacji zakazu noszenia kolekcjonerowi nie posiadającemu w decyzji wpisanego na podstawie art. 10 ust. 7? W ust. 8 nic nie pisze o tym że WPA cokolwiek może wpisac do legitymacji więc ta czynność nie ma umocowania prawnego , czyli jest bezprawna.

Art 10 ust. 8. Zabrania się noszenia broni posiadanej na podstawie pozwolenia do celów
kolekcjonerskich lub pamiątkowych bez zgody właściwego organu Policji.
Mędrcami są ci, którzy dochodzą do prawdy przez błędy. Ci, którzy upierają się przy błędach, są głupcami.
Polim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 18 lipca 2017, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Białystok

Post autor: Polim »

Grzesiunio, tylko pamiętaj , że WPA z dużą dożą prawdopodobieństwa rozpatrzy Twój wniosek negatywnie , natomiast w w odwołaniu w KGP raczej na pewno wygrasz.
Mędrcami są ci, którzy dochodzą do prawdy przez błędy. Ci, którzy upierają się przy błędach, są głupcami.
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Białystok

Post autor: shapi »

Grzesiunio, tak dla jasności tylko - to że Ci nie wpiszą tego 'Bez prawa... ' do legitki, nie oznacza że będziesz mógł nosić. Nosić dalej nie możesz, tyle tylko że mniej Ci będą brudzić po książeczce.
Polim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 18 lipca 2017, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Białystok

Post autor: Polim »

Ale ma to realna korzyść, policjant jak zobaczy, że Grzesiunio nosi broń kolekcjonerską i ma wpisane w legitymacji zakaz noszenia zacznie tworzyć notatki urzędowe i pisma do WPA . Policjant znający UOBIA /a także ten nie znający :-D / jak zobaczy , że kolekcjoner nosi broń kolekcjonerską w ukryciu /np pod marynarką , gdy po coś sięga/ a nie ma takiego wpisu zgodnie ze stanowiskiem Komendy Głównej Policji nie zrobi nic poza skontrolowaniem.
Mędrcami są ci, którzy dochodzą do prawdy przez błędy. Ci, którzy upierają się przy błędach, są głupcami.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”