WPA Szczecin

Moderator: Moderatorzy WBP

patrycjusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 25 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: patrycjusz »

McMonster pisze:W Szczecinie wydają kolekcjonerskie z podziałem? Bez sensu...
Z tego co wiem wydają już bez podziału. Wszystko zależy od wniosku jaki się złoży.
Znajomy użył wzoru ze strony Policji (kolega strzelnica wkleił link parę postów wyżej) i dostał bez podziału.
Awatar użytkownika
Elof
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 27 lipca 2016, 18:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: Elof »

Witam. Mam pytanie do osób które robiły pozwolenie w Szczecinie w ciągu ostatniego roku. Czy ktoś dostał w WPA Szczecin na początek więcej niż 5 sztuk broni? Chodzi o pozwolenie na posiadanie broni sportowej do celów sportowych. Jeśli tak to z czym się trzeba zmierzyć? O ile wydłuża to całe postępowanie? To samo pytanie mam do pozwolenia na posiadanie broni sportowej do celów kolekcjonerskich.
ksiazezbajki
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 09:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: ksiazezbajki »

Elof pisze:Witam. Mam pytanie do osób które robiły pozwolenie w Szczecinie w ciągu ostatniego roku. Czy ktoś dostał w WPA Szczecin na początek więcej niż 5 sztuk broni? Chodzi o pozwolenie na posiadanie broni sportowej do celów sportowych. Jeśli tak to z czym się trzeba zmierzyć? O ile wydłuża to całe postępowanie? To samo pytanie mam do pozwolenia na posiadanie broni sportowej do celów kolekcjonerskich.
Od razu powiem, że nie czytałem poprzednich wypowiedzi.
Rok temu na zawodach spotkałem gościa co mówił, że dali mu na początek 7 sztuk bez problemu. Miał jednak na koncie około 30 zawodów (w każdym kilka osobostartów).
-Marcin-
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 14:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: -Marcin- »

Cześć,
strzelnica pisze:Witam. @Jabcok, Pozytyw decyzja 5/5 "Oczywiście wszystko z podziałem.", raczej powinno być: Wyłącznie na własne życzenie.
Przecież ich własny wzorcowy wniosek takiego rozwiązania nie przewiduje:
http://www.zachodniopomorska.policja.go ... rania.html
Ale najważniejsze, że miło i bez deptania.
:516:
Czytając powyższą treść na forum, złożyłem wniosek o pozwolenie na broń celów sportowych według wzoru WPA- bez podziału. Jednakże dostałem telefon że proszą żebym uszczegółowił wniosek po ile sztuk jakiego rodzaju bo tak bez podziału nie wydają. Proszę o podpowiedz tych, którzy otrzymali niedawno decyzję. Wydają w końcu w Szczecinie zawsze z podziałem czy też bez?
Ostatnio zmieniony 15 maja 2017, 10:15 przez -Marcin-, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: McMonster »

Odpisz, że podtrzymujesz treść swojego wniosku w zakresie wydania pozwolenia bez wskazania podziału i poproś o wskazanie podstawy prawnej ich prośby.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
coolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 07 lutego 2017, 20:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Wro
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: coolik »

-Marcin- pisze: Jednakże dostałem telefon że proszą żebym uszczegółowił wniosek po ile sztuk jakiego rodzaju bo tak bez podziału nie wydają.
Wydaje mi się kluczowe, że proszą przez telefon. Poproś o oficjalne pismo z uzasadnieniem i podstawą prawną. Może to im da do myślenia.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: McMonster »

Po prostu zapamiętajcie, że w każdym WPA będą próbowali czasami coś uciąć, zmodyfikować lub ograniczyć. Prosić im wolno, nie musicie się na nic zgadzać. Jeśli się upierają, to domagać się podstawy prawnej.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
norfonde
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 13 lutego 2016, 14:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: norfonde »

Ja robiłem w zeszłym roku w Szczecinie. Prosić mogą jedynie na piśmie, a na telefon to ew. pizze zamówić. Jak już mają o coś głupiego prosić na piśmie to wolą wcale nie pisać i wydać tak jak delikwent chce.

Mojego wniosku o kolekcjonerskie wcale nie chcieli przyjąć, bo "coś tam". Podjechałem na pocztę na Wały Chrobrego i wysłałem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru (taka żółta karteczka, która świadczy o tym, że nadawca to wyjątkowy upierdliwiec typu US, ZUS, czy inne komorniki ;) ). Telefonów z kierunkowego 91... nie odbierałem, mieszkam poza Szczecinem więc łatwo było wychwycić.
Awatar użytkownika
HANS13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 01 stycznia 2016, 22:13
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Szczecin

Post autor: HANS13 »

-Marcin- pisze:Proszę o podpowiedz tych, którzy otrzymali niedawno decyzję. Wydają w końcu w Szczecinie zawsze z podziałem czy też bez?
Przerabiałem ostatnio ten temat. Wniosek miałem jak Ty bez podziału, ale na przesłuchaniu pojawił się ten temat. Ze względu na małą ilość o jaką wnioskowałem (5 szt) i tak wiedziałem jakie są moje cele zakupowe ;) Nie widziałem potrzeby przedłużać sobie postępowanie i bawić się w przerzucanie pismami. Oczywiście mogłem zostać przy pierwotnej wersji i nadal strzelać z broni klubowej :) :)
Za jakiś czas i tak poleci pismo o rozszerzenie, więc powalczymy w drugiej turze ;laughing:
Obrazek
-Marcin-
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 14:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: -Marcin- »

Dziękuję wszystkim za pomoc. Już wiem jak działać.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: Inku »

carambas pisze:
Proszę o krytykę.

Udusiłem się ze śmiechu ;laughing: . No Mistrz! ;laughing: ;laughing:
Awatar użytkownika
marianakms
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 17 maja 2017, 17:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: marianakms »

Nadchodzi mój czas składania wniosku o wydanie pozwolenia do WPA Szczecin i chciałbym prosić o wypowiedź osoby, które mają to już za sobą i są w stanie rozjaśnić sytuację.

Zamierzam składać wniosek o sport, kolekcję i dopuszczenie.

W związku z tym mam takie wątpliowści jak:
- wysokość opłaty skarbowej (1x242, 2x242, czy 2x242 plus nieznana_kwota_za_dopuszczenie)
- liczba zdjęć dołączonych do wniosku (minimum jedno, ale czy nie powinny być dwie/trzy sztuki?)
- czy kopia patentu, licencji oraz ksero dowodu osobistego muszą być poświadczone notarialnie?
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: RedSiedemosiem »

Oplaty: pozwolenie na bron palna do celow sportowych 242, pozwolenie na bron palna sportowa do celow kolekcjonerskich 242, dopuszczenie do posiadania broni 10.
Zdjecia: Bodaj 3 wystarcza (legitymacja pos. broni, leg. osoby dopuszczonej, plus jedno do akt), ja dolaczylem 6 - co mi tam, do EKB sie przyda, a pozniej moze do czegos jeszcze ;) (zalacz 4, bedziesz mial do EKB).
Jesli pojedziesz do WPA to mozesz zabrac oryginaly ktore na miejscu Ci poswiadcza. Jesli wysylasz poczta - idz do notariusza (ok. 7PLN netto za dokument), ale pod zadnym pozorem nie wysylaj oryginalow.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: Tom-Gun »

Panowie co z tematem zniesienia podziału przy wydawaniu decyzji w WPA Szczecin? Chciałbym anulować podział w trybie 155 Kpa.
Awatar użytkownika
marianakms
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 17 maja 2017, 17:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: marianakms »

@RedSiedemosiem

Konkretnie i na temat. Bardzo Ci dziękuję za pochylenie się nad moimi pytaniami :)

@Tom-Gun

Na stronie WPA Szczecin jest wzór wniosku dla nowych wnioskodawców bez podziału.
Sądzę, że Twój wniosek o zniesienie podziału powinien dostać zielone światło.
Przynajmniej warto spróbować :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”