WPA Szczecin

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
HANS13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 01 stycznia 2016, 22:13
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Szczecin

Post autor: HANS13 »

marianakms pisze:Nadchodzi mój czas składania wniosku o wydanie pozwolenia do WPA Szczecin i chciałbym prosić o wypowiedź osoby, które mają to już za sobą i są w stanie rozjaśnić sytuację.

Zamierzam składać wniosek o sport, kolekcję i dopuszczenie.

W związku z tym mam takie wątpliowści jak:
- wysokość opłaty skarbowej (1x242, 2x242, czy 2x242 plus nieznana_kwota_za_dopuszczenie)
- liczba zdjęć dołączonych do wniosku (minimum jedno, ale czy nie powinny być dwie/trzy sztuki?)
- czy kopia patentu, licencji oraz ksero dowodu osobistego muszą być poświadczone notarialnie?
Opłaty jak pisano wyżej.
Wystarczą 2 zdjęcia.
Kopie nie muszą być poświadczone notarialnie. Wysyłasz pocztą i czekasz na bieg sprawy.
Możesz zostać wezwany na negocjacje ;) ale to nie w każdym przypadku.
Obrazek
jacurys
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 18 listopada 2016, 09:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: jacurys »

Witam ,
Mam pytanie odnośnie wniosku do WPA Szczecin o pozwolenie do celów sportowych: wnioskujac o 5 sztuk broni, czy wystarczy jeden komunikat z zawodów , w których wystartowalem w kat pistolet - boczny i centralny, karabin centralny i strzelba + potwierdzenie pisemne z klubu dot. Udziału w 15 treningach ? Czy WPA Szczecin w tej sytuacji będzie nie będzie robić problemu o wydanie pozwolenia na 5 szt ? ( 4 szt centralny, 1 szt gladkolufowa).

Czy może dostrzelac 1/2 Komunikaty??
Ostatnio zmieniony 21 września 2017, 12:53 przez jacurys, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Paweł.
zawebe
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 12 listopada 2016, 17:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: zawebe »

IMHO możesz po prostu do nich zadzwonić i zapytać.
* broń sportowa, kolekcjonerska, pamiątkowa: 91 82 16 291, 91 82 16 295, 91 82 16 277

Ludzie tam pracujący wg mnie mają przyjazne nastawienie do środowiska strzeleckiego.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
marianakms
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 17 maja 2017, 17:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: marianakms »

Po tygodniu od wysłania wniosku dostałem zaproszenie do osobistego stawiennctwa się jako strona w toczącym się postępowaniu administracyjnym.
Proszą o dostarczenie dokumentów świadczących o uprawianiu strzelectwa sportowego.

Pominę tylko to, że w przesyłce ode mnie znajdował się wydrukowany komunikat.
Człowiek nagromadzi makulatury, wyśle wszystko jedną przesyłką, a tu i tak zapraszają na pogadankę.
Niby prosta sprawa, a jak widać nie do końca.

Cóż, pójdę i zobaczę co potrzebują ode mnie wiedzieć :)
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: rzufik1 »

No skoro jak napisałeś że znajdował się wydrukowany komunikat :) to może będą chcieli abyś oddrukowal im KOMUNIKATY :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
marianakms
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 17 maja 2017, 17:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: marianakms »

Dzisiaj otrzymałem pismo o zakończeniu postępowania dowodowego w mojej sprawie.

Zdziwiła mnie taka informacja zawarta w tym piśmie:
Ponadto, zgodnie z art. 79 a Kpa wskazuję, że na dzień wysłania niniejszej informacji, nie zostały przez Pana wykazane okoliczności uzasadniające wydanie pozwolenia na broń palną w żądanej przez Pana ilości. Niewskazanie powyższych okoliczności w niżej zakreślonym terminie może skutkować wydaniem decyzji niezgodnej z Pana żądaniem.
Nadmienię, że wnioskowałem o 6 sztuk sportowej i 10 kolekcjonerskiej. Przysyłali pisemka z prośbą o złożenie wyjaśnień z mojej strony i takie wyjaśnienia złożyłem. Dołączyłem 3 komunikaty z zawodów na łączną liczbę 12 osobostartów, a nawet gdzieś znalazłem rachunki za szkolenia strzeleckie i także dołączyłem(jedno z dociekań dotyczyło częstotliwości korzystania ze strzelnicy).

Ostatnia kwestia jaka mnie zastanawia to jaką decyzję wydadzą(wnioskowałem o brak podziału), ponieważ zasłyszałem z dobrego źródła, że zalecenia z KGP to niekoniecznie mają dotyczyć Szczecina ;)

Poczekam cierpliwe na decyzję - sądząc natomiast po dotychczasowej wymianie pism raczej skończy się na złożeniu odwołania z mojej strony.
Jak tylko w mojej sprawie zakończy się postępowanie to opiszę w nieco dłuższej rozprawce mój kontakt w tej sprawie z WPA Szczecin, bo w sumie nie ma w tym temacie jakiś obszernych informacji o pracy tego urzędu.
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2017, 15:08 przez marianakms, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: RedSiedemosiem »

Nie ma w tym nic dziwnego... poza tym, ze prowadza dwa postepowania na raz, powoduja sie na nieistniejace 79 KPA w poruszanej materii, a powinni na 79a (ale tu przypisuje late bledu Tobie).
A jesli na 79a, to nie podali Ci przeslanek, ktorymi sie kieruja. Burdel widze jest w polowie Polski. Bedziesz sie odwolywal?
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
marianakms
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 17 maja 2017, 17:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: marianakms »

RedSiedemosiem pisze:Nie ma w tym nic dziwnego... poza tym, ze prowadza dwa postepowania na raz, powoduja sie na nieistniejace 79 KPA w poruszanej materii, a powinni na 79a (ale tu przypisuje late bledu Tobie).
A jesli na 79a, to nie podali Ci przeslanek, ktorymi sie kieruja. Burdel widze jest w polowie Polski. Bedziesz sie odwolywal?
Edytowałem post i poprawiłem, dziękuję za zwrócenie uwagi. Autokorekta w przeglądarce musiała mi wyciąć.
Nie wiem, czy będę się odwoływał, bo nie mam tej decyzji w ręce. Nie wiem zatem od czego miałbym się odwoływać :)
Nie mam ciśnienia, że mam jakiś zadatkowanego VISa w super stanie, więc im bardziej decyzja będzie nie po mojej myśli tym pewniejsze jest to, że napiszę odwołanie.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: RedSiedemosiem »

To juz wiem, ze lykniesz wszystko co Ci dadza i z 5S i 5SK bedziesz sie cieszyl. Moze to i lepiej, ze WPA robia tak, a nie inaczej.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Heniek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 18 marca 2015, 07:19
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: Heniek75 »

Jest PLUS w WPA Szczecin, a ten plus to możliwość komunikacji z WPA za pomocą ePUAP, wystarczy że mamy aktywny profil zaufany, a wędrówki na PP wypisywanie kwitów na list polecony i za potwierdzeniem odbioru odchodzą do lamusa, ale żeby nie było tak wesoło to odpowiedzi z WPA są jeszcze w wersji papierowej więc dymanie na PP po odbiór, ale może z czasem i tu nastąpi zmiana.
Awatar użytkownika
marianakms
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 17 maja 2017, 17:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: marianakms »

Zgodnie z obietnicą złożoną w którymś z postów przedstawiam Wam kulisy mojej sprawy przed WPA KWP Szczecin.

29.09

Wysyłka wniosku o wydanie pozwolenia na:
- broń palną sportową do celów sportowych,
- broń palną sportową do celów kolekcjonerskich,
- dopuszczenie do posiadania broni palnej rodzajów A, H, I, J, L.

Do wniosku dołączyłem:
- notarialnie poświadczoną kserokopię dowodu osobistego,
- dowód opłaty skarbowej na kwotę 242 złotych za pozwolenie na broń palną sportową do celów sportowych,
- dowód opłaty skarbowej na kwotę 242 złotych za pozwolenie na broń palną sportową do celów kolekcjonerskich,
- dowód opłaty skarbowej na kwotę 10 złotych za dopuszczenie do posiadania broni palnej rodzajów A, H, I, J, L,
- notarialnie poświadczoną kserokopię orzeczenia lekarskiego,
- notarialnie poświadczoną kserokopię orzeczenia psychologicznego,
- oświadczenie o miejscu pobytu stałego,
- zdjęcie legitymacyjne w formacie 3x4cm. (4 sztuki - tyle miałem),
- jeden komunikat z zawodów potwierdzający start w 5 różnych konkurencjach,
- notarialnie poświadczoną kserokopię patentu strzeleckiego,
- notarialnie poświadczoną kserokopię licencji zawodniczej,
- notarialnie poświadczoną kserokopię zaświadczenia o członkostwie w Stowarzyszeniu Braterstwo,
- notarialnie poświadczoną kserokopię zaświadczenia o członkostwie w KS Amator,
- notarialnie poświadczoną kserokopię zaświadczenia o członkostwie w KSK Pretor.

Wniosek

10.10

Otrzymuję pismo z WPA z prośbą o stawiennictwo w celu przesłuchania w charakterze strony w toczących się postępowaniach.
Nie chcę marnować czasu na rozmowy plus specjalnie załatwiać dzień wolny w pracy, więc wysyłam odpowiedź tego samego dnia na piśmie
powołując się na art. 35 paragraf 2 oraz art. 50 paragraf 1 i 2 KPA.

Link do pisma WPA
Odpowiedź

20.10

Otrzymuję pismo z WPA z prośba o doprecyzowanie celu wydania dopuszczenia.
Nie do końca zrozumiałem dlaczego ktoś zadaje mi pytania w sprawach tak oczywistwych, ale w odpowiedzi powołuję się na art. 30 ust 1 pkt 1, 1a i 1b UoBiA.

Link do pytania o dopuszczenie
Dopuszczenie

Dodatkowo zestaw pytań badających moje zaangażowanie w sport oraz kolekcjonerstwo.

Link do pytania o kolekcjonerstwo
Link do mojej odpowiedzi w sprawie kolekcjonerstwa

Link do pytania o sport
Link do mojej odpowiedzi w sprawie sportu

22.10
Wizyta dzielnicowego - standardowe pytania w zakresie gdzie pracuję, itp. itd. i wywiad wśród sąsiadów.
Nic tutaj wartego uwagi nie odnotowałem - to samo, co można przeczytać w wypowiedziach innych osób na forum.
Dzielnicowy zostawił po sobie dobre wrażenie - kulturalny i rzeczowy.

31.10
Otrzymałem pismo z WPA zawiadamiające o przedłużeniu terminu załatwienia sprawy z powodu braku opinii dzielnicowego.
Moja odpowiedź tego samego dnia z dosłaniem komunikatu z kolejnych zawodów klubowych(start w 5 różnych konkurencjach) oraz korespondencyjnych(start w 2 różnych konkurencjach).

Link do zawiadomienia
Link do mojej odpowiedzi

13.11
Dostałem pismo o zakończeniu postępowania w sprawie pozwolenia na broń palną do celów sportowych oraz do celów kolekcjonerskich.
W piśmie informacja o możliwości zapoznania się z aktami sprawy.
W tej samej korespondencji otrzymałem decyzję o dopuszczeniu do posiadania broni palnej sportowej wraz legitymacją.

Link do pisma
Link do decyzji

16.11
Wizyta w WPA po wcześniejszym umówieniu się w celu zapoznania się z aktami sprawy.
Wizyta trwała około 20 minut, gdzie w aktach nie stwierdziłem żadnych braków w dokumentach, które wysłałem listownie.
Zobaczyłem jak wygląda opinia dzielnicowego(swoją drogą mogliby dawać do akt opinię w formie wydruku, trochę musiałem się wysilić, żeby odczytać pismo Pana Dzielnicowego :) )
Zaświadczenie o niekaralności i wyciąg z kartoteki Policji też bez zarzutów - w sensie, że nie było tam czegoś czego się nie spodziewałem(czysto :) )

Sporo osób rezygnuje z prawa do zapoznania się z aktami. Patrząc na to ile czasu zajęła moja sprawa to te kilka dni w jedną lub w drugą stronę nie mają znaczenia jak dla mnie.
Podpisałem pismo o braku uwag.

Po podpisaniu pisma byłem dopytywany przez osobę prowadzącą moją sprawę, czy na pewno potrzebuję mieć w decyzji broń palną przystosowaną do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego(dymnego).
Pamiętając posty w których zawsze kolega Carambas zaznaczał, że nie warto z tego rezygnować, bo to zawsze dodatkowo sztuka odmówiłem rezygnacji :)
Przy okazji zostałem poinformowany, że chyba za dużo chcę na początek(liczba egzemplarzy) oraz zapewniono mnie, że na sportową to koniecznie musi być decyzja z podziałem.
Ze swojej strony wspomniałem na odchodne, że jeśli zrezygnuję z czarnego prochu to wydadzą mi decyzję na 3 sztuki z podziałem pewnie, a tak to wiem, że gdy nie zrezygnuję to minimum to 4 sztuki.
Co ciekawe znalazło to swoje potwierdzenie w wydanej później decyzji(kolega, który składał razem ze mną wniosek i zrezygnował z czarnego prochu dostał o 1 sztukę mniej w swojej decyzji).

27.11
Decyzja z WPA w sprawie pozwolenia na broń palną:

- do celów sportowych(4 egzemplarze z podziałem - 1cz, 1bz, 1gł, 1 czarny proch),
- sportową do celów kolekcjonerskich (5 egzemplarzy bez podziału).

Link do decyzji sportowej
1
2
3

Link do decyzji kolekcjonerskiej
1
2
3
4

Najbardziej oburzył mnie fragment uzasadnienia przy decyzji na broń palną sportową do celów kolekcjonerskich:

"Na marginesie tylko wskazać należy, iż strona ma zagwarantowany nieograniczony dostęp do kolekcjonowania broni pozbawionej cech użytkowych, [...], a jej posiadanie nie rodzi zagrożenia dla porządku i bezpieczeństwa publicznego, jak ma to miejsce w przypadku broni palnej."

Pozostawię to bez komentarza.

30.11
Wysyłam odwołanie od obu decyzji do KGP za pośrednictwem KWP Szczecin.
Główny powód to podział przy decyzji na broń palną do celów sportowych.
Dodatkowo podniosłem argument o braku w uzasadnieniu komunikatu z zawodów korespondencyjnych.

Odwołanie
Odwołanie sport
Odwołanie kolekcja

02.01
Otrzymuję decyzję KGP z dnia 28.12 o uchyleniu zaskarżonych decyzji w całości.
Efektem finalnym są decyzje o wydaniu pozwolenia na broń palną:

- do celów sportowych(6 sztuk bez podziału),
- do celów kolekcjonerskich (10 sztuk bez podziału).

Jak widać otrzymałem decyzje zgodne ze swoim wnioskiem.

Link do decyzji sportowej KGP
1
2
3

Link do decyzji kolekcjonerskiej KGP
1
2
3

Dużo wiedzy uzyskałem z forum, więc postanowiłem podzielić się swoim przypadkiem.
Przepraszam za obszerną formę, ale chciałem, żeby nie było niedomówień i pytań w temacie na kilka stron :)
Ostatnio zmieniony 02 stycznia 2018, 19:24 przez marianakms, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Szczecin

Post autor: carambas »

Bzdurne wymysły urzędników. Szkoda gadać. Niech WPA Szczecin się trochę otrząśnie, bo się chyba nudzą za biurkiem.

Szkoda kasy na kopie notarialne zaświadczeń o członkostwie z Braterstwa (czy KS Amator). Trzeba było napisać maila, bym Ci to wrzucił do koperty w 3 kopiach, żebyś mógł wręczyć każdemu ciekawemu.

Wyślij mi maila ze skanem odwołania, dostaniesz zwolnienie na 5 lat ze składki w KS Amator (za odwołanie do KGP daję tylko rok, ale tutaj świetnie to opisałeś, za co należy się dodatkowe uznanie). Bardzo dobrze to załatwiłeś, zgodnie ze starą szkołą 9x19 ;)
Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: Tom-Gun »

@marianakms dzięki bardzo za ten szczegółowy post i za poświęcony czas na jego przygotowanie -- świetna robota! :-D I nie kasuj zbyt szybko tych dokumentów do wglądu pod tymi linkami, przydadzą się nam. Pozdrawiam serdecznie.
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Szczecin

Post autor: strzelnica »

Kolego marianakms gratuluję uporu i konsekwencji w postępowaniu.
Ale dlaczego dokumenty potwierdzone notarialnie?
Znalazłem w necie:
Z dniem 1 czerwca 2017 wchodzą w życie zmiany wprowadzone Ustawą z dnia 7 kwietnia 2017 roku o zmianie ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego oraz niektórych innych ustaw.
15) w art. 76a:
a) po § 2a dodaje się § 2b w brzmieniu:
„§ 2b. Upoważniony pracownik organu prowadzącego postępowanie, któremu został okazany oryginał dokumentu wraz z odpisem, na żądanie strony, poświadcza zgodność odpisu dokumentu z oryginałem. Poświadczenie obejmuje podpis pracownika, datę i oznaczenie miejsca sporządzenia poświadczenia, a na żądanie strony, również godzinę sporządzenia poświadczenia. Jeżeli dokument zawiera cechy szczególne (dopiski, poprawki lub uszkodzenia), należy stwierdzić to w poświadczeniu.”,
Od 1 czerwca 2017 pracownicy WPA będą poświadczać dokumenty za zgodność z oryginałem
Nowelizacja wprowadza nowe rozwiązania prawne, mające przyspieszyć postępowanie administracyjne (milczące załatwienie sprawy art. 122a) oraz postępowanie uproszczone (art. 163b w zw. z art. 35 § 3a).
Dodano również artykuł 7a czyli tzw. przyjazna interpretacja przepisów, wg. której wątpliwości co do treści normy prawnej mają być rozstrzygane na korzyść strony.

Z tej kasy dla notariusza, to byłby niejeden browarek albo garść kulek.
:516:
Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: Tom-Gun »

@strzelnica tylko, że kolega wysyłał dokumenty pocztą i zapewne nie chciał jechać do Szczecina, a w tym przypadku trzeba się pojawić osobiście w WPA.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”