WPA Szczecin

Moderator: Moderatorzy WBP

strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Szczecin

Post autor: strzelnica »

Nobody's Perfect
Ale można wysłać oryginał+kopia z adnotacją o zwrocie wskazanych po zakończeniu postępowania.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: KG92RS »

strzelnica pisze: Ale można wysłać oryginał+kopia z adnotacją o zwrocie wskazanych po zakończeniu postępowania.
Można, tylko po co? Przy ogólnych kosztach całego procesu, te drobne na notariusza niczego nie zmieniają, a odpada niepotrzebna "zabawa" tak dla wnioskującego, jak i WPA. I znika ryzyko utraty dokumentów, na których zachowaniu nam zależy -> przecież zdarza się, że nawet polecony-priorytet się gdzieś zawieruszy... Niezbyt często, ale jednak.

Ja zrobiłem tak samo -> poświadczyłem notarialnie kopie wszystkiego, co chciałem zostawić sobie w oryginale. Więcej -> zostawiłem sobie również poświadczone notarialnie kopie wszystkiego, co wysłałem w oryginale -> na wszelki wypadek, jakby Poczta Polska nawaliła. Łatwiej mi było pójść do notariusza, niż potem - ewentualnie - ścigać lekarzy, żeby wydali mi kopie badań :)
Awatar użytkownika
marianakms
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 17 maja 2017, 17:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: marianakms »

carambas pisze:[...]
Szkoda kasy na kopie notarialne zaświadczeń o członkostwie z Braterstwa (czy KS Amator). Trzeba było napisać maila, bym Ci to wrzucił do koperty w 3 kopiach, żebyś mógł wręczyć każdemu ciekawemu.
[...]
strzelnica pisze:[...]
Ale dlaczego dokumenty potwierdzone notarialnie?
[...]
strzelnica pisze:Nobody's Perfect
Ale można wysłać oryginał+kopia z adnotacją o zwrocie wskazanych po zakończeniu postępowania.
Mieszkam w Szczecinie, ale ze względu na lokalizację WPA oraz godziny obsługi interesantów nie byłem zainteresowany załatwieniem tej sprawy osobiście. Zgadza się, była zmiana w KPA, gdzie można przedstawić oryginały dokumentów i poprosić o zrobienie kopii przez urzędnika przy nas. Natomiast w przypadku wysyłki wszystkich dokumentów za pośrednictwem Poczty Polskiej zdecydowałem się wysłać kopię dokumentów, bo list zawsze może zaginąć, a z rachunku ekonomicznego, że taniej jest mi zrobić kopię notarialną każdego dokumentu niż np. opłacić wystawienie duplikatu orzeczenia lekarskiego i psychologicznego.
Tom-Gun pisze:@marianakms dzięki bardzo za ten szczegółowy post i za poświęcony czas na jego przygotowanie -- świetna robota! :-D I nie kasuj zbyt szybko tych dokumentów do wglądu pod tymi linkami, przydadzą się nam. Pozdrawiam serdecznie.
Dziękuję za miłe słowo. Dużo się dowiedziałem przeglądając całe forum, więc chciałem w ten sposób wyrazić wdzięczność za to, że skorzystałem na doświadczeniach innych użytkowników. Postanowiłem to zebrać w jeden post, aby ktoś później nie szukał po wielu tematach tak jak ja to wcześniej robiłem :)

A pliki będą tak długo jak to będzie możliwe - opłacam swój serwer regularnie, więc nie ma obaw. A jeśli skasuję przez przypadek, czy ktoś to zrobi za mnie to mam kopię, więc zrobię reupload ;)
carambas pisze:Bzdurne wymysły urzędników. Szkoda gadać. Niech WPA Szczecin się trochę otrząśnie, bo się chyba nudzą za biurkiem.
Urzędnik musi pokazywać, że jest przydatny. Gdybym miał jeszcze raz składać swój wniosek postąpiłbym tak samo. Jeśli nie jest się pewnym chociażby UoBiA to później wychodzą takie kwiatki jak namówienie mojego kolegi do rezygnacji z czarnego prochu, bo przecież raczej niepotrzebne :) Oczywiście, że nieznajomość prawa szkodzi, ale z drugiej strony powinno być coś takiego jak dobra wola urzędnika. Jeszcze bardziej utwierdziło mnie w słuszności swojego postępowania do załatwienia na piśmie zadania pytania o cel wydania dopuszczenie do posiadania broni palnej.

Kończąc - proszę, aby każdy, kto dostanie decyzję z podziałem składał odwołanie.
Tak samo, gdy jest niezadowolony z decyzji, którą otrzymał :)
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: RedSiedemosiem »

marianakms pisze: (...)
Kończąc - proszę, aby każdy, kto dostanie decyzję z podziałem składał odwołanie.
Tak samo, gdy jest niezadowolony z decyzji, którą otrzymał :)
Dobra robota! Jeszcze raz gratuluje!
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
HANS13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 01 stycznia 2016, 22:13
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Szczecin

Post autor: HANS13 »

Witam, pytanie techniczne czy ktoś rejestrował z Was broń wysyłając fakturę i książeczkę do WPA ?
Obrazek
tomazo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 05 lutego 2017, 15:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: tomazo »

Tak - poszło bez problemu rejestrowałem w ten sposób pierwszą jednostkę. Wysłałem pismo, kopię faktury - zwrotnie dostałem książeczkę z wpisem.
Awatar użytkownika
HANS13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 01 stycznia 2016, 22:13
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Szczecin

Post autor: HANS13 »

Miło to słyszeć, że nie ma z tym problemów :-D Dzięki za info
Obrazek
Awatar użytkownika
marianakms
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 17 maja 2017, 17:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: marianakms »

HANS13 pisze:Witam, pytanie techniczne czy ktoś rejestrował z Was broń wysyłając fakturę i książeczkę do WPA ?
Przerobiłem na własnym przykładzie, wszystko jak należy.
Od dnia wysyłki do powrotu do mnie minęło 10 dni.
Awatar użytkownika
HANS13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 01 stycznia 2016, 22:13
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Szczecin

Post autor: HANS13 »

marianakms pisze:
HANS13 pisze:Witam, pytanie techniczne czy ktoś rejestrował z Was broń wysyłając fakturę i książeczkę do WPA ?
Przerobiłem na własnym przykładzie, wszystko jak należy.
Od dnia wysyłki do powrotu do mnie minęło 10 dni.
U mnie też sprawnie polecam drogę korespondencyjną. :-D
Obrazek
paw_brz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 16 czerwca 2017, 22:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: paw_brz »

Przy składaniu papierków w WPA Szczecin, na wstępie zaznaczyli, że będę wezwany na przesłuchanie w sprawie broni kolekcjonerskiej. Wg nich 10 to zbyt wiele... Miał już ktoś do czynienia z takim postępowaniem? Pewnie zapytają po co mi tyle sztuk, ale wszystko jest przecież we wniosku...
Aha, w tym WPA wnioski muszą być rozdzielone. Osobno sprotowa, osobno kolekcjonerska i osobno dopuszczenie...
Ilosć startów na spotrową wyraźnie ich zadowoliła i pocieszyli mnie, że w tej sprawie nie będę wzywany. To jak ktoś ma mniej to musi się tłumaczyć z chęci posiadania obu pozwolen?
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: RedSiedemosiem »

Co co tam przesluchanie, nie przejmuj sie. Ja skladalem o 50SK (dostalem 20). Po kilku minutach rozmowy 'no, ja teraz widze, za pan zna sie na broni i teraz rozumiem, ze chce pan wieksza ilosc egz. do celow kolekcjonerkich'. A cos tam zdawkowo o TTtkach i Mosinach powiedzialem. Smiech na sali i tyle. Idz na luzaka, przeciez wiesz czego chcesz. Musza zrobic 'przesluchanie', bo im przelozony kazal wzywac 'delikwentow' i tyle. Na luza, z usmiechem, wydrukuj sobie na wszelki wypadek wlasny wniosek i ew. makulature jako sciage, jesli dokladnie nie wiesz co chesz kolekcjonowac ;) Oni musza Ciebie odbebnic i tyle.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
-Marcin-
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 14:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: -Marcin- »

Dziś otrzymałem decyzję z WPA o zniesieniu podziału na pozwoleniu do celów sportowych. Nie wnosiłem o zmianę ilości sztuk tylko o zniesienie podziału. Wniosek wysyłałem za pośrednictwem EPUAP. Potrzebna była aktualna licencja zawodnicza. Oprócz tego standardowa kontrola przechowywania.
jozeczek24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 13 października 2015, 22:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: jozeczek24 »

Znajomy też ostatnio dostał zniesienie podziału w ramach 155kpa w pozwoleniu sportowym. Tylko akutalna licencja oraz procedura z dzielnicowym i załatwione.
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2018, 10:55 przez jozeczek24, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
alacak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 30 września 2009, 22:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowe Czarnowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Szczecin

Post autor: alacak »

Wnioski (5/5 i dopuszczenie) złożone 30.08.2018. Pozwolenia dostałem dzisiaj, wystawione z data 05.10.2018. Po drodze standardowe przedłużenie do końca października, umotywowane również standardowo brakiem info od dzielnicowego. Jednak w moim przypadku dzielnicowy faktycznie był na urlopie, wiec działali tak szybko jak mogli - z mojej strony wielki PLUS! Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu załatwię promesy, bilet do Warszawy i jadę po moje zabawki. A i w Szczecinie coś czeka :) Chyba się polepsza, dostałem od razu bez podziału. Wnioski w oparciu o wzory kolegi marianakms, trochę tylko okroiłem lanie wody, no i tylko 5 i 5. Podsumowując - pomimo sezonu urlopowego - w 9 miesięcy od pierwszej wizyty na strzelnicy można się uwinąć. Pozdrawiam WPA Szczecin - widzimy się w poniedziałek :)
Ostatnio zmieniony 12 października 2018, 16:29 przez alacak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: Tom-Gun »

Kolego, w Szczecinie nic się nie polepsza. Przeczytaj wątek o WPA Szczecin, tutaj:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=75&t=173732
a otworzą Ci się oczy.
P.S. Ja pozdrawiam Panią z WPA Szczecin, która wszczęła postępowanie o cofnięcie pozwolenia myśliwemu, który użyczył broni sportowcowi.
Ostatnio zmieniony 12 października 2018, 19:59 przez Tom-Gun, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”