WPA Szczecin

Moderator: Moderatorzy WBP

tho-mas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 16 listopada 2018, 18:28
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: tho-mas »

Witam,
Dziś po 1,5 miesiąca wymiany dokumentów z WPA Szczecin otrzymałem decyzję przyznającą mi pozwolenie na broń sportową i kolekcjonerską. Wydane pozwolenie jest zgodne z tym o co wnioskowałem. Prawdopodobnie byłoby bez przedłużania postępowania ale ze względu na to że pracuję za granicą nie dostarczyłem na czas wszystkich dokumentów. Rozmawiałem telefonicznie z WPA 3 razy i za każdym razem była to sympatyczna rozmowa. Bylem nastawiony na pisanie odwołania od decyzji ale obyło się bez tego.
Wnioskowałem o 6 szt. sportowej i 10 szt. kolekcjonerskiej i tyle otrzymałem.

Pzdr.
Metz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 17 września 2009, 20:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Zach-pom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: Metz »

Dzisiaj odebrałem na poczcie książeczkę z dopuszczeniem, łącznie zajęło mi to 2,5 tygodnia żeby zrobić pozwolenie w WPA, w międzyczasie byłem wzywany na przesłuchanie w sprawie pozwolenia kolekcjonerskiego.
Rozmowy za każdym razem w miłej atmosferze i jestem pozytywnie zaskoczony.
Powiedziano mi wprost, na pozwolenie 5+5 niema problemu, jeżeli chcę tak jak wnioskowałem 5 sport + 10 kolekcja to nie dostanę i będę się musiał odwoływać a zależało mi na czasie.
Wystąpiłem 5+5 i już mam.
Walther CP99 Compact
AA S400 Walnut + DOT 6-24x42AO MD
Jabcok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 05 lutego 2016, 09:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: Jabcok »

Rozszerzyłem swoje pozwolenie do celów sportowych z 5 sztuk na 15 bez żadnego problemu. Z okresem świątecznym i obsuwą dzielnicowego zajęło mi to około 1,5 miesiąca. W sumie teraz mam 8 sztuk centralnego zapłonu, 5 bocznego i 2 gładkie lufy. Na przesłuchaniu miło i sympatycznie. Taka godzinna pogadanka.
Qubis
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 308
Rejestracja: 15 lipca 2018, 09:22
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: WPA Szczecin

Post autor: Qubis »

Ło matko i Bosko...a skąd w Szczecinie wzięli podział gdy podział już chyba nie obowiązuje. Przynajmniej w Gorzowie :052:
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: KG92RS »

Qubis pisze:Ło matko i Bosko...a skąd w Szczecinie wzięli podział gdy podział
Jak sądzę, pierwotna decyzja była z podziałem, takoż wniosek o rozszerzenie. Zabrakło wniosku o usunięcie podziału.
jozeczek24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 13 października 2015, 22:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: jozeczek24 »

Jabcok pisze:Rozszerzyłem swoje pozwolenie do celów sportowych z 5 sztuk na 15 bez żadnego problemu..
Dostałeś rozszerzenie do 15 szt broni sportowej do celów sportowych ?
Chyba ich zasypałeś makulaturą z komunikatami, tak z kilkadziesiąt różnych konkurencji ?
Znajomi dostawali po 2 czasem 3 szt więcej
Ostatnio zmieniony 07 marca 2019, 23:04 przez jozeczek24, łącznie zmieniany 1 raz.
Jabcok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 05 lutego 2016, 09:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: Jabcok »

jozeczek24 pisze:
Jabcok pisze:Rozszerzyłem swoje pozwolenie do celów sportowych z 5 sztuk na 15 bez żadnego problemu..
Dostałeś rozszerzenie do 15 szt broni sportowej do celów sportowych ?
Chyba ich zasypałeś makulaturą z komunikatami, tak z kilkadziesiąt różnych konkurencji ?
Znajomi dostawali po 2 czasem 3 szt więcej
Tak. Dałem im ponad 100 osobostartów z 2 lat z 40 paru zawodów. Papierki ważyły kare kilo. Do tego licencja sędziego, prowadzący strzelanie i kilkadziesiąt dyplomów za miejsca na pudle. Powiedziano mi, że jeszcze nikt tyle na rozszerzenie dokumentów nie przyniósł. Teraz mam przynajmniej spokój na jakiś czas.
Awatar użytkownika
marianakms
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 17 maja 2017, 17:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: marianakms »

Info z WPA Szczecin

Kod: Zaznacz cały

Uwaga! komunikat

W związku z działaniami mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu
 się koronawirusa SARS-CoV-2 zwracamy się z apelem o ograniczenie 
 do niezbędnego minimum osobistych wizyt interesantów w siedzibie
  Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Rekomendujemy składanie podań, wniosków o rejestrację i wyrejestrowanie
 broni oraz innych dokumentów w sprawach należących do właściwości urzędu
  za pośrednictwem operatorów pocztowych, 
  elektronicznej platformy usług administracji publicznej (e-PUAP), elektronicznych skrzynek podawczych, 
  poczty elektronicznej, faksu itp.

W sprawach niecierpiących zwłoki obsługa interesantów do odwołania będzie odbywać się wyłącznie w poniedziałki w godzinach 12.00-17.00.

Za nieudogodnienia przepraszamy.
wojtekkk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 09 grudnia 2020, 20:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: wojtekkk »

Czy ktoś z Was w niedalekiej przeszłości występował o rozszerzenie do WPA Szczecin? Mam pozwolenie sportowe do celów sportowych wydane kilka lat temu na 3 sztuki. Teraz chciałbym rozszerzyć o 2-3 kolejne. W porównaniu do innych kolegów - są to raczej skromne ilości, jednak tyle mi absolutnie wystarczy. Nie zależy mi na "kopaniu się", wręcz przeciwnie. Pytanie do Was, czy w praktyce przy rozszerzeniu WPA z automatu woła o starty, czy może przy jakiejś ilości sztuk może się bez tego obyć? Strzelam dla siebie i głównie z tego czerpię przyjemność. Zawody traktuję raczej jako obowiązek, dlatego wolałbym uniknąć "nabijania" startów na siłę.

P.S. Sorry za odkopanie wątku. Po prostu wydawało mi się, że większy porządek na forum zachowam pisząc tutaj, a nie zakładając nowy.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: KG92RS »

wojtekkk pisze: 09 grudnia 2020, 21:07 wolałbym uniknąć "nabijania" startów na siłę.
Przy takich liczbach, jakie Cię interesują, wystarczy strzelić wszystkie konkurencje na jednych zawodach i masz załatwione. Tak chyba będzie najprościej...
wojtekkk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 09 grudnia 2020, 20:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: wojtekkk »

KG92RS pisze: 09 grudnia 2020, 23:55
wojtekkk pisze: 09 grudnia 2020, 21:07 wolałbym uniknąć "nabijania" startów na siłę.
Przy takich liczbach, jakie Cię interesują, wystarczy strzelić wszystkie konkurencje na jednych zawodach i masz załatwione. Tak chyba będzie najprościej...
Dzięki za odpowiedź. Oczywiście mam wystrzelane 8 obowiązkowych osobostartów do licencji na kolejny rok. Czy myślisz że to wystarczy aby ubiegać się np. o 3 sztuki? Obecnie mam dwa pistolety centralnego zapłonu i strzelbę. Podanie o rozszerzenie argumentuję tak, że potrzebuję jeszcze dwóch karabinów (centralny i boczny zapłon) oraz jednego pistolet (boczny zapłon). Czy w takiej sytuacji przedstawiać wszystkie starty? Do tej pory sądziłem, że obchodzą ich tylko starty w tych konkurencjach, do których jest mi potrzebna kolejna jednostka. Oczywiście starty zamierzam przedstawić dopiero jak zostanę o to poproszony. Bez wychodzenia przed szereg.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: KG92RS »

Napisałem "strzel wszystkie konkurencje" -> oczywiście, że muszą się pokrywać z bronią, o którą wnioskujesz. Nie masz żadnego z rodzajów broni, o które chcesz się ubiegać, więc masz łatwo (liczba startów wskazuje, że masz pełną licencję PKS). Strzel - jeśli w tych już strzelonych nie masz - po jednej konkurencji (z broni klubowej) z KCZ, KSP i PSP i "podkładkę" masz załatwioną.
wojtekkk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 09 grudnia 2020, 20:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: wojtekkk »

KG92RS pisze: 10 grudnia 2020, 01:42 Napisałem "strzel wszystkie konkurencje" -> oczywiście, że muszą się pokrywać z bronią, o którą wnioskujesz. Nie masz żadnego z rodzajów broni, o które chcesz się ubiegać, więc masz łatwo (liczba startów wskazuje, że masz pełną licencję PKS). Strzel - jeśli w tych już strzelonych nie masz - po jednej konkurencji (z broni klubowej) z KCZ, KSP i PSP i "podkładkę" masz załatwioną.
Mam strzelone w każdej z tych konkurencji po razie. Zakładałem sobie wcześniej, że będą wołać gdzieś po trzy starty w każdej z nich. W takim razie składam o trzy sztuki z tym co mam. Wielkie dzięki za pomoc.
lepik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 09 września 2020, 20:06
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: lepik »

Na start, bez startów dają teraz 5+5.
Skoro masz tylko 3, to chyba nie powinno być problemu.
Oczywiście, zawsze warto uargumentować, jak bardzo brak określonych typów broni, ogranicza Ci możliwość udziału w zawodach i treningach strzeleckich.
Awatar użytkownika
marianakms
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 17 maja 2017, 17:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Szczecin

Post autor: marianakms »

Czy ktoś ostatnio robił rozszerzenie pozwolenia do celów sportowych i otrzymał pismo z WPA Szczecin o konieczności dostarczenia "aktualnego zaświadczenia potwierdzającego członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze strzeleckim"?

Mam wrażenie, że jak zawsze próbują wprowadzać radosną twórczość.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”