Jak długo czeka się na pozwolenie?

Moderator: Moderatorzy WBP

Po jakim czasie od złożenia wniosku otrzymałeś decyzję ws. pozwolenia na broń palną:

0-31 dni
98
25%
1 do 2 miesięcy
173
44%
2 do 3 miesięcy
60
15%
3 do 4 miesięcy
17
4%
4 do 5 miesięcy
10
3%
5 do 6 miesięcy
10
3%
powyżej 6 miesięcy
25
6%
 
Liczba głosów: 393

shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: shapi »

WPA Kraków: 7 tygodni na pozwolenie kolekcjonerskie, 8 tygodni na sportowe.

Opóźnienie spowodowane przede wszystkim nieogarnięciem dzielnicowego, który nie miał pojęcia że prośba o wywiad może przyjść meilem, i przez 3 tygodnie twierdził że jeszcze nie dotarła do niego żadna poczta - po czym okazało się że meil z prośba o wywiad został wysłany w dniu złożenia wniosku.

Drugi minus - przesluchanie w sprawie pozwolenia na broń sportową centralnego zapłonu - podobno brak startów w takich konkurencjach wywołuje wrażenie że taką bronią posługiwać się nie potrafię :) Na absurdalność sytuacji w której mogę na (wydane wcześniej) pozwolenie kolekcjonerskie kupić kilka sztuk centralnego zapłonu do kolekcjonerskich, a jest problem z wydaniem pozwolenia na 2 szt. do celów sportowych, nikt nie zwrócił uwagi.
Awatar użytkownika
arturrogo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 12 października 2004, 20:44
Tematy: 27
Lokalizacja: Krasnystaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: arturrogo »

WPA Lublin 4 tygodnie i 4 dni (okres urlopowy - sierpień) ale miło i przyjemnie. Nawet Pan poczekał na mnie bo nim przemknąłem przez korki w Lublinie było już po 15.30
Diana 48+ Walter, CZ200S+ tasco 6x24-50AO, BMK30+Leapers 6-9X40, Walther CP 99, AA ProSport + Bushnell Trophy 4-12x40, Beretta PX4 (.177+CO2), obecnie XDm-9, 4,5 9x19mm + Sig Sauer 1911 .22lr KK150, IŻ27-1C, AK47 -1967r.
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

Witamy w klubie zadowolonych z WPA Lublin arturrogo, :-)

Do zobaczenia w Borowicy ;-)
Awatar użytkownika
arturrogo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 12 października 2004, 20:44
Tematy: 27
Lokalizacja: Krasnystaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: arturrogo »

Dzisiaj bylem w Borowicy, testowałem mój nowy nabytek XDm-9 4,5 9x19mm kupiony w Lublinie tego samego dnia co wydane pozwolenie i promesy
Diana 48+ Walter, CZ200S+ tasco 6x24-50AO, BMK30+Leapers 6-9X40, Walther CP 99, AA ProSport + Bushnell Trophy 4-12x40, Beretta PX4 (.177+CO2), obecnie XDm-9, 4,5 9x19mm + Sig Sauer 1911 .22lr KK150, IŻ27-1C, AK47 -1967r.
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

arturrogo pisze: tego samego dnia co wydane pozwolenie i promesy
:-D skąd ja to znam ...

btw. fajną strzelnice masz pod nosem
Awatar użytkownika
Frank Drebin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 11:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Frank Drebin »

WPA Olsztyn, komplet kwitów do celów sportowych wysłany 19.07, decyzja otrzymana 21.08 8-)

pozdro
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 29
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

WPA Lublin, wniosek na kolekcjonerską 30 szt 17.07.2015 (złożony tydzień po odebraniu sportowego - na kopiach dokumentów). 24.08.2015 decyzja już czeka na odbiór od jakiegoś czasu.
Derek
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 18 stycznia 2015, 18:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Wieliczka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Derek »

WPA Kraków, wniosek na sportową złożony 24 lipca, odebrana 24 sierpnia.
Awatar użytkownika
AdrianX2005
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 221
Rejestracja: 26 stycznia 2008, 15:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AdrianX2005 »

WPA Warszawa, wniosek złożony 13.07.2015 na kolekcjonerską i sportową. Decyzja odebrana dziś 27.08.2015r. Wnioskowalem o 10 sztuk kolekcjonerskiej i 9 sportowej (3bz i 6cz) i tyle dostałem bez żadnych problemów.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: sql »

18.06 - 25 na kolekcjonerskie i 19 na sportowe.
sportowe dostałem (ilości zgodne z wnioskiem) a wraz z nim info, że kolekcjonerskie przedłużają na kolejny miesiąc.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
alehandro
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 12 lipca 2015, 18:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: alehandro »

Jeszcze nie dostałem decyzji ale piszę, ponieważ mnie to rozbawiło;)

WPA Bydgoszcz

wniosek 20.07.2015r sportowa + kolekcjonerska

kolekcjonerska: na początku sierpnia pismo z WPA z pytaniami dodatkowymi (czy coś kolekcjonuje itp.), dziś pismo informujące o zakończeniu postępowania - mogą przyznać mi 4egz. broni sportowej do celów kolekcjonerskich i mam odpowiedzieć czy się zgadzam;) Decyzja zostanie wydana do 30.09

sportowa: brak informacji...

Ktoś dostał mniej? Pozdrawiam z kujawsko-pomorskiego.
cook1977
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 17 grudnia 2014, 15:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cook1977 »

Mam pytanie do osób załatwiających pozowlenie w WPA Kraków. Czy w czasie wizji lokalnej albo po zakupie broni gdy dzielnicowy oglądając szafkę zwracał uwagę na jej mocowanie? Na forum opinie odnośnie mocowania szafki i jego sposobu (do podłogi albo ściany) są podzielone. Dlatego ciekawi mnie co dzielnicowy sprawdza i na co zwraca uwagę. Podejrzewam, że nawet jeżeli dzielnicowy jest inny to i tak listę pytań/rzeczy do sprawdzenia ma taką samą ze względu na to samo WPA. Sam zakupiłem już szafkę i nie chciałbym zmieniać sposobu mocowania tylko od razu zrobić tak żeby obyło się bez poprawek/niespodzianek. Z góry dziękuję za odpowiedź.
MiLykie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2015, 20:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MiLykie »

W czasie postępowania o wydanie pozwolenia (pierwszego) nie musisz w ogóle mieć szafy, więc dzielnicowy nie ma co sprawdzać. Ponadto, uważam, że jest ogromna zmienność między dzielnicowymi (w kwestii wywiadu w zw. z wnioskiem o pozwolenie). Niektórzy wpadają do Ciebie, niektórzy zapraszają do siebie, niektórzy tylko dzwonią.

Co będzie się działo potem przy kontroli przechowywania broni to inna inszość, ale tu raczej też spójnego stanowiska nie będzie.
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: arturo111 »

alehandro, mnie obcięli z 30 sztuk na 10 , w decyzji jako uzasadnienie podali bzdury z których nic nie wynika :-D Z tym ,że najpierw wydali decyzję na sportową ( 8 sztuk bez podziału ) , a dopiero po miesiącu dostałem kolekcjonerskie .
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
Fazzie2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 02 sierpnia 2011, 21:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Fazzie2 »

cook1977 pisze:Mam pytanie do osób załatwiających pozowlenie w WPA Kraków. Czy w czasie wizji lokalnej albo po zakupie broni gdy dzielnicowy oglądając szafkę zwracał uwagę na jej mocowanie? Na forum opinie odnośnie mocowania szafki i jego sposobu (do podłogi albo ściany) są podzielone. Dlatego ciekawi mnie co dzielnicowy sprawdza i na co zwraca uwagę. Podejrzewam, że nawet jeżeli dzielnicowy jest inny to i tak listę pytań/rzeczy do sprawdzenia ma taką samą ze względu na to samo WPA. Sam zakupiłem już szafkę i nie chciałbym zmieniać sposobu mocowania tylko od razu zrobić tak żeby obyło się bez poprawek/niespodzianek. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nic nie mocuj w ogóle, tylko pokaż mu obowiązujące rozporządzenie i certyfikat S1
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”