Ewidencja broni i amunicji

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
Awatar użytkownika
HANS13
Zarejestrowany użytkownik

Ewidencja broni i amunicji

Post autor: HANS13 »

Witam,
mam pytanie odnośnie Rozporządzenie MSW z 26 sierpnia 2014r. Czy § 9. 4.Ewidencja posiadanej amunicji zawiera: 4) informacje o stanie amunicji, w tym jej przychód i rozchód.
Dotyczy tylko podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, czy ma też zastosowanie do osób posiadających pozwolenie na broń?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
desperado

Re: Ewidencja broni i amunicji

Post autor: desperado »

Prywatnych osób na pewno nie dotyczy,nie trzeba prowadzić takiej ewidencji.

Jedrula

Post autor: Jedrula »

Osób prywatnych nie dotyczy
Pozdrawiam
Jędrzej

Awatar użytkownika
HANS13

Też mi się tak wydaje ponieważ ustawodawca pisze "podmiot" Kiepsko było by rozliczać się z każdej sztuki po powrocie ze strzelnicy :wink:

shapi

Post autor: shapi »

Wystarczy przeczytać całe rozporządzenie, zamiast wyrwanych z kontekstu fragmentów, albo użyć kombinacji ctrl + f i sprawdzić gdzie w rozporządzeniu definiowany jest 'podmiot posiadający...'.

§ 3. 1. Broń i amunicję, podmioty posiadające broń i amunicję na podstawie pozwolenia na broń na okaziciela, o których
mowa w art. 29 ust. 1 pkt 3–7 ustawy, zwane dalej „podmiotami posiadającymi broń i amunicję”, przechowują w magazynie
broni, w urządzeniach spełniających wymagania co najmniej klasy S1 według normy PN-EN 14450.

Awatar użytkownika
HANS13

To już nie można rozwiać swoich wątpliwości. Wydaje mi się, że po to to forum właśnie jest. Nie jestem prawnikiem, a dobrze wiesz jak niejednoznaczne potrafi być nasze prawo. Lepiej spytać niż być niemile zaskoczonym :wink:

Awatar użytkownika
woytas

Post autor: woytas »

Zrobisz taką ewidencję a potem ślubna dorwie się do dokumentu :090:
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.

Awatar użytkownika
VIS

Post autor: VIS »

Czasami zastanawiam się jak niektóre osoby zdały patent. I jeszcze dodatkowo zarzekają się do aktywnego czytania Forum.

A tak na marginesie. Część mojej rodziny i kilku Policjantów pytało się mnie jak rozliczam się z amunicji.

A co do ewidencji to jest konieczna, ale nie z prawnego tylko z praktycznego punktu widzenia. A wygląda to tak.

W nadchodzącym miesiącu mam X zawodów, gdzie potrzebuję Y sztuk amunicji. W szafie mam Z sztuk amunicji, więc potrzebuję kupić jeszcze A paczek naboi, co powinno mi wystarczyć na start w zawodach oraz regularne treningi. Dodatkowo wystrzelałem się z naboi do broni którą mam do mania, a lubię jak jest w zapasie paczka na każdy egzemplarz używany okazyjnie.
Dodam że nie ma obowiązku prowadzić takiej ewidencji w formie papierowej. Wystarczy ją prowadzić w głowie. I oczywiście służy ona wyłącznie do użytku własnego i nie podlega urzędowej kontroli. Cel takiej ewidencji to zabezpieczenie niezbędnej ilości amunicji wraz z mniejszym lub większym zapasem. Zapas oczywiście można zabezpieczyć na miesiąc, kwartał, rok czy dłużej.
9x19 CZ 75B; 22 LR (Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35); kbk AK ; Alfa Stell 38 Sp; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint 308 win

franek

Post autor: franek »

VIS pisze: Dodatkowo wystrzelałem się z naboi do broni którą mam do mania, a lubię jak jest w zapasie paczka na każdy egzemplarz używany okazyjnie.
O! ktoś myślący podobnie.
Do takiego samego celu używam programu GnuCash . Niby do finansów osobistych ... ale
ma sekcję inwestycje w zakup akcji/obligacji.
Podefiniowałem kody akcji "9x19 FMJ 115gr S&B" z jednostką miary "szt"
Zdefiniowałem drzewko planu kont:
-centralny zapłon
-- 9x19
--- "9x19 FMJ 115gr S&B"

mam możliwość zapisu kiedy, po ile i gdzie kupiłem
mam możliwość zapisu kiedy zużyłem
mogę do przodu "zdjąć ze stanu" żeby odłożyć na zawody
Widać, że lokata w 7,62x39 daje lepszą stopę zwrotu niż fundusz inwestujący w najlepsze spółki WGPW

Przed wyjazdem do Warszawy tylko jedno zerknięcie ile i czego mam kupić ...

A czasami jak mam wolne między świętami a sylwestrem to sobie nawet zrobię spis z natury. A co!
Człowiek zastanawia się czasem gdzie mu pieniądze przeleciały ... popatrzy na kołowrotek z wydatkami na amunicję ... i już jasne.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro

Awatar użytkownika
McMonster

Post autor: McMonster »

VIS pisze:Czasami zastanawiam się jak niektóre osoby zdały patent. I jeszcze dodatkowo zarzekają się do aktywnego czytania Forum.
Do patentu trzeba wiedzieć zaskakująco niewiele. Forum trzeba obserwować bardzo szczegółowo i długo, żeby wyłapać niektóre informacje, bo większość jest niestety zbywana w powyższy sposób. Wyszukiwarka na forum działa kiepsko, ale to prawdopodobnie w części ze względu na ograniczony zakres terminologii i zwrotów kluczowych, które pojawiają się w bardzo wielu kontekstach.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk

Awatar użytkownika
LordKitaKul

Post autor: LordKitaKul »

Czasami lepiej wychodzi się przeszukując forum za pomocą google, choćby dlatego że radzie sobie z odmianą przez przypadki, etc. Przykład frazy, jakiej można użyć do wyszukiwania:

Kod: Zaznacz cały

site:bron.iweb.pl patent strzelecki
Nawet jeśliby ostatniego flagowca zdobędzie bezwarunkowo zaledwie kwarta spośród nich, owoc wysyłce będzie szampański, zwykle, że setki figur zamówi go aleją cybernetyczną!

Awatar użytkownika
desperado

Post autor: desperado »

Połowy pytań by nie było, gdyby każdy przeczytał ze zrozumieniem UoBiA.
Przy robieniu pozwolenia,to jest podstawowa sprawa.

Awatar użytkownika
strk

Post autor: strk »

Mawiają, że umiejętność czytania ze zrozumieniem to rzadkość...
Też prowadzę ewidencję ammo: tabela, w kolumnach rodzaj amunicji, w wierszach rozchód i stan faktyczny.
Wtedy wiem ile mam i czego potrzeba. Ponadto utrzymuję przydziałową jednostkę ognia na broń, jako ZW.
Tak na wszelki wypadek:) mam przecież kolekcjonerskie, a nie sportowe tudzież do obrony własnej.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”