WPA Wrocław

Moderator: Moderatorzy WBP

plewy38
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: WPA Wrocław

Postautor: plewy38 » 2017-07-17, 00:17

Minusy do zaakceptowania. Na sportowe mam swój sprawdzony klub gdzie strzelania/wejście na strzelnice mam prawie od ręki. Zawody z fajna cena wpisowego (4dyszki z broni klubowej w cenie amo), i mega smaczna grochowa na zakończenie rywalizacji ;) Bractwo przetestuje ale raczej głównie na kolekcjonerskie.

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2017-07-17, 02:20

carambas pisze:Jeśli w okolicy jest tylko kicha po 1000 zł rocznie,

Tak jak Ci pisałem na PW - mundurowych zachęcam do Braterstwa ze względu na składkę i właśnie rozwiązanie online/poczta, ale wczoraj przy kontroli drogowej i rozmowie usłyszałem od f-sza, że 200 zł z kawałkiem składki rocznej za klub sportowy, kolekcjonerów, kuszników, muzeum techniki wojskowej to sporo! Mimo, że rozłożyłem mu to na dwanaście miesięcy jako niecałe 20 zł miesięcznie to i tak stwierdził, że pewnie pójdzie do Ciebie.
Oczywiście nie było czasu na to, aby pogadać dłużej i rozważyć wszystkie plusy i minusy, ale 1000 zł rocznie to przesada...

Pandariusz pisze:No tak, z dostępem do strzelnicy możesz mieć rację. Mój klub ma właśnie taką umowę ze strzelnicą i dostęp mam w cenie składki. Za to w Braterstwie jestem w sekcji kolekcjonerskiej i to chyba najwygodniejsze rozwiązanie. Jedyne co załatwiamy tam za pośrednictwem poczty, to wysyłka zaświadczenia. Reszta jest online.

Mój klub ma kilka sekcji i jako jego członek zasadniczo do wszystkich należę. Logistycznie jest to ułatwienie.

Potrzebujesz jakieś zaświadczenie z oryginalną pieczątką to i tak musisz to załatwić osobiście lub pocztą więc "online" jest tutaj nieistotne niestety.

Awatar użytkownika
carambas
Kontaktowanie:

Postautor: carambas » 2017-07-17, 08:11

LARPAK pisze:usłyszałem od f-sza, że 200 zł z kawałkiem składki rocznej za klub sportowy, kolekcjonerów, kuszników, muzeum techniki wojskowej to sporo!

No trochę błąd funkcjonariusza, jeśli patrzy tylko na cenę. Cena jest ważna, ale ważniejsze są możliwości, atmosfera i lokalizacja. Jeśli za 200 zł dostajemy fajny klub, z miła atmosferą i co ważniejsze regularnym dostępem do strzelnicy, to naprawdę warto. W takim wypadku nie szukałbym tańszych alternatyw.

Z drugiej strony, jeśli mamy klub za 50 zł, w którym jest słabo, nie ma strzelań, zawody byle jak (lub drogie, żeby składkę odbić), brak komunikacji i problemy na każdym kroku -- też chyba nie warto do takiego dołączać. Lepiej zapłacić kilka stówek więcej i mieć fajny obiekt.

Cena nie powinna być zaporowa, ale niekiedy wyższa cena może dać wyższą jakość. W naszym środowisku na razie, niestety, często jest tak, że wyższa cena daje jeszcze niższą jakość, a w klubach o niższych składkach ludzie są przyjaźniejsi -- bo to młodsze instytucje, jeszcze nie przesiąknięte etatyzmem. Ale nie patrzmy wyłącznie na koszty, to kiepska polityka. Mam nadzieję, że każdy samodzielnie przeliczy co mu się bardziej opłaca. Jedni chcą mieć tylko papier i robić minimum do licencji (i nie ma w tym nic zdrożnego), inni chcą trenować półprofesjonalnie, chodząc na strzelnicę co drugi dzień. Należy dobrać klub do wymagań.

Ja staram się robić niezły klub za minimalne pieniądze, głównie jako pozytywną konkurencję dla rynku i potwierdzenie dla zwykłych strzelców, że osoba spoza środowiska może coś otworzyć i działać. Mam nadzieję, że uda mi się choćby w kilku aspektach dać dobry przykład i zachęcone osoby otworzą w innych województwach swoje inicjatywy. To łatwe i potrzebne.

PS. karnet na siłownię kosztuje jakieś 700 - 1300 zł rocznie w dużym mieście. A jednak ludzie kupują i chodzą. Bo jeśli miejsce jest fajne i korzystasz często, warto zapłacić kilka złotych więcej.

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2017-07-17, 12:43

Niestety z tego co zauważyłem to wielu tak patrzy, a to dlatego, że strzelanie mają w robocie - jakieś bo jakieś, ale mają.

Zawsze trzeba rozważyć za i przeciw.
Znajomy zrobił ostatnio kwity, ale przez X lat od patentu w klubie mówili mu, że "on to pozwolenia nie dostanie" - klub nastawiony tylko na statykę, gdzie jest grono starych wyjadaczy, którzy jak nie wygrają na wyjeździe to protesty składają.

Awatar użytkownika
carambas
Kontaktowanie:

Postautor: carambas » 2017-10-06, 20:00

Na ostatnim egzaminem przed WPA Wrocław na 30 osób tylko dwie (sic!) zdały teorię. Nie wiem ilu z tych dwóch zaliczyło praktykę.

Nie znam takich egzaminów, które oblewa 93.3% podchodzących. Nawet przetargi do pracy w urzędzie dają ludziom spoza układu choćby 10% szans (zamiast 6.7%). Egzaminy państwowe takie sprawiedliwe...

yankes62

Postautor: yankes62 » 2017-10-26, 19:32

Witam. Wczoraj miałem egzamin(do celów kolekcjonerskich i rekonstruktorskich) pisemny w WPA Wrocław. Pytania proste.Żadnych udziwnień.Jeśli zna się (nie przeczytało) ustawę to spoko. Niestety na 15 zdających (w tym trzy kobiety) tylko trzech z nas przeszło dalej.Dzisiaj egzamin na strzelnicy w Wołowie. Tak jak wspomniałem było 3/3 Trzech zdających i trzech członków komisji.Pytania losowane z pięciu zestawów. I tutaj znowu znajomość ustawy (regulamin strzelnicy) jak również rozkładanie i składanie broni (Glock,AKMS,CZ 550) Prowadzący strzelanie "ludzki człowiek" pomagał jeśli wystąpiły jakieś problemy. Strzelałem z Glock 19 - 43 punkty oraz CZ-550 10/10 trafień. Na "rekonstruktorskie" z amunicji ślepej Glock 22 i AKMS. Atmosfera prawie rodzinna. Prowadzący co i raz rzucał jakimś kawałem. Nam co prawda nie było do śmiechu ale powodowało to odrobinę rozluźnienia. Koledzy strzelali z Glock 19, PM.AKMS i jakiejś strzelby. Wszyscy zaliczyli. :-D

Michal-M

Postautor: Michal-M » 2017-10-31, 15:01

yankes62 pisze:Prowadzący strzelanie "ludzki człowiek" pomagał jeśli wystąpiły jakieś problemy. (...) co i raz rzucał jakimś kawałem. Nam co prawda nie było do śmiechu ale powodowało to odrobinę rozluźnienia. Koledzy strzelali z Glock 19, PM.AKMS i jakiejś strzelby. Wszyscy zaliczyli. :-D

Nie mam powodów, żeby Koledze nie wierzyć, więc wierzę i jednocześnie kręcę głową z niedowierzaniem. Czy to byli ci sami ludzie, których miałem wątpliwą przyjemność spotkać rok temu w tymże Wołowie? Wątpię by skład komisji się zmienił (wszak jak to powiedział klasyk, czasy się zmieniają, a panowie wciąż w komisjach). A może ktoś z WPA Wrocław czytał ten wątek i poszli po rozum do głowy?

Niemniej jednak serdecznie Koledze gratuluję :) Nie zdawałeś strzelby? Najfajniejsza broń, nawet na policji łatwo ją zdać :-D
Ostatnio zmieniony 2017-10-31, 15:02 przez Michal-M, łącznie zmieniany 1 raz.

yankes62

Postautor: yankes62 » 2017-10-31, 22:04

He,he. Aż tak miło to nie było. Dzień wcześniej (na testach) przewodniczący komisji podał skład egzaminatorów z praktycznego. Oczekując na wynik testów miałem okazję posłuchać co nieco jaki to czeka nas horror na strzelnicy. Może sami policjanci doszli do wniosku że trzeba zmienić statystyki (Wrocław najwięcej uwaleń w kraju) :-D

Tayniak

Postautor: Tayniak » 2017-11-01, 11:07

Witam kolegów!

Papiery na sportowe (5 sztuk) + sportowe kolekcjonerskie (10 sztuk) + dopuszczenie dotarły listownie 24 listopada wraz z wnioskiem z Braterstwa, listą startów (24 konkurencje od września z Braterstwem i WKS) oraz informacją o aktywności sportowej z innych sportów. Z rozpędu opłaciłem też z góry 15 promes. Czekam na odpowiedź listowną (nie podawałem telefonu, bo obawiam się "zagięcia" w rozmowie telefonicznej. Dzwoniłem do dzielnicowego i powiedziałem kim jestem - podałem swój numer. Czego się spodziewać?

Edith:
Zawody oczywiście tylko realne, nie korespondencyjne.
Ostatnio zmieniony 2017-11-01, 11:17 przez Tayniak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RedSiedemosiem

Postautor: RedSiedemosiem » 2017-11-01, 11:25

Spodziewac sie mozesz pytan dot. tego jak sie prowadzisz w zyciu ;) Spokojnie - to normalna rozmowa, a nie przesluchanie.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.

Tayniak

Postautor: Tayniak » 2017-11-01, 12:14

A to się domyślałem ;) Prowadzę się zacnie :P Miałem na myśli raczej to, czego się spodziewać ze strony WPA.

dream3r
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: dream3r » 2017-11-01, 12:38

Ja składałem osobiście wniosek 1,5 tygodnia temu, na identyczne ilości. Dołączyłem komunikaty o startach (15 konkurencji: WKS, Braterstwo, Colt). Dostałem informację, że jeśli zadeklarowane sterty zostaną pozytywnie zweryfikowane w komunikatach startowych, które dołączyłem, to nie będzie żadnego problemu z uzyskaniem pozwolenia na wnioskowaną liczbę sztuk. Mam jedynie czekać na wywiad z dzielnicowym. Tak więc, jeśli masz wszystko OK w papierach, to chyba pozostaje ci tylko cierpliwie czekać :)
Generalnie byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, jaki przebieg miało samo składanie wniosku: miło, uprzejmie, spędziłem tam może maksymalnie 5 minut i wyszedłem. Bez dodatkowych dyskusji. Nawet kolejek nie było :)

lotnik

Postautor: lotnik » 2017-11-01, 18:39

carambas pisze:Na ostatnim egzaminem przed WPA Wrocław na 30 osób tylko dwie (sic!) zdały teorię. Nie wiem ilu z tych dwóch zaliczyło praktykę.

Nie znam takich egzaminów, które oblewa 93.3% podchodzących. Nawet przetargi do pracy w urzędzie dają ludziom spoza układu choćby 10% szans (zamiast 6.7%). Egzaminy państwowe takie sprawiedliwe...

Świadczy to o tym jacy kandydaci do posiadania broni przychodzą na egzamin. Nie nauczyć się kilku przepisów prawnych to poprostu wstyd.
Nawet Ci co zdają to później pytają na forum ile maja czasu na zarejestrowanie zakupionej broni czy tez nie odróżniają noszenia od przenoszenia itp.

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2017-11-01, 18:41

lotnik pisze:Nawet Ci co zdają to później pytają na forum ile maja czasu na zarejestrowanie zakupionej broni czy tez nie odróżniają noszenia od przenoszenia itp.

Jesteś pewien czy sam odróżniasz?
Bo teraz to jak sam napisałeś:

lotnik pisze:Nie nauczyć się kilku przepisów prawnych to poprostu wstyd.

lotnik

Postautor: lotnik » 2017-11-01, 18:48

Czego nie zrozumiałeś w moim wpisie ?
Pomogę, wytłumaczę

Wróć do „Prawo i broń - WBP”