WPA Wrocław

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Mieczyslaw
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: WPA Wrocław

Postautor: Mieczyslaw » 2017-06-05, 22:15

@Officer_199 - ile przedłożyłeś do WPA Wrocław startów z karabinu centralnego zapłonu i ile z broni krótkiej centralnego zapłonu?

Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Officer_199 » 2017-06-06, 15:58

1 KCZ
1 PCZ

Na centralny nie miałem za dużo startów.
Ale zazwyczaj przyjmują po 2 starty na 1 sztukę broni.
Ostatnio zmieniony 2017-06-06, 15:59 przez Officer_199, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Leśny Dziadek

Postautor: Leśny Dziadek » 2017-06-06, 16:07

Officer_199 pisze:Faktycznie, kojarzę !
To Kolega był z tą długą bronią w pokrowcu ? :-D

Nie, ale byłem kolejny w kolejce ;)

kubaex

Postautor: kubaex » 2017-06-06, 16:10

Taka miła starsza pani sprzedająca Wanada ? :D
Ostatnio zmieniony 2017-06-06, 16:10 przez kubaex, łącznie zmieniany 1 raz.

zento
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: zento » 2017-06-07, 17:10

Witam wszystkich,

Złożyłem niedawno wniosek o pozwolenie na broń sportową we Wrocławskim WPA.
Wszystko rozpisałem szczegółowo:
- 1pbz
- 1kbz
- 2pcz
- 2kcz
Łacznie 6 sztuk(2 bz, 4 cz).

Starty mam:
- 2 x kbz
- 2 x pbz
- 2 x pcz

Na dzień dobry dowiedziałem się ustnie od policjanta tam pracującego, że przy takich startach to dostanę:
- 1pbz
- 1kbz
- 1pcz

Dostałem także propozycję zmiany wniosku z 6 do 3 sztuk broni. Bo wg. osoby z WPA, z którą rozmawiałem, tyle mi sie należy na podstawie startów.

Po paru dniach dostałem także sążniste uzasadnienie mówiące to samo co podczas rozmowy - należą mi sie 3 sztuki.
Jednak co zaskakujące w piśmie jest prośbą o zweryfikwanie mojego wniosku ograniczając go z 6 do 3 sztuk broni.
Czyli pisemnie ta sama prośba co na rozmowie.

Pytanie brzmi:
Czy może mi ktoś wytłumaczyć w jakim celu mam zmieniać mój wniosek?
Napisałem na 6, a dadzą mi 3. Ok, pewnie nie będę się odwoływał.
Ma ktoś pomysł po co takie prośby?
I czy jak nie zmienie wniosku będzie to miało jakikolwiek wpływ na decyzje o ilości przynanych sztuk broni?

pozdrawiam
Zen

wrc69

Postautor: wrc69 » 2017-06-07, 17:21

Dołączam się do Kolegi pytania.
Może ktokolwiek wie dlaczego WPA żąda zmiany podania, jeśli ma prawo zmienić ilość szt. broni w podaniu na podstawie orzecznictwa NSA????
9x19

Awatar użytkownika
carambas
Kontaktowanie:

Postautor: carambas » 2017-06-07, 19:44

Może chcą być grzeczni na początek, żeby nie było że zmieniają podanie bez powodu, bez próby porozumienia ze stroną?

@zento,

czemu nie wnioskowałeś też o broń czarnoprochową? I już byłaby 1 sztuka więcej. Nie rezygnuj z czarnego prochu, muszą Ci na nią dać też pozwolenie.

tytus160

Postautor: tytus160 » 2017-06-07, 20:06

zento pisze:
Starty mam:
- 2 x kbz
- 2 x pbz
- 2 x pcz

Na dzień dobry dowiedziałem się ustnie od policjanta tam pracującego, że przy takich startach to dostanę:
- 1pbz
- 1kbz
- 1pcz

Zadziałał algorytm, o którym "wszyscy" wiedzą: 2 starty=1 sztuka
Nie lepiej wystartować w jakichś ogólnodostępnych zawodach i dorobić parę komunikatów? Są regularnie zawody organizowane przez Colt, są zawody w Jaworze. Osobostartów można natrzaskać w krótkim czasie sporo :-)

Awatar użytkownika
Officer_199

Postautor: Officer_199 » 2017-06-07, 20:56

zento pisze:Witam wszystkich,
Starty mam:
- 2 x kbz
- 2 x pbz
- 2 x pcz

- 1pbz
- 1kbz
- 1pcz

Dostałem także propozycję zmiany wniosku z 6 do 3 sztuk broni. Bo wg. osoby z WPA, z którą rozmawiałem, tyle mi sie należy na podstawie startów.
Zen

Idziesz na miejscu i piszesz podanie o zmianę, jeżeli ilości Ci odpowiadają.
Z tym, że trochę dziwne ilości i ten podział na p/k....

Z tym "algorytmem", to dyskusyjna sprawa, bo bez startów muszą wydać na 2 sztuki w tym wypadku, tutaj proponują 3 szt., przy 6 startach, dodatkowo jedną sztukę więcej- trochę słabo.

Przede wszystkim nie zgadzaj się na rozbicie podziału na karabin/pistolet. Jeżeli już, to po prostu na centralny/boczny zapłon. Jeżeli będą się upierać- pytaj o podstawę prawną.
Nie masz startu na KCZ, a przy osobistych kontaktach wciskają, że nie wydadzą pozwolenia na KCZ(co widać u Ciebie), co jest bezprawnym stwierdzeniem.

W Twoim przypadku proponuję nie rozmawiać z WPA osobiście, tylko na piśmie. Wydłuży to postępowanie, ale unikniesz właśnie takich dziwnych manewrów, bo przedstawienie tego na piśmie już nie jest takie oczywiste.
Nie wiem też jak rozmawiałeś z WPA i jak bardzo zależy Ci na ilościach...
Ostatnio zmieniony 2017-06-07, 21:13 przez Officer_199, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
VIS

Postautor: VIS » 2017-06-08, 10:18

Składając podanie napisałem na trszeczkę więcej jak potrzebowałem aby mieć z czego zejść. Może tu jest metoda. Umożliwia to poptawę statystyk - jak ciężko WPA pracuje, a dodatkowo teczka troszeczkę grubsza co też niktórzy urzędnicy lubią.
HW-57 ; Twinnmaster Combat; 9x19 CZ 75B; 22 LR (TAJGA 2 , TOZ 18, Margolin, TOZ-35); kbk AK 7,62x39; Alfa Stell 38 Sp, Taurus PT-51 6,35 Br. Augusto Francotte 12/70, Carl Gustafs 6,5x55 SE
Nie pomoże strzelba Kruppa kiedy strzelec d...do niczego.

zento
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: zento » 2017-06-08, 14:58

Witam,

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Co do mojej sprawy:
Generalnie trochę może za bardzo szegółowo napisałem w podaniu, dzieląc na pistolet i karabin, ale starałem się dobrze i szczególowo uzasadnić. Ale jak widać w przypadku WPA Wrocław, nie ma znaczenia uzasadnienie, tylko żeby mieć przede wszystkim starty i tyle.
Jak zrozumiałem z rozmowy z pracownikiem WPA, apropo wymagań co do tych startów, to między wierszami powiedział, że taki mają przykaz z góry.

Myślę też, że jeśli podczas rozmowy wykazał bym się bardziej(tak wiem, byłem na tyle głupi żeby przyjść osobiście i wdałem się w dyskusje, a raczej monolog ze strony pracownika WPA;)), że gdzieś strzelam z kcz to może nie było by problemów.

Myślę, że na początek te 3/4 sztuki broni mi wystarczą.
Szczególnie, że pracownik WPA powiedział, że jak będę miał starty to mogę łatwo rozszerzyć.(?)
Tu pytanie do Was, czy praktycznie to rozszerzenie jest takie łatwe?

Co do broni czarnoprochowej, to nie wiedziałem o tym że można ją dodać, dopiero ostatnia lektura forum-bron uświadomiła mi, że warto tak zrobić:)
Ale czy czasem na czarnoprochową, nie będą też wymagać jakichś startów?

pozrawiam
zento

Awatar użytkownika
Officer_199

Postautor: Officer_199 » 2017-06-08, 15:02

Nie będą, bo muszą Ci wydać 1 sztukę czarnoprochową, bez dyskusji.

Mam nadzieję, że napisałeś też we wniosku o dopuszczenie do posiadania ?

Pamiętaj, że możesz się też odwołać od decyzji. Wszystko to jednak jest czasochłonne.
Ostatnio zmieniony 2017-06-08, 15:03 przez Officer_199, łącznie zmieniany 1 raz.

McMonster

Postautor: McMonster » 2017-06-09, 00:51

@carambas
Mechanizm jest dość ewidentny, najpierw sugerujemy petentowi zmianę ustnie. Jak się zgodzi, to mają to z głowy. Potem próbują pisemnie, tutaj już muszą się odnieść do uzasadnienia. Potem taki petent może chcieć się upierać i uzasadniać dalej, znowu trzeba by mu było zwiększyć. Cel jest jasny, ograniczyć liczbę, ale się nie zmęczyć.

@zento
Uwierz doświadczonym posiadaczom pozwoleń, zawsze będzie się chciało więcej, miejsc szybko zaczyna brakować. W miarę możliwości warto się postarać o więcej zaświadczeń. Nie zapomnij też wnioskować o kolekcjonerskie, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. To tylko 242 zł więcej za 10 sztuk, których nie stracisz nawet po całkowitej rezygnacji ze sportu.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk

Awatar użytkownika
carambas
Kontaktowanie:

Postautor: carambas » 2017-06-09, 13:42

Sprytni w tym WPA.

Napisałem o rozszerzenie sportowe, zażądali licencji. Odmówiłem jej przesłania, argumentując tak:
Chciałbym poruszyć kwestię wymaganego przez Państwa, w piśmie z 05.05.2017, orzeczenia przyznania mi „licencji na uprawianie sportu strzeleckiego”, którą interpretuję jako licencję zawodniczą Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.
Trzeba zauważyć, iż nie jest to dowód niezbędny przy zmianie decyzji w trybie art. 155 kpa. Patent, licencja i członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze strzeleckim to ważna przyczyna posiadania broni do celów sportowych. I tę przyczynę wykazałem w poprzednim postępowaniu, zakończonym decyzją przyznającą mi pozwolenie na broń A-I-642-2165/14/BD z 29.01.2015r.
Obecnie przedstawienie licencji nie jest konieczne zważywszy, że fakt bardzo czynnego uprawiania strzelectwa sportowego udowodniłem wieloma dowodami takimi jak komunikaty klasyfikacyjne czy wykazem startów w zawodach. Sam fakt posiadania licencji nie wskazuje na czynne uprawianie strzelectwa, a jest tylko dowodem, że w roku poprzednim zaliczyłem 8 osobostartów w zawodach strzeleckich, albo w przypadku ich braku poddałem się sprawdzianowi strzeleckiemu.

Co więcej, zgodnie ze stanowiskiem NSA, które zostało przedstawione w wielu orzeczeniach np: II OSK 1527/14 z 23.02.2016, II OSK 2462/14 z 15.06.2016, II OSK 3126/14 z 20.09.2016, licencja PZSS nie może być uznana za podstawę decydowania, czy dana osoba spełnia wymogi niezbędne do utrzymania pozwolenia na broń palną do celów sportowych. W licznych wyrokach podkreślony został fakt, że jedyną istotną kwestią w tym przypadku jest faktyczne uprawianie sportu strzeleckiego w szerokim rozumieniu tego pojęcia.
Z dokumentów, które załączyłem do wniosku o rozszerzenie uprzedniej decyzji wynika bez wątpienia, że aktywnie, intensywnie i często uprawiam strzelectwo sportowe w kilkunastu różnych konkurencjach, w różnych dyscyplinach, zarówno w ramach PZSS jak i poza Związkiem (co jest zgodne z pierwotnym wnioskiem o pozwolenie, który skutkował pozytywną decyzją 29.01.2015 roku).
Byłem i nadal pozostaję członkiem kilku organizacji o charakterze strzeleckim, zarówno zrzeszonych w PZSS, jak i poza Związkiem, co potwierdzą dokumenty, które dołączyłem do wniosku o zmianę decyzji odnośnie pozwolenia na broń palną sportową w celach kolekcjonerskich. Wniosek ten złożyłem jednocześnie z tutaj omawianym wnioskiem.
Dysponuję patentem PZSS, tj dokumentem potwierdzającym posiadanie przeze mnie kwalifikacji sportowych wynikających z Art 10b UoBiA.
W moim przekonaniu żądanie przez organ aktualnej licencji zawodniczej PZSS, w sytuacji gdy oczywistym jest fakt, iż uprawiam strzelectwo sportowe w szerokim zakresie, stoi w sprzeczności ze stanowiskiem NSA.

Z tego powodu zdecydowałem się nie załączać żądanego przez Państwa oryginału decyzji potwierdzającego posiadanie przeze mnie licencji PZSS na rok 2017. Ufam, że nie wpłynie to w żaden sposób na wynik postępowania, które zostanie zakończone decyzją zgodną z wnioskiem z dnia 30.03.2017r.

Niestety, WPA po prostu zgłosiło się do PZSS i odkryli, że rzeczywiście mam licencję. Zatem jeśli ktoś ma licencję PZSS, to chyba lepiej załączyć, mniejsza strata czasu.
Muszę wypuścić wreszcie mojego długo hodowanego "kreta", który nie ma licencji PZSS, a uprawia strzelectwo sportowe i ma pozwolenie sportowe. To będzie ciekawsze :)

Byłem akurat w WPA rejestrować pistolety (kupione w listopadzie, sprzedawca z Warszawy czekał aż go los wyśle do Wrocławia sporo czasu. Ale przyszły; fajnie że można robić wielomiesięczne zakupy bez strachu o pieniądze.) i rozmawiałem chwilę z miłą panią prowadzącą moją teczkę, a raczej segregator (nie wiem gdzie oni mieszczą te wszystkie papiery, w mojej jest chyba ze 200 kartek). Odesłali jakieś pismo jeszcze w maju. Widziałem przez parę sekund, chyba z połowa tekstu była wytłuszczona :). Widzę duży potencjał komediowy w odpowiedzi.

Niestety, moja poczta pozbyła się właśnie ostatniego listonosza, więc przestali doręczać listy polecone. Po prostu tego nie robią; taka jest obecnie rzeczywistość. Nasze państwo tak szybko wstaje z kolan, że aż się w głowie kręci.

Jeszcze przez kilka dni nie dowiem się jak WPA interpretuje moje żądania. Mogłem wziąć kopię pisma osobiście, ale jestem mnichem zakonu pod wezwaniem "z WPA tylko na piśmie" i trzymam się twardo prawd wiary. Nie chcę się wyłamywać wyłącznie dla swojej wygody.

zento
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: zento » 2017-06-09, 23:45

@Officer_199:
Co do wspomnianego przez Ciebie "Posiadania".
Czy mogę "wniosek o uzyskanie prawa do posiadania" dopisać do podania o pozwolenie na broń sportową?
Czytam inny wątek na forum o posiadaniu, ale głupieje. Jakieś egzaminy, opłaty, itd.

Masz może przykład gotowej formułki co należało by wpisać w podaniu, żeby mieć też "Posiadanie"?
A może odeślesz do jakiegoś miejsca gdzie o tym poczytam.

pozdrawiam
zen

Wróć do „Prawo i broń - WBP”