WPA Wrocław

Moderator: Moderatorzy WBP

coolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 07 lutego 2017, 20:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Wro
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: coolik »

A czy odbiorca tego pisma przedłużał licencję, należy do klubu, zapłacił wszystkie składki? Wydaje mi się, że WPA musiało miec jakiś powód, że wysłało takie pismo akurat do niego.
Jeśli nie, to WPA dostało taka informację z PZSS/klubu, co jest jak najbardziej podstawą do tego by zweryfikować, czy zasadne jest posiadanie pozwolenia do celów sportowych?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: LARPAK »

Czynnie uprawia strzelectwo sportowe, ma wszystkie składki opłacone, starty do licencji i wniosek na nią złożony wtedy był już. Zero powodów dotyczących licencji czy startów do niej jak i składek.
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: Hornet_AW »

Ciekawe czy wystarczyłoby by bycie członkiem/zawodnikiem Polskiego regionu IPSC.
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: Officer_199 »

Byłem dzisiaj wyrejestrować broń po sprzedaży w naszym wrocławskim WPA- wszystko w bardzo pozytywnej atmosferze, sprawnie i szybko załatwione.
Zupełnie inaczej, jak spotyka się kogoś, kto życzliwie podchodzi do petenta- ostatnio mam szczęście trafiać na takie osoby w Urzędach/WPA.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: McMonster »

Na pl. Muzealnym tak jest zawsze. Pójdź sobie do głównego budynku... ;)
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
usmoł
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 01 marca 2007, 12:33
Tematy: 0
Lokalizacja: śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: usmoł »

Niech mnie ktoś oświeci, czy nastąpiły jakieś zmiany ? Znów ktoś w WPA wpadł na genialny pomysł aby żądać przy wystąpieniu o wydanie decyzji podania konkretnych kalibrów w przypadku broni do celów łowieckich.
śmierć jednostki to tragedia, tysiąca to statystyka
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Wrocław

Post autor: Leśny Dziadek »

Obstawiam, że "zmiany" polegają na przyjęciu w struktury kolejnej zielonej w temacie osoby.
Bez żadnych złośliwości, ale ostatnio w WPA Wrocław nie takie kwiatki się zdarzają. Z racji wyeksploatowania wymieniam park maszynowy, więc moje książeczki non stop krążą między Podwale 31-33 a moim miejscem zamieszkania, i średnio raz na miesiąc muszę interweniować, bo coś jest nie tak. Ostatnio klika razy otrzymałem promesy na broń sportową (o jaką bym nie wystąpił, to zawsze dopisek sportowa), mimo, że sportowcem nikagda nie byłem. O innych kwiatkach nie wspomnę. W sumie to pozytywne, że w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i uzupełnia załogę, bo rzeczywiście nie wyrabiali, takie moje subiektywne zdanie.
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: McMonster »

KWP jest na mojej trasie do pracy, więc zawsze bywam tam osobiście i ostatnio trochę nowych twarzy widziałem po drugiej stronie biurka.
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
sebsaa1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 07 września 2014, 10:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: sebsaa1 »

I znowu WPA Wrocław pozytywnie. tym razem zwiększenie do 20 szt sportowej.
G17, G19, AR15, AKMŁ, 12ga, 0.357
Awatar użytkownika
pajak2444
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 29 stycznia 2018, 08:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: pajak2444 »

sebsaa1 pisze:I znowu WPA Wrocław pozytywnie. tym razem zwiększenie do 20 szt sportowej.
Dawno temu jak zalatwialem papiery na sportowa, to mnie ograniczyli do 5 sztuk:
-gładka lufa 1
-bz 2szt (bo napisałem , ze potrzebuje krótką i długą)
-cz 2 szt j.w.
a chcieli mnie ograniczyć do 3 szt na początku.
jak umotywowałeś, że dostałeś na 20?

Piotr powiedział, że niema problemu jeśli potrzebowałbym rozszerzyć, ale muszę przedstawić starty w nowych konkurencjach.
A poza tymi ograniczeniami załatwianie czegokolwiek w WPA Wrocław to czysta przyjemność i lubię tam jeździć osobiście.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2018, 07:33 przez pajak2444, łącznie zmieniany 1 raz.
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: Hornet_AW »

Zawsze mnie to interesowało ... jak się robi starty w dyscyplinach w których nie mam broni?
Chciałbym rozszerzać i pisze że będę startował w strzelectwie na 1500m ... mam pożyczyć od kogoś karabin z osprzętem który kosztuje zylion złotówek bo muszę mieć starty czy mam wystartować z moim AR na 1500m?
Nikt ze znajomych nie startuje w IPSC w klasie rewolwer to skąd się bierze wtedy rewolwer żeby mieć start?

Promes zaczyna brakować i chciałbym rozszerzać ale nie wiem jak to uzasadnić.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: KG92RS »

Hornet_AW pisze:Promes zaczyna brakować i chciałbym rozszerzać ale nie wiem jak to uzasadnić.
Wystartuj w jakiejkolwiek konkurencji, której jeszcze nie przedstawiałeś WPA.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7453
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 62
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: LARPAK »

Hornet_AW pisze:Zawsze mnie to interesowało ... jak się robi starty w dyscyplinach w których nie mam broni?
Chciałbym rozszerzać i pisze że będę startował w strzelectwie na 1500m ... mam pożyczyć od kogoś karabin z osprzętem który kosztuje zylion złotówek bo muszę mieć starty czy mam wystartować z moim AR na 1500m?
Nikt ze znajomych nie startuje w IPSC w klasie rewolwer to skąd się bierze wtedy rewolwer żeby mieć start?

Promes zaczyna brakować i chciałbym rozszerzać ale nie wiem jak to uzasadnić.
To jest właśnie paradoks WPA i ich uznaniowość.
Jedni mają skąd pożyczyć broń, inni korzystają z broni organizatora (jeżeli jest lub mają blisko takie zawody, a nie zawsze jest broń) lub jadą z tym co mają.
Tutaj jednakże można się naciąć jak kolega, który w odpowiedzi dostał coś takiego "posiadana broń spełnia wymagania konkurencji w jakich chce pan startować = odmowa".

Można oczywiście wymieniać się z nimi na piśmie kwestie startu w zawodach i udostępnienia broni, ale pewnie nic z tego nie wyjdzie.
Więc ewentualnie pozostaje pojechać na zawody bez broni, wystartować w konkurencji i uzyskać zerową ilość punktów, ale start będzie... Ewentualnie DQ.
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 986
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: Piotr_JG »

A tak normalnie uzasadnić nie można? Przecież skoro brakuje Ci promes, chcesz kupić więcej, to masz chyba jakiś racjonalny powód. Nie kupujesz raczej kompulsywnie co tydzień kolejnej sztuki broni i właśnie zabrakło papierów. Spróbuj sobie wyobrazić pracownika WPA nie jako urzędniczego mutanta dybiącego na Twoje hobby, tylko w miarę normalną osobę przyznającą pozwolenia w możliwie racjonalny sposób. I jeszcze z szefem nad głową. Nie może sypać pozwoleniami jak konfetti na Sylwestra (a bo chcę rozszerzyć i już). Logiczne argumenty, uwierz, działają.
A rady w stylu wyjazdu na zawody bez broni po DQ albo zero punktów bo WPA...Bareja by się ucieszył ;)
Piotr
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: KG92RS »

Piotr_JG pisze: A rady w stylu wyjazdu na zawody bez broni po DQ albo zero punktów bo WPA...Bareja by się ucieszył ;)
Niewątpliwie. Ale to działa, więc takie zupełnie głupie nie jest. Pracownik WPA też jest zadowolony, bo nie musi dyskutować z szefem...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”