WPA Wrocław

Moderator: Moderatorzy WBP

sebsaa1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 07 września 2014, 10:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

WPA Wrocław

Post autor: sebsaa1 »

Witam kolegów,

Jestem bardzo mile zaskoczony działaniem WPA Wrocław. Dzisiaj, po 2 tyg od złożenia podania o zmianę decyzji w zakresie ilości egzemplarzy broni sportowej dostałem bardzo miły telefon, że moje podanie zostało "oczywiście pozytywnie rozpatrzone". Dostałem rozszerzenie z 5 szt na 11 czyli o 6 szt (4 cz i 2 gładka lufa). Za zmianę decyzji wzięli 242 zł ale to już inny temat.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: carambas »

Dobra wiadomość.

Czy uzasadniałeś każdą dodatkową sztukę 2 osobostartami? A czy przy składaniu dokumentów o pozwolenie (na te 5 sztuk) załączałeś starty w zawodach?


Ps. Zachęcam Cię do zapisania się do Stowarzyszenia Braterstwo, zupełnie bezpłatnego stowarzyszenia strzelecko-kolekcjonerskiego z Wrocławia. Brakuje nam ludzi z własną bronią palną z okolicy.

Edycja:
chyba na forum zegar źle działa. U mnie zegar pokazuje 10:15, a post mi się zrobił o 9:45.
sebsaa1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 07 września 2014, 10:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sebsaa1 »

Pierwsze pozwolenie dostałem na 1 szt. (starty) po 4 miesiącach na 5 szt. (głównie treningi i parę startów) od tego czasu minęło 1,5 roku i rozszerzyli do 11 szt.

Podanie napisałem na 4 str A4 (około 20 startów i kilkadziesiąt treningów).

Dodatkowo musiałem uzasadnić dlaczego potrzebuję rozszerzenie (czym broń, którą chcę posiadać różni się od tej, którą już mam). To uzasadnienie wyszło na 2 str A4 :)
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: carambas »

Skoro otrzymałeś na początku tylko 1 sztukę, to by znaczyło, że miałeś patent tylko na jeden typ broni, prawda?
Zgodnie z tym co wyczytałem, w przypadku posiadania patentu i licencji na pistolet, karabin i strzelbę, musieliby Ci dać pozwolenie na minimum 3 sztuki (bz, cz, strzelba)
sebsaa1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 07 września 2014, 10:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sebsaa1 »

Nie, patent miałem na komplet.
Konserwa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 58
Rejestracja: 02 czerwca 2014, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: Konserwa »

sebsaa1 pisze: Za zmianę decyzji wzięli 242 zł ale to już inny temat.
Traktuj to na zasadzie chwilowej pożyczki, gdyż na żądanie odzyskasz kasę. Dzisiaj telefonicznie UM potwierdził pozytywne rozpatrzenie mojego podania o zwrot nadpłaty.
Awatar użytkownika
NICE
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 20:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Za zmianę decyzji wzięli 242 zł ale to już inny temat.

Post autor: NICE »

W Łodzi też już oddają kasę potrącając sobie 10 zł
Walther G-22, Black Widow, Beretta 950, PPK, H&K SL-8, AKs-47, SWD, SWT-40, DP-28, TT-33, PPSz-41, Mauser C-96, CZ-75 TS, PM-84, PM-63, Skorpion vz.61, Rossi, Desert Eagle, CZ-97, Benelli SuperNova , IŻ-27 Sporting, Lupara 12x70, Judge .410, ...
Awatar użytkownika
Krzepki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 23 maja 2014, 14:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: Krzepki »

Konserwa pisze:
sebsaa1 pisze: Za zmianę decyzji wzięli 242 zł ale to już inny temat.
Traktuj to na zasadzie chwilowej pożyczki, gdyż na żądanie odzyskasz kasę. Dzisiaj telefonicznie UM potwierdził pozytywne rozpatrzenie mojego podania o zwrot nadpłaty.
Witaj!

A możesz podzielić się wzorem podania?
Bo mnie też skasowali na 242zł.

Z góry dziękuję
M.
"Politycy preferują nieuzbrojonych chłopów."
Konserwa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 58
Rejestracja: 02 czerwca 2014, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Wrocław

Post autor: Konserwa »

Krzepki pisze:
Konserwa pisze:
sebsaa1 pisze: Za zmianę decyzji wzięli 242 zł ale to już inny temat.
Traktuj to na zasadzie chwilowej pożyczki, gdyż na żądanie odzyskasz kasę. Dzisiaj telefonicznie UM potwierdził pozytywne rozpatrzenie mojego podania o zwrot nadpłaty.
Witaj!

A możesz podzielić się wzorem podania?
Bo mnie też skasowali na 242zł.

Z góry dziękuję
M.
Tak. Wszystkich chętnych zapraszam na PM.
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: carambas »

sebsaa1 pisze:Pierwsze pozwolenie dostałem na 1 szt. (starty) po 4 miesiącach na 5 szt. (głównie treningi i parę startów) od tego czasu minęło 1,5 roku i rozszerzyli do 11 szt
Dopytam, bo widzę że wątek się wyczerpał i mogę go skierować w interesującą mnie stronę: składając wniosek o wydanie pozwolenia miałeś patent i licencję zawodnika na trzy kategorie: pistolet, karabin, strzelba. Z powodu braku startów WPA Wrocław zaproponowali Ci zaledwie jedną sztukę? Jakiego typu?

Czy po uzyskaniu tak ograniczonej decyzji próbowałeś się odwoływać, żeby dali chociaż gołe minimum umożliwiające startowanie w trzech podstawowych kategoriach do odnawiania licencji PZSS? Czy konsultowałeś z kimś obeznanym w prawie, że rzeczywiście mogą dać tylko jedną?

Do tej pory słyszałem na forum, że pozwolenie bez startów dają na trzy sztuki: 1 bz, 1 cz, 1 gładkolufową.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Post autor: tomekwroclawski »

norma dla WPA we Wroclawiu byly na poczatek 2 szt, jeden centralny jeden boczny dla sportowcow ( teraz podobno zdarza sie wiecej, ale konkretow nie znam ) oraz koniecznosc wymienienia w podaniu o rozszerzenie pozwolenia konkretnych rodzajow konkurencji, w ktorych zamierza sie startowac

norma jest rowniez dosc szybkie wydawanie rozszerzen decyzji ( mnie sie udalo uzyskac takowa dokladnie w tydzien po wyslaniu w pt. poznym wieczorem wniosku poczta, wiec z przeciagu 5 dni roboczych )

osobiscie mam bardzo pozytywne odczucia z moich kontaktow z WPA ze Wrocławiu, o czym zreszta kilka razy tu pisalem
sebsaa1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 07 września 2014, 10:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sebsaa1 »

Pozwolenie pierwotnie dostałem na 1 szt pistoletu cz. Nie odwoływałem się. Zrobiłem kurs instruktorski. Po zakończeniu wystąpiłem o rozszerzenie w uzasadnieniu podając kwalifikacje oraz treningi (większość z kursu) oraz kilka startów i treningów indywidualnych. Rozszerzenie dostałem na 5 szt.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Post autor: tomekwroclawski »

To cie potraktowali dosc brutalnie, ze tak powiem :-D,

ale ok, wyszedles zadowlony, rozszerzyles, problemu faktycznie nie ma

Czytajac posty kolegow oraz sluchajac opowiesci o innych WPA, faktycznie Wrocław wydaje sie byc naprawde w porzadku 8-)
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: FranekDolas »

Obserwując podejście wrocławskiego WPA zauważyłem ,że na początek zawsze dają minimalną ilość a jak nie ma potem zastrzeżeń to rozszerzają bez problemu. Prawdopodobnie p. Stygar i p.Jurzyk boją się "naczalstwa" i stąd taka zachowawczość.
Na minus zapisuję im ,że znowu szarpią po 242zł za zmianę decyzji i każą sobie tłumaczyć rachunki itp. sprawy kosztowe załatwiają na niekorzyść petenta ale z kolei obsługa i atmosfera już na linii posiadacz - urzędnik bardzo pozytywnie. Panie są miłe i uczynne a ,że czasem coś chlapną wbrew ustawie składam na karb obowiązkowej interpretacji przepisów tak jak góra karze.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
.::ROBSON::.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 15 lipca 2012, 20:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: .::ROBSON::. »

hmm.. piszecie że żądają 242 zł. za zmiane decyzji, a ja też wnioskowałem o rozszerzenie we wrocławskim WPA w tym roku i jak dobrze pamiętam to płaciłem jedynie 10 złotych opłaty skarbowej.. więc chyba coś się musiało zmienić ostatnio.
Jeśli chodzi o pracowników to ja również tak samo jak tu kolega wcześniej napisał mam wyłącznie dobrą opinię na temat tych kobiet które tam pracują, miłe, usmiechnięte i też służyły pomocą więc naprawde nie było się do czego przyczepić.
A to co tutaj na forum poczytamy jaką niektóre osoby mają "przeprawę" przy np. staraniu się o decyzje rozszerzającą w innych województwach to pozostaje się tylko cieszyć że u Nas jest łatwiej.
Niedawno nawet dostałem jakieś pismo z WPA że mam nadpłatę bo niesłusznie pobrali chyba 20 złotych dwa lata temu za wydanie zaświadczenia o uprzedniej zgodzie przewozowej, co mnie rozbawiło bo przecież koszt korespondencji i czasu który trzeba poświęcić na to niemal zbliży się do tej kwoty która zwrócą he, he
Czas też to było chyba nie więcej niż tydzień bo pamiętam że rozszerzenie robiłem celowo gdy miałem już umowe przedwstępną na zakup pistoletu który mi sie akurat trafił (a bardzo rzadko jest do sprzedania na rynku) i sie udało.
Obecnie moja żonka wystąpiła o nowe pozwolenie nie mając wcześniej żadnego wnioskując o 5 sztuk, więc jak się potoczy czasowo to napiszę później.

A czy ktoś coś wie na temat zmiany przepisów odnośnie wydawania legitymacji dla osób dopuszczonych do posiadania broni ?
Czy coś się zmieniło np. w kwestii opłaty i teraz jest inna ? (kiedyś było to 10 zł. )
Na stronie internetowej mają wzmiake że:

cyt. " UWAGA:
W ZWIĄZKU ZE ZMIANĄ PRZEPISÓW PRAWNYCH ZAKŁADKA JEST W PRZYGOTOWANIU.
PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”