cofniecie pozwolenia z powodu braku waznej licencji?

Moderator: Moderatorzy WBP

wandzolor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2013, 20:58
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cofniecie pozwolenia z powodu braku waznej licencji?

Post autor: wandzolor »

WPA Katowice też rozsyła...

Obrazek
Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cofniecie pozwolenia z powodu braku waznej licencji?

Post autor: Tom-Gun »

dr_Evil pisze: 07 marca 2021, 22:06(...)Mnie bulwersuje fakt, że wytaczają taki argument akurat teraz, w czasie pandemii, kiedy odpowiedzialnie było na zawody w ogóle się nie wybierać. W pracy mam praktycznie stałe, potencjalne narażenie na "Covida", więc kiedy mam wątpliwości, to dla bezpieczeństwa odpuszczam sobie "rozrywkowe" imprezy.
Dokładnie. Wstyd. Mogli by sobie odpuścić te biedne wypociny prawne.
Awatar użytkownika
Abad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 19 grudnia 2017, 22:08
Tematy: 7
Lokalizacja: ELE
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cofniecie pozwolenia z powodu braku waznej licencji?

Post autor: Abad »

Ciekawe czy to "zorganizowana akcja" z przykazu KGP czy też wymysł lokalnych geniuszy chcących się wykazać inicjatywą, żeby zasłużyć na awans.
Dobrze czasem postrzelać...
Awatar użytkownika
r2d2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1052
Rejestracja: 24 czerwca 2003, 00:49
Tematy: 20
Lokalizacja: z okolicy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cofniecie pozwolenia z powodu braku waznej licencji?

Post autor: r2d2 »

Jak brakuje kolegi 9/19..
"quidquid Latine dictum sit, altum videtur"
https://rumble.com/ :-D https://gab.com/home :052:
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cofniecie pozwolenia z powodu braku waznej licencji?

Post autor: Wiedzmin »

Po mojemu... wszczynać sobie mogą zawsze, nie ważne czy nie dostali licencji, czy ktoś się na babę w WPA krzywo popatrzył. Można równie dobrze się tym pisemkiem podetrzeć. Dopiero podczas postępowania o cofnięcie mogą zażądać i wtedy dostają i umarzają. Z prawnego punktu widzenia to mniej więcej tak naciągane jak wywiad środowiskowy jako "środek w postępowaniu". A że sk***ysyństwo w tych czasach... a czego się spodziewać po policji? Póki się policji nie odbierze całkowicie tych kompetencji i nie przekaże urzędom gminy, to tak to będzie wyglądać.

A kolegi 9x19 brakuje, oj brakuje i nie widać nikogo, kto by go w walce z bezprawiem w WPA mógł godnie zastąpić.
BLACK GUNS MATTER
Awatar użytkownika
Cezary73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 14 listopada 2019, 10:19
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cofniecie pozwolenia z powodu braku waznej licencji?

Post autor: Cezary73 »

Co do ważnej przyczyny - licencje mogą sprawdzić na portalu PZSS
( wiadomym jest ze ważną licencje posiada aktywny członek stowarzyszenia bo zatwierdza ja jego klub ):

https://portal.pzss.org.pl/data/search

'' Pełny numer
L-XXXXX/11/2020
Zakres
pistolet, karabin, strzelba gładkolufowa
Data nadania
2020-11-16
Status
Nadano
Ważne do
2021-12-31
Klub
XXXXXXXXXXXXXXXX
Data sprawdzenia
2021-03-09 07:22:40 ''
( jest piękny duży klawisz ''Drukuj'' i mogą nawet sobie do akt wydrukować kiedy i o której godzinie sprawdzali delikwenta w systemie. )

Ale wpierw musza znać numer twojej aktualnej licencji - pierwsze cyfry są niezmienne - następne miesiąc przyznania i rok kalendarzowy - sa zmienne w każdym roku.
Wymagałoby to zgadywania przez WPA stad są wysyłane przez szanowny wydział pisma.
Jle dzięki temu można zaoszczędzić czasu drogiego WPA oraz polskich drzew na papier ?
k.maliniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 18 września 2013, 11:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cofniecie pozwolenia z powodu braku waznej licencji?

Post autor: k.maliniak »

To Związek Wojewódzki powiadamia WPA o braku przedłużenia licencji do końca(chyba) czerwca danego roku w zestawieniu zbiorczym .
Klub nie ma takiego obowiązku. Możesz zgłosić chęć zmiany klubu , w portalu klikają zmiana klubu i tracą dostęp do twoich danych.
,22,25, 5.7x28, 6.35,31,7.5x55,7.62x25,7.62x39,30-06,308win,7.65Br,8x57,36,9x18,9x19,38,410,44,45LC,454Casull,54,58 ,16GA,12GA
pjp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 208
Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:05
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cofniecie pozwolenia z powodu braku waznej licencji?

Post autor: pjp »

Proszę o zajęcie stanowiska w rzeczonej, już drugiej, sprawie kolegę ChrisCO2, niechże stanie się naszym altruistycznym, forumowym opiekunem prawnym. W niczym to nie przeszkodzi w dotychczasowej komercyjnej sprzedaży szkoleń.
jozeczek24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 13 października 2015, 22:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cofniecie pozwolenia z powodu braku waznej licencji?

Post autor: jozeczek24 »

Na miejscu kolegów "zleceważył bym" takie pismo, żeby nie powiedzieć ...
Jak chcą to niech sobie wszczynają postępowanie, jak im sie nudzi, ale może nawet do tego nie dojdzie, jakby mieli za dużo takich spraw.
Dawno temu kolega kolegi nie odpowiadał nigdy na te pisma, potem wszczeli postępowanie o cofnięcie, na które też nic nie odpowiadał.
WPA potem przysłała mu decyzję o cofnęciu pozwolenia ( jest chyba 30 dni zanim sie uprawomocni).
Napisał odwołanie do KGP od tej decyzji zarzucając brak podstawy prawnej na jakieś coroczne przedstawianie licencji oraz że WPA nie należycie zbadała okoliczności sprawy. Załączył do odwołania
aktualną licencję i inne dowody na uprawianie sportu. Oczywiście KGP "cofnęła" decycję o "cofnęciu" a kolega już więcej nigdy nie dostawał takich pism :)
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: cofniecie pozwolenia z powodu braku waznej licencji?

Post autor: carambas »

Wyroki sądów podkreśliły, że samo posiadanie licencji zawodniczej nie jest niezbędne do posiadania pozwolenia na broń do celów sportowych. Dróg dalszej odpowiedzi jest kilka:

1. Jesli nie masz aktywnej licencji PZSS, ale nie chodzisz też na strzelnicę: masz trochę problem. Trzeba się tłumaczyć covidem, tym że przedłużasz, dalej jesteś sportowcem, etc. Tutaj pojawia się realna wizja utraty pozwolenia w perspektywie kilku(nastu) miesięcy.

2. Jeśli nie masz licencji, ale chodzisz na strzelnicę: piszesz że licencja nie jest wymagana. Broń masz wydaną w celach sportowych i realizujesz pasję sportową regularnie, byłeś na strzelnicy ostatnio w dniu XYZ i planujesz iść ponownie. Tutaj jest perspektywa kłótni z WPA, ale wyroki sądów mówią jasno, że licencja jest jednym z wyznaczników uprawiania sportu, ale nie jedynym.

3. Jeśli masz licencję (a więc i tak chodzisz na strzelnicę): piszesz jak wyżej. Nic nie piszesz o swojej licencji.
Do tego warto dodać, że organ administracyjny nie powinien marnować czasu obywatela na takie zapytania. Ja spełniam warunki do posiadania pozwolenia i tyle. Tutaj pismo tworzymy nie w celu utrzymania pozwolenia (co do tego nie ma żadnych wątpliwości), ale żeby próbować przekonać WPA, że takie pytania są nie na miejscu.

Generalnie na pytania o dodatkowe dokumenty warto próbować generować dodatkową pracę urzędu (jeśli to sensowne). Jeśli będziemy gładko odpowiadać "mam licencję, oto ona", to WPA będzie bez trudu mogło wysyłać pisma do kolejnych ludzi. Odpowiadając szybko i sprawnie po linii urzędnika wcale nie będzie lepiej: utrudniasz następnym kolegom ze strzelnicy, którzy będą łatwiejszym celem. Kluczowe jest to, żeby stawiać opór, jeśli tylko możesz: nie robi tego ogromna większość strzelców, więc świadomy posiadacz broni jest ważny!
Wnioskując o rozszerzenie odmówiłem informacji, czy mam licencję (a miałem, dumnie reprezentuję PZSS od lat! :]). WPA sprawdziło sobie to w PZSS, rozszerzenie otrzymałem.

Opór (kulturalny, sensowny, w ramach przepisów) ma wyraźną wartość. WPA XYZ nie przyjmowało zaświadczeń elektronicznych wysyłanych epuapem ("nie mają komputera"). Jeden z kolegów się postawił i odpisał, że takie załączył i tyle. Pani urzędnik dzwoniła osobiście, żeby poprosić o wysłanie zaświadczenia (wystarczył skan podpisanego...) ten jeden raz, bo terminy gonią i że w przyszłości już ten problem poprawią. Zanim ten kolega się postawił (i to delikatnie postawił) to kilkadziesiąt osób zlecało wysyłkę papierowego, bo "WPA nie przyjmuje". Nie poddawać się, drążyć.

Uzasadnieniem w temacie polowań na licencję są nieaktywni sportowcy: broń kupili, nie chodzą strzelać, ignorują przedłużanie papierów, a WPA może dostało komunikat z klubu (że go wyrzucili) lub PZSS (że nie ma licencji; nie wiem czy PZSS to wysyła do WPA). Te (nieliczne) osoby wybrały zły cel posiadania: dla ludzi, którzy nie chcą uprawiać sportu strzeleckiego lepsze jest pozwolenie kolekcjonerskie. Tam wystarczy być członkiem organizacji, nie trzeba nic więcej robić.
Awatar użytkownika
John_Doe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 17 maja 2017, 13:37
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cofniecie pozwolenia z powodu braku waznej licencji?

Post autor: John_Doe »

Ja mam ciekawszy temat : KGP rozpatruje moje odwołanie od odmowy WPA ws rozszerzenia sportówki i od stycznia co miesiąc przedłuża postępowanie bo wciąż czeka na informację od PZSS odnośnie mojej licencji na 2021. Nie byłoby nic dziwnego gdyby nie fakt że licencja jest przyznana do 20 stycznia a PZSS i KGP mieszczą się w tym samym mieście pięknym naszym najlepszym, stolicy kochanej.
9x19 : .223Rem : .22LR : 12/76 : 5,45x39 : 7,62x25 : 7,62x39 : 9x18 : 308Win
reddccrew
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 26 stycznia 2020, 18:04
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cofniecie pozwolenia z powodu braku waznej licencji?

Post autor: reddccrew »

Panowie a co w wypadku jeżeli utraci się licencje a posiada dodatkowo pozwolenie na broń palna sportowa cel kolekcjonerski? Dodatkowo przed utratą licencji całość przepisze się jako broń kolekcjonerska?
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cofniecie pozwolenia z powodu braku waznej licencji?

Post autor: KG92RS »

reddccrew pisze: 31 marca 2021, 08:10 co w wypadku jeżeli utraci się licencje a posiada dodatkowo pozwolenie na broń palna sportowa cel kolekcjonerski
Nic. Tylko będzie płacz, jeśli po zmianie ustawy (co w końcu nastąpi) wróci np. zakaz zakupu amunicji do broni kolekcjonerskiej... Dopuszczenie do utraty jakichkolwiek uprawnień - w obecnej sytuacji - jest niemądre. Delikatnie mówiąc.
Awatar użytkownika
dr_Evil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 22 września 2015, 19:18
Tematy: 3
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cofniecie pozwolenia z powodu braku waznej licencji?

Post autor: dr_Evil »

Odpowiedź dostali 3 tygodnie temu. Do tej pory nic nie odpisali. Zaczynam mieć wyrzuty sumienia, że jakiś biedny policmajster zginął poszukując podstawy prawnej.
A tak na serio, kolejne zagranie "nie fair" z ich strony, bo mnie dali termin 7 dniowy.
pjp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 208
Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:05
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cofniecie pozwolenia z powodu braku waznej licencji?

Post autor: pjp »

dr_Evil pisze: 05 marca 2021, 19:13 Należy kopać się z koniem. Zwłaszcza jeśli urząd domaga się czegoś, czego nie ma prawa żądać. Jeśli się na to pozwoli, to jest krok do upadku praworządnego państwa i ładu społecznego.
Dziś odeślesz kopię decyzji o przyznaniu licencji to potem będą chcieli, żebyś robił to co roku. A za rok pełny odpis startów potwierdzony przez proboszcza i dzielnicowego. Za 2 lata uznają, że odskok poza pole siódemki jest przesłanką do cofnięcia pozwolenia...
Dlatego.
No widzisz, miałeś się kopać się z koniem a wymiękłeś i tak Cię traktują :532:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”