Legalność systemu SLIDE FIRE w Polsce.

Moderator: Moderatorzy WBP

raptor_xxl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 30 stycznia 2012, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: raptor_xxl »

Krzysiek85 pisze:No i to, że ustawa którą musimy wszyscy znać zabrania używania broni palnej automatycznej.
To powiedz który artykuł, bo ustawę znam, ale takiego artykułu nie
ObrazekWarszawa
Awatar użytkownika
gatling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1019
Rejestracja: 25 września 2006, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gatling »

....
Ostatnio zmieniony 08 września 2014, 18:48 przez gatling, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zlewozmywak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1177
Rejestracja: 20 maja 2011, 20:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zlewozmywak »

Wydaje mi się że to trochę myslenie życzeniowe tutaj się ujawniło. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że według naszego prawa taki dodatek slide fire jest legalny. Ale mogę się założyć, że wystarczyłoby trafić na jakieś upierdliwe gliny i ambitnego prokuratora by musieć to w sądzie 3 lata udowadniać. A skutek może być różny. Już parę niespodzianek nam sądy w ostatnich miesiącach zrobiły prawda ? W przypadku broni samoczynnej na kolekcjonerskie, w przypadku decydowania o ilości we wniosku o wydanie pozwolenia, w przypadkach obrony koniecznej. Zapominacie w tym wszystkim o kompletnym chaosie naszego sądownictwa i "widzimisię" prokuratorów i sędziów. Mogloby być po prostu różnie.

A co do strzelnic : to już totalna loteria i myślę że najgorzej tu jest na strzelnicach myśliwskich, gdzie czasem się krzywią już na sam widok sportowego kałacha czy innego AR15. Sam miałem przypadek że podczas strzelania z Beryla (a kolega obok z kałasznikowa) przyleciał jakiś facet, najprawdopodobniej myśliwy i zaczął krzyczeć, że tu z takiej broni strzelać nie wolno, zdjęcia zaczał nam robić i ogólną panikę siać. Opiekun strzelnicy o naszej wizycie wcześniej wiedział oczywiście. Miałem też pare "dziwnych" rozmów podcza organizowania wystawy broni (typowo wojskowej) na targach myśliwskich, bo usłyszałem parę razy teksty typu "że mi się to nie podoba bo to są maszynki do zabijania i pan nie powinien tego mieć" :) I mówili to ... myśliwi którzy zabijają zwierzęta do gościa który dziurawi papier. Dziwny jest ten świat.
Awatar użytkownika
Foka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 515
Rejestracja: 22 października 2013, 10:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Foka »

Krzysiek85 pisze:zabrania używania broni palnej automatycznej.
A to jaka broń jest? Przeczytaj DOKŁADNIE co jest napisane w ustawie, pomyśl i nie rozsiewaj fałszywych plotek.
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1409
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: fusz »

Idąc tokiem rozumowania niektórych - Jerry Miculek nie powinien przyjeżdżać do Polski, bo strzela "jak z automatu" nawet z rewolweru. Gołymi rękami :651:
To dopiero bandyta :shock:
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
Old Cadet
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 3992
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Ekspert WBP

Post autor: Old Cadet »

Zlewozmywak pisze: Zapominacie w tym wszystkim o kompletnym chaosie naszego sądownictwa i "widzimisię" prokuratorów i sędziów. Mogloby być po prostu różnie.
Ja i mój Hunter potrafimy strzelać "bup fire" bez żadnej specjalnej kolby za 500$. Wystarczy odpowiednia postawa i leci. Może nie w tak kontrolowany sposób, ale bron "strzela seriami". Moja cezetka razem ze mną też tak potrafi. To kto do pudła, ja, czy mój karabin i pistolet.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk.
Awatar użytkownika
Zlewozmywak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1177
Rejestracja: 20 maja 2011, 20:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zlewozmywak »

Ty udajesz że nie rozumiesz czy faktycznie masz problemy? Bump fire zrobić to żadna sztuka ale tu nadgorliwy prokurator czy też sędzia miałby problem się doczepić, co innego gdyby zauważyli techniczną modyfikację na broni. Sądzę że można by mieć problemy, już nie z takich bzdurnych spraw nasi sądownicy robili afery. Można by spędzić ze 2 czy 3 latka na udowadnianiu rzeczy oczywistych. Mam kolegę któremu zabrali wykopka, kompletny złom i 2 lata nie chcieli oddać choć gołym okiem było widać że to nie strzeli. 2 lata. Zdziwiony?
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TommyT »

Hmmm.
Jak dla mnie wygląda bardzo kusząco, ale..
Czy jeśli tak zmodyfikowana broń, strzela seriami - nie staje się czasem bronią automatyczną? Przecież to nie ważne, czy robi się to za pomocą systemu plastikowej kolby czy jakiegoś wichajstra w systemie spustowym.
Obie rzeczy są demontowalne, nie stanowią istotnej częsci broni, można zmodyfikować broń samemu, ale efekt działania jest taki sam.
Moim skromnym zdaniem (moim podkreślam) legalne to raczej nie jest, chociaż, jak napisał Zlewozmywak, i tak zależeć to będzie od prokuratora i policji...
nitro i powietrze
Old Cadet
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 3992
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Ekspert WBP

Post autor: Old Cadet »

TommyT pisze: Czy jeśli tak zmodyfikowana broń, strzela seriami
Ależ ona nie strzela seriami. Zdefinijuj sobie co oznacza strzelanie seriami!
When you have to shoot...Shoot! Don't talk.
Awatar użytkownika
r2d2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1052
Rejestracja: 24 czerwca 2003, 00:49
Tematy: 20
Lokalizacja: z okolicy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: r2d2 »

Dla mnie strzelanie serią to oddanie min 2 strzałów oddanych jeden po drugim poprzez jednokrotne nacisnięcie spustu... 8-)
Tu ewidentnie spust jest naciskany za każdym razem gdy pada strzał. Jedno naciśnięcie eden strzał.
A jakie na ten temat zdanie będą mieli policjanci czy prokuratorzy? :!:
"quidquid Latine dictum sit, altum videtur"
https://rumble.com/ :-D https://gab.com/home :052:
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TommyT »

No tak - zaczniemy definiować. spróbuję własnymi słowami opisać co mam na myśli.
Dla mnie broń samoczynna, to broń która jest w stanie oddac kolejny strzał bez konieczności manualnego przeładowania oraz kolejnego naciśnięcia na spust.
Tutaj wchodzi w rachubę tylko kolejne naciśnięcie spustu.
No i zaczynami dywagacje - broń samopowtarzalna oraz urządzenie, nazwijmy to - "umożliwiające podtrzymanie pracy spustu" - osobne są jak najbardziej legalne. Tak samo, jak broń samopowtarzalna i ten "wichajster" do systemu spustowego. Ale już zamontowane razem nie.
Podobnie jak z tłumikiem. Posiadać możesz, ale używać dokręcony do lufy to na super hiper pozwolenie tylko.
Co nie zmienia faktu, ze chętnie bym sobie z tego postrzelał, ale bez jaśniejszego stanowiska ze strony 'wadzy' nie ryzykowałbym zakupu na własne konto (jeszcze za taka kasę).
Ostatnio zmieniony 09 września 2014, 08:16 przez TommyT, łącznie zmieniany 1 raz.
nitro i powietrze
Awatar użytkownika
r2d2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1052
Rejestracja: 24 czerwca 2003, 00:49
Tematy: 20
Lokalizacja: z okolicy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: r2d2 »

TommyT pisze:....
Co nie zmienia faktu, ze chętnie bym sobie z tego postrzelał, ale bez jaśniejszego stanowiska ze strony 'wadzy' nie ryzykowałbym zakupu na własne konto (jeszcze za taka kasę).
Zgadzam sie w 100%. :109:
"quidquid Latine dictum sit, altum videtur"
https://rumble.com/ :-D https://gab.com/home :052:
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: LARPAK »

Wystarczy zwykła tzw. gumka recepturka z apteki oraz obejrzeniu filmów nt. rubber band bump fire takich jak np. ten:
Awatar użytkownika
Flobert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 755
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 22:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Z nieba
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Flobert »

TommyT pisze: Podobnie jak z tłumikiem. Posiadać możesz, ale używać dokręcony do lufy to na super hiper pozwolenie tylko
Skoro Kolega przypomniał tę kwestię. Na jakie pozwolenie można w PL posiadać bron przystosowaną do używania tłumika?
Chcę być legalny!
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TommyT »

Wyjdzie na to, że .. bez "pozwolenia" ... :) z broni etatowej.
Pozwolenie w naszym rozumieniu oczywiście.
A nie jest tak czasem, że o ile tłumik jest integralną częścią broni, to mógłby to posiadać kolekcjoner?
OT się robi... :/
nitro i powietrze
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”