Przekrój broni a legalność.

Moderator: Moderatorzy WBP

MarcinMartin
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 21 marca 2014, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Przekrój broni a legalność.

Post autor: MarcinMartin »

Witam wszystkich,przedstawiam wam taką oto sprawę.Mili panowie z ABW zarekwirowali mi przekrój szkoleniowy PM-63 Rak w związku z prowadzeniem sprawy sądowej firmie od której owy przekrój kupiłem.Mianowicie podczas kontroli w tejże firmie znaleziono dwa egzemplarze przekrojów tj.jeden Rak jeden AKM które CLK uznało za sprawne egzemplarze broni.W związku z tym funkcjonariusze ABW jeżdźą po całej Polsce i rekwirują wszystkie przekroje sprzedane przez tą firmę.Następnie wyślą je do CLK w celu sprawdzenia czy jest więcej takich niespodzianek.Mówiono mi że jeżeli mój egzemplarz nie zostanie uznany za broń to mi go zwrócą.Jak myślicie jest jakiś cień szansy na to?
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Snipper_is »

O ile wiem to na ,,przekroje" nie trzeba żadnych papierów i jest o legalny ,, kawałek żelaza "
Widziałem wiele przekroi w sklepach z bronią i były do kupienia od ręki. Ale dobrze zrobisz jak poczekasz na odpowiedzi od forumowych prawników by mieć się czym posiłkować w odwołaniu i żądaniu zwrotu tego przekroju .
Snipper
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Przekrój broni to kawałek żelaza, który nigdy nie był bronią. Przekrój to przedmiot zrobiony specjalnie by imitować broń i pokazać poprzez otwory w nim zrobione jak pracują mechanizmy broni.

Jeżeli badanie zrobi CLK, to wynik tego badania jest nieprzewidywalny. Ostatnio z ekspertów balistyki z tego Laboratorium dowiedzieliśmy się, że kaliber broni, to kaliber łuski. Więc wszystko jest możliwe.
Awatar użytkownika
cb400n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 00:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cb400n »

Faktycznie jakaś szersza akcja się zrobiła, na allegro forum w dziale militaria też jeden allegrowicz napisał kilka dni temu że przyszło ABW i zarekwirowali przekrój ak47. O tu cafe.allegro.pl/showthread.php?1707461-Konfiskata-przekroju-broni-AK-47-przez-ABW


P.S. trzeba przed linkiem dodać htpp// czy jakoś tak bo forum mi zabrania wklejania linków komunikatem że nowi użytkownicy (mniej niż 7 dni na forum) lub z małą ilością postów nie mogą zamieszczać linków. Troszkę mnie to zaskoczyło bo nie czuję się na forum "nowy" a i ilość postów to raczej nie 5 na krzyż.?!
-norconia 3x -anics a101 3x
-hatsan stg 125 6.35mm -makarow baikal
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkl1 »

Przekrój... bronią :?: :?:
Przecież JUŻ w momencie produkcji to nie było bronia...
Przynajmniej TAK MI to wyjaśniano...
Nawet w szkołach na PO takimi przekrojami się posługiwano.
No Chyba ABW ma potrzebę "zaistnienia..."
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
kropek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:54
Tematy: 45
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kropek »

Eeee, dramatyzujecie, szykuje się pewnie propozycja quasi-semi-prawna wprowadzenia pozwoleń na posiadanie przekrojów broni, bez możliwości noszenia, porzedzonych badaniami i stosownym egzaminem. badany jest rynek, popyt, takie działania sondujące (prowadzące, wydaje się, do działań sądujących, jak to u nas bywa) - trzeba będzi sporządzać uzasadnienia, zagrożenia/sposobności wykazać, analizy kosztów/zysków prezentować, statystyczki podpompować, itp, itd.
.177-.69
Awatar użytkownika
Flobert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 755
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 22:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Z nieba
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Flobert »

Na przekrój powinno chyba być pół pozwolenia :P

A może tak: Niniejszym proszę o wydanie mi pozwolenia na broń do celów szkoleniowych w ilości: 3 szt. BZ, 4 szt CZ, 1 gładka, 1 CP i 1 przekrój :)
Chcę być legalny!
MarcinMartin
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 21 marca 2014, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MarcinMartin »

Tylko jedno mnie interesuje jakim cudem CLK uznało te dwa egzemplarze za broń?
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Post autor: power997 »

kolego MarcinMarcin: Rozumiem że policjanci przyszli i mieli postanowienie od sądu lub prokuratora w sprawie przeszukania bo inaczej nie wpuszczałbyś ich do domu.
W postępowaniu które prowadza kim jesteś? świadkiem? podejrzanym?

Rozumiem ze sam im wydałeś swoją własność lub miałeś postanowienie o żądaniu wydania rzeczy od prokuratora lub sądu. I na to postanowienie możesz złożyć zażalenie i powinieneś to zrobić i zażądać wydania twojej własności wstanie niepogorszonym.

Dodatkowo w takiej sytuacji zrobiłbym przed wydaniem dokumentacje fotograficzną przedmiotu, dokładny opis i nie podpisywałbym protokołu jeśli nie będzie mi się coś podobać. I zarejestrowałbym wszystkie czynności telefonem.

Masz prawo odmówić oddania jakiejkolwiek prywatnej rzeczy, policjant musi czy przynieść postanowienie o żądaniu wydania od proroka lub sądu.
MarcinMartin
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 21 marca 2014, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MarcinMartin »

Kolego power997 to byli funkcjonariusze ABW nie było z nimi Policji,przedstawili mi postanowienie o przeszukaniu od prokuratora ,przedmiot wydałem im dobrowolnie.Postępowanie nie jest prowadzone przeciwko mnie wiec podejrzanym nie jestem.Ta wizyta była dla mnie zaskoczeniem więc dokumentacji fotograficznej nie zrobiłem.
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Post autor: power997 »

a no to odpowiadajac na twoje pytanie: jest cień szansy że ci zwrócą ;) Zażalenia teraz nie napiszesz skoro dobrowolnie wydałeś na protokół, ale możesz zawsze zażądać pisemnie zwrotu.

Z jakiej firmy te przekroje kupiłeś? Napisz to się inni przygotują na odwiedziny.
argo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1658
Rejestracja: 18 czerwca 2007, 20:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: argo »

Z linku do caffe alegro wynika ze chodzi o firme z Witaszyc w Wielkopolsce, zreszta jak widze nie maja juz przekrojow broni w ofercie.
tylko łowy , tylko nitro
MarcinMartin
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 21 marca 2014, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MarcinMartin »

Tak jak kolega argo mówi chodzi o firmę PA-KO z Witaszyc w Wielkopolsce
Awatar użytkownika
power997
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: PL
Grupa: Zbanowany
Kontakt:

Post autor: power997 »

;) ale koniec końców chciałbym zobaczyć opinię CLKa dla prekrojów uznanych za sprawna broń. Przekroje które były dostępne czyli P63, AKMS, P64 i TT nijak nie da się doprowadzić do stany używalności. Jak AKMS który ma otwartą rurę gazową, rozciętą wzdłuż lufę można nazwać sprawna bronią.
Właśnie leżą przede mną 2 przekroje, i serdecznie zapraszam panów z ABW, uśmieje się jak fretka.

Ciekawe który prorok robi wokół pa ko dochodzenie w temacie "sprawne przekroje" Trzeba być idiotą. Pa Ko sprzedaje wozy bojowe, deaktywowane egzemplarze broni, broń palna lokalnie i za granicą. Widać że chyba komuś to nie w smak.
Old Cadet
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 3992
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Ekspert WBP

Post autor: Old Cadet »

MarcinMartin pisze: Postępowanie nie jest prowadzone przeciwko mnie wiec podejrzanym nie jestem.
A zauważyłeś z jakiego artykułu prowadzone jest postępowanie? Na decyzji prokuratorskiej powinno być to opisane.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”