Przekrój broni a legalność.

Moderator: Moderatorzy WBP

Firewolf1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 01 stycznia 2015, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: Firewolf1 »

Sprawa wygląda tak ze jak kupisz to za jakiś czas przyjdzie policja, ABW albo cbsp.
Ministerstwo sie nie wysililo o wprowadzenie zakazu sprzedaży ale interpretacja mówi ze mozna sprzedawać JESLI NIE POSIADAJA ISTOTNYCH CZESCI BRONI. A zdaniem CLK posiadają przerobione, obrobione istotne czesci i jest wymagane pozwolenie. To nie ważne ze nie da sie strzelać, ze czesci sprawnych i amunicji nikt ci nie sprzeda bo ustawa zakazuje. Ważne jest to ze skoro nie ma zaświadczenia z monopolowego CLK ze jest zgodna z przepisami to ty jej posiadać nie mozesz.
Nawet jak go zaspawasz na amen a pozniej protniesz na żyletki to nadal to bedzie bron wymagająca pozwolenia.

Polscy idioci i tyle. Zamiast spisać dowód zarejestrowac komu sprzedają i wprowadzic wymog dalszej odsprzedazy z obowiazkiem przerejestrowania. Ewentualnie zrobic akcje za rok, pokaz PAN czy nie przerobiles tego to odpierał....... nadal rozbrojenie komuchy jedne a my za to wszyscy placimy.

Ja w każdym razie kasę odzyskam.
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1442
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: LongTom »

A nie jest to wycinanie konkurencji przez CLK?
Jak rozumiem jak ma certyfikat CLK to jest OK?
Jak PCU nie ma certyfikatu - tzn. CLK nie dostało kasy - to broń dla CLK jest bee - wtedy wystawiają fakturę opinię. :027:
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Firewolf1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 01 stycznia 2015, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: Firewolf1 »

No tak to właśnie wygląda. Nie zakazane sprzedaży bo wiesz pośrednicy zainwestowali kasę płacąc państwu. Pozniej my frajerzy kupimy i gość zarobi i państwo. Pozniej przypada, za biorą i czekaj. Przetrzymują sprzęty żebyś juz nie zdążył cywilnej sie sądzić a przecież obi z gory wiedza jaka decyzja zapadnie.

Frajerów trzeba ogololic. Takie państwo prawa, pro społeczne.
Firewolf1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 01 stycznia 2015, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: Firewolf1 »

A o jakiej konkurencji piszesz. Przecież CLK to monopolista.
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1442
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: LongTom »

Przekroje jako "nie broń" nie podlegały dekowaniu przez CLK, więc monopolista był omijany.
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Firewolf1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 01 stycznia 2015, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: Firewolf1 »

I to jest niedorzeczność w naszym kraju. Zamiast do ceny końcowej doliczyć np 300 złotych opłaty za certyfikat i Państwo by się najadło jeszcze oprócz podatków które wzięli przecież bo to była legalna sprzedaż.
A i tak byśmy to zapłacili chcąc mieć taki przekrój legalnie to te matoły prowadzą postępowania że niby broń, marnują kasę i zapychają szafki złomem w imię bezpieczeństwa. To się faktycznie spisali na medal, tylu przestępców za jednym ruchem wyłapać.
Brawo dla panów prokuratorów i Sędziego. Abw to niestety robili to co im kazano.
A bandziory mają i tak dostęp za odpowiednią cenę do sprawnych egzemplarzy ze wschodu lub południa Europy, tylko ich ciężko złapać to po co się wysilać.
operacha
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 11 marca 2018, 22:09
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: operacha »

Witam serdecznie. Jestem jednym z wielu osób, który nabył od firmy PAKO przekrój broni. Historia w moim przypadku była bardzo podobna ABW... stosowne dokumenty, przeszukanie, zabezpieczenie przedmiotów... Cała ta sytuacja była dla mnie od początku nie zrozumiała, przed zakupem poprosiłem PAKO o przesłanie mi dokumentacji mówiącej o legalnym obrocie, przesłali mi dokument z MSWiA mówiący jasno iż nie jest to broń i można ją sprzedawać bez wymaganego pozwolenia, jednym słowem nie podlega pod ustawę o broni i amunicji. Było to w moim przypadku bardzo ważne ponieważ posiadam legalnie broń, mało tego w chwili przeszukania posiadałem również sprawnego, legalnego kałasza.

W listopadzie 2017r napisałem do Prokuratury w Krakowie do Prokuratora który prowadził tą sprawę, żądanie o zwrot legalnie zakupionych w/w przedmiotów. Kilka dni temu rozmawiając telefonicznie z w/w prokuratorem zostałem zapewniony iż Przedmioty zostaną zwrócone wszystkim poszkodowanym w tej sprawie, którzy posiadają pozwolenie na broń. Zapewnił mnie iż jest na etapie pisania stosownych dokumentów do wszystkich poszkodowanych oraz do WPA Kraków.

Mam wrażenie że zaczyna robić się normalne dobrze działające Państwo.
REDs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 12 lipca 2017, 15:44
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: REDs »

operacha pisze: Mam wrażenie że zaczyna robić się normalne dobrze działające Państwo.
Zmienisz zdanie jak poczekasz rok albo więcej na swoje zabawki ;laughing:
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: VIS »

operacha pisze: ...Kilka dni temu rozmawiając telefonicznie z w/w prokuratorem zostałem zapewniony iż Przedmioty zostaną zwrócone wszystkim poszkodowanym w tej sprawie, którzy posiadają pozwolenie na broń...

Mam wrażenie że zaczyna robić się normalne dobrze działające Państwo.
Mam wrażenie że takie zakończenie sprawy świadczy że daleko nam do normalności. Według kolegi OPERACHA przekroje wrócą do wszystkich co posiadają pozwolenia na broń. A ja się pytam co z kolegami co kupili przekroje bo nie mieli pozwoleń na broń. Przecież według wypowiedzi OPERACHA prokuratura stwierdziła że przekrój to nie broń. Wiec dlaczego zwroty mają być wyłącznie dla tych co pozwolenie mają.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
MarcinMartin
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 21 marca 2014, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: MarcinMartin »

No właśnie co z tymi co nie mają pozwolenia na broń?.Bo obstawiam że w tym wypadku była ich większość.Mają się ciągać po sądach latami? Wydać na te wszystkie sprawy opinie itd.wielokrotność wartości samych przekrojów?
Ten kraj to nie kraj to chory burdel.
operacha
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 11 marca 2018, 22:09
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: operacha »

Witam serdecznie.

Koledzy i koleżanki, miłośnicy, etc, otrzymałem w dniu dzisiejszym długo wyczekiwany list polecony z Prokuratury z treści którego wynika iż mogę odebrać dowody rzeczowe (przekroje).:)))
Dzwonię więc do WPA Kraków, bardzo miły Pan udzielił mi wyczerpujących informacji...
Przekroje mogę odebrać na podstawie zaświadczenia uprawniającego do nabycia określonego rodzaju broni oraz kolejnym etapem wynikającym z ustawy o broni i amunicji jest obowiązek rejestracji.:)))

(((: ... tak jak pisałem wcześniej... zaczyna się zmieniać... na - LEPSZE ... :)))

Pozdrawiam:)))
REDs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 12 lipca 2017, 15:44
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: REDs »

To teraz napisz podanie do WPA żeby wydali ci zaświadczenie uprawniające do odebrania przekroju broni z którego nie da się strzelać . Ciekawe co ci odpowiedzą ? :shock:
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: KG92RS »

operacha pisze: Przekroje mogę odebrać na podstawie zaświadczenia uprawniającego do nabycia określonego rodzaju broni oraz kolejnym etapem wynikającym z ustawy o broni i amunicji jest obowiązek rejestracji.:)))
Niedługo, jak tak dalej pójdzie, nie będzie można stosować stalowych rur w instalacjach wszelakich, bo - wg dyrektywy - istotną częścią broni ma być każda lufa, także taka bez komory nabojowej... ;laughing:
Tylko ciekawe, czy instalację gazową w domu zarejestruję na jedną promesę, czy będę musiał rejestrować każdą rurkę osobno ;laughing:
Na szczęście, wodę i ogrzewanie zrobiłem z tworzywa ;laughing:
operacha
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 11 marca 2018, 22:09
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: operacha »

REDs pisze:
To teraz napisz podanie do WPA żeby wydali ci zaświadczenie uprawniające do odebrania przekroju broni z którego nie da się strzelać . Ciekawe co ci odpowiedzą ? :shock:
To nie jest zły pomysł???

Cały absurd polega na tym iż będę musiał poświęcić dwa miejsca na zarejestrowanie przekroi rezygnując tym samym z zakupu egzemplarzy sprawnych... oczywiście wybór jest świadomy lecz w moim kochanym państwie prawa to jedyna możliwość bym mógł po sześciu latach odebrać swoją własność...

Zostałem potraktowany jak przestępca, przeszukanie przez Agentów Służb Specjalnych ABW, zarekwirowanie mojej własności, sześć lat upominania się o swoją własność czyli swoje prawa, tylko dlatego iż jakiś ktoś się pomylił...
Urzędnik który się pomylił nie ponosi żadnej odpowiedzialności...
Ostatnio zmieniony 20 marca 2018, 20:55 przez operacha, łącznie zmieniany 7 razy.
Firewolf1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 01 stycznia 2015, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: Firewolf1 »

Koledzy wyjaśnijcie proszę bo dla mnie to kolejny absurd.
Z postanowienia prokuratury z ubiegłego roku wynika iż CLK stwierdziło że w przedmiotowych przekrojach są istotne części broni. Pocięte, przerobione,obrobione. Dlatego interpretacja ustawowa przewiduje że istotne części broni traktuje się jako broń......

To czyli jaką broń ? Bo to dziwne
Jeśli ktoś ma promesę i idzie kupić pojedynczą część (istotną część broni),to to też macie wbijane w promesę ?
I te przekroje to jest ilość X istotnych części broni ? Czy np przekrój ak47 to teraz już nie przekrój a sprawny automat, bo prawnie i literalnie chyba tak ?
I to napiszę wyraźnie że AUTOMAT, bo przecież nikt tych przekrojów nie przerobił na pojedyncze STRZELANIE prawda.....

Z wypowiedzi powyżej, kolega napisał że będą przekrój wbijać w książeczkę, no to już mam ubaw :-D :-D :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”