Przekrój broni a legalność.

Moderator: Moderatorzy WBP

Firewolf1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 01 stycznia 2015, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: Firewolf1 »

Widzę że temat ucichł na dłużej.

Po moim drugim zapytaniu do prokuratury dowiedziałem się że zlecona opinia nadal nie została zrobiona ale po zapoznaniu się ze wcześniejszymi informacjami iż 2 egzemplarze przekrojów z tego sklepu zostały uznane za broń palną jestem w stanie sądzić że i w naszym przypadku tak będzie. W końcu zgodnie z ustawą wystarczy że będzie w stanie miotać gazy spalinowe.

Dla mnie osobiście to czysty idiotyzm gdyż pomimo tego że pocisk,powiedzmy ślepak dałoby się wprowadzić do tego przekroju komory nabojowej to jednak mój przekrój nie był wyposażony w urządzenie z iglicą która mogłaby zainicjować zapłon a jedynie w przekrój suwadła. Tym samym żeby odpalić nabój należałoby zdobyć tą dodatkową nielegalną część broni i ją zainstalować.

Zastanawiałem się że przecież wystarczyło zrobić spoinę spawem w tym przekroju komory nabojowej i suwadła i wówczas nie uznaliby tego za broń ?? HEHE ale teraz sam się z siebie śmieję bo przecież nie byłoby potwierdzenia od certyfikowanej jednostki o trwałym pozbawieniu cech bojowych (retorycznie pytam czy ten przekrój kiedykolwiek posiadał jakieś cechy bojowe :D )
Ale nawet w takiej sytuacji gdyby był zaspawany to przecież bez problemu ja zwykły kowalski idę i kupuję sobie oryginalną lufę z komorą i brakujące urządzenie z iglicą i już jest broń. To skoro to takie proste to jak ci FACHOWCY mają uznać te przekroje za co innego niż BROŃ PALNĄ ????

A na poważnie to sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego za wady produktu. W moim przypadku zatrzymanie nastąpiło kilka miesięcy po zakupie i w tej sytuacji zamierzam wytoczyć powództwo sprzedającemu o zwrot kosztów zakupu. Termin przedawnienia w tym wypadku wynosi 3 lata jednak ulega zawieszeniu na czas kiedy będzie wiadomo czy został zakwalifikowany jako bron palna. Sprzedawca winien zwrócić kwotę zakupu a następnie domagać się zwrotu od swojego kontrahenta. Poza tym sprzedawca prawdopodobnie miał ubezpieczenie od takiej sytuacji.
Myślę że sprawa będzie wygrana bo dlaczego miałoby być tak że Państwo pobrało podatki od sprzedaży, sprzedawca zarobił sobie z 200% na zbyciu złomu a my konsumenci jesteśmy przysłowiowo wydymani w tyłek na koniec bo mądrale z CLK zrobią strzelbę z puszki i ziemniaka.
Na koniec jak się do tego ma autorytet ministerstwa spraw wewnętrznych które to wskazało prawną możliwość zbywania przekrojów na wolnym rynku.

Proszę o odzew osoby którym również ABW Kraków zatrzymało przekroje pochodzące ze sklepu w witaszycach.
witt12
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 14 października 2016, 13:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: witt12 »

Witam
Właśnie jest nowa akcja na tych co mają przekroje ja kupiłem we wtorek 11.10.2016 w dniu 13-10-2016 była u mnie policja i przeszukała chate znalazła przekrój i zabrała, podobno na zlecenie policji z dolnoślaskiego, napiszcie co tam z waszymi przekrojami jak się toczy sprawa czy jesteście o coś oskarżani, ja jestem jako świadek, zarzutów mi nie stawiają na razie. Jak uzyskać zwrot pieniędzy od sprzedającego. Pozdrawiam
MarcinMartin
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 21 marca 2014, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: MarcinMartin »

Witam Panie i Panowie sprawa wyjaśniona.CLK we wszystkich zatrzymanych przekrojach a było ich nie mało bo 72 sztuki,doszukała się istotnych części broni tj.zamek,lufa z komorą itd. i tylko ten fakt ich interesował bo to że są podziurawione jak sito to nie ważne,i w związku z tym nie mogą być zwrócone ludziom nie posiadającym pozwolenia na broń.Wszystkie owe 72 sztuki zostaną przekazane do Policj celem przechowania do roku 2039 ;laughing: nie to nie żart.Pozdrowienia z pierdolcowa.
karlol
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: karlol »

Witam, prokurator przekazał przekroje do przechowania policji - czyli kosztami depozytu obciążą klientów firmy z Witaszyc?? Koszt depozytu to 2,44 zł za dzień tj, 2,44 x 365 x 23 = ponad 20 tyś złotych w 2039 roku !! CO robicie z tą sprawą? - może zrzec się tego przekroju na rzecz jakiegoś muzeum?? P.S. termin na zażalenie do prokuratora mija u mnie 10/11/2016. Coś chce mu tam odpisać tylko co żeby to miało ręce i nogi :P :)
Napiszcie proszę co robicie z tym fantem...
Pozdrawiam Karol
Gwarkowiec
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 08 listopada 2016, 12:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: Gwarkowiec »

Witam Kolegów. Sprawa legalności przekrojów broni w naszym państwie prawa jak zauważyliście jest bardzo skomplikowana. W 2014 roku zabrano mi takowy przekrój zakupiony w firmie PA-KO. W zeszłym tygodniu przyszło postanowienie w tej sprawie - no i uj...ali nas, tak nas szarych zwykłych obywateli nie wielkiego przedsiębiorce jakim jest właściciel Pa-ko mister Jóźwik. Ale po kolei, telefon do ABW dziś wykonałem i co? Umywają rączki odsyłają do powództwa cywilnego pana Jóźwika, dzwonię do Prokuratora Derwisz i to samo, na pytanie dlaczego taka decyzja i my mamy ponosić koszta bo za darmo tego przekroju raczej nie dostałem, odpowiada takie przepisy takie prawo, proszę cywilnie dochodzić swojej racji. Hmm myślę, może zasięgnę jakiejś informacji w jakimś większym stowarzyszeniu typu ROMB lub NFS oni doradzą. No i NFS super, rozmowa telefoniczna i rada taka żeby walczyć i jeszcze raz walczyć, bombardować ABW i prokuraturę pismami choć myślę że na to za późno, ewentualnie pozostaje cywilnie pozwać Pa-ko o zwrot pieniędzy i ewentualnych kosztów, za to ROMB się nie popisał odpowiedzieli że "sprawami karnymi się nie zajmują" i tyle. Z panem Krzysztofem Jóźwik rozmawiałem wcześniej telefonicznie, miła konkretna rozmowa "pieniędzy nie odda gdyż w decyzji nie ma nic o zwrocie przekrojów jego firmie" . Tutaj temat się zamyka. W tv reklamy, broszurki wstępujcie do narodowych sił rezerwowych albo do obrony terytorialnej a taki h...j, przekroju w domu nie mogę posiadać tym bardziej w razie W broni nie podniosę, nigdy. 72 sztuki przekrojów i pamiętajcie że to nie jedyna sprawa, to powinno być nagłośnione w telewizji przez dziennikarzy, widzieliscie pismo z MSW? Co napisali pamiętacie? Że przekroje nie podlegają zezwoleniom. Nikt nie beknął z MSW za to? Why? Dlaczego do dziś firma moto armia z Wałcza sprzedaje przekroje bez CLK? Takie przekroje zakupiła nawet szkoła z firmy Pa-ko, jak myślicie czy właściciel odda pani dyrektor kasę, ja myślę że pewnie tak bo to instytucja nam szaraczką już nie. Wiece że te forum czytają rożni ludzie i pracownicy PAKO jak i Policja czy nawet CBŚ i bardzo dobrze niech wiedzą co myślimy. Ludziska piszcie co Wy myślicie i jakie kroki podejmujecie, ja tego tak nie zostawię. Może wspólnie coś wywalczymy?
karlol
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: karlol »

Wysyłaj (ja wysyłam) odwołanie do prokuratora jeszcze dziś lub jutro. po 10 listopada będzie już lipton. Zastanawiam się czy UOKIK by nie pomógł, wszak towar przez nas nabyty nie był legalny mimo zapewnień sprzedawcy - wprowadził nas w błąd delikatnie mówiąc. Jak sprawa to pozew zbiorowy, 10 osób się znajdzie. I niech wtedy Pako sobie odzyskuje z depozytu i płaci za przechowanie, lub niech odzyskają z depozytu wyślą do ozdobienia w CLK i zwrócą klientom legalne!

Najbardziej niezrozumiałe jest to, że giwery zostały aresztowane na 25 lat a potem co? Zniszczą "broń przekrój" i kosztami jeszcze obciążą 72 osoby?? $$$$ !!!

Pozdrawiam
Gwarkowiec
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 08 listopada 2016, 12:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: Gwarkowiec »

Cześć, jeśli mówimy o pozwie zbiorowym to proszę kolegów o kontakt bo tu jak widzę nie ma 10 poszkodowanych osób ? Jestem umówiony z rzecznikiem praw konsumenta, napisze co się dowiedziałem w tej sprawie natomiast jeśli chodzi o odwołanie się od postanowienia prokuratury to nie wiem jak to za argumentować ?
opar
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 14 listopada 2016, 12:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: opar »

Hej.
Mam identyczną sytuację. Z tych 72 szt dwa egzemplarze należą lub w zasadzie należały do mnie. Jeżeli chodzi o pozew zbiorowy to jestem chętny. Chce sprawę skonsultować z prawnikiem bo nie zostawię tak tej sprawy. Jeżeli nie uda się złożyć pozwu zbiorowego to prawdopodobnie i tak założę sprawę cywilną odnośnie niezgodności towaru (miał być bez zezwolenia a decyzją biegłego jest konieczność posiadania zezwolenia) myślę że po kilku latach uda się odzyskać fundusze. Jeżeli ma ktoś szersza wiedzę co dalej a nie do końca chce pisać na forum to chętnie się skontaktuje telefonicznie. Z grupie siła.
Firewolf1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 01 stycznia 2015, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: Firewolf1 »

Witajcie. Przyłączam się, trzeba coś z tym zrobić, w końcu nabyliśmy towar legalnie jako konsumenci i z tego każdy pośrednik a także skarbówka kasę wzięła.
Raczej pozostaje nam w tej sytuacji powództwo cywilne przeciwko sprzedawcy/oszustowi a on przecież niech sobie dochodzi odpowiedzialności na podstawie ustawy od funkcjonariusza publicznego który to dopuścił do wolnej sprzedaży.
Czy pozew zbiorowy jest realny, watpię, gdyż każdy pewnie z innego rejonu więc nie wiem czy komuś się bedzie chciało jeździć. Poza tym kwestia kogo i gdzie wybrać do reprezentacji. Jeśli ktoś ma prawnika który ma pojecie jak to załatwieć i jest w stanie stwiedzić że mamy szanse, to ja chetnie temat podejmę.

Nie wiem czy ktoś się orientował jak wyglądałaby procedura poddania legalnie w clk pozbawienia cech broni żeby to odzyskać i czy to w ogóle jest realne. Myślę o tym czy możemy wystąpić prywatnie z takim wnioskiem o przekazanie do clk i pozbawienie cech.

Ciekawy jestem czy środki masowego przekazu chciałby się tym zająć bo może wtedy oni znaleźliby rozwiązanie prawne i adwokata.
Teraz pytanie, skąd wiecie że koszty depozytu w takiej stawce i że to nas obciążą ??????
Fakt czytałem w pośpiechu postanowienie ale nie dopatrzyłem się tego. Ja nie składałem zażalenia w tych 7 dniach ale teraz jak czytam o tym koszcie depozytu to wiem na bank że muszę coś zrobić, bo przecież chcą nas okraść złodzieje paskudni. Tak sobie pomyślałem że dam papiery koledze adwokatowi,może złożymy powództwo albo odpuszczę z braku czasu bo to w końcu 1000 złotych ale teraz jak widzę Wasz odzew i mam świadomość kosztów to powiem jedno. Szybko musimy działać, albo się zrzec, albo się sadzić o zwrot kasy albo przekazać do clk niech pospawają i oddadzą.

Ostatnia kwestia. Na forum ciężko się porozumieć zatem proszę osoby którym zatrzymano sprzęty o wysłanie na mój email numerów telefonów bo tak będzie nam łatwiej się kontaktować i coś wspólnie wykombinować. Mój email sebogo@o2.pl tel. 509985365
krissu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 11 lipca 2016, 14:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: krissu »

Tak z ciekawości. Mieliście coś takiego http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... m-id57476/ ? Tylko tu piszą, że zaspawana będzie czy coś, a ogłoszenie nowe.
Firewolf1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 01 stycznia 2015, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: Firewolf1 »

No przecież to są jaja :D Normalna prowokacja, sprzedadzą a wy czekajcie na policje z postanowieniem o przeszukaniu. Ważne że ktoś zarobił a frajera trzeba zgolić i postawić pod sad.

Poważnie Panowie czy ktoś jest zainteresowany żeby pisać w naszym imieniu to stacji telewizyjnych, może któraś zainteresuje się tym absurdem że organy zakłamanego państwa dopuszczają do obrotu, biorą za to kasę a później nas nękają i narażają na koszty i stres. Spróbować uwagę, sprawę dla reportera i tym podobne programy. Może od razu nie będzie odzewu ale jak się uda to nam pomogą z pewnością rozwiązać problem. Tu z pewnością trzeba działać na poziomie krajowym bo lokalnie to raczej żadna stacja nie będzie zainteresowana.

W tym przypadku proponowałbym żeby każdy z nas poszkodowanych sporządził takie oświadczenie że jego dotyczy ten problem , z prośbą o zajęcie się ta sprawą i nagłośnienie.
Przecież skoro nadal można legalnie nabyć w innych źródłach to sami się zastanówcie czy to nie jest sprawa dla telewizji.
Do tego osoba która miałaby czas żeby się kontaktować z mediami przesłała by krótki opis sytuacji wraz ze skanami całej dokumentacji w sprawie oraz naszymi oświadczeniami. Nie wiem może ktoś chciałby się podjać.

Ja w swoim zakresie spróbuję kontaktować się z clk czy oni cokolwiek powiedzą o możliwości prywatnego zlecenia pozbawienia cech i ewentualnych kosztach.

Ponawiam pytanie. Skąd informacja o ponoszeniu przez nas kosztów depozytu ??
Czekam na namiary. Moj email. sebogo@o2.pl
Firewolf1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 01 stycznia 2015, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: Firewolf1 »

Kolego witt12 z jakiego źródła kupiłeś przekrój. Rozumiem że nie od osoby prywatnej tylko od firmy ale której ? ??????

Na mój gust to normalna prowokacja, 3 dni to tyle żeby sprzedawca dał namiar policji a ci przeslali faksem twoj namiar do twojego miasta i na 3 dzień konkretni funkcjonariusze dostają zlecenie na wizytę u ciebie.
Gdybyś pewnie wcześniej czytał to dałbyś sobie spokój. Nie przewiduję innego rozwiązania jak pozew cywilny w kierunku sprzedawcy szczególnie że on musiał wiedzieć o obecnych problemach. Ale oni to będą wciskać klientom bo się zasłaniają gówno wartą interpretacją ministerstwa a z tego złomu zupy nie ugotują. Ja już bym się zastanawiał czy nie należy składać zawiadomienia do prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu popelnienia przestepstwa a przy tym jednoczesnie z powodztwa cywilnego.

Odnośnie naszej sprawy jest nas siedmiu razem z kolegą któremu teraz zabrano czyli do postepowania zbiorowego za mało.
Firewolf1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 01 stycznia 2015, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: Firewolf1 »

Mam świeże informacje od pana Pawła, inżyniera z CLK, który badał nasze przekroje. (swoją drogą bardzo uprzejmy człowiek).
Otóż w chwili obecnej certyfikacja w CLK jest zawieszona gdyż właśnie będą wchodzić nowe przepisy. Potocznie mówiąc chodzi o monolity (wszystko będzie zaspawane na amen).

Poza tym CLK tylko potwierdza certyfikatem pozbawienie cech użytkowych a dokonać pozbawienia może tylko koncesjonowany podmiot.

Zatem z uwagi na zadymę z przepisami, czyli czas a do tego ewentualną przeprawę z prokuraturą uważam że próby pozbawienia cech mijają się z celem.

Pozostaje nagłośnienie sprawy medialnie i albo dochodzenie zapłaty na drodze Sądowej od sprzedawcy, albo ustalenie danych urzędnika z ministerstwa,który został skazany wyrokiem za dopuszczenie do sprzedaży i dochodzenie od niego naprawienia szkody, z tym że to raczej abstrakcja.
Firewolf1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 01 stycznia 2015, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: Firewolf1 »

Witajcie. Widzę że entuzjazm zmalał.

Otóż jestem po konsultacji z adwokatem i temat ma się tak że możemy pomóc w odzyskaniu zapłaconej kwoty tym osobom które złożyły sprzedawcy na piśmie odstąpienie od umowy (w terminie) i maja na to dowód. Wówczas w Sądzie jest wygrana, natomiast tym którzy kontaktowali się telefonicznie, nie odstąpili od umowy lub w ogóle siedzieli cicho, pozostaje moim skromnym zdaniem ustalić czy nie będą rzeczywiście ponosić kosztów przechowania. A jeśli tak to lepiej się tego zrzec na dla jakiegoś podmiotu który ma uprawnienie do posiadania. Myślę że w grę nawet wchodzi ktoś kto ma uprawnienia na broń sportową ale nie jestem pewien ( pytajcie znawców na forum ). Ewentualnie darowizna na jakieś muzeum.

Poza tym ewentualnie dogadać się ugodowo ze sprzedającym i umową pisemną sprzedać mu z powrotem przekrój (on może go odzyskać gdyż ma uprawnienia koncesyjne) i żeby oddał chociaż część kasy, w sensie zapłacił za przekrój ( choć jak sądzę chętny nie będzie bo i tak tego nie sprzeda na wolnym rynku a raczej strzelcy sportowi wola sprawne urządzenia ).

Kolejna droga to powództwo cywilne przeciwko skazanemu za dopuszczenie do sprzedaży urzędnikowi ale najpierw trzeba mieć wyrok skazujący lub warunkowo umarzający bo nie wiem jak to się tam w warszawie skończyło. Tu myślę o odpowiedzialności urzędnika własnym majątkiem o czym mówi ustawa :D ( ale pisałem że raczej abstrakcja ).

Na tą chwilę wiem że możemy pomóc koledze któremu zarekwirowano przekrój w tym roku lub ubiegłym. Kolego witt12 odezwij się na email: sebogo@o2.pl
man222
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przekrój broni a legalność.

Post autor: man222 »

witam,
jak na ten moment wygląda sprawa?
pytam, bo znalazłem w internecie ofertę kupna przekroju, gościu coś mówił o nadchodzących zmianach w przepisach (monolit) ale cały czas mozna kupić przekrój bez pozwolenia.

dobrze, że trafiłem na to forum i nie kupiłem
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”