WPA Gorzów Wlkp

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Flobert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 755
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 22:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Z nieba
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Flobert »

Przypuśćmy że ktoś sobie wyrobi promesę zgodną z takim pozwoleniem sportowym i sobie na nią kupi broń palną kalibru .50 albo .60 a urzędnicy wykażą się niechlujstwem po raz trzeci i mu ją zarejestrują... .
Chcę być legalny!
Awatar użytkownika
gatling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1019
Rejestracja: 25 września 2006, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gatling »

solid_snake_ pisze:No i jest 12.11 wyslane i dzisiaj odebrane. "egzemplarze broni centralnego zaplonu z lufa gwintowana" bez kalibrow i podzialu na dlugosc. .
Bocznego zapłonu na takie promesy raczej nie kupisz.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Flobert pisze:Przypuśćmy że ktoś sobie wyrobi promesę zgodną z takim pozwoleniem sportowym i sobie na nią kupi broń palną kalibru .50 albo .60 a urzędnicy wykażą się niechlujstwem po raz trzeci i mu ją zarejestrują... .
To winien będzie nabywca broni, który przecież zna przepisy, sprzedawca, który zna przepisy i wie co może sprzedać oraz na jakie pozwolenie, urzędnik, który broń rejestruje. No i będą problemy.
9mm
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 29 grudnia 2012, 04:21
Tematy: 0
Lokalizacja: niezrzeszony
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 9mm »

9x19 pisze:
Flobert pisze:Przypuśćmy że ktoś sobie wyrobi promesę zgodną z takim pozwoleniem sportowym i sobie na nią kupi broń palną kalibru .50 albo .60 a urzędnicy wykażą się niechlujstwem po raz trzeci i mu ją zarejestrują... .
To winien będzie nabywca broni, który przecież zna przepisy, sprzedawca, który zna przepisy i wie co może sprzedać oraz na jakie pozwolenie, urzędnik, który broń rejestruje. No i będą problemy.
A na kogo te problemy spadną chyba jest jasne... :) :mad:
AWR_Ronin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 06 maja 2013, 15:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AWR_Ronin »

Dziś dzwoniłem do Gorzowa by dowiedzieć się coś na temat ich polityki odnośnie liczby egzemplarzy broni w kat. kolekcjonerskiej (na dniach składam wniosek). Podano mi, że:

- w przypadku pierwszej decyzji do 5 egz. wydają bez problemu;
- pow. 5 egz. zaczynają "dopytywać" ;) o różne okoliczności;
- kolekcjonerskie zawsze wydają bez podziału;
- nie "dopytują" o nic dodatkowego w przypadku wystąpienia o rozszerzenie, gdy liczba wnioskowanych - dodatkowych egz. nie przekracza 20 szt.

Generalnie sugerowano mi, by wystąpić o pięć, bo późniejsze rozszerzenia i tak idą z górki...

To samo sugerował mi kolega, który wystąpił pierwotnie o 5 szt., dostał decyzję po 13 dniach (zwolnienie z egzaminu z uwagi na licencję), kupił te 5 szt. i (jakieś pół roku po pierwszej decyzji) wystąpił o rozszerzenie o dodatkowe 8 szt. - decyzję dostał po 7 dniach.

Ronin
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: franek »

AWR_Ronin pisze:Dziś dzwoniłem do Gorzowa by dowiedzieć się coś na temat ich polityki odnośnie liczby egzemplarzy broni w kat. kolekcjonerskiej (na dniach składam wniosek). Podano mi, że:
- nie "dopytują" o nic dodatkowego w przypadku wystąpienia o rozszerzenie, gdy liczba wnioskowanych - dodatkowych egz. nie przekracza 20 szt.
O!. To trzeba mi było pisać o 20. Przygotuj się na wołanie o 242 przy rozszerzeniu. Wiem, to "depozyt" do czasu pisma o zwrot ale zawsze.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
solid_snake_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 01 listopada 2008, 12:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: solid_snake_ »

AWR_Ronin pisze:na dniach składam wniosek

Ronin
Widzę Ronin ze ciebie tez dopadło :)

WPA przy ostatnich naszych kontaktach z nimi okazała sie bardzo pomocna. Sprawa za sprawa załatwiana szybko i bez problemów. Aż jesteśmy w szoku po tym co sie o rożnych WPA mozna tu naczytac. Myśle ze inni mogą nam pozazdrościć.
Nigdy nie rób czegoś, czego nie mógłbyś wytłumaczyć paramedykom.
AWR_Ronin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 06 maja 2013, 15:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AWR_Ronin »

Straciłem wiarę w ludzi z Gorzowa:

- 23 lutego WPA miało już wszystkie dowody poza dokumentacją z egzaminu. Mogli przed końcem lutego przeprowadzić egzamin, ale zamiast tego...

- 2 marca otrzymałem pismo z wyznaczonym termin zakończenia postępowania - 30 marca 2015 r.

Uznałem, że wyznaczą mi egzamin przed tą datą.

- 26 marca - ze względu na to, że nie otrzymałem wezwania na egzamin - dzwonię do nich z pytaniem czemu nie ma jeszcze terminu. Pan w WPA odpowiedział, że:

"Dla nas egzamin to duże przedsięwzięcie logistyczne, tu liczy się ekonomia, dla jednej osoby nie opłaca nam się organizować, wyznaczymy egzamin dopiero gdy zbierze się odpowiednio duża grupa ludzi."

Powiedziałem, że tak być nie może, ale Pan kilkakrotnie powtórzył "proszę cierpliwie czekać na pismo".

Dziś otrzymałem pismo z nowym terminem zakończenia postępowania - 30 kwietnia...

Oba postanowienia uzasadnione są tym, że wyznaczenie nowego terminu jest spowodowane koniecznością przeprowadzenia egzaminu.

Jest to oczywiście niezgodne z przepisami - egzamin to standardowy element postępowania, a konieczność jego przeprowadzenia nie świadczy o "szczególnym skomplikowaniu sprawy".

Chyb znaleźli sobie nowy sposób na utrudnianie - tak to można w nieskończoność przedłużać.

Zastanawiam się czy podjąć jakieś bardziej radykalne kroki.

Ronin
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Jakie poważne przedsięwzięcie logistyczne kiedy nie jedzie się na część praktyczną na strzelnicę? Można napisać zażalenie do KGP w oparciu o art. 37 kpa na niezałatwienie sprawy w terminie ustawowym. Ale ten egzamin .... :103:
skuterowy23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 20 lutego 2012, 17:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: skuterowy23 »

Pewnie dlatego, że nasza policja w Gorzowie nie ma własnej strzelnicy ;)
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: franek »

to jest egzamin dl kolekcjonera, bez strzelnicy. Trzeba zrobić łapankę do komisji, zebrać ich w jednym czasie i miejscu znanym na 2 tygodnie do przodu, a tu święta, przemarsze obcych wojsk, erupcje na Słońcu i osłabienie wiosenne ... i jeszcze wymyślić pytania.
Mnóstwo pracy, kruca bomba ...
Autor powinien zanosić modły, aby się inni kolekcjonerzy zmobilizowali. Bo jak nie to i ze 3 lata będzie czekał ...
Ostatnio zmieniony 31 marca 2015, 07:23 przez franek, łącznie zmieniany 1 raz.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
AWR_Ronin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 06 maja 2013, 15:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AWR_Ronin »

Otrzymałem kolejne pismo w sprawie wyznaczenia kolejnego terminu zakończenia postępowania, więc zadzwoniłem do WPA. "Nieoficjalnie" dowiedziałem się, że na tym etapie nie opłaca mi się składać zażalenia na przewlekłość ponieważ "dostatecznie duża grupa osób do przeprowadzenia egzaminu" zbierze się w czerwcu.

Ronin
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Do czerwca daleko, a KGP może wyznaczyć krótszy termin.
AWR_Ronin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 06 maja 2013, 15:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AWR_Ronin »

Tak, tylko że przesłanie akt do Warszawy, rozpoznanie sprawy i odesłanie też trwa - w najlepszym przypadku zyskam kilka, może kilkanaście dni (egzamin ma być wyznaczony na początek czerwca, więc za około półtora miesiąca).

Ronin
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: franek »

Na podstawie statystyki wydanych pozwoleń poniżej odkryłem, że należę do klubu bardziej elitarnego niż Mensa - jeden z 21 wydanych pozwoleń na broń (sportową) do celów kolekcjonerskich. I do tego jeden z 25 do celów sportowych.
http://trybun.org.pl/wp-content/uploads/2015/04/Rp-Ip-707_15-pozwolenia-3.pdf
Jak że zarejestrowałem w ubiegłym roku ciut więcej niż 3% "jednostek" zarejestrowanych w województwie to już kwalifikuję się jako Minuteman? czy jeszcze trzeba się obszyć w jakiś mundurek? Pewnie pruski albo starszy bo inne podpadają pod "bezprawne używanie symboli" albo "propagowanie *izmu"
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”