WPA Gorzów Wlkp

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Stedke
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 270
Rejestracja: 01 lipca 2007, 17:00
Tematy: 19
Lokalizacja: ZetGie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

WPA Gorzów Wlkp

Post autor: Stedke »

Witam!
Czy któryś z kolegów w ostatnim czasie składał dokumenty o wydanie pozwolenia na broń myśliwską?
Chodzi o to że koleżanka czeka już 5 tygodni a nie miała jeszcze nawet wizyty dzielnicowego(chociaż to nie reguła).Więc ustawowe 30dni już jest przekroczone.

Podobnie jest ze mną 3tyg temu składałem podanie o rozszerzenie i także cisza,gdy dzwonię i się dopytuję zbywają mnie "postępowanie jest realizowane".
Pozdrawiam

ps.jeśli nie ten dział to proszę Moda o przeniesienie
Browning X-Bolt 6,5x55SE,CZ-P09,CZ 550 Lux 30-06+Docter Classic 3-12x56,TOZ-18,Mossberg MMR, JACK Rogów,CZ 527 Varmint, GSG Firefly,Kebab 12/70,Howa 1500 6,5x55 Super Varmint,DMR300BLK, & More... :103:
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: WPA Gorzów Wlkp

Post autor: 9x19 »

Stedke pisze: .... Podobnie jest ze mną 3tyg temu składałem podanie o rozszerzenie i także cisza,gdy dzwonię i się dopytuję zbywają mnie "postępowanie jest realizowane". ...
Trzeba się przyzwyczaić, że z WPA "rozmawia się " tylko na piśmie. Wpadnij do WPA, zażądaj swoich akt i je sfotografuj w całości. Wtedy będziesz wiedział co w trawie piszczy. Urzędnicy nie mogą odmówić okazania akt, ani zabronić ich fotografowania.
Awatar użytkownika
Stedke
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 270
Rejestracja: 01 lipca 2007, 17:00
Tematy: 19
Lokalizacja: ZetGie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gorzów Wlkp

Post autor: Stedke »

9x19 pisze:
Stedke pisze: .... Podobnie jest ze mną 3tyg temu składałem podanie o rozszerzenie i także cisza,gdy dzwonię i się dopytuję zbywają mnie "postępowanie jest realizowane". ...
Trzeba się przyzwyczaić, że z WPA "rozmawia się " tylko na piśmie. Wpadnij do WPA, zażądaj swoich akt i je sfotografuj w całości. Wtedy będziesz wiedział co w trawie piszczy. Urzędnicy nie mogą odmówić okazania akt, ani zabronić ich fotografowania.
No poczekam jeszcze do poniedziałku i chyba się do nich przejadę,chociaż to 120km...
Dzięki za podpowiedź :)
Browning X-Bolt 6,5x55SE,CZ-P09,CZ 550 Lux 30-06+Docter Classic 3-12x56,TOZ-18,Mossberg MMR, JACK Rogów,CZ 527 Varmint, GSG Firefly,Kebab 12/70,Howa 1500 6,5x55 Super Varmint,DMR300BLK, & More... :103:
Awatar użytkownika
Maciucha
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 01 maja 2010, 14:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

Ja ostatnio rozszerzałem na sportową. W sumie trwało to około miesiąca. Sporo zależy od urzędnika, z którym rozmawiasz. Ja nie miałem jeszcze aktualnej licencji na ten rok. Jeden poprosił o zawieszenie postępowania, drugiemu wystarczyło oświadczenie o spełnianiu wymogów do otrzymania licencji, poświadczone przez klub.
Boczny, centralny, gładka.
falubaz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 06 lutego 2012, 22:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Falubazowe Knieje
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: falubaz »

Witam czy ktos ostatnio miał przyjemność obcowania z gorzowskim wpa w zakresie pozwolenia na bron do celów sportowych + kolecjonerskich ? chodzi mi głownie o podejscie do wniosku zaraz po uzyskaniu patentu i licencji czyt. "bez startów" ? Zamierzam w takiej formie wystąpić przynajmniej o 5 jednostek sportowej + 10 kolecjonerskiej . Pozdrowienia :)
Awatar użytkownika
Maciucha
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 01 maja 2010, 14:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

falubaz pisze:Witam czy ktos ostatnio miał przyjemność obcowania z gorzowskim wpa w zakresie pozwolenia na bron do celów sportowych + kolecjonerskich ? chodzi mi głownie o podejscie do wniosku zaraz po uzyskaniu patentu i licencji czyt. "bez startów" ? Zamierzam w takiej formie wystąpić przynajmniej o 5 jednostek sportowej + 10 kolecjonerskiej . Pozdrowienia :)
Przy tych ilościach decyzję powinieneś mieć po miesiącu.
Ja w zeszłym, odwiesiłem postępowanie o broń kolekcjonerską do celów sportowych.
Po tygodniu dostałem pismo o konieczności dostarczenia badań.
To była środa. Po wyjaśnieniu (telefonicznym), że badania mają w teczce ze sportowym -prośba o dostarczenie wniosku o wydanie promes. Od ręki wysłałem mailem wraz z potwierdzeniem przelewu. Po dwóch dniach dzwonię, żeby się upewnić czy mail doszedł i słyszę: "decyzja czeka gotowa od wczoraj". Zbierałem szczękę z podłogi...
Boczny, centralny, gładka.
Awatar użytkownika
Rebeliant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 637
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Międzyrzecz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Rebeliant »

Maciucha, jak tak czytam twoją wypowiedź to chyba albo mamy aż tak "normalne" WPA albo oni mają tak mało pracy :wink:
Diabeł tkwi w szczegółach więc nigdy nie wahaj się dzielić włosa na czworo by wiedzieć gdzie jest pies pogrzebany

Mam
Iż-38, Bajkał Iż-53M, nieśmiertelna chinka B-2...

Braterstwo - członek
Awatar użytkownika
Maciucha
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 01 maja 2010, 14:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

Rebeliant pisze:Maciucha, jak tak czytam twoją wypowiedź to chyba albo mamy aż tak "normalne" WPA albo oni mają tak mało pracy :wink:
Ja mam różne odczucia. Były też "wpadki". Biorąc pod uwagę całokształt współpracy, to nasze WPA raczej do przyjaznych należy.
Boczny, centralny, gładka.
falubaz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 06 lutego 2012, 22:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Falubazowe Knieje
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: falubaz »

No to skoro jest tak różowo to zawnioskuję lekka górke :) zobaczymy jaki bedzie efekt ... Maciucha ile dostaleś tej kolecjonerskiej jesli można ? :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maciucha
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 01 maja 2010, 14:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

falubaz pisze:No to skoro jest tak różowo to zawnioskuję lekka górke :) zobaczymy jaki bedzie efekt ... Maciucha ile dostaleś tej kolecjonerskiej jesli można ? :) pozdrawiam
Wnioskowałem o 10 sztuk. Przy tej ilości nie robią problemów. Na sportowym mam jeszcze parę wolnych promes. Nie chce mi się kopać z koniem, a tej dyszki i przez dwa lata nie wykorzystam. Chyba, że jakiś spadek po nieznanej ciotce z "hameryki" odziedziczę :)
Z rozszerzeniem też nie miałem problemów.
Boczny, centralny, gładka.
Awatar użytkownika
Stedke
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 270
Rejestracja: 01 lipca 2007, 17:00
Tematy: 19
Lokalizacja: ZetGie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Stedke »

W poniedziałek wysłałem umowę kupna/sprzedaży broni +wniosek o wydanie promesy bo mam jeszcze 3 wolne,dziś dzwonił Pan X że poczta zwrotna już do mnie idzie.
No szok :shock: Panowie :D
Browning X-Bolt 6,5x55SE,CZ-P09,CZ 550 Lux 30-06+Docter Classic 3-12x56,TOZ-18,Mossberg MMR, JACK Rogów,CZ 527 Varmint, GSG Firefly,Kebab 12/70,Howa 1500 6,5x55 Super Varmint,DMR300BLK, & More... :103:
falubaz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 06 lutego 2012, 22:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Falubazowe Knieje
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: falubaz »

spieszmy sie kochac porządne WPA ... tak szybko mogą zmienić naczelnika / mentalnosc :)
Awatar użytkownika
Maciucha
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 01 maja 2010, 14:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

falubaz pisze:spieszmy sie kochac porządne WPA ... tak szybko mogą zmienić naczelnika [...]
W tym roku jeszcze z tego co wiem...
Boczny, centralny, gładka.
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Leśny Dziadek »

A ja miałem dziś przeboje...

Zadzwonił do mnie sprzedający myśliwy,z info, iż nie może mi sprzedać mosina, bo ma zarejestrowany jako broń myśliwska, a ja jestem kolekcjoner. Na to ja mówię, żeby zdzwonił do WPA, to mu wyjaśnią.

Zdziwienie, bo , myśliwy stwierdził, że właśnie po rozmowie z WPA Gorzów przekazuje mi takie info :651:

Poprosiłem o numer do pana policjanta, zadzwoniłem osobiście, i ja także dowiedziałem się, że nie mogę na promesę kolekcjonerską zakupić broni myśliwskiej, że myśliwy musi sprzedać do sklepu, a sklep jak zechce to sprzeda mnie.

Ale dopiero teraz zaczyna się robić ciekawie! Na moją spokojną argumentację, policjant odpowiedział "proszę więc poczekać, sprawdzę, skonsultuję i do Pana zadzwonię"

I rzeczywiście, po kilku godzinach mam telefon. Policjant stwierdził, że "co WPA to obyczaj", że do tej pory mieli takie podejście, ale po konsultacjach z Wrocławiem je zmieniają. Mało tego, przeprosił mnie i sprzedającego (dzwoniąc do niego) za zamieszanie jakie wywołał.

Mała rzecz a cieszy.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Po prostu niedouczony. Kwestia tylko czy z własnej winy, czy z winy przełożonych.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”