Zmiana rodzaju broni.

Moderator: Moderatorzy WBP

9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Prawda. Wniosek składa się do urzędu miasta (tam gdzie wpłacano kasę). Proszę o kontakt na PW.
Ssak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 17 grudnia 2014, 11:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Ssak »

Witam
Nie jestem biegły w prawie dlatego wolę się zapytać. Mam pozwolenia na broń sportową (z wydzieleniem centralny zapłon oraz gładkolufowa). Chciałbym jeden egzemplarz centralnego zapłonu zamienić na boczny. Rozumiem, że jest taka możliwość. Czy mogą z tym być jakieś problemy czy z racji zamiany na "mniej niebezpieczną" broń przejdzie bez jakiś batalii? Czy jest gdzieś w czeluściach jakiś wzór powyższego pisma?
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Jaka jest data wydania Twojego pozwolenia?
Ssak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 17 grudnia 2014, 11:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Ssak »

Koncówka 2014.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Należy złożyć podanie o zmianę tego pozwolenia w trybie art. 155 kpa w ten sposób, by po zmianie mieć pozwolenie na:
- x broni egz. bocznego zapłonu ...
- y broni egz. centralnego zapłonu ....
- z egz. broni gładkolufowej.


Do tego uzasadnienie, w którym należy podać ile razy strzelało się z broni bocznego zapłonu na zawodach i treningach.

WPA zażąda opłaty skarbowej 242 zł, ale po zmianie decyzji należy wystąpić do urzędu miasta o zwrot tej kwoty.
Ssak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 17 grudnia 2014, 11:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Ssak »

Dzięki Kolego. Jak zawsze można na Ciebie liczyć :)
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VIS »

9x19 pisze:Należy złożyć podanie o zmianę tego pozwolenia w trybie art. 155 kpa w ten sposób, by po zmianie mieć pozwolenie na:
- x broni egz. bocznego zapłonu ...
- y broni egz. centralnego zapłonu ....
- z egz. broni gładkolufowej....
Może zamiast powyższego lepiej mieć w pozwoleniu: Broń palną sportową w postaci

- broni bocznego zapłonu o kalibrze do 6 mm
- broni centralnego zapłonu o kalibrze od 6 do 12 mm
- broni gładkolufowej o kalibrze wagomiarowym do 12
w łącznej ilości (x+y+z) egzemplarzy.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
PumaJFK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 15 grudnia 2007, 11:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: PumaJFK »

Jak masz normalne WPA to jak najbardziej. Ale spróbuj dostać taką decyzję w Katowicach ;)
Disarmed
Giersza
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 13 listopada 2006, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Giersza »

Witam, mam wydaną decyzję na broń sportową na mocy bieżącej ustawy. W podaniu wnioskowałem o 5 szt. w tym 2 bocznego zapłonu oraz 3 centralnego zapłonu uzasadniając w określony sposób. Dostałem decyzję pozytywną razem z wydanymi promesami 2 BZ + 3 CZ. Wykorzystałem 3 promesy CZ i teraz zmieniłem preferencje, chcąc zamienić promesy BZ na CZ.
Jak wygląda taka procedura, czy są to zupełnie nowe zaświadczenia i należy zdać 2 promesy na BZ, wnieść powtórnie opłaty 2x17 zł i czekać czy też powinienem iść do WPA z dwoma zaświadczeniami na BZ i poprosić o wprowadzenie stosownych zmiany w wydanych zaświadczeniach.

Dla jasności przywołam sentencję z decyzji:
….broń palną sportową w postaci:
- broni bocznego zapłonu o kalibrze do 6 mm
- broni centralnego zapłonu o kalibrze od 6 do 12 mm
w łącznej ilości 5 egzemplarzy.

pozdr
AKMS SEMI, Walther PPK, Walther PPS, S&W 637, Arminius HW5T Duo, Anschutz 54, PM-63 RAK, CZ Shadow II, Ruger LCP
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Zdać niewykorzystane na boczny zapłon i wystąpić o nowe na centralny zapłon wnosząc oczywiście opłatę skarbową.
gregorp
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 04 sierpnia 2016, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana rodzaju broni.

Post autor: gregorp »

Koledzy mam podobny temat - mam kilka luźnych promes na CZ i gładkolufową a żadnej wolnej na boczny zapłon.

Wiem że mogę wystąpić o zmianę pozwolenia z dotychczasowego z podziałem na rodzaje broni CZ, BZ i Gładkolufowa na takie bez podziału

Czy ktoś może mi powiedzieć jak to zrobić?

Zastanawiałem się też nad wystąpieniem o dodatkowe promesy ale to oznaczałoby uzasadniania w postaci startów i chyba badań i tym podobnie pierdy.
Wydaje mi się że ten pierwszy sposób czyli w trybie art. 155 jest lepszy.
Pytanie jest czy występuję tylko o zmianę wolnych promes czy muszę również wystąpić o zmianę tych na które mam już zakupioną broń?

Już się pogubiłem w tym wszystkim
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana rodzaju broni.

Post autor: Toost »

promesa to zaświadczenie uprawniające do zakupu, nic więcej.
Występujesz o zmianę decyzji a nie promes. To czy chcesz zmieniać decyzję tylko pod katem zniesienia podziału czy tez rozszerzenia to zależy od Ciebie i od tego czy decyzja została wydana po 2011tym. Badania nie są potrzebne, potrzebne uzasadnienie i w zależności od WPA osobostarty.
Pod które WPA podlegasz?
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Zygfryd1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 13 października 2020, 14:47
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana rodzaju broni.

Post autor: Zygfryd1 »

Cześć,

Robiłem to w w 2019 w WPA Szczecin i poszło bez problemu. Wzór pisma dostałem z ...WPA. Zmodyfikowałem je tylko do swoich potrzeb - całość poniżej:

"WNIOSEK O ZNIESIENIE PODZIAŁU NA RODZAJE BRONI DO CELÓW SPORTOWYCH

Zwracam się z prośbą o zmianę w trybie art. 155 KPA mojego pozwolenia na broń do celów sportowych udzielonego decyzją nr xxxx z dnia xxxx poprzez zniesienie rozróżnienia rodzaju broni.
Chciałbym zwrócić uwagę, że sztywne określenie rodzaju broni utrudnia zmianę uprawianych przeze mnie dyscyplin. Z uwagi na dużą ilość dyscyplin rozgrywanych w sporcie strzeleckim jest to istotne ograniczenie.
Regulaminy IPSC, PIRO, 3Gun oraz zawarte w nich wymagania co do klas sprzętowych narzucają konkretne wymagania co do rodzaju i możliwej konfiguracji broni co z kolei znacząco utrudnia lub wręcz uniemożliwia zamienne korzystanie z jednego typu broni w różnego rodzaju zawodach.
Przykładowo dotychczasowy udział w zawodach w strzelectwie tarczowym w klasie optyka oraz open repetier w praktyce oznacza wyłączenie dwóch posiadanych przeze mnie sztuk broni tj. CZ557 ( optyka ) oraz Carl Gustafs w wersji z diopterem ( open repetier ) z innego rodzaju strzelań.

Biorąc powyższe pod uwagę proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby."

Do tego dołączyłem: kopię ostatniej Decyzji o rozszerzeniu (jeszcze z podziałem na rodzaje), kopię aktualnej licencji zawodniczej plus kilka komunikatów.

Jeśli masz niewykorzystane promesy z podziałem to musisz je oddać. O nowe możesz wystąpić po otrzymaniu Decyzji o zniesieniu podziału - trzeba ponownie opłacić za ich wydanie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”