Pozwolenie na bron sportowa

Moderator: Moderatorzy WBP

Darek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1858
Rejestracja: 01 stycznia 2003, 14:04
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na bron sportowa

Post autor: Darek »

tadeusz.k pisze:
A kto Tobie każe zapisywać się do klubu gdzie mają tak nienormalne wpisowe
Czasem nie ma innej możliwości.
Czytając Twoje posty czuję się jak w minionej epoce . Tak , oczywiście , macie racje , ale wiecie... tylko na jaką cholere wam ten papier !!!
I tu zdaje się przegiąłeś pałę w swoich wywodach.
Ostatnio zmieniony 02 marca 2005, 16:08 przez Darek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BBshooter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 11 lutego 2004, 20:41
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: BBshooter »

Dzwonilem dzisiaj do swojego klubu strzeleckiego i dowiedzialem sie ze 2 letni okres niby jest ale tak na prawde nikt na to nie patrzy. Natomiast jesli chodzi o badania lekarskie to na szczescie jestem z nich zwolniony 8) , zawsze te 400zł wiecej na klameczke :D .
tadeusz.k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 05 sierpnia 2004, 12:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Lębork
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tadeusz.k »

Ad. Darek . A to fakt , czasami nie ma innego wyjścia .
Nie było moim zamiarem niczego przeginać . Ale popatrz na swoje wypowiedzi okiem młodego kilkunastoletniego ludka , którego marzeniem jest uprawianie sportów strzeleckich . Z tego co piszesz wynikają same problemy . Do jakich wniosków dojdzie czytając Twoje wypowiedzi ? Że trzeba zająć się czymś innym . Ja nie twierdzę że strzelectwo to sport tani . Ale to co Ty piszesz to przesada . Piszesz że strzelectwo to drogi sport , a pokaż mi sport który jest tani . Chyba tylko rozgrywki brydża . A wracając do przegiętej pały , to tak niestety kiedyś było . Przekonać Obywatela , ale tak żeby sam zrezygnował . A jak uparty , to zniechęcić cenami .
Awatar użytkownika
Cerber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1241
Rejestracja: 05 czerwca 2003, 11:49
Tematy: 73
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Pozwolenie

Post autor: Cerber »

Darek ma rację co do kosztów. Prawie, dochodzą opłaty administracyjne: decyzja + 212zł, promesy 11zł/szt.
Tak jest w Kielcach, gdzie indziej może inaczej.

Jedno jest pewne, należy znać prawo i ewentualnie nim się posiłkować w rozmowach z policją :)

Ja składając wniosek o pozwolenie usłyszałem (cytat!):

"Osoba fizyczna zainteresowana uzyskaniem pozwolenia do wniosku powinna dołączyć wszelkie dokumenty, które w ocenie wnioskodawcy potwierdzają zasadność wystąpienia o wydanie pozwolenia na broń i mogą mieć istotny wpływ na merytoryczne rozstrzygnięcie sprawy.
Do celów sportowych – wszelkie dokumenty potwierdzające osiąganie wybitnych wyników w strzelectwie sportowym w tym posiadanie patentu strzeleckiego, jak również, przynależność do klubu lub stowarzyszenia sportowego, realizującego strzelectwo sportowe, częstotliwość udziału w treningach, zawodach krajowych, zagranicznych organizowanych zgodnie z kalendarzem imprez strzeleckich przez Polski Związek lub Okręgowe Związki Strzelectwa Sportowego. Sam fakt posiadania, przez osobę ubiegającą się o pozwolenie na ten rodzaj broni – licencji sportowej, lub patentu strzeleckiego nie ma znaczenia dla merytorycznego rozstrzygnięcia w sprawie. Brak jest zapisu ustawowego, iż organ Policji obligatoryjnie „musi wydać” pozwolenie na posiadanie prywatnej (własnej) broni sportowej, pomimo przedłożenia powyższych dokumentów. Obowiązujące przepisy stwarzają wszystkim klubom i stowarzyszeniom strzeleckim, możliwość posiadania broni na okaziciela, tzw. świadectwa broni. Zatem, ich członkowie powinni korzystać z broni będącej na wyposażeniu klubów, sekcji strzeleckich. Z uwagi na reglamentacyjny charakter ustawy o broni i amunicji, na wnioskodawcy ciąży obowiązek udowodnienia i udokumentowania potrzeby posiadania prywatnej broni sportowej ( nie klubowej ), w celu uprawiania strzelectwa sportowego. "

więcej na stronie np. http://www.swietokrzyska.policja.gov.pl ... rtykul=233

Ad. tadeusz.k
jak to było z kulą i płotem ? 8)

Włodek
Obrazek
tadeusz.k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 05 sierpnia 2004, 12:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Lębork
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie

Post autor: tadeusz.k »

Cerber pisze: Ad. tadeusz.k
jak to było z kulą i płotem ? 8)

Włodek
Tak samo jak z chłopem i obrazem .
Awatar użytkownika
Cerber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1241
Rejestracja: 05 czerwca 2003, 11:49
Tematy: 73
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Pozwolenie

Post autor: Cerber »

tadeusz.k pisze:...
Ad. KODI . Ten wymóg 2 lat to przeszłość . ...
tadeusz.k pisze:...Z tym czasem dwóch lat to masz rację ...
tadeusz.k pisze:...To samo dotyczy opłat za wykonanie badań lekarskich . Ustalona kwota to 350 Pln ...
Jak łatwo Ci przychodzi coś tak pewnie powiedzieć a potem gdzieś cichutko odszczekać, jak sprawdzisz :!:

Do trzeciego cytatu:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 7 września 2000 r. w sprawie badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się lub posiadających pozwolenie na broń. (Dz. U. Nr 79, poz. 898)
...
§ 12. Ustala się następujące maksymalne stawki opłat za badania lekarskie i psychologiczne:
1) opłata za badanie osoby ubiegającej się o pozwolenie na broń:
a) badanie lekarskie 20%,
b) badanie psychologiczne 30%,
...
- najniższego miesięcznego wynagrodzenia określonego odrębnymi przepisami.
...

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2000/0898.htm

:roll:
Włodek
Obrazek
tadeusz.k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 05 sierpnia 2004, 12:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Lębork
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie

Post autor: tadeusz.k »

Cerber pisze:
tadeusz.k pisze:...
Ad. KODI . Ten wymóg 2 lat to przeszłość . ...
tadeusz.k pisze:...Z tym czasem dwóch lat to masz rację ...
tadeusz.k pisze:...To samo dotyczy opłat za wykonanie badań lekarskich . Ustalona kwota to 350 Pln ...
Jak łatwo Ci przychodzi coś tak pewnie powiedzieć a potem gdzieś cichutko odszczekać, jak sprawdzisz :!:


:roll:
Włodek
Tak masz racje , potrafie odszczekać . Potrafię przyznać się do blędu . A że robię to dopiero wtedy gdy przekonam się o błędzie to chyba normalne . Tylko nie wiem dlaczego uważasz że cichutko . I nie było to "gdzieś" tylko w tym samym wątku , kilka postów wyżej .
Awatar użytkownika
BBshooter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 11 lutego 2004, 20:41
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: BBshooter »

No to powiedzmy ze mamy patent i licencje, za soba udzial w 20 imprezach strzeleckich na przeciagu ostatnich dwoch lat, zrobione badania lekarskie. Zbieramy te wszystkie swistki do kupy i zanosimy do odpowiedniej komendy policji. I co dalej? Czy sa jescze jakies egzaminy? Ile kosztuje zlozenie takiego wniosku o pozwolenie na bron? Ile sie czeka na odpowiedz?
Darek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1858
Rejestracja: 01 stycznia 2003, 14:04
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Darek »

tadeusz.k pisze:Z tego co piszesz wynikają same problemy . Do jakich wniosków dojdzie czytając Twoje wypowiedzi ? Że trzeba zająć się czymś innym . Ja nie twierdzę że strzelectwo to sport tani . Ale to co Ty piszesz to przesada . Piszesz że strzelectwo to drogi sport , a pokaż mi sport który jest tani ..
Dziwne :?
Jakie problemy?Masz pieniądze na zabawę to się bawisz , nie masz to rób coś innego( zarabiaj pieniądze ).Co w tym jest nie tak?
Ja nie oceniałem czy sport nasz jest tani czy drogi.Podałem tylko minimalne koszty z jakimi należy się liczyć i mogłem się "pomylić" o 100-200 zł.Jakie znaczenie ma taka kwota w całości przedstawionych wydatków?Znikome :!:
Nie wdawałem się w "oszacowanie"kosztów zakupu broni bo to inna bajka.

To Ty teraz mieszasz młodym ludziom w głowie przemilczając pewne kwestje albo udając , że to TYLE nie kosztuje.
Pozwolę sobie zaryzykować stwierdzenie , że pierwszy strzał z WŁASNEJ broni będzie kosztował nie mniej niż 6 - 7 tys.zł w zależności od różnych okoliczności(np.ceny samej broni).I nie chcę niczego udowadniać.

Na koniec dla przypomnienia : temat dotyczy spraw związanych z uzyskaniem pozwolenia na WŁASNĄ BROŃ SPORTOWĄ a nie ćwiczenia rekreacyjnego strzelania przez młodzież z broni klubowej ( czy jak zwał krzewienia/popularyzacji strzelectwa )
tadeusz.k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 05 sierpnia 2004, 12:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Lębork
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tadeusz.k »

Darek pisze:Pozwolę sobie zaryzykować stwierdzenie , że pierwszy strzał z WŁASNEJ broni będzie kosztował nie mniej niż 6 - 7 tys.zł w zależności od różnych okoliczności(np.ceny samej broni).I nie chcę niczego udowadniać.
Tak masz racje . Nawet jak napiszesz piętnaście tysięcy , to też powiem że masz racje . A czemu by nie . Co mnie to w końcu obchodzi .
Awatar użytkownika
Rob de Guardio
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1464
Rejestracja: 11 stycznia 2004, 21:18
Tematy: 40
Lokalizacja: Warmiński Klub Strzelecki "10" w Olsztynie
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Post autor: Rob de Guardio »

tadeusz.k pisze:
Darek pisze:Pozwolę sobie zaryzykować stwierdzenie , że pierwszy strzał z WŁASNEJ broni będzie kosztował nie mniej niż 6 - 7 tys.zł w zależności od różnych okoliczności(np.ceny samej broni).I nie chcę niczego udowadniać.
Tak masz racje . Nawet jak napiszesz piętnaście tysięcy , to też powiem że masz racje . A czemu by nie . Co mnie to w końcu obchodzi .
Widać obchodzi skoro zabierasz głos :D
Mając patent,pozwolenie,promesy ,własną broń - widzi się sprawy trochę inaczej.

Rob.
Awatar użytkownika
Cerber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1241
Rejestracja: 05 czerwca 2003, 11:49
Tematy: 73
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Pozwolenie

Post autor: Cerber »

KO
:roll:
Włodek
Obrazek
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 42
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lotnik »

..........
Ostatnio zmieniony 22 października 2006, 22:05 przez lotnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cerber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1241
Rejestracja: 05 czerwca 2003, 11:49
Tematy: 73
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Pozwolenie

Post autor: Cerber »

lotnik pisze:... Tylo że jest to pozwolenie sportowe, czyli nie możez nosić nabitej broni, czyli gnat przy pasku w kaburze a pełny magazynek w kieszeni albo w pokrowcu. Broń nie może być gotowa do strzału. ...
Przepraszam, jeśli zbyt ostro polemizowałem :cry:
... ale wolę konkrety a nie opowiadania o zadniej stronie przysłowiowej Maryny czyli domysłach jak jest

lotniku :!: zajrzyj proszę do własnej decyzji w części dotyczącej warunków PRZENOSZENIA BRONI

piszę to tylko dlatego, żeby ktoś w to czasem nie uwierzył :!:

poza strzelnicą NIE WOLNO NOSIĆ BRONI WYDANEJ DO CELÓW SPORTOWYCH wolno ją PRZENOSIĆ , w pudełku, futerale, całkowicie rozładowaną tj. w broni i magazynkach nie może być nabojów !
przenosić z miejsca przechowywania na strzelnicę i odwrotnie

mam dosyć, dla mnie EOT
Włodek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rob de Guardio
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1464
Rejestracja: 11 stycznia 2004, 21:18
Tematy: 40
Lokalizacja: Warmiński Klub Strzelecki "10" w Olsztynie
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Post autor: Rob de Guardio »

Spokojnie...To tylko dyskusja :D
Cerber" masz rację ze sposobem przenoszenia-to oczywiste!

Za chwilę ktoś napisze,że można też kupić UZI jednostrzalowe.
Bo można.

Tylko po co ?

Tak czy inaczej koszty uzyskania sportowej broni(patentów,pozwoleń) są niemale.
I nieprędko sie to zmieni.
O ile w ogóle coś się zmieni.

Rob.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”