Pozwolenie na broń Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

Tomek95
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 02 kwietnia 2023, 11:40
Tematy: 4
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Pozwolenie na broń Poznań

Post autor: Tomek95 »

Cześć, jestem świeży w temacie broni jednak bardzo chciałbym zdobyć pozwolenie na broń sportową oraz kolekcjonerską miałem zapisać się do braterstwa, ale okazało się, że nie mają swoich strzelnic w Poznaniu oraz w okolicy, a dojazdy do Warszawy, czy Wrocławia byłby dla mnie stratą czasu, więc za namową kilkorga osób postanowiłem rozejrzeć się za klubem w Poznaniu, jednak mam dylemat jest ich kilka i nie wiem, który wybrać, czy jest ktoś na forum z Poznania, kto mógłby mnie nakierować, jeśli chodzi o klub? Nie chciałbym trafić na ludzi, którzy skasują grubą kasę i będą mieli na mnie wywalone i radź sobie sam, bo słyszałem różne historię co prawda z innych miast.
Awatar użytkownika
teku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 169
Rejestracja: 15 listopada 2022, 20:49
Tematy: 11
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń Poznań

Post autor: teku »

Najprościej poświęcić trochę czasu i samemu sprawdzić.
Zobaczysz jacy są ludzie, godziny/dni otwarcia, broń, możliwości rozwoju, odległość od miejsca zamieszkania.
Zobacz na stowarzyszenia kolekcjonerskie jakie masz w okolicy i jakie oferują zniżki na strzelnicach.
.177, .22, 7.62×25, 7.62x39, 9x18, 9x19, 12/70, i.... była statyka jest IPSC :)
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń Poznań

Post autor: nzpetter »

Temat jest prosty:

Wchodzisz na GdzieStrzelać, szukasz w swojej okolicy jakiejś strzelnicy przy której działa klub zrzeszony w PZSS. Tylko takie kluby Cię interesują.

Generalnie mimo iż klub najbliżej Twojego domu brzmi jak najważniejsze kryterium wyboru, to takim nie jest. Generalnie szukasz klubu, który nie tylko przygotuje Cię do patentu strzeleckiego, ale także będzie miał dla Ciebie ofertę po tym jak już będziesz miał swoją własną broń. Musisz sobie odpowiedzieć na pytania:

1. Ile wynosi wpisowe do klubu i ile wynosi roczna składka członkowska?
2. Co dostaję za tą składkę - absolutnym minimum moim zdaniem jest nielimitowany bezpłatny wstęp na strzelnicę.
3. Czy klub ma swoją własną strzelnicę, czy wypożycza tylko godziny na jakiejś strzelnicy. To drugie rozwiązanie jest gorsze, bo może się okazać że godziny klubowe na strzelnicy są np. w czwartek od 12:00 - 16:00, kiedy np. Ty jesteś w pracy. Więc z tych godzin masz ziobro użytku.
4. Czy klub ma licencję klubową PZSS na PKS (Pistolet, Karabin, Strzelba)? Jak nie ma, to Ty nie możesz robić pozwolenia na daną kategorię.
5. Czy klub wymaga dodatkowych opłat i kursów przed przystąpieniem do patentu - np. obligatoryjny dodatkowo płatny kurs na patent. Kursy takie powinny być oczywiście nieobowiązkowe, bo ustawę może sobie każdy w domu przeczytać sam za darmo. Oczywiście bezpiecznej obsługi broni i celnego strzelania nauczysz się tylko na strzelnicy, ale z tym to koledzy z klubu Ci pomogą.
6. Czy klub prowadzi kursy i szkolenia w typie strzelania który Ciebie interesuje, kiedy już masz pozwolenie na broń - strzelanie sportowe (tarczówka, fuj), strzelanie długodystansowe, strzelanie dynamiczne, strzelanie bojowe, kursy z obrony koniecznej, kurs prowadzącego strzelanie, itd. itp.

Na te pytania warto sobie odpowiedzieć. Ja na przykład wybrałem KSI mieszczący się w Gdańsku (czyli jakieś 60km od mojego miejsca zamieszkania), dlatego że klub w mojej miejscowości nie oferuje 10% tego co KSI. Nie tylko mam możliwość przyjść na strzelnicę za darmo w godzinach otwarcia (10:00 - 22:00), ale także mogę brać udział w różnych kursach i szkoleniach, oraz aktywnie realizować się w propagowaniu posiadania broni w społeczeństwie poprzez udział (najczęściej w formie wolontariatu, ale to jest akurat coś co mnie jara) w różnorakich piknikach i zawodach (np. z okazji święta niepodległości). Dla każdego coś miłego.

Powodzenia ;]
-----------------------------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
Rostik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 18 lipca 2021, 14:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń Poznań

Post autor: Rostik »

W Poznaniu masz takie kluby/stowarzyszenia jak Zbrojownia, Magnum, Pretor. Każdy klub ma swoje wady i zalety. Osobiście wybrałem Zbrojownię.
Awatar użytkownika
kulfon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 04 września 2017, 17:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń Poznań

Post autor: kulfon »

Polecam też Defendu. Fajne strzelania dynamiczne no i pomagają w uzyskaniu pozwolenia
9x19 9x18 7.62x39 8x57 7.62x25 45acp 223rem
Awatar użytkownika
teku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 169
Rejestracja: 15 listopada 2022, 20:49
Tematy: 11
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń Poznań

Post autor: teku »

Ja jeszcze tylko podpowiem: wybierz klub w zależności od tego do czego potrzebna Ci broń?
Tarcza, dynamika, relaks itd?
.177, .22, 7.62×25, 7.62x39, 9x18, 9x19, 12/70, i.... była statyka jest IPSC :)
Awatar użytkownika
laik1971
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 20:54
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń Poznań

Post autor: laik1971 »

Rozejrzyj się w bliskiej okolicy Poznania te poznańskie kluby to hurtownie... Polecam KBS Opalenica
michu_zt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 03 stycznia 2023, 19:41
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń Poznań

Post autor: michu_zt »

ja osobiście jestem w klubie Pretor-i polecam :)
P-09 22lr , APX 9mm , Rossi 21' 22lr , SoG 10.5' , Maverick 88 12/76..............
Voytaz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 26 sierpnia 2021, 14:33
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń Poznań

Post autor: Voytaz »

Gdyby tylko PRETOR miał jeszcze licencję na 2023 :(
michu_zt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 03 stycznia 2023, 19:41
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń Poznań

Post autor: michu_zt »

no niestety z ta licencją to jest masakra :(

ale jeśli chodzi o obiekt (warunki wyposażenie itd) wszystko na +
bardzo dobre podejście, bardzo dobra kadra instruktorska
treningi przygotowanie do patentu i sam egzamin na patent
wszystko super :-D
P-09 22lr , APX 9mm , Rossi 21' 22lr , SoG 10.5' , Maverick 88 12/76..............
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1129
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń Poznań

Post autor: Mateusz70 »

Tomek95 pisze: 02 kwietnia 2023, 11:48 Cześć, jestem świeży w temacie broni jednak bardzo chciałbym zdobyć pozwolenie na broń sportową oraz kolekcjonerską miałem zapisać się do braterstwa [...]
Jak już ktoś napisał, trzeba pochodzić i popytać lokalnie. Dopowiem, że trzeba najpierw pójść i postrzelać. Pogadać, zorientować się w podejściu do delikwenta. Czy w ogóle uczą strzelać, czy tylko patrzą, ile im wpadnie do kasy. Wysokość składek członkowskich to jeszcze nie wszystko. Co w zamian dają?
Zanim zaczniesz załatwiać kwestie pozwolenia na broń, naucz się strzelać. Samo przygotowanie do egzaminu na patent strzelecki (podstawa do uzyskania licencji zawodniczej, która uzasadnia wniosek o pozwolenie na broń do celów sportowych) może nie wystarczyć.
Jeszcze przed uzyskaniem licencji można zacząć chodzić na zawody i startować poza klasyfikacją (PK). Sport to nie jest kiepska droga do nauczenia się strzelania i strzelectwa. Kupienie broni, która nie przeszkadza strzelcowi, to osobna rzecz. Najpierw trzeba zdobyć nieco doświadczenia.
Nie neguję kolekcjonowania broni, ale w ogóle nie chcę tego tematu tutaj poruszać.
Awatar użytkownika
Prince i Bowie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 17 października 2019, 14:15
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń Poznań

Post autor: Prince i Bowie »

Zrób z Braterstwem, idzie najsprawniej. A potem jak chcesz strzelać to zapisz się np. do Opalenicy.
Tomek95
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 02 kwietnia 2023, 11:40
Tematy: 4
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń Poznań

Post autor: Tomek95 »

Zapisałem się do Braterstwa sporo osób mi to poleciło:) niestety w Poznaniu mam wrażenie że większość chce tylko naciągnąć na kasę nowych.
Awatar użytkownika
Prince i Bowie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 17 października 2019, 14:15
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń Poznań

Post autor: Prince i Bowie »

Bo trochę tak jest, dlatego polecam wariant jak napisałem. Dodatkowo zrób sobie od razu prowadzącego strzelanie w Braterstwie (przyda się uprawnienie + jest to po prostu dobrze zrobione szkolenie)
hadwaon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 11 grudnia 2017, 23:41
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie na broń Poznań

Post autor: hadwaon »

Z tego co się orientuje to Braterstwo chyba strzela w Głuchowie, to jest około 35km od Poznania.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”