Prowadzący strzelanie LOK

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
KamilMxm

Prowadzący strzelanie LOK

Post autor: KamilMxm »

Cześć,
kilka lat temu zrobiłem uprawnienia prowadzącego strzelanie na kursie LOK. Wtedy obowiązywały kategorie: A-palna sportowa, B-pneumatyczna sportowa, C-maszynowa(pistolet), D-gładkolufowa. Mam zakreślone kategorie A i B. W związku z tym, że w ostatnich latach trochę tych kwadracików przybyło, zastanawiam się z czego tak na prawdę mogę prowadzić strzelania. Moje pytania są następujące:

1. Kategoria "A" dotyczy wszelakiej broni w kalibrach odpowiadających broni sportowej zarówno bocznego jak i centralnego zapłonu, zgadza się ?
2. Czy nie mając zakreślonej kategorii "C" jestem wyłączony z prowadzenia strzelań z samoczynnych pistoletów maszynowych ? A może wszystkich pistoletów maszynowych bez względu na to, czy strzelają ogniem tylko pojedynczym lub ciągłym ?
3. Czy mogę prowadzić strzelania z broni czarnoprochowej ?

KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik

Re: Prowadzący strzelanie LOK

Post autor: KG92RS »

Te kategorie, to wyłącznie marketingowy wymysł LOK do zbierania kasy, nie mający żadnego odzwierciedlenia w przepisach.

Tak naprawdę, to nie ma czegoś takiego, jak "uprawnienia prowadzącego strzelanie". Jedyne miejsce, w którym jest cokolwiek wspomniane o "prowadzącym strzelanie", to wzorcowy regulamin strzelnicy...

Zatem możesz prowadzić strzelanie ze wszystkiego, z czego można strzelać na danej strzelnicy.

KamilMxm

Re: Prowadzący strzelanie LOK

Post autor: KamilMxm »

Świetna wiadomość ! Dzięki :one:

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”