WPA Łódź

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Pabcio
Zarejestrowany użytkownik

Re: WPA Łódź

Post autor: Pabcio »

Nie ma na to reguły. Też jestem tak samo nieskazitelny, a miałem przedłużenie postępowania. Czyli w zależności jak we WPA zawieje i kartki porozrzuca. U mnie od zapisania się do klubu do odebrania promes minął prawie rok.

Ananas

Post autor: Ananas »

U mnie 9 miesięcy, ale to także z powodu PZSS - po drodze były wakacje...

Awatar użytkownika
variag

Post autor: variag »

yedrek1978 pisze:
kremaster pisze:No ale skoro rejestrujesz broń drogą pocztową i w piśmie wyraźnie zaznaczasz, żeby odesłali legitymację pod wskazany adres, to chyba powyższy artykuł ma zastosowanie?
Nie odsyłają legitymacji, bo nie mają kasy na znaczki 8-) Już w ubiegłym roku musiałem jechać do WPA osobiście po odbiór. Też mnie to wkurza :angry: KPA mają w głębokim poważaniu.
WPA Łódź odsyła legitymację. Promessę też wyślą Ci pocztą. A znaczków na list nie kleją :one:
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.

Ralfi

Post autor: Ralfi »

Wyrejestrowywał może ostatnio ktoś z Was broń po sprzedaży drogą pocztową? Czy w naszym WPA jest to możliwe, jak zapatrują się w praktyce na termin określony w ustawie po sprzedaży jako "niezwłocznie"?

Awatar użytkownika
Pabcio

Orientuje się ktoś czy w łódzkim WPA obowiązkowe jest odsyłanie legitymacji? Oczywiście oficjalny komunikat na stronie jest by sprawy urzędowe najlepiej załatwiać przez pocztę.

artbass
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: artbass »

Trenował ktoś e-puap w obecnej sytuacji lub wcześniej?

Awatar użytkownika
Smerf

Post autor: Smerf »

Miałem krótki trening kilka lat temu przy EKB na czarnucha, olali mnie i kazali wszystko w w oryginałach wysłać normalną pocztą - chodziło o opinię że brań jest bronią zgodną z ustawą samo oświadczenie nie wystarczyło i musiałem zapłacić rusznikarzowi za papier że navy to navy ot co i skan przez epuap nie wystarczył musiałem wysłać pocztą oryginał.
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"

pslom
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: pslom »

Kupiłem broń tuż w piątek przed zamknięciem szkół, we wtorek jak pojechałem już mnie nie wpuścili. Kazali wysyłać pocztą. Na pytanie czy mogę wysłać fakturę, a wpis odebrać potem, usłyszałem, że rejestracja to właśnie wpis do książeczki. To tyle jeśli chodzi o nowoczesność i elastyczność w naszym WPA

KG92RS

Post autor: KG92RS »

pslom pisze: usłyszałem, że rejestracja to właśnie wpis do książeczki. To tyle jeśli chodzi o nowoczesność i elastyczność w naszym WPA
To nie chodzi o "nowoczesność", czy "elastyczność". Tylko o zwykłą nieznajomość obowiązującego prawa.

Ustawa o Broni i Amunicji
- - - -
Art. 13. 4. Zarejestrowanie broni wymagającej pozwolenia potwierdza się w legitymacji posiadacza broni albo w świadectwie broni.
- - - -

W legitymacji się niczego nie rejestruje - tam się tylko potwierdza fakt rejestracji broni.

Awatar użytkownika
variag

Łódzkie WPA jest na pewno elastyczne, nie wiem czemu narzekacie. Rejestrowałem i wyrejestrowywałem broń drogą pocztową i nigdy nie było z tym żadnego problemu.
Przy rejestracji faktura (lub umowa) oraz kopia, książeczka i pisemny wniosek o rejestrację. Plus dopisek w piśmie o odesłaniu tą samą drogą. Jedyny mankament to taki, że odsyłają listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Czyli trzeba wystać się na poczcie.

KG92RS

variag pisze: Przy rejestracji faktura (lub umowa) oraz kopia, książeczka i pisemny wniosek o rejestrację.
Rejestrując za pośrednictwem Poczty Polskiej, NIGDY nie wysyłam legitymacji. Jeszcze zginie i będzie problem. W załączonym do faktury/umowy wniosku, zawsze piszę, iż "legitymację posiadacza broni, w celu poświadczenia faktu rejestracji broni, dostarczę osobiście, w najbliższym możliwym terminie". WPA KSP. Wasze WPA, jak widać robi z tym problem, bo - bezprawnie - utożsamia wpis do książeczki z rejestracją broni.

Awatar użytkownika
variag

A ja legitymacje posiadacza broni zawsze wysyłałem pocztą. I pocztą mi ją odsyłano.

Awatar użytkownika
Pabcio

Z racji, że nikt nie odpowiedział na moje pytanie to postanowiłem również wysłać legitymację. Po tygodniu odesłali mi z odpowiednim wpisem. Metoda z zachowaniem książeczki była kusząca, ale potrzebowałem wpisu by kupić naboje.

Awatar użytkownika
oscyp

Post autor: oscyp »

żeby kupić naboje nie potrzebujesz wpisu - wystarczy faktura również

KG92RS

oscyp pisze:żeby kupić naboje nie potrzebujesz wpisu - wystarczy faktura również
Nie wystarczy. Wyłącznie legitymacja posiadacza broni.

- - - - -
Art. 14. Amunicję można nabywać na podstawie legitymacji posiadacza broni lub świadectwa broni, wyłącznie dla tej broni, która jest określona w legitymacji albo na podstawie świadectwa broni i pisemnego zamówienia podmiotu uprawnionego do nabycia amunicji.
- - - - -
Ostatnio zmieniony 05 kwietnia 2020, 17:12 przez KG92RS, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Prawo i broń - WBP”