WPA Łódź

Moderator: Moderatorzy WBP

chris77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 05 grudnia 2015, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: chris77 »

grandtom pisze: Mam adres stałego zameldowania w innym województwie. Mieszkam w województwie łódzkim (wynajęte lokum) i nie mam meldunku tymczasowego. Należę do klubu w woj. łódzkim.
Czyli tak jak ja. Odpowiedzi to kolejno:
1. Nie. Żadnych problemów
2. Tak.
3. Nawet musisz. Ustawa wymaga podania adresu pobytu a nie zameldowania. Adres zameldowania tylko dodatkowo.
4. Robią wywiad pod oboma adresami. W moim wypadku dzielnicowy spod adresu zameldowania napisał tylko, że ustalił iż nie przebywam pod adresem zameldowania.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: KG92RS »

chris77 pisze: Ustawa wymaga podania adresu pobytu a nie zameldowania. Adres zameldowania tylko dodatkowo.
Adresu zameldowania można nie podawać. Ja podałem tylko adres zamieszkania i o jakikolwiek meldunek nikt nawet nie zapytał.
Awatar użytkownika
Pabcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 25 lipca 2017, 12:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Pabcio »

ubejane pisze:INFORMACYJNIE dla rejestrujących broń:
łódzkie WPA w środy będzie nieczynne.

Zrobili sobie "dzień bez interesantów"
http://bip.lodz.kwp.policja.gov.pl/KPL/ ... jnych.html
Aha, no to świetnie. Co im będą interesanci tyłek zawracali? Ciekawe czy jest to tymczasowe, czy może jakieś zwolnienia im się porobiły.
kremaster
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 29 grudnia 2018, 12:09
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: kremaster »

Witam.

Czy ktoś z szanownego grona orientuje się, jaki paragraf KPA mówi o załatwianiu spraw urzędowych przez pocztę? Muszę źle szukam, ale nie mogę znaleźć...

Dzięki
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: KG92RS »

kremaster pisze:jaki paragraf KPA mówi o załatwianiu spraw urzędowych przez pocztę?
Art. 57, par. 5, pkt. 2 -> może to trochę nielogiczne, ale wszyscy pytani właśnie ten przepis mi dotychczas wskazywali...
kremaster
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 29 grudnia 2018, 12:09
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: kremaster »

Czyli że skoro ja załatwiam z nimi sprawę via Poczta Polska, to logicznym jest, że oni idą również ta drogą, czyli np. odsyłają legitymację?
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: KG92RS »

kremaster pisze:Czyli że skoro ja załatwiam z nimi sprawę via Poczta Polska, to logicznym jest, że oni idą również ta drogą, czyli np. odsyłają legitymację?
Niekoniecznie. W piśmie najlepiej zaznaczyć, że mają coś odesłać pocztą. Bez tego - różnie bywa.
Awatar użytkownika
kermorvan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 11 kwietnia 2015, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: kermorvan »

kremaster pisze:Witam.

Czy ktoś z szanownego grona orientuje się, jaki paragraf KPA mówi o załatwianiu spraw urzędowych przez pocztę? Muszę źle szukam, ale nie mogę znaleźć...

Dzięki
Pozwolę sobie na autocytat
kermorvan pisze: ...
Jeśli chodzi o wysyłkę promes to wg 9x19 reguluje to ten przepis kpa
"Art. 39. Organ administracji publicznej doręcza pisma za pokwitowaniem przez operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. z 2016 r. poz. 1113, 1250, 1823 i 1948), przez swoich pracowników lub przez inne upoważnione osoby lub organy."
Ostatnio zmieniony 02 stycznia 2019, 18:37 przez kermorvan, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: KG92RS »

kermorvan pisze: Pozwolę sobie na autocytat
Raczej nie jest to cytat trafiony. W pytaniu nie chodziło o pisma wysyłane przez "organ", tylko przez petenta do "organu".
kremaster
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 29 grudnia 2018, 12:09
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: kremaster »

No ale skoro rejestrujesz broń drogą pocztową i w piśmie wyraźnie zaznaczasz, żeby odesłali legitymację pod wskazany adres, to chyba powyższy artykuł ma zastosowanie?
Awatar użytkownika
yedrek1978
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 12:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: yedrek1978 »

kremaster pisze:No ale skoro rejestrujesz broń drogą pocztową i w piśmie wyraźnie zaznaczasz, żeby odesłali legitymację pod wskazany adres, to chyba powyższy artykuł ma zastosowanie?
Nie odsyłają legitymacji, bo nie mają kasy na znaczki 8-) Już w ubiegłym roku musiałem jechać do WPA osobiście po odbiór. Też mnie to wkurza :angry: KPA mają w głębokim poważaniu.
grandtom
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 31 października 2018, 22:35
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: grandtom »

Moi Drodzy,
Ponieważ pojawiają się nowe tematy w wątku, na początek cytat dla odświeżenia:
grandtom pisze: Mam adres stałego zameldowania w innym województwie. Mieszkam w województwie łódzkim (wynajęte lokum) i nie mam meldunku tymczasowego. Należę do klubu w woj. łódzkim. Zamierzam nadal tu mieszkać i, siłą rzeczy, przechowywać broń w wynajętym miejscu zamieszkania.
Lada dzień będę składał wniosek do łódzkiego WPA.

1. Powinienem spodziewać się problemów?
2. Czy przy badaniach lekarskich można podać adres zamieszkania niezgodny z miejscem stałego zameldowania?
3. Czy we wniosku mogę podać adres obecnego miejsca zamieszkania zamiast zameldowania? Miejsce to jest obecnie miejscem mojego stałego pobytu (mimo braku zameldowania)...
4. Czy miejsce wywiadu środowiskowego zostaje określone na podstawie adresu we wniosku, czy raczej WPA szuka miejsca wykorzystując PESEL petenta (lub coś w tym rodzaju)?
A teraz obiecane wieści "z frontu". Mam nadzieję, że komuś się przyda i jego droga będzie łatwiejsza...
Przy badaniach lekarskich podałem tylko adres zamieszkania i nie było z tym żadnego problemu. Poszło gładko.
We wniosku do WPA podałem zarówno adres zamieszkania, jak i zameldowania. Dlaczego? Zasugerowałem się szablonem wniosku dostępnego na stronie łódzkiego WPA (wymieniono tam miejsce zameldowania oraz stałego pobytu). Szkoda, że wpis kolegi @KG92RS pojawił się już po tym jak złożyłem wniosek, bo pewnie pominąłbym to zameldowanie... Tak czy inaczej - bardzo dziękuję, przyda się pozostałym. Uwaga - poproszono abym dopisał, że adres zamieszkania jest również adresem do korespondencji.
Wniosek (6 sport + 10 kolekcja) złożyłem 28.XI.2018, spodziewałem się więc, że sprawa będzie załatwiona jeszcze w 2018. Myliłem się.
Dzielnicowy z miejsca zamieszkania odezwał się 1.5 tygodnia po złożeniu wniosku. Załatwił wszystko szybciutko, wysłał do WPA i poszedł na urlop. Etap bezproblemowy.
Dzielnicowy z miejsca zameldowania się nie odzywał, więc myślałem, że nie będzie się udzielać. Ponieważ nikt z WPA się do mnie nie odzywał do końca grudnia, sam do nich zadzwoniłem. Nie chcieli udzielać informacji przez telefon twierdząc, że w każdej chwili mogę zapoznać się z aktami sprawy na miejscu w WPA. Dopiero gdy powiedziałem, że właśnie jadę do nich z wnioskiem o wydanie zaświadczeń uprawniających do zakupu broni powiedzieli, że mogę je złożyć po wydaniu decyzji, a tej jeszcze nie ma bo nie zgromadzono całego materiału dowodowego.
Dzielnicowy z miejsca zameldowania odezwał się 3.I.2019 -zdecydowanie po terminie przewidzianym na rozpatrzenie sprawy. Wcześniej nie mógł bo święta i w ogóle mało czasu miał... Łódzkie WPA wysłało do mnie informację o przedłużeniu postępowania do 27.I.2019 - datowaną 2.XI.2019. Dotarła do mnie 16.I.2019 - tak, zgadza się, Poczta Polska potrzebuje 2 tygodni aby dostarczyć pismo do miejsca oddalonego o 50km od WPA.
Kilka dni po pierwszym powiadomieniu wysłali drugie (jak by nie mogli napisać w pierwszym) - wezwanie do dostarczenia nowej legitymacji sportowej, ważnej na 2019 oraz (uwaga) zaświadczeń o przynależności do klubów/stowarzyszeń wydanych w roku 2019. Wysłali 10-go, dotarło 17-go - jest więc postęp! Tyle tylko, że teraz pani na poczcie myśli, że mam romans z WPA bo codziennie coś od nich dostaję :)
Papierki zgromadziłem do 22-go (wtorek) i osobiście zawiozłem 24-go (czwartek, bo przecież teraz środa to taki pół-weekend bez interesantów), na chwilę przed wyznaczonym terminem zakończenia sprawy. Niewiele brakowało, a przedłużyliby o kolejny miesiąc.
Potem poszło już gładko - następnego dnia przedstawiciel WPA zadzwonił i grzecznie poinformował, że sprawa załatwiona, wszystko podpisane, i że w wolnej chwili mogę podjechać po odbiór dokumentów. Zrobiłem to w poniedziałek (28.I.2019).
Tak więc w moim przypadku sprawa trwała dokładnie 2 miesiące. Adres zameldowania inny niż zamieszkania, okres świąteczny i przełom roku skomplikowały i przedłużyły sprawę.
Znajomi, którzy złożyli wnioski w połowie listopada oraz mieli ten sam adres zamieszkania co zameldowania załatwili temat w miesiąc - a więc da się.

Powyższy opis jest dość długi, ale mam nadzieję, że przyda się przyszłym posiadaczom czerwonych książeczek i rozwieje niektóre z ich wątpliwości.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wcześniejsze wypowiedzi!
Awatar użytkownika
KL87
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 11 stycznia 2019, 21:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: KL87 »

Witam wszystkich,

odświeżę temat opisując swoją drogę do pozwolenia w Łodzi.
Na wstępie zaznaczę, iż mój adres zamieszkania i zameldowania jest ten sam.

Tak wiec, po kolei:
- 01 czerwiec 2018 - dołączenie do klubu o charakterze sportowym i kolekcjonerskim // bardzo wygodna sprawa, idealnie do wniosku bo tylko jedno zaświadczenie+statut
- 10 październik 2018 - egzamin na patent (PKS) // egzamin zorganizowany w moim klubie, wiec bardzo miła atmosfera itp.
- 08 listopad 2019 - otrzymanie patentu (w wersji elektronicznej - na stronie PZSS)
- 19 styczeń 2019 - wniosek o nadanie licencji (przez system), plus wydruk do klubu // Klub sam wysłał podbite wnioski do stolicy
- 05 luty 2019 - badania lekarskie (Antoniew k.łodzi ; IMImed) // bardzo sprawnie, miło i profesjonalnie. Gorąco polecam doktora.
- 07 luty 2019 - otrzymanie licencji (w wersji elektronicznej - na stronie PZSS)
- 12 luty 2019 - złożenie wniosku, zaświadczenia z klubu (wraz ze statutem), badań i wydruków z PZSS (patentu i licencji) // Wniosek standardowo dla Łodzi, tj. 6 S+10 K i dopuszczenie.
- 21 luty 2019 - rozmowa z dzielnicową // sprawna i miła rozmowa. Typowe dla tego typu sprawy pytania tj. gdzie pracuję, z kim mieszkam, czy dobrze żyję z sąsiadami, czy były mandaty/wykroczenia.
- 08 marzec 2019 - odebranie z poczty pozwoleń i dopuszczenia // w dwóch osobnych listach :P

Następnym etapem będzie złożenie pisma o wydanie promes i zakupy :)

Reasumując:
Da się w mniej niż rok :P 8-)
Nie było żadnych problemów podczas tej drogi, jedynie czas i czekanie, którego jak widać nie mało
Nie spotkałem się z zadnym "namawianiem" na zmniejszanie ilości broni na wniosku. Pan policjant przyjmujący papiery, przejrzał je, powiedział że OK i tyle.
Nie było problemów z wydrukami z PZSS w łódzkim WPA - przyjęli czarno-białe wydruki ze strony.

Gorąco pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę powodzenia (i cierpliwości) wszystkim, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pozwoleniem, lub są "w trakcie" 8-)
Wytrwałości!

-KL87
Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Mr.Pete »

@KL87
Nie miałeś żadnego "namawiania", ponieważ wystąpiłeś o "łódzki standard (6+10)", który jest niemalże świętością w tym WPA (nie wiem skąd takie proporcje, ale cieszmy się, że nie jest nim np. 1+2). A jakbyś spróbował jedną sztukę więcej, to byś się zdziwił (ja się zdziwiłem ;)).
Z cała resztą się mogę zgodzić, że większych problemów (poza sławetnym przedłużaniem prawie zawsze do 2 m-cy postępowaniu) łódzkie WPA nie robi. Niektórzy mają gorzej, ale i niektórzy lepiej. Standard.
Ananas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 190
Rejestracja: 01 sierpnia 2018, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Ananas »

U mnie nie było ani dnia przedłużenia ponad miesiąc od złożenia wniosku, 6+10 i bardzo uprzejmie. Inna sprawa, że jestem chodzącym ideałem - grzeczna, bezkonfliktowa, bezmandatowa, nienerwowa, z sąsiadami się nie kłócę, wykształcona, uregulowana sytuacja rodzinna, stała praca w tym samym miejscu 14-ty rok i tak dalej. Jednym słowem, nie było się do czego przyczepić i wszystko poszło gładziutko - to i ja nie mam zastrzeżeń.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2019, 18:50 przez Ananas, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”