WPA Łódź

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Archeolog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 19 lipca 2014, 13:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Archeolog »

Powiedzcie jeszcze proszę jak to jest z terminem wydania pozwolenia? Jutro mija miesiąc od czasu kiedy złożyłem podania do łódzkiego WPA (sportowa + kolekcjonerska) i z ich strony do tej pory cisza (nie licząc wywiadów z dzielnicowymi). Czy jeżeli nie wyrobią się w przeciągu miesiąca muszą wysłać stosowną informację skąd rzeczona zwłoka i ile to jeszcze potrwa?
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: mkw »

Pewnie idzie polecony żebyś się zapoznał z materiałem - do mnie szedł tydzień ...
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Chochla »

Archeolog pisze:Czy jeżeli nie wyrobią się w przeciągu miesiąca muszą wysłać stosowną informację skąd rzeczona zwłoka i ile to jeszcze potrwa?
Tak, muszą. Tyle, że na przykład w moim przypadku decyzja o przeciągnieciu postępowania została wydana chyba tydzień po upływie ustawowego terminu. Nie robiłem z tego powodu zadymy tylko dlatego, że zanim ta decyzja do mnie doszła pocztą to miałem informację, że wydano właściwą decyzję.
Awatar użytkownika
Leczo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 11:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Leczo »

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum chciałbym na szybko się z wszystkimi przywitać i przejść do pytania.
W dniu dzisiejszym dostałem pozytywną decyzje na 6 sztuk broni sportowej i 10 kolekcjonerskiej w łódzkim WPA. Teraz czekam 14 dni na uprawomocnienie tej decyzji i właśnie moje pytanie dotyczy tych 14 dni oczekiwania. Czy jest ono zgodne z prawem jeśli Art. 130. kpa § 4 wyraźnie mówi:

§ 4. (299) Ponadto decyzja podlega wykonaniu przed upływem terminu do wniesienia odwołania, gdy jest zgodna z żądaniem wszystkich stron.

Czy radzicie powołać się na ten artykuł we wniosku o wydanie pierwszej promesy czy może lepiej dać sobie spokój? :-? Pośpiech z mojej strony spowodowany jest okazjonalną możliwością nabycia CZ85 od znajomego.
9x19 9x18 7,65x17 7,62x39 .223 Rem .22LR 12/76 5,56x45 .38 .357
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3457
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Młynek »

Odczekaj 3-4 dni - żeby zwrotka z poczty wróciła do nich i możesz wystąpić po promesy :wink:
Nam tak dali, nawet koledze od ręki jak przyszedł z papierami.
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Awatar użytkownika
Leczo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 11:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Leczo »

Młynek pisze:Odczekaj 3-4 dni - żeby zwrotka z poczty wróciła do nich i możesz wystąpić po promesy :wink:
Nam tak dali, nawet koledze od ręki jak przyszedł z papierami.
Ok, tak zrobie, dzięki wielkie za pomoc. :-D
9x19 9x18 7,65x17 7,62x39 .223 Rem .22LR 12/76 5,56x45 .38 .357
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: VIS »

Leczo pisze:...

Czy radzicie powołać się na ten artykuł we wniosku o wydanie pierwszej promesy czy może lepiej dać sobie spokój? :-? Pośpiech z mojej strony spowodowany jest okazjonalną możliwością nabycia CZ85 od znajomego.
Pośpiech to zły doradca. Co do zakupów to nie są świeże bułeczki i dodatkowe 7 dni chyba nikogo nie zbawi. Jeżeli kolega jest zdecydowany na zakup konkretnej CZ85 to zawsze można pistolet zaklepać i poprosić o kilka dni zwłoki. Jeżeli sprzedawca nie jest zbyt chętny do rezerwowania to może zaproponować jakąś niewielką zaliczkę i finalizację transakcji po otrzymaniu promesy. Jak sprzedawca ma wątpliwości czy rozmawia z klientem czy osobą chcącą pomacać i pozawracać cztery litery to można pochwalić się decyzją (lub przesłać mailem skan).
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Chochla »

Leczo pisze:Czy jest ono zgodne z prawem jeśli Art. 130. kpa § 4 wyraźnie mówi:
Mozesz sie powolac. Czy zadziala to inna sprawa. Ja uslyszalem, ze to moja interptetacja jest. A WPA ma inna ;)
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: WPA Łódź

Post autor: 9x19 »

Jeżeli decyzja w całości jest zgodna ze złożonym podaniem, to WPA ma obowiązek wydać promesę (zaświadczenie uprawniające do nabycia broni) jeszcze przed upływem 14 dni od odebrania decyzji, czyli przed upływem okresu do wniesienia odwołania. I nie podlega to żadnej dyskusji.
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Chochla »

9x19 pisze: I nie podlega to żadnej dyskusji.
W tym WPA podlega. I to calkiem dlugiej w moim przypadku. Chociaz suma sumarum mi zaswiadczenia wydali przed uplywem 14 dni wiec zakladam, ze gosciu zdawal sobie sprawe z tego, ze bredzi.
Awatar użytkownika
Archeolog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 19 lipca 2014, 13:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Archeolog »

Pozwolenia (sportowa - 6 szt + kolekcjonerska - 10 szt.) w końcu mam w rękach. Pokrótce dla osób zainteresowanych podsumowanie:
- 15.06 - złożenie wniosków, tego samego dnia za poleceniem pracownika WPA skontaktowałem się ze swoimi dzielnicowymi o moich zamiarach;
- 28.06 - wywiad środowiskowy z dzielnicowym z miejsca zameldowania w postaci rozmowy telefonicznej;
- 07.07 - wywiad środowiskowy z dzielnicowym z miejsca zamieszkania w postaci spotkania na posterunku;
- 22.07 - otrzymanie informacji o możliwości zapoznania się ze zgromadzonym materiałem dotyczącym mojego postępowania (data pisma - 19.07);
- 26.07 - w WPA zapoznaje się ze zgromadzonym materiałem i składam stosowną, pisemną adnotację;
- 01.08 - otrzymanie pozytywnej decyzji dotyczącej rzeczonych pozwoleń (data pisma - 27.07).

Jutro planuje wybrać się do WPA z podaniem o wydanie promes. Podpowiedzcie jeszcze proszę - warto od razu wystąpić o wszystkie promesy (16 szt.), ma to jakieś znaczenie czy to tylko indywidualna decyzja wnioskodawcy? Występować na jednym wniosku czy dwóch (kolekcjonerska i sportowa)? Czy każda promesa zostanie wydane na osobnym piśmie?
mkw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 478
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: mkw »

Wydadzą Ci zgodnie z wnioskiem. Jak nie weźmiesz 16 od razu to napisz na wniosku ile i jakich (na którą decyzję) chcesz bo inaczej będą dzwonić żeby się dopytać. Jak chcesz to możesz mieć kilka sztuk na jednej promesie.
W czasie pokoju, człowiek roztropny zachowuje miecz u swego boku - Sun Tzu, Sztuka Wojenna.
Awatar użytkownika
Archeolog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 19 lipca 2014, 13:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Archeolog »

Dzięki za informację. Pojawił się jednak problem, którego początkowo nie przemyślałem. Posiadam patent i licencję na wszystkie trzy dyscypliny. We wniosku na broń palną sportową do celów kolekcjonerskich nie wskazałem o jakie typy broni konkretnie mi chodzi pisząc wyłącznie o broni krótkiej i długiej. Na decyzji zostało to jednak konkretnie wskazane i widnieje tam tylko centralny i boczny zapłon bez uwzględnienia broni gładkolufowej. Skąd takie wybiórcze potraktowanie - nie mam pojęcia. Czy warto w tej sytuacji odwołać się od rzeczonej decyzji, tak aby znalazła się w niej również pominięta broń gładkolufowa?
Awatar użytkownika
desperado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 734
Rejestracja: 14 maja 2011, 08:19
Tematy: 35
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: desperado »

BTW. Gładka Lufa nie jest zaliczana do centralnego zapłonu?
Awatar użytkownika
Archeolog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 19 lipca 2014, 13:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Archeolog »

W decyzji dotyczącej broni sportowej do celów kolekcjonerskich mam dokładnie taki zapis:
- broni sportowej centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 12 mm,
- broni sportowej bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 6 mm.
Nie ma ani słowa o broni gładkolufowej.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”