WPA Łódź

Moderator: Moderatorzy WBP

ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: ubejane »

oscyp pisze:
ubejane pisze:Jak składasz na wspólnym wniosku to 3 zdjęcia. Jak składasz osobno(np później 'o dopuszczenie") to 2+2 zdjęcia.
Ja składałem na jednym, dałem tylko 2 foty i wystarczyło - po jednej na książeczkę - po co więcej?
WPA nie gromadzi naszych wizerunków i większa ilość zdjęć nie jest do niczego potrzebna.
Nie cudujcie z tymi zdjęciami, chyba, że chcecie, żeby poniewierały się nie wiem gdzie...
Kolega składał 6 listopada 2017 roku i chcieli 2 zdjęcia(pozwolenie SPORT i KOLEKCJA).
Następnie w grudniu 2017 składał jeszcze o dopuszczenie i pani też poprosiła o 2 zdjęcia.

Drugi kolega składał we wrześniu 2017 na SPORT+KOLEKCJA+DOPUSZCZENIE (wszystko na jednym wniosku) i poprosili o 3 zdjęcia.

Nie wiem więc od czego to zależy? Czyżby od osoby, która to prowadzi!?

Generalnie to dajesz ile chcą. Bo co? Poproszą Cię o trzy zdjęcia, a Ty im odpowiesz, że dasz im tylko dwa bo "kolega na forum kazał dać nie więcej niż dwa" ???!!
Ostatnio zmieniony 06 stycznia 2018, 14:17 przez ubejane, łącznie zmieniany 1 raz.
SP7MM
Awatar użytkownika
dazzoth
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 05 stycznia 2018, 18:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: dazzoth »

No właśnie sęk w tym że teraz nie będę miał kiedy podjechać i chciałem pocztą wysłać, żeby sprawa ruszyła już od tego tygodnia, stąd pytanie o zdjęcia.
Tantal wz.88, Glock 19
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: oscyp »

zwykle pytanie o podstawę prawną rozwiewa wszelkie wątpliwości...

PS ja nic nikomu nie każę ;)
PS2 gdzieś tu na forum była już dyskusja o zdjęciach
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: ubejane »

oscyp pisze:zwykle pytanie o podstawę prawną rozwiewa wszelkie wątpliwości...

PS ja nic nikomu nie każę ;)
PS2 gdzieś tu na forum była już dyskusja o zdjęciach
Na pytanie o podstawę prawną zazwyczaj odpowiadają "takie dostaliśmy wytyczne". Oczywiście możemy im udowadniać swoje racje i pewnie często "stanie na naszym" ale chyba każdemu zależy aby dostać papiery bez niepotrzebnych komplikacji i przedłużania. Też jestem cięty na urzędnicze 'widzimisie' ale po co kopać się z koniem?

Ja występując o pozwolenie mogłem przecież napisać np 20x SPORT i pewnie bym w końcu dostał. Ale kto wie ile by to trwało?

Kolego dazzoth, jak masz zamiar wysyłać papiery to wpisz tam swój numer telefonu. Jak coś będą chcieli to zadzwonią. To samo dotyczy dzielnicowego, który też będzie dzwonił i pewnie zaprosi Cię do siebie na mały wywiad zamiast "szukać Cię po sąsiadach"
Ostatnio zmieniony 06 stycznia 2018, 15:46 przez ubejane, łącznie zmieniany 1 raz.
SP7MM
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: arturo111 »

WPA nie ma uprawnień do gromadzenia danych osobowych , dlatego nie mają prawa przechowywać Twojego zdjęcia w teczce akt - dostarczasz maksymalnie 2 zdjęcia : sztuka nr 1 do legitymacji posiadacza broni , sztuka nr 2 do legitymacji osoby dopuszczonej do posiadania broni . Ś.P. 9x19 kiedyś już to dokładnie wytłumaczył . Koniec . Kropka .
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
Awatar użytkownika
dazzoth
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 05 stycznia 2018, 18:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: dazzoth »

arturo111 pisze:WPA nie ma uprawnień do gromadzenia danych osobowych , dlatego nie mają prawa przechowywać Twojego zdjęcia w teczce akt - dostarczasz maksymalnie 2 zdjęcia : sztuka nr 1 do legitymacji posiadacza broni , sztuka nr 2 do legitymacji osoby dopuszczonej do posiadania broni . Ś.P. 9x19 kiedyś już to dokładnie wytłumaczył . Koniec . Kropka .
dzięki, jak dla mnie to wyjaśnia całą sprawę.
Tantal wz.88, Glock 19
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: oscyp »

to już było wyjaśnione w pierwszej odpowiedzi jaka padła na Twoje pytanie nr 2 ;)

kopać z koniem się nie trzeba, ale rozpieszczać go też nie ma co :D
Awatar użytkownika
dazzoth
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 05 stycznia 2018, 18:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: dazzoth »

Czy opłatę za dopuszczenie dajemy na ten sam rachunek UMŁ? jesli tak to jaki tytuł? bo nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat na stronie http://lodzka.policja.gov.pl/el7/pozwol ... -bron.html
Tantal wz.88, Glock 19
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: franek »

arturo111 pisze:WPA nie ma uprawnień do gromadzenia danych osobowych , dlatego nie mają prawa przechowywać Twojego zdjęcia w teczce akt
Moze i nie ma. Dalem tyle ile chcieli, to dodatkowe wróciło do mnie z kolejną książeczką.
Potem już pilnowałem, żeby było w zapasie zdjęcie do kolejnej książeczki.
Wychodzę z założenia że co 5-10 lat i tak dostarczam nowe zdjecie w postaci cyfrowej do dowodu lub paszportu.
Wielki Brat też już je ma. to kto jeszcze nie ma mojego zdjęcia? chyba żul Edek z sąsiedniej bramy ...
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: RedSiedemosiem »

Przeciez te zdjecia robia Wam w ilosci min. 4 i to w specyficznym, nie nadajacym sie do niczego innego formacie. Lepiej od razu zrobic 6 czy 8, wyslac wszystkie - szczegolnie, gdy ktos wie, ze na jednej legitymacji posiadacza i jednym dopuszczeniu sie nie skonczy.
Pozniej robicie sobie tylko dodatkowe problemy, bo trzeba bedzie kolejne zdjecie dolaczyc przy jakiejs rejestracji, czy wyrabianiu EKB... Ja do swojego WPA wyslalem 6 i tylko bym sie zdenerwowal, gdyby mi niewykorzystane odeslali.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: wrc69 »

A ja wysłałem 2, bo tyle jest potrzebne (do legitymacji).
Jeśli czegoś nie trzeba robić, to po co to robić?
Pozdrawiam
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: wrc69 »

dazzoth pisze:Czy opłatę za dopuszczenie dajemy na ten sam rachunek UMŁ? jesli tak to jaki tytuł? bo nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat na stronie http://lodzka.policja.gov.pl/el7/pozwol ... -bron.html
Ten sam rachunek.
Wpisz "za dopuszczenie do posiadania broni", kwota 10 zł.
Nie zgadzaj się na p.4 załącznika "niezbędnego" w postępowaniu. Nikt cię nie może zmusić do kopiowania swojego dowodu osobistego i wysyłania gdziekolwiek, nawet policja.
W nagłówku podania pisz:
Imię Nazwisko
s. Imię Ojca i Imię Matki z Domu...
Urodzony: [data] , w: [miasto]
PESEL: _________
Dowód osobisty nr.: .......
Wydany przez:......
W dniu: .....
Zamieszkały:............
...............
Nr. telefonu:.............
To są wszystkie twoje dane potrzebne do postępowania (oprócz nuneru telefonu, ale jakiś kontakt daj).
Pozdrawiam
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: oscyp »

RedSiedemosiem pisze:Ja do swojego WPA wyslalem 6 i tylko bym sie zdenerwowal, gdyby mi niewykorzystane odeslali.
ciekawe jak wielkie magazyny ma policja na składowanie różnych dupereli, które kiedyś mogą się przydać jakiemuś petentowi do załatwienia sprawy... i czy jakkolwiek to ewidencjonują / inwentaryzują itp :D Może zostawmy też parasolkę bo jak kiedyś będziemy wychodzić z WPA to może padać i wtedy sobie weźmiemy :D:D:D Rozwalają mnie te Wasze pomysły...
Ostatnio zmieniony 08 stycznia 2018, 16:47 przez oscyp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: RedSiedemosiem »

oscyp pisze: ciekawe jak wielkie magazyny ma policja na składowanie różnych dupereli, które kiedyś mogą się przydać jakiemuś petentowi do załatwienia sprawy... i czy jakkolwiek to ewidencjonują / inwentaryzują itp :D Może zostawmy też parasolkę bo jak kiedyś będziemy wychodzić z WPA to może padać i wtedy sobie weźmiemy :D:D:D Rozwalają mnie te Wasze pomysły...
Wystarczy teczka z aktami sprawy... Nie napisales nic merytorycznego, wiec czuje, ze zespol napiecia masz w domu i Ci sie udziela :-) Glowa do gory!
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: oscyp »

Merytorycznie do tej sprawy potrzebne są 2 fotki - to i tak dziwne, że niektórym odsyłają ponosząc tego koszt (ale w sumie to koszt podatnika i tak).
Z dowodem osobistym też dobrze ktoś napisał - żadne kserowanie dowodu (ja też nie dawałem i wszystko przeszło).

pozdro !
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”