WPA Łódź

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: RedSiedemosiem »

oscyp pisze:Merytorycznie do tej sprawy potrzebne są 2 fotki - to i tak dziwne, że niektórym odsyłają ponosząc tego koszt (ale w sumie to koszt podatnika i tak).
Z dowodem osobistym też dobrze ktoś napisał - żadne kserowanie dowodu (ja też nie dawałem i wszystko przeszło).

pozdro !
Troche lepiej, bo jest o czym pogadac. Tak jak pisalem - majac okazje wyslac tylko raz papiery poczta, chetnie z tego skorzystalem. WPA ma moje fotki do EKB, do kolejnej legitymacji i kolejnej. Wychodze z zalozenia, ze zyje w XXI wieku i warto korzystac z ePUAP. Jednak takze rozumiem, ze niektorzy tkwia w technologii z XX wieku i wola wysylac wszystko poczta lub wrecz tkwia przez wiekiem XIX i zalatwiaja wszystko osobiscie. Nic mi do tego, ze robia sobie pod gorke (a moze tak lubia? a moze cos innego? nie wazne). Natomiast dziwi mnie, ze ktos moze negowac fakt, ze ktos inny ulatwia sobie zycie.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: oscyp »

Wiesz, każda historia jest nieco inna. Każdy ma swoje priorytety, punkt widzenia, a i każde WPA jest inne. Dziwne, że w jednym i tym samym są takie rozbieżności - nie powinno tak być. Nie raz tu na forum widziałem pytania o dostarczanie różnych rzeczy jako załączniki i czasem padały ironiczne odpowiedzi, żeby dołączyć to czy tamto, a ludzie nie wyczuwając ironii tak robili i wychodziły z tego różne kwiatki... Mnie te historie nauczyły, że nie ma sensu kombinować bardziej niż potrzeba, co nie znaczy, że nie rozumiem i Twojego punktu widzenia.
Awatar użytkownika
dazzoth
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 05 stycznia 2018, 18:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: dazzoth »

to ja dodam od siebie, że byłem jednak dzisiaj osobiście i nadmienię, że składałem sport, kolekcja, dopuszczenie, no i okazało się że do dopuszczenia potrzebne są kolejne 2 zdjęcia bo to osobne postępowanie niby, wniosek składałem jeden.
Tantal wz.88, Glock 19
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 280
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: ubejane »

dazzoth pisze:to ja dodam od siebie, że byłem jednak dzisiaj osobiście i nadmienię, że składałem sport, kolekcja, dopuszczenie, no i okazało się że do dopuszczenia potrzebne są kolejne 2 zdjęcia bo to osobne postępowanie niby, wniosek składałem jeden.
No niemożliwe! LOL

Przecież dokładnie taka liczbę zdjęć podawałem kilka postów wcześniej.
I co? Nie powiedziałeś im, że przecież „koledzy na forum kazali dać dwa zdjęcia”?! ;-) ;-)
SP7MM
Awatar użytkownika
dazzoth
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 05 stycznia 2018, 18:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: dazzoth »

ubejane pisze: No niemożliwe! LOL

Przecież dokładnie taka liczbę zdjęć podawałem kilka postów wcześniej.
I co? Nie powiedziałeś im, że przecież „koledzy na forum kazali dać dwa zdjęcia”?! ;-) ;-)
no jak widać każdy na forum mówi co innego :D nie ma co się spinać, trzeba iść i składać, jak będą potrzebować coś to przecież powiedzą, napiszą, zadzwonią :) no i dementuję również kartkę o miejscu przechowywania broni, o której niektórzy wspominali w tym temacie wcześniej, nikt mi niczego takiego nie podtykał do podpisania.
Tantal wz.88, Glock 19
Awatar użytkownika
dazzoth
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 05 stycznia 2018, 18:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: dazzoth »

Czy ktoś wie co się dzieje z telefonem 42 665-18-75 broń palna sportowa (pozostałe powiaty woj. łódzkiego) - próbowałem się wczoraj dodzwonić i abonent czasowo wyłączony, czy może jest jakiś inny numer na który mogę zadzwonić w sprawie pozwolenia sportowego dla osób spoza łodzi?
Tantal wz.88, Glock 19
Ciumi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 03 września 2017, 15:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Ciumi »

dazzoth pisze: no i dementuję również kartkę o miejscu przechowywania broni, o której niektórzy wspominali w tym temacie wcześniej, nikt mi niczego takiego nie podtykał do podpisania.
Ja dostałem taka kartkę przy odbieraniu książeczki wraz z rejestracją pierwszej sztuki.
Awatar użytkownika
dazzoth
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 05 stycznia 2018, 18:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: dazzoth »

ciekawe czy ktoś jeszcze miał taką sytuacje z miejscem przechowywania przy odbiorze ksiązeczki, naprawdę nikt z forumowiczów nie dzwonił do WPA Łódź? ani tel 42 665-18-75 broń palna sportowa (pozostałe powiaty woj. łódzkiego) ani nawet tel 42 665-18-71/72 niby do sekretariatu też nie działa... Pomoże ktoś? bo nie za bardzo chce mi się fatygować osobiście jak potrzebuje jednej krótkiej informacji...
Tantal wz.88, Glock 19
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: oscyp »

Spróbuj 42 665-19-85 albo 42 665-19-87

A co do miejsca przechowywania to:
1) spowiadać się z tego nie musisz
2) jak ktoś twierdzi, że musisz, to poproś o wskazanie podstawy prawnej, a gdy nie wskaże to patrz pkt 1)

Jedyna prawidłowa odpowiedź to: "w szafie o klasie co najmniej S1"
Awatar użytkownika
dazzoth
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 05 stycznia 2018, 18:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: dazzoth »

Zawsze mnie to zastanawiało jeśli nie ma takiej podstawy prawnej to w przypadku nie podania miejsca przechowywania jak policja przeprowadzi kontrolę? :D chyba o to się wszystko rozbija i dlatego podsuwają takie świstki
Tantal wz.88, Glock 19
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: oscyp »

dazzoth pisze:Zawsze mnie to zastanawiało jeśli nie ma takiej podstawy prawnej to w przypadku nie podania miejsca przechowywania jak policja przeprowadzi kontrolę? :D chyba o to się wszystko rozbija i dlatego podsuwają takie świstki
tyle że mogą wymagać tylko tyle i aż tyle ile określono w owych "podstawach prawnych" - kwestią poboczną jest natomiast czy ktoś woli być "barankiem" czy jednak nie
Ciumi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 03 września 2017, 15:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Ciumi »

oscyp pisze: Jedyna prawidłowa odpowiedź to: "w szafie o klasie co najmniej S1"
Oświadczam że bron przechowuje w urządzeniu zgodnym z klasą s1 czy jakoś tak to chcieli żeby było napisane.
Pewnie chodzi o to żeby mniej prowadzić kontroli bo w papierach jest oświadczenie.
Awatar użytkownika
dazzoth
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 05 stycznia 2018, 18:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: dazzoth »

dazzoth pisze:ciekawe czy ktoś jeszcze miał taką sytuacje z miejscem przechowywania przy odbiorze ksiązeczki, naprawdę nikt z forumowiczów nie dzwonił do WPA Łódź? ani tel 42 665-18-75 broń palna sportowa (pozostałe powiaty woj. łódzkiego) ani nawet tel 42 665-18-71/72 niby do sekretariatu też nie działa... Pomoże ktoś? bo nie za bardzo chce mi się fatygować osobiście jak potrzebuje jednej krótkiej informacji...
jako, że nie mogę edytować to przyznaję się do błędu, żle wpisywałem numer :P telefon działa ale standardowo ciężko jest się dobić.... (nie widzę możliwości edycji posta więc piszę w ten sposób)
Tantal wz.88, Glock 19
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3454
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Młynek »

Zmiany w naszym WPA :-/
Przy zmianie dowodu nie zmienią tego na promesach, trzeba zdać stare i wystąpić o nowe :evil:
Także mam w plecy 3 promesy.
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: oscyp »

Pewnie zrobiłeś to źle :D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”