WPA Łódź

Moderator: Moderatorzy WBP

ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 280
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: ubejane »

oscyp pisze:btw, aby złożyć dokumenty nikt nie musi niczego poświadczać poza przybiciem pieczątki "wpłynęło" na Twojej kopii z datą i podpisem, that's all
Przecież jak przynosisz dokumenty i są tam załączone kserokopie(np licencji czy patentu) to oni proszą o pokazanie oryginałów i sobie sami "poświadczają" za zgodność.
SP7MM
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: KG92RS »

ubejane pisze: Przecież jak przynosisz dokumenty i są tam załączone kserokopie(np licencji czy patentu) to oni proszą o pokazanie oryginałów i sobie sami "poświadczają" za zgodność.
Podejrzewam, że nie wszyscy pracownicy WPA mogą to zrobić -> pewnie mają jakieś swoje, wewnętrzne reguły.
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: shapi »

art 76 § 2b KPA:
Upoważniony pracownik organu prowadzącego postępowanie, któremu został okazany oryginał dokumentu wraz z odpisem, na żądanie strony, poświadcza zgodność odpisu dokumentu z oryginałem. Poświadczenie obejmuje podpis
pracownika, datę i oznaczenie miejsca sporządzenia poświadczenia, a na żądanie strony, również godzinę sporządzenia poświadczenia. Jeżeli dokument zawiera cechy szczególne (dopiski, poprawki lub uszkodzenia), należy stwierdzić to w poświadczeniu.
Więc tak, zgodnie z KPA nie każdy pracownik organu ma musi mieć prawo poświadczania, lecz robi to 'upoważniony'. To czy upoważniona będzie jedna osoba w całym WPA, czy np wszyscy pracownicy - to już ich wewnętrzna sprawa.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2018, 11:24 przez shapi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Linek »

Nie wiem jak w WPA ale w zwykłym urzędzie na podstawie tego samego KPA nie upoważnia się osób tylko wszystkich pracowników poświadczenie traktuje się z tą samą mocą prawną
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: oscyp »

No bo tak to w tym kraju działa - ja tam nie pokazywałem nikomu oryginałów (choć awaryjnie miałem je ze sobą w teczce do okazania, ale nikt nie pytał), to raz.
A dwa, że równie dobrze możesz komplet (wniosek + wymagane kopie dokumentów) wysłać pocztą za potwierdzeniem odbioru i też formalności będą dopełnione.
Trzy - przepis który cytujecie obowiązuje od 1 czerwca 2017 dopiero i (w mojej ocenie) służy nam bardziej w przypadku gdyby WPA miało wątpliwości co do autentyczności dokumentów, których kopię przynosimy (np. faktur za broń, które w każdym sklepie mogą wyglądać inaczej) - szerzej o tym zagadnieniu tutaj: https://blog.gdziestrzelac.eu/wpa-w-pol ... 1-czerwca/ - i oczywiście co WPA to inne podejście...
Awatar użytkownika
Pabcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 25 lipca 2017, 12:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Pabcio »

Czyli niepotrzebnie wysyłałem im kopie + oryginał. Mam nadzieję, że nie przepadną w czeluściach biurokracji i odeślą mi. Tak, wysłałem wczoraj papiery bo jednak nie będę miał kiedy podbić osobiście drugi raz. Wnosiłem od razu o promesy w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku + dowód przelewu.

Swoją drogą miałem zagwożdżkę przy wysyłaniu bo na stronie KWP jest podany adres WPA czyli ul. Sienkiewicza 26, ale adres do korespondencji to ul. Lutomierska 108/112. Na logikę wysłałem na Sienkiewicza bo to oni zajmują się pozwoleniami (z resztą wszędzie gdzie nie byłem to odsyłali mnie tam).
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: KG92RS »

Pabcio pisze: na stronie KWP jest podany adres WPA czyli ul. Sienkiewicza 26, ale adres do korespondencji to ul. Lutomierska 108/112. Na logikę wysłałem na Sienkiewicza bo to oni zajmują się pozwoleniami
Logika Koledze nie zadziałała... Wysyła się na adres korespondencyjny, jeśli jest podany -> bo po to jest podany...
Korespondencja musi trafić do odpowiedniego biura podawczego/kancelarii, które ją dalej obsłużą już wewnętrznymi kanałami KWP.
Teraz , Twoja przesyłka, albo wróci, albo będzie szła dłużej... Monitorują ja.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: oscyp »

Zgadza się, wysyłać trzeba na Lutomierską, a załatwiać osobiście na Sienkiewicza.

Za pierwszym razem też składałem wniosek o pozwolenie + promesy z dowodem opłat od razu ale stwierdzili, że tak nie może być bo wniosek o pozwolenie jeszcze jest nierozpatrzony i kazali skreślić tę część (byłem osobiście) i dopiero później ew. wniosek o promesy. Coś tam próbowałem zagadać, ale Pan, który siedział z tyłu miał swoje teorie więc dałem sobie spokój - tu akurat nic mi to nie zmieniło.
Awatar użytkownika
Pabcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 25 lipca 2017, 12:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Pabcio »

KG92RS pisze:Logika Koledze nie zadziałała...

Czyli jednak należę do osób wymienionych w art. 15 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o Broni i Amunicji. Pewnie sobie na papiery poczekam teraz, o ile nie zaginą. Świetne wieści na koniec dnia...
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Chochla »

oscyp pisze: Za pierwszym razem też składałem wniosek o pozwolenie + promesy z dowodem opłat od razu ale stwierdzili, że tak nie może być bo wniosek o pozwolenie jeszcze jest nierozpatrzony i kazali skreślić tę część (byłem osobiście) i dopiero później ew. wniosek o promesy. Coś tam próbowałem zagadać, ale Pan, który siedział z tyłu miał swoje teorie więc dałem sobie spokój - tu akurat nic mi to nie zmieniło.
To "nastepnom razom" popros o uzasadnienie teorii. Najlepiej z konkretnym artykulem z KPA. A samemu poszukaj numeru artykulu, ktory mowi, ze decyzja zgodna z wnioskiem jest prawomocna natychmiastowo. Bo wtedy bardzo szybko sie okazuje, ze jednak mozna.
Awatar użytkownika
Pabcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 25 lipca 2017, 12:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Pabcio »

Dzisiaj dostałem pismo od WPA z dnia 24.05 z decyzją odmowną odnośnie promes (czyli błądziło tylko 3 dni robocze):

Obrazek

Czyli odrzucili wniosek o promesy jako, że niby wnoszę o nie przed otrzymaniem pozwolenia, a we wniosku pisałem "W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku proszę o wydanie mi promes upoważniających do zakupu broni w ilości 6 szt." wraz z dołączonymi dowodami wpłaty.

Pasowałoby napisać kolejny wniosek i powołać się na pkt. 155 kpa.
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 721
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: woytas »

A może po prostu zaczekać na wydanie pozwolenia? Prościej, bez nerwów.
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
Pabcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 25 lipca 2017, 12:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Pabcio »

Na razie czekam bo nie napisali żebym zmieniał coś we wniosku. Zadzwonię w poniedziałek się upewnić. Do nerwów jeszcze trochę brakuje ;).
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Chochla »

Rozszerzal ktos ostatno pozwolenie sportowe lub kolekcjonerskie u nas?
giermek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 15 marca 2015, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: giermek »

Dzisiaj dostałem info z WPA, że w ramach oszczędności promesy, legitymacje i wszystko czego nie muszą wysłać pocztą trzeba odbierać osobiście ;laughing:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”