WPA Łódź

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3454
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Młynek »

Czemu źle :?:
Byłem z nowym dowodem i promesami, Pani poinformowała że już nie ma takiej opcji, trzeba zapłacić i wystąpić o nowe.
Generalnie się pozmieniało w łódzkim WPA, to jedna z takich zmian.
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: oscyp »

czyli mówiłem, że źle ;)

"pani mnie poinformowała" - a ta Pani stanowi prawo?
promesy są bezterminowe - składasz PISMO, z prośbą o wystawienie nowych z powodu wymiany dowodu osobistego i wskazanie terminu kiedy możesz je odebrać, jak odmówią to prośba o wskazanie podstawy prawnej i tyle.

a nie tam.... Pani mnie poinformowała, że się zmieniło.... nie masz pojęcia ile już w życiu takich "pań" spotkałem... co jedna to ciekawsze rzeczy próbowała wcisnąć...

--- edit ---

polecam też lekturę jednego z wątków na tym forum, poniżej masz najciekawsze cytaty:
9x19 pisze:Wystąp na piśmie do WPA i zrób to, co proponuje kolega Ano. Niech Policja naniesie na wydane promesy cechy nowego dowodu osobistego. Zmiana dowodu nie oznacza unieważnienia promes, gdyż prawo nie przewiduje takiej sytuacji. Promesa jest nadal ważna, a na wniosek zainteresowanego policja ma obowiązek naniesienia nowych cech dowodu do promesy.
9x19 pisze:Z treści ustawy wynika,że zaświadczenie jest bezterminowe (świadczy o tym m. in. napis na samym zaświadczeniu). Nie ma przepisu, który stwierdzałby, że zaświadczenie traci ważność, gdy osoba, na którą je wystawiono zmieni dowód osobisty lub adres miejsca stałego pobytu. Z kolei z przepisów Konstytucji i kpa wynika, że organy działają na podstawie i w granicach prawa. Skoro nie ma przepisów stwierdzających, że można unieważnić zaświadczenie, to organ Policji nie ma prawa domagać się zwrotu starego zaświadczenia z innym adresem i składać wniosek oraz opłatę skarbową za wydanie nowego. Organ ma do wyboru albo nanieś- poprawki na wydanym zaświadczeniu, albo wydać BEZ OPŁAT nowe zaświadczenie. Trzeciej możliwości nie widzę. Żądanie nowej opłaty byłoby bezprawne.
cały wątek tutaj: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=75&t=150170
Ostatnio zmieniony 06 marca 2018, 14:20 przez oscyp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3454
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Młynek »

Ok, mogę spróbować - ale i tak właśnie zapłaciłem za 4szt.
Najwyżej będę miał 7 :wink:
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: oscyp »

Pewnie że tak. Nieistotne, że to 17zł tylko, ale nie może być tak, że nawet w samej Wa-wie raz robią tak, a raz "srak", w zależności od tego na kogo trafisz akurat na zmianie (służbie?).
9x19 ujął bardzo treściwie całość tego zagadnienia. Wystarczy opisać to w odniesieniu do swojej sytuacji, okleić paragrafami i czekać na decyzję. Jak decyzja będzie do kitu, to się odwołaj - nic to nie kosztuje (poza znaczkiem na poczcie, albo wycieczką do WPA celem złożenia pisma i 15min czasu aby je napisać)

Niektórzy czasem za bardzo lubią mieć nieco władzy i wojują wtedy po swojemu, żeby pokazać innym gdzie ich miejsce, może to jakieś kompleksy z dzieciństwa się odzywają heh.
We wskazanym przeze mnie wątku przewijają się historie, że osoby składające pytanie pisemnie dostawały odpowiedź zupełnie niezwiązaną, albo nie mającą związku z merytorycznego z zadanym pytaniem - to jedna ze starych znanych urzędniczych metod... bo odwołać na tym szczeblu możesz się raz, a jak urzędnik na ten jeden raz odpisze Ci nawet najgłupsza bzdurę to i tak będzie stracony bardziej Twój czas (na załatwienie sprawy), a nie jego. Tak to działa niestety dość często...
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3454
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Młynek »

Wysmarowałem podanie - jutro wyślę, bo nie chce mi się do nich jechać, a jak znam życie składając takie pismo powiedzą że tak nie może być proszę zmienić 8-)
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: oscyp »

Mówić to sobie mogą. Składasz na biurku jedną kopię, drugą podstawiasz, aby przybili pieczątkę. Jak marudzą to idziesz do sekretariatu i składasz "na dziennik". Napisać można wszystko i nie mają prawa tego nie przyjąć.

Jak wysyłasz pocztą to pamiętaj aby było poleconym, najlepiej ze zwrotką (tzw. "żółtkiem")
Awatar użytkownika
yedrek1978
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 12:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: yedrek1978 »

WPA Łódź nie odsyła dokumentów po rejestracji broni, czeka nas wycieczka albo musimy upoważnić kogoś do odbioru. Trzeba pamiętać również o dołączeniu kopii faktury bo sami jej nie zrobią.
Awatar użytkownika
Infidel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 02 maja 2017, 14:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Infidel »

Robią kopie wszystkiego co chcą i potrzebują. Jezeli nie masz kopii chociażby faktury to też zrobią, ksero stoi w rogu i działa elegancko.

Jednak czy zrobią zależy chyba od ilości powietrza w powietrzu 8-)
"bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny,
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy "
Awatar użytkownika
yedrek1978
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 12:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: yedrek1978 »

Miły Pan poinformował mnie, że nie robią kopii. Niestety w moim przypadku czeka mnie podróż 200 km w celu rejestracji broni :-? :(
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: oscyp »

a może podpisane upoważnienie, skan, i ktoś z forum podskoczy? :D
Awatar użytkownika
yedrek1978
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 12:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: yedrek1978 »

Dzięki za propozycję oscyp, ale już ogarnąłem :-D
Rafal72
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 21 września 2016, 13:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Rafal72 »

Witam.
W moim przypadku jest analogicznie, mam ( miałem) 2 promesy z nazwą ul. przed dekomunizacją.
Jak kupowałem pompkę to sobie o tym przypomniałem, że została zmieniona nazwa ulicy, sprzedawca z Opola zadzwonił do WPA Łódź i nie robili problemu promesa przeszła ale 2 pozostałe "straciły ważność".
Nie będę robił szumu za 2*17 zł i występował o podstawy prawne, nie chce mi się i nie opłaca.

I jeszcze jedno w czerwonej książeczce mam starą ul. tu miły pan powiedział, że nie ma pośpiechu jak będę przy okazji to mi zmieni. Dlatego nie warto za 34 zł robić szumu.
Pozdrawiam
Minor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, 00:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Minor »

O dwie pewnie nie, ale jak z drugiej strony każdy tak podejdzie to ciekawe jaka sumka wyjdzie np. w ciągu 5 lat.
Motywacja Twoja jest znana i zrozumiała, nikt nie ma ochoty się użerać z urzędnikami - tylko trudno zmierzyć, co daje ostatecznie lepszy efekt w dłuższej perspektywie.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Łódź

Post autor: variag »

yedrek1978 pisze:WPA Łódź nie odsyła dokumentów po rejestracji broni, czeka nas wycieczka albo musimy upoważnić kogoś do odbioru.
Mi odesłano. Via Poczta Polska za potwierdzeniem odbioru.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
yedrek1978
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 12:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: yedrek1978 »

Variag ja wysłałem wniosek o rejestrację 17 kwietnia. 20 kwietnia telefon z WPA, że muszę odebrać osobiście, lub upoważnić kogoś do odbioru książeczki i faktury. Na miejscu ponownie poinformowano mnie, że koniec z odsyłaniem pocztą dokumentów związanych z rejestracją broni.
Ostatnio zmieniony 24 kwietnia 2018, 19:55 przez yedrek1978, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”