WPA Łódź

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: RedSiedemosiem »

I slusznie :) Dlatego w duzym przyblizeniu bedziesz mial co chcesz ;)
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: oscyp »

RedSiedemosiem pisze:To nie dramatyzowanie, tylko glos rozsadku. Problemow nie miales, pytanie tylko - co bys zrobil, gdybys trafil na referenta takiego jak kolega... ;)

IMHO zbyt wielu z nas jest miekkimi rurkami (z tym, ze jako zieloni wiemy tyle co nic - co w jakis sposob nas usprawiedliwia bo to niewiedza), a jeszcze gorsze, ze nie robimy rekonesansow wsrod posiadaczy broni w kregu szerszym niz nasi znajomi z "reala" - a to juz niestety glupota.
Bez przesady też, czasem i Pan z WPA może mieć gorszy dzień.
Ja tam wszystko załatwiłem osobiście ani jeden list polecony nie poleciał w żadną stronę.
Nie spotkałem się przy tym z żadnymi głupimi uwagami czy trudnościami, a przy okazji miałem wrażenie załatwienia wszystkiego o połowę szybciej niż listownie bo z miejsca mogłem podpisać, że zapoznałem się z decyzjami itp.

A co do dziwnych uwag i pytań pracowników WPA - zawsze zadajcie wtedy jedno proste pytanie: "jaka jest podstawa prawna takiego żądania" i mają obowiązek Ci wyjaśnić jaka (jeśli istnieje), a jeśli nie (a bardzo często tak jest) to nagle dziwne uwagi kończą się tak szybko jak się zaczęły. Ale najważniejsze w tym wszystkim jest to by być pewnym siebie, wiedzieć co się robi i samemu znać bardzo dobrze przepisy, które regulują to co chcemy załatwić.
Reyesik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 21 listopada 2016, 10:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Łdz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Reyesik »

Ale idę prawie o zakład, że oświadczenie gdzie będziesz przechowywał broń napisałeś, a przy drodze korespondencyjnej nie miałbyś okazji. :wink:
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: ubejane »

Reyesik pisze:Ale idę prawie o zakład, że oświadczenie gdzie będziesz przechowywał broń napisałeś (...)
żartujesz?!
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2017, 22:48 przez ubejane, łącznie zmieniany 1 raz.
SP7MM
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: oscyp »

Reyesik pisze:Ale idę prawie o zakład, że oświadczenie gdzie będziesz przechowywał broń napisałeś, a przy drodze korespondencyjnej nie miałbyś okazji. :wink:
no to przegrałbyś bo nic takiego nie napisałem i nikt o nic takiego mnie nawet nie pytał (a jakby zapytał to i tak bym nie napisał bo żaden punkt UoBiA tego nie reguluje), ew. mógłbym napisać, że "broń zamierzam przechowywać w szafie/sejfie klasy co najmniej S1" - i kropka. Ja nie z tych co się boją rozmawiać z ludźmi, szczególnie kiedy się wie o czym się rozmawia ;)
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2017, 22:51 przez oscyp, łącznie zmieniany 2 razy.
Reyesik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 21 listopada 2016, 10:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Łdz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Reyesik »

W takim razie chapeau bas, ale poruszyłem temat bo i z takimi zagrywkami WPA Łódź się spotkałem. :-D
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: oscyp »

a w jakich ramach czasowych były takie zagrywki?

często tu na forum przy okazji różnych tematów spotykałem się z sytuacją, że jedni pisali coś tam, inni coś zupełnie przeciwnego, a później się okazywało, że doświadczenia były na przestrzeni np 6 lat i dużo się zmieniło.... dlatego warto podawać kiedy się działo to o czym się pisze - to bardzo pomocne dla początkujących, szukających konkretnych informacji.
Reyesik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 21 listopada 2016, 10:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Łdz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Reyesik »

Koniec 2016 roku. :one:
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2017, 22:59 przez Reyesik, łącznie zmieniany 1 raz.
Ralfi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 19:57
Tematy: 1
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Ralfi »

Witam, mam następujący temat. Posiadam patent na P,K,S. Niestety licencję wyrabiałem we wrześniu i z uwagi na obawę, że nie zdążę zrobić startów do końca roku zaznaczyłem na wniosku tylko P i K. Pozwolenie miałem robić po nowym roku ale z pewnych względów sprawa się przyśpieszyła i kwity zostały złożone na sport i kolekcję parę dni temu. No i cóż rozczarowanie - zostałem poinformowany, że w takiej sytuacji mogę dostać tylko CZ i BZ na sportowe a pełen zakres na kolekcję. Czy w tej sytuacji mam jeszcze jakieś wyjście czy chcąc mieć później GL muszę robić nowe pozwolenie czy rozszerzenie? Powiedzmy jeszcze, że kupię GL na kolekcjonerkę to teoretycznie mogę jej wtedy używać na zawodach ale nie kupię do niej amunicji. Jak wygląda sprawa ewentualnego przepisania broni z kolekcji na sport. Jak powinno wyglądać w tej sytuacji dopuszczenie do posiadania broni? Z góry dziękuję wszystkim za sugestie.
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Chochla »

Ralfi pisze:Czy w tej sytuacji mam jeszcze jakieś wyjście czy chcąc mieć później GL muszę robić nowe pozwolenie czy rozszerzenie?
Nowe pozwolenie ze wszystkimi niedogodnosciami administracyjnymi i wydatkami - jesli decyzja jest juz wydana.
Jesli nie - zawieszenie postepowania do czasu wyrobienia licencji na BGL, uzupelnienie wniosku i odwieszenie.
Ralfi pisze:Powiedzmy jeszcze, że kupię GL na kolekcjonerkę to teoretycznie mogę jej wtedy używać na zawodach ale nie kupię do niej amunicji.
Nie teoretycznie tylko praktycznie i kto Ci powiedzial, ze nie mozesz kupic amunicji do broni kolekcjonerskiej?
Ralfi pisze:Jak wygląda sprawa ewentualnego przepisania broni z kolekcji na sport.
Skladasz wniosek o przepisaniu i Ci przepisuja.

EDIT: uzupelnienie zgodnie z nastepnym postem
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2017, 15:55 przez Chochla, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: RedSiedemosiem »

Ralfi: jesli nie pali Ci sie z pozwoleniem, to mozesz zawiesic postepowanie, odebrac licencje na PKS i wtedy odwiesic - badania sie zachowaja i nie bedzie dodatkowych wydatkow na kolejne postepowanie.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Ralfi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 19:57
Tematy: 1
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Ralfi »

Czyli sytuacja nie jest beznadziejna jakby się wydawało, jeśli z tą amunicją i przepisaniem jest jak pisze kolega Chochla to w zasadzie nie ma tematu. Z tym zawieszaniem to szczerze mówiąc nie chciałbym jeszcze tyle czekać znając PZSS jak szybko wydaje licencje a człowiek chciałby już mieć swoje zabawki :502:
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Chochla »

Ja sie w ogole dziwie, ze nie robiles licencji od razu. Robisz na zawodach szczylbe dynamiczna plus 3guna i masz wszystko za jednym zamachem. Moze godzina wiecej na strzelnicy a ile klopotu mniej szarpania sie w przyszlosci. Tym bardziej, ze praktycznie kazda strzelnica w Lodzi organizujaca zawody ma to w kalendarzu.
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2017, 16:10 przez Chochla, łącznie zmieniany 1 raz.
Ralfi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 19:57
Tematy: 1
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: Ralfi »

No tak, z perspektywy czasu też tak teraz myślę ale niestety człowiek uczy się na błędach. Najważniejsze, że jednak GL jest do uratowania i mam wyjście z tej sytuacji :-D
chris77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 05 grudnia 2015, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Łódź

Post autor: chris77 »

Ralfi pisze:No tak, z perspektywy czasu też tak teraz myślę ale niestety człowiek uczy się na błędach. Najważniejsze, że jednak GL jest do uratowania i mam wyjście z tej sytuacji :-D
Tak, na przyszłość: w Łodzi w listopadzie i grudniu jest mnóstwo zawodów, także ze strzelby. Pewnie ze względu na takich którzy odkładają na ostatnią chwilę. Można spokojnie wyrobić starty nawet jak się zacznie w listopadzie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”