Pytanie o kwestie meldunkowe

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
beton
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 24 lutego 2013, 22:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pytanie o kwestie meldunkowe

Post autor: beton »

Słowem wstępu: Witam szanowne grono :) .


Jestem tu stałym bywalcem ale do dzisiaj się nie odzywałem.

Mam pytanie do kolegów bardziej obeznanych w kwestiach formalnych.
Mam zamiar w najbliższym czasie złożyć wniosek do WPA Warszawa o wydanie pozwolenia a właściwie pozwoleń.

Mieszkam w Warszawie od kilkunastu już lat ale dotychczas korzystałem z meldunku tymczasowego.

PYTANIE : -czy obowiązkowym jest abym w momencie składania wniosku o wydanie zezwolenia posiadał zameldowanie w Warszawie skoro tu go składam ?

-czy jeśli załatwię sprawę meldunku na pobyt stały ale nie będę miał w momencie składania wniosku wyrobionego nowego dowodu( co trwa długo) mogą być trudności? Jak to obejść? Dać co mam a potem dosłać resztę?


Skąd pytania? Okres ważności badań lekarskich pozostał mi dość krótki a wydanie nowego dowodu to czasem ponad miesiąc.

Dziękuję za pomocne odpowiedzi!
Pozdrawiam!
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Re: Pytanie o kwestie meldunkowe

Post autor: 9x19 »

beton pisze: Mieszkam w Warszawie od kilkunastu już lat ale dotychczas korzystałem z meldunku tymczasowego.

PYTANIE : -czy obowiązkowym jest abym w momencie składania wniosku o wydanie zezwolenia posiadał zameldowanie w Warszawie skoro tu go składam ?

-czy jeśli załatwię sprawę meldunku na pobyt stały ale nie będę miał w momencie składania wniosku wyrobionego nowego dowodu( co trwa długo) mogą być trudności? Jak to obejść? Dać co mam a potem dosłać resztę? .... !
Pozwolenie na broń wydaje komendant wojewódzki Policji właściwy ze względu na miejsce STAŁEGO POBYTU osoby zainteresowanej.

Stałego pobytu nie należy utożsamiać ze stałym zameldowaniem. To mogą być dwie różne sprawy. Miejsce stałego pobytu to miejsce, w którym dana osoba przebywa z zamiarem właśnie stałego pobytu.

Można być zameldowanym w Szczecinie, a miejsce stałego pobytu mieć w Warszawie, gdzie pracuje się, mieszka z żoną, tu chodzą dzieci do szkoły. Z wielu względów osoby nie chcą wymeldować się z jakiegoś adresu mimo, iż od długiego czasu faktycznie przebywają i żyją pod innym adresem.

Ważne tylko by w podaniu uwypuklić gdzie jest miejsce stałego pobytu wnioskodawcy i co na to wskazuje (praca, zamieszkanie, itp.).
Awatar użytkownika
beton
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 24 lutego 2013, 22:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: beton »

Dziękuję Ci kolego 9x19 za konkretną odpowiedź.

Czyli jest tak jak podejrzewałem a nie byłem do końca pewien bo język urzędowy jest czasem pełen niespodzianek.
W ramach rewanżu informacyjnego postaram się opisać w niedługim czasie to jak toczy się moja sprawa w WPA Warszawa. Jak tylko przyjdzie nowa licencja PZSS na 2013, składam papiery.

P.S.
Tak przy okazji zapytam jeszcze, jeśli spełniam wszystkie przesłanki do tego aby starać się o pozwolenie na sportową kolekcjonerską to sugerujecie składać od razu na jedno i drugie czy lepiej nie drażnić lwa i załatwić te sprawy oddzielnie, jak już otrzymam na sportową. Ma ktoś ma doświadczenie w tym temacie? Z tego co czytałem to chyba sprawy rozpatrywane są niezależnie i jedno nie ma wpływu na drugie (?).

Jeszcze raz dzięki za pomoc.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Składaj od razu jedno podanie na dwa uprawnienia - sportowe i kolekcjonerskie. Do tego dorzuć jeszcze trzeci wniosek o dopuszczenie do posiadania broni podczas uczestnictwa, organizacji lub przeprowadzania strzeleckich zawodów sportowych. Za to ostatnie zapłacisz tylko 10 zł. Składając od razu na wszystko zaoszczędzisz wydatków na zrobienie odrąbnych badań w przyszłości - lekarskiego i psychologicznego.
Awatar użytkownika
beton
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 24 lutego 2013, 22:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: beton »

Dobrze radzisz z tym dopuszczeniem do posiadania. Tak zrobię.

Nie wiem ile jeszcze zażądać "jednostek" ;) na kolekcjonerskiej ale na sportową myślę o 5 sztukach.
Faktycznym minimum dla mnie jest 7-8 sztuk, tyle potrzebuję ale jestem realistą, wiem że powyżej 4-5 sztuk często robią problemy. Liczę iż dzięki kolekcjonerskiemu w razie problemu dokupię brakujący sprzęt do sportu.

Pożyjemy, zobaczymy. Dam znać co i jak.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

W Warszawie na kolekcjonerską dają 10 egz. broni.
pifpafcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 02 stycznia 2013, 15:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Piaseczno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pifpafcio »

A przy sportowej żadają komunikatów. Jak chyba większość WPA.

9x19 ta informacja o 10-u egzemplarzach to z ostatniego czasu? Wiem o dwóch pozwoleniach na 10 i 30 (zgodnie z żądaniem), ale sprzed kilku miesięcy.
Pataj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 25 lutego 2013, 20:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o kwestie meldunkowe

Post autor: Pataj »

Na wstępie gorąco witam szanowne grono Adminów i Adminowanych. Po dłuuugim okresie przeglądania forum miło mi zostać jego użytkownikiem. Dosyć czytania z zazdrością niektórych postów i postanowiłem że sam też chcę mieć takie miłe praktyczne problemy :-D

Chciałbym wrócić trochę do początku tego wątku. Podobnie jak kolega Beton mieszkam w Warszawie od ładnych paru lat, ale w odróżnieniu od niego dotychczas nie korzystałem z meldunku tymczasowego tu w Wawie. Nie zgłaszałem też nigdzie w miejscu mojego stałego zameldowania faktu zmiany pobytu czy jak to się tam prawnie nazywa.

PYTANIE: co i w jakiej kolejności muszę zrobić, żeby nie mieć problemów/odmowy przy staraniu o pozwolenie i potem promesę.

Na razie jestem na etapie przygotowywania się do egzaminu na patent więc ruchy z pozwoleniem będą pewnie na jesień. Rozumiem że meldunku stałego mieć w Warszawie nie muszę ale co z tymczasowym i ew. poinformowaniem o fakcie zmiany miejsca pobytu?
fn2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 20:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o kwestie meldunkowe

Post autor: fn2000 »

Pataj pisze:
PYTANIE: co i w jakiej kolejności muszę zrobić, żeby nie mieć problemów/odmowy przy staraniu o pozwolenie i potem promesę.
Ja mam taką samą sytuację i nic nie zgłaszałem, nic nie zmieniałem tylko w trakcie postępowania musiałem przyjść i złożyć wyjaśnienie dlaczego miejsce stałego pobytu jest inne niż zameldowania. Urzędnik WPA był bardzo pomocny :) W podaniu tylko zaznacz, że miejsce przechowywania broni będzie inne niż zameldowanie.

Prawdopodobnie też będziesz musiał robić dwóch dzielnicowych: raz w miejscu zamieszkania, raz zameldowania.
Pataj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 25 lutego 2013, 20:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o kwestie meldunkowe

Post autor: Pataj »

fn2000 pisze: Prawdopodobnie też będziesz musiał robić dwóch dzielnicowych: raz w miejscu zamieszkania, raz zameldowania.
Możesz rozwinąć z tymi dwoma dzielnicowymi? Skoro broń będzie przechowywana tylko w Wawie więc po co ma fatygować się drugi dzielnicowy na oględziny sejfu (chyba że mają jeszcze coś innego do zrobienia o czym nie wiem). A tak przyjaźnie potraktowali Cię w warszawskim WPA?
fn2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 20:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: fn2000 »

Sejf ogląda Tobie WPA po pozytywnym rozpatrzeniu podania.

Dzielnicowy robi wywiad środowiskowy na Twój temat, w trakcie procesowania podania. Ja miałem dwa wywiady: w miejscu zameldowania i zamieszkania.

Co do potraktowania to było wszystko miło i przyjemnie, oprócz tego, że aby sprawa była szybko załatwiona musiałem "zweryfikować" podanie o jedną sztukę wnioskowanej broni mniej. Kilku moich znajomych przechodzi przez to samo teraz, zatem zakładam, że jest jakaś nowa moda :)

Ja nie mam na to napinki bo i tak potrzebuje 2-3 sztuki maks, więc dla mnie to żaden problem był, ot taka ciekawostka w zakresie realizacji zapisów ustawy :)
Awatar użytkownika
beton
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 24 lutego 2013, 22:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: beton »

Kolego fn2000, jeśli można zapytać to o ile wnioskowałeś że zasugerowali Ci zmniejszenie o jeden egz. broni ?

Jaka ilość/liczba we wniosku jest teraz słuszna wg WPA? Pytam z ciekawości bo będę składał i tak o tyle co potrzebuję, bez względu na widzimisię WPA. Jak było u Ciebie z tym i kolegów?



Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gotti1940
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 02 sierpnia 2011, 19:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gotti1940 »

Korzystając z okazji ja też prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości. Mieszkam w Warszawie w wynajmowanym mieszkaniu. Nie mam tu meldunku, ten adres nie figuruje w żadnym oficjalnym papierku. Czy mogę tu przechowywać broń oczywiście w szafie jak ustawa nakazuje? Czy muszę to gdzieś zgłaszać, by w razie włamania i kradzieży sejfu nie mieć problemów?
fn2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 20:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: fn2000 »

beton pisze:Kolego fn2000, jeśli można zapytać to o ile wnioskowałeś że zasugerowali Ci zmniejszenie o jeden egz. broni ?

Jaka ilość/liczba we wniosku jest teraz słuszna wg WPA? Pytam z ciekawości bo będę składał i tak o tyle co potrzebuję, bez względu na widzimisię WPA. Jak było u Ciebie z tym i kolegów?



Pozdrawiam
Składaliśmy o 7 sztuk.

@gotti1940 - WPA generalnie ma w pompie w jakim trybie dysponujesz lokalem. Adres przechowywania broni musisz podać w podaniu i to się dla nich liczy.
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

fn2000 pisze: @gotti1940 - WPA generalnie ma w pompie w jakim trybie dysponujesz lokalem. Adres przechowywania broni musisz podać w podaniu i to się dla nich liczy.
Nie musisz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”