Pytanie o kwestie meldunkowe

Moderator: Moderatorzy WBP

ORDYNAT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 153
Rejestracja: 29 marca 2011, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ORDYNAT »

Jeśli zmieniam miejsce przebywania z A na B, a nawet mam tymczasowy meldunek w miejscu przebywania B, który zresztą wygasł i nadal mam stały meldunek na miejsce A i przebywam w B, a w czasach starania się o pozwolenie podałem jako meldunek i miejsce przebywania miejsce A to co ? Mam kupować S1 i zawiadamiać WPA o miejscu pobytu B ? Czy mogę zostać jeszcze bez S1 i WPA poinformować gdzie przebywam dopiero kiedy zechcą mi zrobić kontrolę?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: LARPAK »

WPA/Policję zawiadamiasz o miejscu przechowywania broni, a nie o miejscu przebywania/zameldowania.
Chociaż kwestia miejsca stałego pobytu zgodnie z UoBiA jest również ważna (art. 26).
Awatar użytkownika
Zinngiesser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1768
Rejestracja: 09 sierpnia 2006, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Ciechanów / Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Zinngiesser »

LARPAK pisze:WPA/Policję zawiadamiasz o miejscu przechowywania broni, a nie o miejscu przebywania/zameldowania.
A ja myslalem calkiem inaczej... :101:
Obrazek
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkl1 »

A.... ano gdzie mają sprawdzić czy "przechowujesz" zgodnie z rozporządzeniami i Ustawą...
przecież możesz w garażu/ miejscu 3 przecznice od miejsca przebywania/zameldowania
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
ORDYNAT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 153
Rejestracja: 29 marca 2011, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ORDYNAT »

Czyli tylko zawiadamiam o zmianie miejsca "pobytu stałego"? Teraz niech mi ktoś jeszcze wyjaśni ten "stały pobyt" i czy to nie jest jakieś określenie z obszaru "definicji nieostrych". Kto mi udowodni, że nie mam pobytu stałego jednocześnie w 2 lub 3 miejscach albo jednym konkretnym? Mam kolegę zajmującego się doradztwem, czasami tylko raz na tydzień wraca do domu swojej kobiety. Większość czasu spędza w aucie, sporo też w hotelach. Czasami, mam takie wrażenie, że bywa najczęściej w myśliwskim domku. Jeśli z A do B jedzie na „stały pobyt” tylko mój tyłek to informacja o tym jest konieczna w terminie 14 dni do WPA? Jeśli jeszcze z A do B jedzie oprócz mojego tyłka szafa i broń to nadal zawiadamiam tylko o zmianie usadowienia swojego tyłka, zaś miejsce spoczywania broni WPA obchodzić nie powinno?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: LARPAK »

Zinngiesser pisze:
LARPAK pisze:WPA/Policję zawiadamiasz o miejscu przechowywania broni, a nie o miejscu przebywania/zameldowania.
A ja myslalem calkiem inaczej... :101:
A to ciekawe bo chyba 9 x 19, a ty za jego postami wtórowałeś o tym, że zawiadamia się o miejscu przechowywania broni...
Może tak się zdecydujesz...

Info dla WPA:
1. miejsce zameldowania zgodnie z art. ustawy,
2. miejsce przechowywania.

Jeżeli miałbym wymieniać czy też powiadamiać o wszelkich miejscach mojego przebywania to nie nadążyliby z uzupełnianiem akt bo w miesiącu są to obecnie nawet cztery adresy mimo iż miejsce przechowywania się nie zmienia.

Co śmieszniejsze to nawet pismo w tej sprawie mogłoby dojść po samym fakcie miejsca przebywania...
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: franek »

LARPAK pisze:Co śmieszniejsze to nawet pismo w tej sprawie mogłoby dojść po samym fakcie miejsca przebywania...
To samo z "miejscem przechowywania" - parę dni "tu", część szpejów "tam". Trochę "u mamusi" , trochę u kolegów z klubu. a list idzie 2-3 dni nie licząc weekendów może nie dotrzeć przed zmianą miejsca przechowywania. Fajnie jest jeszcze nie potrzebować S1 w każdym z miejsc. A jak się jedzie na 2-3 tygodnie to jakieś zawody się trafią "w okolicy". To mam zgłaszać każde z miejsc czy nie?
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
ORDYNAT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 153
Rejestracja: 29 marca 2011, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ORDYNAT »

1 miejsce zameldowania czy przebywania i z art. 26 ?
2 miejsce przechowywania z jakiego art. ?
Ostatnio zmieniony 29 sierpnia 2015, 05:55 przez ORDYNAT, łącznie zmieniany 1 raz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: LARPAK »

Na początku odpowiedzmy sobie czym jest miejsce przebywania?!
Możesz mieszkać (być zameldowanym w Warszawie), ale pracować w Krakowie, gdzie przebywasz większą część czasu i mieszkać w różnych hotelach czy innych miejscach. Bez przesady - jakbyś miał wszędzie weryfikować swoje miejsce przebywania to żaden urząd by z tym nie nadążył.

O miejscu przechowywania obecnie nie podam podstawy bo nie pamiętam, ale na forum 9 x 19 o tym wspominał.
Za każdym razem jak zmieniam miejsce przechowywania "na stałe" to informuję na piśmie o tym właściwy organ.

O przechowywaniu u kolegów nie ma co informować bo wtedy jest to umowa użyczenia.
sp1der
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 272
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 10:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sp1der »

Nie ma żadnego obowiązku informowania WPA o zmianie miejsca przechowywania broni!
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

LARPAK pisze:
Zinngiesser pisze:
LARPAK pisze:WPA/Policję zawiadamiasz o miejscu przechowywania broni, a nie o miejscu przebywania/zameldowania.
A ja myslalem calkiem inaczej... :101:
A to ciekawe bo chyba 9 x 19, a ty za jego postami wtórowałeś o tym, że zawiadamia się o miejscu przechowywania broni...
Może tak się zdecydujesz... ..
Zanim napiszesz jakieś głupstwo, to lepiej sprawdź co i kto pisał.

Zawsze twierdziłem i nadal twierdzę, że WPA zawiadamia się w ciągu 14 dni o zmianie MIEJSCA STAŁEGO POBYTU. Miejsce stałego pobytu nie musi być tożsame z miejscem stałego zameldowania.

Nie istnieje obowiązek zawiadamiania WPA o miejscu przechowywania broni. Ten fakt ujawnia się, gdy WPA chce dokonać kontroli przechowywania tejże broni. I to wszystko.
ORDYNAT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 153
Rejestracja: 29 marca 2011, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ORDYNAT »

Czyli tylko WPA zawiadamiamy gdzie mamy szafkę tylko jak się do nas w tej sprawie zgłoszą, bo zawartość już nie powinna ich interesować, a dzielnicowego to w ogóle może zapomnieć o oglądaniu nawet szafki? Zostaje jeszcze kwestia MIEJSCA STAŁEGO POBYTU, np. dwa miesiące wakacji w Hiszpanii gdzie co trzy dni jesteśmy w innym miejscu. Jak zgłosić takie "miejsce"?
Awatar użytkownika
skipper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 19 stycznia 2015, 14:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: skipper »

No przecież wyjeżdżając na 2 mies. na wakacje nie zmieniasz miejsca stałego pobytu. Jest to wyjazd tymczasowy, po ktorym wrócisz do domu. Nie zgłaszasz wiec tego.
JarekCz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 09 lipca 2015, 18:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: JarekCz »

Zabiorę głos bo akurat dotyczył mnie ten temat. Przebywam w dwóch miastach na zmianę czasem w jednym jestem miesiąc czasem w drugim dwa miesiące i tak " na okrągło", taka praca. Różna broń jeździ wiec tam i z powrotem. W WPA, które mnie obejmuje z racji zameldowania i faktycznego zamieszkania uzgodniłem bez problemu następujące załatwienie sprawy. Poinformowałem pisemnie, że broń może znajdować się w moim stałym miejscu zamieszkania lub w wynajętym mieszkaniu w innym mieście. W obydwu miejscach zabezpieczona jest szafą S1. Jaka broń i kiedy i w którym miejscu się znajduje nie interesuje już WPA. Również nie ma obowiązku informowania lokalnego WPA, że na ich terenie znajduje się okresowo broń wystarcz, że o fakcie wie WPA które ma moje akta. Jedno pismo zero problemów.
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: shapi »

Jarek - WPA wogole nie powinno obchodzić to gdzie przetrzymujesz broń. W przepisach stoi tylko o miejscu stałego pobytu - Twojego. Dobrze że sprawa została załatwiona, jednym pismem, ale informacja o miejscu przechowywania broni była tylko uprzejmością wyświadczoną WPA.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”