Pytanie o kwestie meldunkowe

Moderator: Moderatorzy WBP

franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: franek »

shapi pisze:Jarek - WPA wogole nie powinno obchodzić to gdzie przetrzymujesz broń.
Jes to informacja bez znaczenia dla WPA. Gdyby chcieli dokonać "niezapowiedzianej kontroli" to ... i tak muszą skontaktować się z "osobą trzymającą klucze" czyli z Tobą. Jeżeli nie, to przejadą się, pocałują klamkę pójdą na piwo bezalkoholowe.
Skontaktowanie się ... to jest zupełnie inna para kaloszy. Jeżeli ktoś pracuje jako serwisant/handlowiec/kierowca ciężarówki i krąży po całej UE. Pozostaje droga administracyjna.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
JarekCz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 09 lipca 2015, 18:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: JarekCz »

shapi pisze:Jarek - WPA wogole nie powinno obchodzić to gdzie przetrzymujesz broń. W przepisach stoi tylko o miejscu stałego pobytu - Twojego. Dobrze że sprawa została załatwiona, jednym pismem, ale informacja o miejscu przechowywania broni była tylko uprzejmością wyświadczoną WPA.
No właśnie mówię o sytuacji kiedy mam dwa miejsca stałego pobytu (dwa mieszkania).
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: LARPAK »

9x19 pisze:
LARPAK pisze:
Zinngiesser pisze: A ja myslalem calkiem inaczej... :101:
A to ciekawe bo chyba 9 x 19, a ty za jego postami wtórowałeś o tym, że zawiadamia się o miejscu przechowywania broni...
Może tak się zdecydujesz... ..
Zanim napiszesz jakieś głupstwo, to lepiej sprawdź co i kto pisał.

Zawsze twierdziłem i nadal twierdzę, że WPA zawiadamia się w ciągu 14 dni o zmianie MIEJSCA STAŁEGO POBYTU. Miejsce stałego pobytu nie musi być tożsame z miejscem stałego zameldowania.

Nie istnieje obowiązek zawiadamiania WPA o miejscu przechowywania broni. Ten fakt ujawnia się, gdy WPA chce dokonać kontroli przechowywania tejże broni. I to wszystko.
Niestety nie mogę znaleźć tego wpisu.
Jednakże jeżeli pomyliłem go to tylko dlatego, że byłem przekonany o takiej jego treści bo tak go zapamiętałem.
Jeżeli wprowadziłem kogoś w błąd moim wpisem to 9 x 19 go skorygował.
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: shapi »

Odnosząc się jeszcze do tego co pisał Jarek - i nie jest to spór ;) - ale popatrzyłem do KC, żeby znać definicję miejsca stałego pobytu.

No i KC definiuje miejsce zamieszkania, a nie sam stały pobyt:

Kod: Zaznacz cały

Art. 25. Miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu.
i jednocześnie stwierdza że można mieć tylko jedno miejsce zamieszkania:

Kod: Zaznacz cały

Art. 28. Można mieć tylko jedno miejsce zamieszkania.
ORDYNAT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 153
Rejestracja: 29 marca 2011, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ORDYNAT »

Czyli mając dwa miejsca zamieszkania, albo trzy łamię prawo, bo można mieć tylko jedno miejsce zamieszkania? Czy raczej jest to "jedno miejsce zamieszkania" tworem stworzonym na potrzeby prawnourzędnicze?
JarekCz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 09 lipca 2015, 18:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: JarekCz »

KC odnosi się miejscem zamieszkania jako tożsame do miejsca zameldowania. I można mieć obecnie jedno miejsce zameldowani i dowolną ilość miejsc stałego pobytu ( niefortunne jest to użyte w art 25 i odnoszące się do starego porzaądku administracyjnego ). Aby to zrozumieć należy sięgnąć nieco do historii. Bez dat bo szukać mi się nie chce.
Kiedyś istniał pobyt stały wpisywany do dowodu ( zameldowanie stałe ) oraz równoległy meldunek tymczasowy wpisywany do dowodu o ile pobyt był nieprzerwany i dłuższy niż trzy miesiące. Od pewnej chwili zniesiono obowiązek meldunku tymczasowego. Pozostał stały adres zameldowania oraz miejsce stałego pobytu, które może być ale nie musi być takie same jak adres zameldowania, a przede wszystkim nie podlega żadnej rejestracji. Określenie jednego adresu zameldowania wiąże się również z urzędem skarbowym, ZUS itd, oraz zapisy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej (adres przedsiębiorcy to jedno a miejsce prowadzenia to co innego).
Reasumując mieszkaniu można mieć 10 i w nich mieszkać, określić pobyt stały też w innym nawet nie swoim mieszkaniu, a miejsce zamieszkania ( zameldowania ) można mieć jedno i wcale w nim nie przebywać. większość druków urzędowych ma nawet osobną rubrykę na zamieszkały... i adres do korespondencji.
Awatar użytkownika
Samael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 193
Rejestracja: 20 września 2006, 17:31
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o kwestie meldunkowe

Post autor: Samael »

...
compton
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 23 czerwca 2017, 19:53
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o kwestie meldunkowe

Post autor: compton »

Witam,
Mam pytanie w w temacie meldunku, wiec pozwole sobie odswiezyc watek...

Mam zezwolenie i bron w mieszkaniu, ktore zamierzam sprzedac. Wstepnie jestem umowiony tak, ze po sprzedazy mieszkania (zalozmy, ze umowa sprzedazy bylaby podpisana 01.06.2018) moge jeszcze mieszkac do 31.08.2018 - musialbym sie jednak wymeldowac juz do 1 Czerwca (czyli na podpisanie umowy, musze miec zaswiadczenie ze nikt nie jest zameldowany w lokalu). Nastepne 2 miesiace, mieszkalbym w tym samym miejscu, ale juz bez zameldowania...

I pytanie czy posiadajac bron musze byc gdzies zameldowany, czy wystarczy ze informuje dzielnicowego gdzie jestem i gdzie przechowywana jest bron (jesli pobyt przekracza 14 dni). Nie wiem czy uda mi sie cos kupic od razu czy nie, stad pytanie czy sam meldunek jest niezbedny?

Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam, i
compton
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 23 czerwca 2017, 19:53
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o kwestie meldunkowe

Post autor: compton »

Witam,
Mam pytanie w w temacie meldunku, wiec pozwole sobie odswiezyc watek...

Mam zezwolenie i bron w mieszkaniu, ktore zamierzam sprzedac. Wstepnie jestem umowiony tak, ze po sprzedazy mieszkania (zalozmy, ze umowa sprzedazy bylaby podpisana 01.06.2018) moge jeszcze mieszkac do 31.08.2018 - musialbym sie jednak wymeldowac juz do 1 Czerwca (czyli na podpisanie umowy, musze miec zaswiadczenie ze nikt nie jest zameldowany w lokalu). Nastepne 2 miesiace, mieszkalbym w tym samym miejscu, ale juz bez zameldowania...

I pytanie czy posiadajac bron musze byc gdzies zameldowany, czy wystarczy ze informuje dzielnicowego gdzie jestem i gdzie przechowywana jest bron (jesli pobyt przekracza 14 dni). Nie wiem czy uda mi sie cos kupic od razu czy nie, stad pytanie czy sam meldunek jest niezbedny?

Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam, i
Mateusz D
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 29 sierpnia 2017, 17:28
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o kwestie meldunkowe

Post autor: Mateusz D »

Meldunek nie jest potrzebny. Wpa musisz informowac jedynie o zmianach wiec jesli miejsce zamieszkania i przechowywania sie nie zmieni nie ma takiej potrzeby.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o kwestie meldunkowe

Post autor: KG92RS »

compton pisze:ajac bron musze byc gdzies zameldowany, czy wystarczy ze informuje dzielnicowego gdzie jestem i gdzie przechowywana jest bron
Tak, jak napisał "przedpiszca", meldunek nie jest do niczego potrzebny.
Uściślając nieco: musisz poinformować WPA (nie dzielnicowego) o zmianie miejsca stałego pobytu (Twojego, nie broni).
compton
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 23 czerwca 2017, 19:53
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o kwestie meldunkowe

Post autor: compton »

Dziekuje za info. A nie jest tak, ze nalezy informowac dzielnicowego wlasciwego dla "nowego" miejsca stalego pobytu?
Mam na mysli sytuacje gdy juz sie wyprowadze...
Ostatnio zmieniony 21 maja 2018, 09:12 przez compton, łącznie zmieniany 1 raz.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o kwestie meldunkowe

Post autor: KG92RS »

compton pisze:A nie jest tak, ze nalezy informowac dzielnicowego wlasciwego dla "nowego" miejsca stalego pobytu?
WPA, właściwe dla nowego miejsca stałego pobytu. NIE DZIELNICOWEGO.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2018, 10:19 przez KG92RS, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”